Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Самолечение само с вода (Димитър Станев)  (Прочетена 60151 пъти)

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #60 -: 25-06-2016, 22:25:14 »

Свалих си книгата и аз  :) интересна е.  Намирам инфо и за начинаещ като мен  :)
В нея намерих и отговора за газовете, който имах. Д. Станев казва че може да бъде очистителна реакция на организма . Въпреки че в момента аз съм само на плодове де....склонна съм да го отдам на очистване  ;D
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #61 -: 27-06-2016, 11:30:09 »

Аз преди години ходих при Димитър Станев, той идва във Варна.Запознахме се и бях прочела само 1 - та му книга.След това закупих и прочетох и втората книга " 24 години след смъртта ".Проведох под негово ръководство серия от гладувания.Но за моите проблеми като започнех да употребявам храна започваха и проблемите, т.е. когато съм на гладуване с вода бях добре, а после всичко отново се повтаряше.Така стигнах и до пълното суровоядство.
Клизмите по този метод се правят само с вода.Методът наистина работи и то по - добре от методиката на Лидия Ковачева, защото се правят и клизми.Човекът наистина не взема пари, нито стотинка и това му прави чест.Помага безкористно и неговата помощ е наистина неоценима.Но аз при едно гладуване по неговия метод получих такова усложнение на язвата,че имах чувството,че умирам.За това Станев няма вина, просто аз имам проблем със стомаха и наистина трябва много да внимавам при такива гладувания.
Поздрави !
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #62 -: 27-06-2016, 20:28:43 »

Elia, аз също много се впечатлих от книжката му, от това което е преживял и през какво е минал човека... Само първата прочетох засега, другата ще потърся също. Много е хубаво че споделяш :flowers2:
Аз проблем със стомаха нямам и съм се замислила сериозно за гладуване вече, дори днес направих ден само на преварена топла вода  :), но това гладуване мисля август да го правя.
Имам някой притеснения относно водата. Тук не мога да си набавя добра изворна вода. Мога само да си купя такава, която е в пластмасови бутилки.... А той изрично подчертава колко е важно водата да не се съхранява в друго освен в стъклени бутилки. Другото ми притеснение е водата за  клизмите( видях че в темата са обсъждани по-рано тези неща) той казва че водата също трябва да е изворна и никъде не се споменава за добавяне на сол...Иначе с клизмите като клизми, нямам особенни проблеми да ги правя. Правя ги и сега, въпреки че Л. Ковачева не ги препоръчва, по-добре се чувствам като ги правя.
Искам да те попитам дали мога да го контактувам и аз човека, в смисъл дали би било удачно да му звънна? Как мислиш?
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #63 -: 27-06-2016, 20:45:30 »

Elia Също ако е удобно да споделиш какъв тип проблем имаше ти ?  :) Аз се боря с последствия от минингити.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #64 -: 28-06-2016, 09:42:47 »

Папи,
няма проблем да звъннеш на Димитър Станев.Наистина ако не бяха неговите книги, които прочетох нямаше да открия част от истината.Моята одисея за заболяванията е дълга.Но аз започнах първоначално с гладувания при Д - р Емилова по метода на Лидия Ковачева.Получих страхотни кризи, започнах да се потя и да ми става лошо.След като не получих почти никаква помощ от Д - р Емилова и от нейните сътрудници, които не знаеха как да реагират в моя случай аз звъннах на една жена от Варна.Нейният телефон намерих в книгата на Димитър Станев.Питах я какво да правя, имах чувството ,че си заминавам от тоя свят.Тя ме посъветва веднага да започна да правя клизми.Така тази женичка ме спаси, но тя беше правила под ръководството на Димитър Станев гладувания на вода.След този инцидент ми уреди среща с г -н Станев и той ме ръководи по нататък при моите последващи гладувания.
Но аз мисля,че и Лидия и Станев са открили и знаят само част от истината.А аз вече знам цялата истина за заболяванията и тяхното лечение.Благодарение на всичко, което пробвах и препатих разбрах ,че аз не се излекувах напълно от моите болести.Болестите си стоят, не се усложняват наистина, но си ги имам.Не съм се излекувала нито от гладуванията на вода, нито от гладуванията на сокове, на плодове или чисто суровоядство.Истината я прозрях къде е благодарение на всички тези опити да се излекувам.И разбрах,че прочистването на организма е важно, но най - важно е да има силна молитва.Защото ако не е Божия воля да се излекуваш каквото и да правиш не можеш да постигнеш пълното изцеление.Та нали аз вече толкова години - почти 15 се лукувам по тези методи и моите болести си стоят.Една болест обаче излукувах напълно и то е когато бях без изход и в пълно отчаяние, че не мога да постигна нищо.А изпробвах толкова много неща.Истината за лечението на болестите я знаят прозорливите старци от Атон.Скоро и на мен един такъв прозорлив старец ми каза,че не е Божия воля за проблема , който имах - в смисъл каквото и да правех резултат никакъв.
Така,че наистина не е важно само да гладуваш или да си суровоядец.
Водата и за клизмите и за пиене трябва да е чиста, изворна.Аз вземам от изворите в нашия край - имаме една местност Св.Марина.Там водата е много хубава и чиста.Но ако няма обикновено ползвам Горна баня.В никакъв случай Девин - от нея получавам киселини.В никакъв случай не се слага сол във водата - някои автори правят клизми и с кафе и още с куп други неща.Ако човек има бъбречни проблеми ще си навлече беля с тази сол.Или язва.При мен солта дава отражение на язвата.А всичката тази сол се всмуква от организма.Клизмите се правят само с вода, 2 пъти дневно с 11/2 литра вода за 1 клизма.
Мога да ти обясня в подробности моите заболявания, но на лични съобщения.Тук трябва цяла книга да напиша.
Поздрави !
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #65 -: 28-06-2016, 10:06:32 »

Папи,
няма проблем да звъннеш на Димитър Станев.Наистина ако не бяха неговите книги, които прочетох нямаше да открия част от истината.Моята одисея за заболяванията е дълга.Но аз започнах първоначално с гладувания при Д - р Емилова по метода на Лидия Ковачева.Получих страхотни кризи, започнах да се потя и да ми става лошо.След като не получих почти никаква помощ от Д - р Емилова и от нейните сътрудници, които не знаеха как да реагират в моя случай аз звъннах на една жена от Варна.Нейният телефон намерих в книгата на Димитър Станев.Питах я какво да правя, имах чувството ,че си заминавам от тоя свят.Тя ме посъветва веднага да започна да правя клизми.Така тази женичка ме спаси, но тя беше правила под ръководството на Димитър Станев гладувания на вода.След този инцидент ми уреди среща с г -н Станев и той ме ръководи по нататък при моите последващи гладувания.
Но аз мисля,че и Лидия и Станев са открили и знаят само част от истината.А аз вече знам цялата истина за заболяванията и тяхното лечение.Благодарение на всичко, което пробвах и препатих разбрах ,че аз не се излекувах напълно от моите болести.Болестите си стоят, не се усложняват наистина, но си ги имам.Не съм се излекувала нито от гладуванията на вода, нито от гладуванията на сокове, на плодове или чисто суровоядство.Истината я прозрях къде е благодарение на всички тези опити да се излекувам.И разбрах,че прочистването на организма е важно, но най - важно е да има силна молитва.Защото ако не е Божия воля да се излекуваш каквото и да правиш не можеш да постигнеш пълното изцеление.Та нали аз вече толкова години - почти 15 се лукувам по тези методи и моите болести си стоят.Една болест обаче излукувах напълно и то е когато бях без изход и в пълно отчаяние, че не мога да постигна нищо.А изпробвах толкова много неща.Истината за лечението на болестите я знаят прозорливите старци от Атон.Скоро и на мен един такъв прозорлив старец ми каза,че не е Божия воля за проблема , който имах - в смисъл каквото и да правех резултат никакъв.
Така,че наистина не е важно само да гладуваш или да си суровоядец.
Водата и за клизмите и за пиене трябва да е чиста, изворна.Аз вземам от изворите в нашия край - имаме една местност Св.Марина.Там водата е много хубава и чиста.Но ако няма обикновено ползвам Горна баня.В никакъв случай Девин - от нея получавам киселини.В никакъв случай не се слага сол във водата - някои автори правят клизми и с кафе и още с куп други неща.Ако човек има бъбречни проблеми ще си навлече беля с тази сол.Или язва.При мен солта дава отражение на язвата.А всичката тази сол се всмуква от организма.Клизмите се правят само с вода, 2 пъти дневно с 11/2 литра вода за 1 клизма.
Мога да ти обясня в подробности моите заболявания, но на лични съобщения.Тук трябва цяла книга да напиша.
Поздрави !
                    Моля за пояснение  11/2 литра .
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #66 -: 28-06-2016, 11:52:38 »

Водата за една клизма е 1 литър или 1 литър и половина.Това е вода преварена и прецедена през няколко ката марля.Аз лично правя клизми винаги с вода без добавки - 1 и половина литра за една клизма.
Поздрави !
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #67 -: 28-06-2016, 12:53:41 »

Отнасям се с уважение към всичко лично, което Ели споделя. Имам една основна бележка по това. Както човека, така и болестите му имат поне две измерения - материално/телесно/ и духовно/. Често наричам умът - Кривото огледало на нашата духовност. Според мен колкото и да чистиш тялото, ако умът ти не е успокоен, болестта си стои там и самата мисъл за нея  те тормози перманентно. Какви практики ще те доведат до това състояние, си е задача която всеки трябва сам да реши.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #68 -: 28-06-2016, 13:29:37 »

Тихий,
точно това имах предвид и аз , когато писах,че не само да гладуваш е важно.Може да правиш и изпробваш много неща вкл. и да се променяш в духовно направление.Но всичко това може и да не те доведе до желаният резултат - да не се излекуваш напълно.Всички практики на гладуване водят до подобрение в една или друга степен.Но пълно изцеление зависи не само от нас.Трябва да е Божия воля да бъдем излекувани.Но за жалост не винаги е Божия воля човек да се изцели.Причините ги знае само Бог, знаят ги прозорливите старци в Атон.
Затова днес питайки такъв старец той ще ти изяви Божията воля - каква е - да се излекуваш или не.Иначе каквото и да правиш, както и да си променяш мисленето болестта ще си стои.
Обаче аз стигнах до следният извод когато излекувах възпалените нерви на ръцете си и дадох обещание пред Бога - изцелих се след две седмици, защото разбрах,че човек тук на земята трябва да живее така,че с всяко свое действие да слави Бога.И аз обещах,че ще пея в църковният хор, ще славя Бога с гласа си.И Той ме изцели, даже ми даде и дарбата на певец.Сега след моят опит и патила и други хора се променят.Ето за такава промяна в умът става въпрос.Ако човек разбере и осмисли тази промяна Бог ще го изцели.Дори и без да прави серии от гладувания.Само строг пост е достатъчен.
Ако всеки човек живее така, че винаги слави Бога той ще бъде и здрав.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #69 -: 28-06-2016, 19:10:40 »

Драги мои дами, вие вече би трябвало да сте забелязали от живота, че дори да правиш нещо  50 години, то това не е никаква гаранция , че не го правиш погрешно  tooth  
Имам предвид Дим. Станев , да :)
Франк Синатра имаше една култова  реплика навремето - "Направих го по свой начин" ..  tooth
Та така и Станев -  действал е смело и героично , но на своя глава, юргулешката дето се вика :)  Без да се съобразява нито с индивидуалните конституции ( по Аюрведа) ,нито с много други тънкости, които са доста важни ,особено при дългите срокове на гладуване. И това, че при него  не са се случили сериозни влошавания , не значи , че  такива няма да настъпят  при други хора, сляпо копиращи една система, която е далеч от правилната  и научната..
Ако няма никаква друга литература  по темата - да , съгласен съм. Но след като има десетки книги ,които задълбочено описват всички тънкости и особености на тази методика,  а не само  личните преживявания и емоциите на гладуващият  :) ( както е при Станев )  , защо да не ги погледнем и да се възползваме?
На български и на руски има толкова книги на разни колоси в гладуването -
Проф Юрий Николаев, Проф Ангелов, Малахов, Шелтън, Георгий Войтович,  Кучеренко, Столешников,  Кюрдюмов, Филонов, Бореев, Лавров, Югов,  Щенников..
Само кажете , че ги искате  и веднага ви ги пращам  :surpris_23:
Станев е консервативен и самоук.  Той не признава никаква наука .Не признава  нищо , за което няма съответната компетентност да разбере и оцени. Шапка долу, постигнал е достатъчно, помага за популяризирането на методиката. Но нищо не пречи да се добавят и липсващите пъзелчета, ( както и да се коригират неправилно наредените до момента ) още повече , че има от къде :)  

Солта не случайно се препоръчва  при клизмите! Това, че някой не е чувал за осмоза  ( явно е проспал уроците за нея   в 6ти клас  :) )  не оправдава нейното отричане. Винаги е мъдро да си задаваме въпроса "защо" .. :) вкл. и  по отношение на солта в клизмите :)

Солта е именно за това - за да не се всмуква течността в червата!  ;) И съответно - да не товари бъбреците!
Някой е забравил, че бъбреците не филтрират вода , а натриев хлорид..   ;)   Товарейки ги с вода, в която няма сол - май не е добра идея :)
( Затова е и препоръката преди всяко пиене на вода да близваме по малко сол )

Малка лекцийка на тема
"осмоза или защо трябва да има сол в клизмата "  tooth

Осмоза - най-общо това е движение на разтвори от област с по-ниска концентрация към област с по-висока.
Каква е концентрацията на сол в кръвта и лимфата? Правилно, 0.9%.
А каква е концентрацията на сол в клизмата само от вода? Правилно - 0 %.
Какво следва?
Течността от клизмата , ( заедно с всичко ,разтворено в нея :) ) започва да се всмуква в червото и да иска да попадне в кръвната плазма и лимфата.
А ние дали това искаме?  ;) - мръсотията да влиза вътре в нас или да излиза от нас?  ;)
Ако искаме първото - правим клизма само с вода.
Ако искаме второто  - правим клизма с концентрация на сол ПОНЕ равна на концентрацията на сол в кръвта , тоест - 0.9 %. Тогава солта няма да се всмукне, защото законът за осмозата няма да позволи това!
Най-добре е обаче , ако целта е да има движение на токсини отвътре-навън ( а не отвън -навътре)  , концентрацията на сол да е малко по-голяма от тази на кръвта. Така освен ,че няма да има обратно всмукване, ще се подсигури обратният процес - движение на токсините ОТВЪТРЕ-НАВЪН , защото "навън" ще има по-голяма концентрация на сол, която ще изтегля течностите с по-малка такава. По този начин от лигавицата на червото ще се откъсват парченца наслоявания , които ще бъдат после отмити с клизмата.


Какъв е изводът? Айнщайн каза, че фантазията е по-важна от знанието. Обаче  в някои ситуации със сигурност е обратното :)
« Последна редакция: 28-06-2016, 19:17:59 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #70 -: 28-06-2016, 20:32:32 »

Elia това е чудесно, което пишеш, за Бог и твоята истина. Лъха много силна вяра и светлина от текста ти. Преосмислила си явно неща. Аз също вярвам, по мой си начин от дете. Когато съм се отклонявала, в смисъл спирала съм да се моля и благодаря, а живота ме е завъртал в своята въртележка, винаги съм страдала. Това се случи и сега. Преди да се разболея, спрях да обръщам внимание на знаците който Бог ми пращаше , на сънищата, спрях да слушам тялото си и да се запитвам самата себе си дали нещата, който върша са ок за мен или не и отидох твърде далеч в това си безотговорно отношение към себе си. Бог винаги ми праща знаци или когато се запитам сама себе си за нещо, усещам едно спокойствие, ако това е ок, или притеснение ако не е. А когато се моля винаги нещата ми се получават и се случва най-доброто, и то с една лекота. Ако не е добро, не се случва, в момента може да се ядосвам и след време разбирам че така е било най-добре. Така имах една много интересна случка преди месец, която обаче мога да разкажа в моя дневник примерно, ако ти е интересно, защото тук се отплеснах и не е по темата.
Ще го контактувам Станев, поне искам да го чуя този човек. Ако имаш телефон, моля те пусни ми го на лични, а също с удоволствие бих прочела историята ти, ако ти се пише  :fluretaa: :)
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #71 -: 28-06-2016, 20:52:47 »

Тихи, съгласна съм с теб, силно вярвам че една болест никога не идва сама, а по-скоро е последното проява в тялото, за да ни накара да обърнем внимание на нещо. Да ни научи, а можем ли винаги да си дадем отговорите за това.....
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #72 -: 28-06-2016, 21:01:52 »

бате Бино Ти пишеш такива готини постове  :flowers2: чета ти ги с удоволствие, и дипломната ти я подхванах, но не съм я дочела още.
Благодаря ! Аз искам, ще се възползвам от предложението ти.
Шелтън и Столешников ги имам. Руския ми върви много бавно, изморява ме, чета го в момента Стлешников.
Ще те помоля от изброените да ми изпратиш тези който са на български. Интересувам се и от уринотерапията на Малахов, ако ти се намира. :fluretaa:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #73 -: 29-06-2016, 08:26:49 »

Папи,
ще погледна , мисля,че във втората книга на Димитър Станев имаше посочен неговият телефон.Още утре ще ти го изпратя ,за да му звъннеш.
Бате Бино,
съгласна съм с теб,че г - н Станев е самоук.Но той е действал спрямо своята съвест и не взема никакви пари за лечение.А как изглежда само тоя човек ! Въобще не можеш да му дадеш годините.Аз когато за първи път се срещнахме бях с очила, на 24 години тогава / сега на 45 /.Той веднага ми каза : " Какво си ги сложила тия очила като някоя бабичка ? ".Шегаджия, много приятен човек е.Но наистина неговият метод работи, не за всяка болест обаче.Възпалени нерви с гладуване не се лекуват.Където и да отидеш, както и да лекуваш.Това е приоритет само на Бог.
Бате Бино,
солта в клизмите може и да е удачна, но не за всички.Аз от солта имам страшни проблеми с язвата.Бях я изключила напълно, така пишеше и в книгите на Д - р Гайдурков.Но и сега не съм си излекувала напълно стомаха.Имам и аз книги от някои автори, които посочваш.Но мисля, че и тези хора не са прозряли истината.Защото в книгата на проф.Николаев има хора, получили подобрение, а при други няма или има слабо подобрение.Доколкото знам проф.Николаев е починал при едно гладуване на вода, когато е бил болен.Не го твърдя със сигурност, но така чух навремето.Така,че гладът е нож с две остриета.
При заболявания на бъбреците също солта се изключва напълно от храната.Имам позната,била е за хемодиализа навремето.Тя и до сега не ползва сол - нито в храната, нито при правене на клизми.Защото става много зле с бъбреците.
Бате Бино,
животът не е само наука.Науката помага, но Божият промисъл с наука не се обяснява, а със силна вяра.С каква наука може да се обясни моето изцеление на нервите на ръцете ? Или получаването на глас, след като ме благослови за певец свещеника ? Та аз като се прибрах в къщи - цялото ми тяло стана глас, ръце и крака, до върха на пръстите усетих музика.А това е само работа на Бог, не на науката.
Аз съм учила 6 семестъра химия, образованието ми е свързано с тази наука.Знам какво е осмоза.Но човешкият организъм не е само наука и само химия.
Днес в православната вяра има святи мощи, има чудотворни, неръкотворни икони , които лекуват, изцеляват.Тяхното действие никой не може с наука да обясни.Науката е стигнала до там, докъдето се е развил човешкият ум и човешките възможности.Но Божиите чудеса се явяват и на напълно неуки хора, които обаче имат вяра.Тази вяра именно е била основа , и сега е - за много и чудесни изцеления.Никой не може да ме убеди,че може да лекува всички болести, независимо на какви научни факти и методи се основава.
Бог е казал,че всички ще минем през смъртта и до сега никой човек не се е оттървал от нея.Всички умират, има само двама човека, които са взети живи на небето от Бога.Те са светите пророци Енох и Илия.Но и те трябва да вкусят смърт и това ще стане преди Второто пришествие.
Хората не бива да се залъгват,че тяхното изцеление зависи само и единствено от тях.Аз също вече не се залъгвам.Скоро една монахиня ми каза,че може би е Божия воля с болен стомах да служа на Бога.Тази болест ми е кръст тук на земята.Каквото знам - направих, но изцеление не настъпва.Така,че всичко зависи не само от нас, а и от Бог.
Всички тези автори на книги са действали или на своя глава, или под въздействие на някакви научни доказателства.Обаче никой от тях не е победил смъртта, независимо,че е очиствал тялото си.И не всички автори са постигали пълно изцеление.Защото са се уповавали само на своята воля и на научни факти и доказателства.А Божията воля е съвсем друго нещо.Бог никой до сега не е успял да го надхитри или излъже и при много силни молитви тази Божия воля се изявява.При някои хора просто не е Божия воля да се излекува болесттта им.Затова каквото и да направят болестта си стои.Има причини за това нещо, една от тях е,че такива хора са заченати на големите Господски празници.Или зачатието е без Божие благословение / без брак между съпрузите /.Така,че за всичко си има причини.Не бива да се залъгва някой,че сам ще си подобри положението от някоя сериозна и тежка болест.Едва ли без Божията помощ ще се изцели.
Поздрави !
Активен

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #74 -: 29-06-2016, 20:26:56 »

Elia, обръщам се към теб за да те попитам, след като Бог те е изцелил веднъж и ти е дал дар, ти защо не вярваш в Него, че не може да те изцели? По - скоро имаш убеждение, което Го спира да те изцели напълно. И това, което ти е казала монахинята е направо глупост. Знам, че не се познаваме, но се почувствах длъжна да ти отговоря.
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #75 -: 29-06-2016, 20:47:36 »

Еlia благодаря,ще чакам  :flowers2:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #76 -: 30-06-2016, 07:44:38 »

Ели, с теб се знаем, ти честичко изместваш темата в други посоки :)  Не знам дали поради неразбиране или по навик :) ( но няма голямо значение , важното е , че ми е приятно  да дискутирам с теб :) )

Да оставим Станев вече, доста го дъвкахме :)
Никой не е казал, че методът му не работи :)  ( а и ,както знаем, това не е "негов метод"  :) ) , имах предвид , че при всяка методика си има тънкостите , нюансите..  А не другите му личностни качества ( дали взима пари, дали редовно си мие краката и т.н.  tooth )
С тесла и с пирони също можеш да си направиш стол, съгласен съм . Но ако разполагаш с още няколко електрически инструмента, столът ще стане много по-хубав и много по-бързо, това имах предвид . :)
  

За солта:
Ели, всяка методика си има противопоказанията! Затова , първо ги поглеждаме  и после преценяваме дали да изберем тази или друга методика.  
Наскоро писаха  как момиче е умряло на място , след като се целунала със своя приятел, чете ли?
http://www.vesti.bg/sviat/amerika/momiche-pochina-sled-celuvka-s-gadzheto-si-6054880
Момчето преди целувката хапнало фъстъчен крем , не знаело , че приятелката му има силна алергия към фъстъци.
Но това не значи, че не трябва да вкусваме и ние фъстъчен крем нали ?  :surpris_23:


Относно "Божиите работи" :)
 Тук , знаеш, с теб разминавания нямаме.
Хората не бива да се залъгват,че тяхното изцеление зависи само и единствено от тях
 

Това е мъдро казано.  
Но нека да дам и аз моето тълкуване , все пак :)
А то е следното:
1. Нека ние си свършим нашата част по оздравяването, а пък "Божията част"  да я оставим на Бог :)
   Ако той прецени- ще реши КАК и ДОКОЛКО ще помогне. :)
2. Възможно е именно Бог да е преценил , че  в нашия конкретен случай  на нас се падат  90 % от усилията , а останалите 10  са негови ?    :surpris_23:
  Не случайно народът е казал :

"Помогни си сам  за да ти помогне и Господ" , а не :
 "Чакай Господа да ти помогне , за да си помогнеш сам"
  tooth tooth

( Арабският народ също го е казал, макар и по друг начин:
 "Вярвай в Аллах, но си връзвай камилата!"  :pensif_29: )
« Последна редакция: 30-06-2016, 07:56:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #77 -: 30-06-2016, 07:56:47 »

Десска,
Бог така лесно не дава изцеление.Аз когато дадох обещанието пред иконата на Божията майка имах и трите болести.Молих се тогава и цял ден стоях в църквата и плачех.Господи, гладувах на сокове, на вода, на плодове.Не се изцелих.Махни от мене и трите болести, които в момента имам.Но ако и само една да премахнеш от мен аз ще възхваля името Ти с гласа си.Най - много ме мъчат ръцете, с тези възпалени нерви.Не мога да постигна изцеление дори и с дълго гладуване - бях правила дълги гладувания и на сокове, и на вода , и на плодове.Но се изцелих само от едната болест, другите 2 болести са ми останали и до сега.
Деска,
монахините , когато казват нещо винаги го казват с някакво основание.В този манастир, в който ми каза тази монахиня това ми разказа следният случай : имало е при тях напълно сляпа монахиня.Тя много години се е молила да бъде изцелена.Молили са се цялото сестринство в манастира.Но изцеление не настъпвало по никакъв начин.На един голям господски празник Божията майка изведнъж като жива се явила на сляпата монахиня и и казала : Моят син може да ти излекува очите и ти да прогледнеш.Но той иска да си сляпа / с физическото си тяло /.Това е неговата воля.Той ще ти даде духовни очи и ще виждаш това, което обикновените хора не виждат.Можеш да си избереш какво искаш - твоята воля да се изпълни и да виждаш като другите хора или Неговата воля - да не виждаш, но да имаш духовно зрение.
Тази монахиня е избрала Божията воля и е била надарена да вижда всички хора, които отиват в манастира с какви проблеми идват и могат ли да бъдат изцелени, Божия воля ли е това.
И при мен стана същото - Бог можеше да ме оттърве и от трите болести, които имам.Но за да не изпадна в гордост сигурно или поради други причини ми махна само една от болестите.Но аз пак вярвам,че това е лечение, постигнато с Божии средства, не е ръкотворно, в смисъл от лекар или лечител.
Поздрави !
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #78 -: 30-06-2016, 08:00:46 »

Бог или създателя, е твърде вселенска категория за да бъде коментирана от нашите замотани в материалното глави. Както спомена Бате Бино, нека ние си вършим нашите ежедневни добринки както към нас самите, така и към околните, а нему  оставим големите пасианси. И всекиму  ще бъде дадено според заслугите.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #79 -: 30-06-2016, 09:08:13 »

Тихий,
написах това за Божията воля, защото много хора въобще не са наясно.Аз лично познавам хора, болни от тежки болести.Те са способни на всичко само и само да се излекуват.Дават куп пари, гладуват, купуват скъпи илачи, правят най - доброто и известното относно най - новите научни изследвания за лечението на тяхната болест.Но не са наясно,че ако е Божия воля те каквото и да правят изцеление няма да настъпи.И такива хора и днес постоянно се чудят защо при тях не настъпва пълно изцеление.
В интерес на истината и аз преди години бях така - правих какво ли не за да постигна изцеление на всички болести, които имам.Но днес вече знам - не е Божия воля всичко ей така да ти се даде от Бога.Той дава, обаче иска и от нас някакви усилия.Нещо да правим за него и да му служим.
В интерес на истината като се замислих за моето изцеление се поразтърсих и за други подобни случаи.Оказа се,че в Руската православна църква почти всички святи мощи са на хора, които са били изцелени от Бога от тежки болести.Те също са дали обещание / обет / и така са били излекувани - кой от туберкулоза, кой от нещо друго, но все тежки болести, които не са били лекувани навремето.Някои от тези хора са били надарени с лечителския дар, други са били надарени с прозорливост, трети - с певчески дар.Но всички са били изцелени неръкотворно - не от лечители и лекари, а от Бога.
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 23 запитвания.