Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Самолечение само с вода (Димитър Станев)  (Прочетена 60153 пъти)

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #20 -: 21-06-2013, 10:47:25 »

Сега си обяснявам, защо съм толкова податлива на всякакви атаки от външния свят и винаги ги преживявам толкова тежко! В къщи ръце са вдигнали от мен и само повтарят, че не е възможно да съм толкова кекава  tooth! Но какво да се прави, човек не може да избяга от своя тип доша!
Благодаря за съветите относно гладуването  Kalia , няма да прекалявам, още повече, че сега така да се каже прохождам в тази област и трябва да бъда внимателна!
shofilev, вчера на прегледа коментирах с доктора клизмите като цяло и останах изненадана, че той не ги препоръчва, според него чрез клизмата се променя Ph-то на флората в червото и това е предпоставка за разстройване на функцията му! Но това разбира се е медик, който говори от гледната точка на класическата медицина, която всички знаем как ни помага да увредим здравето си още повече....При мен нещата вече са стабилизирани, писах в моята тема, проблемът се дължи на нервна почва и на новопоявили се хемороиди!
бате Бино, ще го почвам чревцето наистина, усещам, че трябва да го направя! До като гладувах сякаш получавах импулси от червото да го освободя, предполагам, че няма да ви прозвучи налудничаво, но така се случи  :pensif_29:! Аз съм свръхсензитивна личност и мога да кажа, че мога да усетя доста от процесите, които се случват в мен! Би ли ми препоръчал  с коя от книгите на Малахов да започна?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #21 -: 21-06-2013, 11:47:39 »

Ниелка, издателствата постоянно променят заглавията на едни и същи книги или пък размесват информацията вътре за да ни забаламосат да купуваме по няколко  пъти нещо, което вече го имаме .. :)
но като ориентир- в заглавието да присъства думата "прочистване"! ( "Прочистване на организма", "Без прочистване няма здраве"..И вътре по съдържанието ще се доориентираш.  Малахов ги дава поне всичките прочиствания в една книга, докато другият юнак - д-р Евгени Щадилов, той пък има друг мурафет  - за всеки орган издава отделна книжка ..( като половината от нея по правило са рецепти..) :)  :) Иначе и той става, даже е още по-прецизен. В книжарница ciela  има май най-голям избор , на място ще прецениш най-добре.       
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #22 -: 21-06-2013, 11:59:37 »

Благодаря ти за ориентира  :love_026:!
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #23 -: 21-06-2013, 22:43:27 »

Nielka, ако официалната медицина започне масово да препоръчва лесно достъпните и евтини методи за лечение, като клизмите например, то какво ще стане със самата нея - трябва да се самозакрие. :) Не че няма стойностни неща в някои нейни препоръки, съвети и предупреждения, но все пак човек трябва и сам да преценява кое и доколко си струва. А това не е никак лесна работа. Най-добрият ориентир е натрупаният до момента чужд и личен опит. Пример: ако познаваш 10 човека, които практикуват клизми и поне половината от тях са ти казали, че с клизмите са оправили здравето си, ти кое ще приемеш за вярно - мнението на доктора или утвърдената практика с клизмите? Ето за такова нещо става дума. Разбира се, че не винаги има кого да попиташ или да наблюдаваш, но затова пък има и книги. И все пак независимо кой какво казва, личният опит е най-добрият учител. Колкото и добър да е даден лечебен метод, може точно на теб да ти действа отрицателно и обратно - всеки организъм е индивидуален. Ако има нещо, което твърде много те притеснява в конкретно лечение, по-добре не го прилагай, а потърси друго - хубавото на алтернативната медицина е разнообразието. Както и по други поводи съм писал, в алтернативната терапия има много теории и практики, които една друга се отричат напълно - диаметрално противоположни, но като финален резултат постигат целта. А за нас всъщност това има значение. Толкова ли е важно дали ракът се причинява от гъбичка, вирус, бактерия или конфликт (според ГНМ)? Май по-важно е как да го излекуваш. А на един помага газ, на друг бъзак, на трети - сода, на четвърти - цвекло и т.н. И интересното е, че нерядко този, който се е излекувал напр. с газ, не е успял, да кажем, със сода и обратно - примери колкото щеш. Някои дори са успели и с химиотерапия (наистина като изключение), колкото и абсурдно да звучи.
Това важи за почти всички други заболявания - няма универсално и еднакво ефективно за всеки човек лечение на един и същи проблем. То е така и при душевните терзания - един се оправя със спорт, друг - с билки, трети - с хапчета, а четвърти - с ново гадже :)
Ти правилно си се насочила - пробваш и следиш резултата. Това е верният път. Успех!
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #24 -: 22-06-2013, 12:36:02 »

Така е shofilev, напълно съм съгласна с теб! Както многократно съм казвала, аз съм типичен пример за пострадал от класическата медицина човек! Имаше момент, в който едва не си отидох от този свят благодарение на сляпата ми вяра в докторите.....но това беше преди, сега нещата стоят по коренно различен начин за мен! Вслушвам се в тялото си и следя реакциите му, действам постепенно и откровенно мога да кажа, че то само ме води в правилната посока! Прибягвам до медицината само и единствено, за да следя полипа, защото там не е шега работа и с това приключвам! Наясно съм, че с предложението за новият медикамент ставам опитно зайче в ръцете на лекаря.....и цялото ми същество се бунтува срещу това! Както казва Тихия , организмът ми може сам да се справи с всичките ми неразположения, нужен ми е просто точният метод и ще търся и опитвам, докато не го открия  :peperudi:!
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #25 -: 01-10-2013, 08:15:29 »

Здравейте! В книгата на Д.Станев пише,че той си прави клизмите само с топла вода,без добавки. Вие на какво мнение сте.
Кафа дошата? За нея да кажете нещо?! Знам,че е препоръчително гладуването,а клизмите? ;D :D ;)
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #26 -: 01-10-2013, 10:14:24 »

Здравейте! В книгата на Д.Станев пише,че той си прави клизмите само с топла вода,без добавки. Вие на какво мнение сте. ...

Категорично не! Чистата вода ще се абсорбира от дебелото черво, заедно с всички нечистотии и отрови, които успее да втечни.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #27 -: 01-10-2013, 10:39:20 »

Тогава?!
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #28 -: 01-10-2013, 12:24:52 »

Тогава - солена вода с концентрация по-голяма от 0,9 (колкото е на физиологичния р-р) или някакви подходящи течности. По-подробно например тук: http://www.zemianazaem.com/archives/149
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #29 -: 01-10-2013, 19:26:45 »

Само Елисеева казва , че с обикновена вода трябвало да се правят. ( То и хидроколоното при нея така се прави)  Но не е добре, тук не се търси всмукване , а разтваряне.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #30 -: 01-10-2013, 20:01:34 »

излиза ли тогава, че хидроколонотерапията не е съвсем читав метод?
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #31 -: 01-10-2013, 20:54:41 »

Станев дава своя опит с чиста вода, без добавки. Все пак той ги прави по време на гладуване - може това да има значение относно водата, не знам, но той е постигнал добри резултати.
Всеки трябва чрез проба да установи за себе си кой вариант му действа най-добре.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #32 -: 02-10-2013, 08:31:31 »

Да! Точно това казах и аз за книгата на Станев! А то от толкова много мнения,инфо,книги,човек накрая се обърква. При сухото гладуване правят ли се клизми?! Никога не съм срещала коментари за това? :surpris_23: :kisss:
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #33 -: 02-10-2013, 09:21:16 »

... При сухото гладуване правят ли се клизми?! ...

Не! Ако ще се прочистваш - преди това, първо очистително, после (при добро желание) клизма. Очистителното изпразва червата. Клизмата прочиства (само) дебелото черво от налепи. Различни неща са, ако направиш само клизма и започнеш гладуване, чревносъдържимото от останалата част на СЧТ ще напълни дебелото черво още на другия ден, няма смисъл просто.

п.п. И още нещо за "прочистването" с чиста вода, виждали ли сте с извинение аки, което плува в тоалетната чиния с дни, без да се разлага ... правете си изводи колко му влияе чистата вода.
« Последна редакция: 02-10-2013, 09:32:05 от Diego de la Vege »
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #34 -: 02-10-2013, 10:00:44 »

Практиката е най-добрият учител...
"През 1973г. - на 47 години Димитър е с два инфаркта, с тромбофлебити и на двата крака. Лекарите отказват операция(премахване на част от крак), защото няма да издържи операцията. Оставят го да изживее няколкото месеца...
       През това време Димитър научава за методите на гладолечението и ги прилага върху себе си. След години на упорито трупане на опит и знание напълно излекува тялото от многото и тежки болести, пред които и съвременната медицина е безсилна.
     Това, че е жив и здрав 35 години след като съвременната медицина го отписва от живите е нагледното доказателство за ефективността на метода на гладолечение само с вода.
      Бай Димитър обикаля планините, бере билки и гъби, къпе се зиме и лете в предпочитана от него река до с. Железница. Не е въздържател - САМО домашно вино и ракия, а такива има, защото, в благодарност за помощта му, излекуваните хора от провинцията го даряват по този начин, (той пари не само че не иска, но и ги отказва), употребява и месо. Противник на цигарите, кафето, колатар газираното...Но казва, че поне веднъж на сезон трябва да провежда гладолечение.
.. "
http://watchtowerman.blog.bg/technology/2009/01/11/gladolechenie-na-diabet.275785

Хора твърдят, че този човек не взима пари, сам се е излекувал от доста тежки заболявания, и е вече на 85-86 години. Дето се вика "пред фактите и боговете мълчат"  ;) Щом неговата система работи в неговия случай и в доста други случаи, значи не е толкова безсмислено да я следваш, ако ти допада.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #35 -: 02-10-2013, 10:31:40 »

Според мен Станев е успял да се излекува, не защото е правил клизми с чиста вода, пиел ракия и вино, ял месо, а въпреки това!
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #36 -: 02-10-2013, 10:47:43 »

Дай,Боже,всекиму да доживее до 86 години и да е във форма  ;)
Вероятно си прав. Но на този свят има хиляди гледни точки. И не е сигурно дали някоя от тях е "най-права".
Иначе, да - и аз на теория мисля, че клизмата трябва да се прави със солена вода или урина. Но това не означава, че ще тръгна да оспорвам казаното от Димитър Станев, след като в неговия случай е проработил самооздравителния механизъм.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #37 -: 02-10-2013, 12:07:32 »

Емо , специално тук философията  и логиката не ти помагат  :) Гледни точки има - ДА , ама има значение и ЧИИ са тези гледни точки, нали ?  ;)  Прочети  за клизмите  д-р Евгени Щадилов ( има го на български) ,или други медици-натуропати и ще се убедиш, че  и тук си има спецификата .. :)
Не че няма да стане и с вода,  но защо да не стане по оптималния начин, особено ако това не ни струва нищо? :)
То и колата си можеш да боядисаш с блажна боя , ама няма да е  същото както с акрилна , нали?  :D
Диего го е казал в случая повече от чудесно.
Станев си е малко "дебела глава"  и сам признава, че от това си е патил :)  Той е самоук  и не признава някой да му казва какво да прави, дори и да е грешно - той така е решил и така си действа :)  Като бях при него , останах с впечатлението , че не е прочел и ред литература по въпроса.
Но  дето викаш ти - това е неговата истина , той се гордее с нея, ние се гордеем с него ,и в скрайна сметка - всички сме щастливи  :Content_22:
« Последна редакция: 02-10-2013, 12:09:27 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #38 -: 02-10-2013, 12:49:53 »

Бат Бино, аз дори не съм чел книгата на Димитър Станев, нито съм негов фен. Просто дамата, която зададе темата, попита какво мислим по принцип за книгата му и аз отговарям, че щом има хора, които са се излекували, включително и авторът на въпросната книга, значи ще има някаква истина в цялата работа. Нищо повече не съм казал. Нито съм спорил за клизмите. Дори напротив: уточних, че аз правя клизми със солена вода и урина.
Единственото ми твърдение е, че е достойно за уважение постижение е да доживееш до 86 години, да си здрав и енергичен и да не вземаш пари за съветите си.  ;)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #39 -: 02-10-2013, 13:06:34 »

я да пита, като тъй и тъй върви въпрос за клизмите, отдека си купувате иригаторите за клизма?
че той май вече няма от тия, обикновените, а има само някакви с готова течност или малки балони
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.