Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Самолечение само с вода (Димитър Станев)  (Прочетена 60129 пъти)

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #100 -: 04-07-2016, 22:13:58 »

Ели, душко, ти под "алтернативно лечение"  разбираш май само гладуване :)
Има толкова много други методики!  Ако не помогне едно , може да помогне друго  :surpris_23:
 За артрит, например, има супер яка методика , но кой да я знае :)  - ляга се гол в горски мравуняк , налазват те ония ми ти мравки и трябва да се издържи 1 минута  tooth Резултатите са поразителни , в руските форуми има много отзиви.  Не е само едното гладуване  :whistling2 - emotloader:

Друг алтернативен метод, не толкова мазохистки като метода с мравките, е пиенето на воден разтвор с кристална сол. Разтворът се пие ежедневно. Организмът разбива отлаганията и ги изхвърля.
« Последна редакция: 04-07-2016, 22:30:58 от iris »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #101 -: 04-07-2016, 22:53:26 »

При правилно проведен, дори един курс Временно въздържане от храна, неизбежно се променя и моралната, духовна страна на човека. Винаги.

Как ще продължи да живее човекът след курса, е изцяло негов въпрос.

 Понеже наистина съблазните ни обгръщат отвсякъде в градска среда, е почти невъзможно , или трудно възможно, непрекъснато и продължително човек да върши всички познати ни елементи на здравето. Затова практикувам и препоръчвам на всички да провеждат едно 15-20 дневно въздържане от храна годишно и известните седмични, тримесечни и т.н.

Чак тогава се повлияват и се наблюдават отлично, тежки дългогодишни (хронични) неприятни състояния.

За да може някой наистина да преценява вярно кои изменения в здравето са настъпили по еди какви си причини, наистина трябва да е от Св. И. Рилски и нагоре. Но, ако толкова много обичаме себе си, Бог, близките си, приятелите, Живота... няма да е толкова трудно да направим необходимите промени и да продължим по новия път... Тогава и ще се радваме на много добро или дори отлично здраве.
В тоя смисъл лекуването (почти) само с вода е най-добрият метод, който познавам! :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #102 -: 05-07-2016, 08:13:05 »

 iris , ако беше толкова просто ( само с водичка и сол ) да се лекува артрит, дали щеше да се стига до "мазохистични" методи ?  ;)
Почети малко повече за тази болест :)
Артритът не е само "отлагания".. :)  Не е като да ти почистят зъбния камък :)
Ами възпалителният процес   как ще се спре?
Ами автоимунният ( ако има такъв)  ??  ;)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #103 -: 05-07-2016, 10:59:44 »

Информацията ми за лечение със солен разтвор е от книгите доктор Батманджелидж, които са на разположение в нета. Много  подробно е обяснено действието на соления разтвор във Водата и солта - първоизточник на живота.
Не мога да пиша подробно - само телефон имам в момента. Само исках да обърна внимание на този метод на лечение.
Напишете в гугъл ползи солен разтвор, ще излезе инфо. Както и инфото в книгите на Батманджелидж. Става въпрос за хималайска сол, за да няма недоразумения.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #104 -: 05-07-2016, 11:01:26 »

Да,
бате Бино, прав си.Артритът и не само той много трудно се повлиява от гладуването на вода.Наистина както казва Вов гладуването на вода е много добър метод за прочистване на тялото от шлаки и натрупвания на различни ненужни за организма вещества.Но както артритът, така и много други болести си имат и други причини, най - често свързани с духовното .Артритът не е само отлагания, другите заболявания също не са свързани само с отлагане на шлаки.Самият проф.Николаев в книгата си " Гладът - майка родна " дава куп примери, при които не е постигнат резултат.Болестта много бързо рецидивира.Връщат се същите симптоми независимо,че човекът е направил серии от гладувания на вода и то в клиника на известният професор.И тук за да няма резултат се стига до основното - Божията воля за всеки човек каква е.Иначе човек се лекува цял живот, но резултат - никакъв.Лошото е,че такива хора имат до последно надежда за изцеление и понякога си навреждат вместо да си помогнат.И аз познавам куп такива хора, които вече са се отказали да правят дълги гладувания на вода.Аз също вече гладувания на вода не правя, откакто си навлякох този проблем при едно гладуване.Но правя разтоварващи режими, също и веднъж в седмицата 24 часа на вода.Не повече, както преди съм правила и дълги гладувания.Днес вече не.Така,че всеки, който за първи път започва трябва да внимава.
Има и други случаи напр. при рак, където болните са много изтощени и слаби и едно гладуване на вода буквално ще ги довърши.Д - р Роберт Морс в такива случаи въобще не препоръчва да се прави гладуване на вода.Докалкото знам има значение и състоянието на щитовидната жлеза.Заболяванията на тази жлеза също могат да попречат за гладуване на вода.Така,че внимавайте !
Поздрави !
Активен

medenka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #105 -: 20-07-2016, 21:35:04 »

Здравейте, извинявам се за намесата в разговора :) но мога ли да помоля за контакти на Димитър Станев? Преди години прочетох книгата и му се възхитих страшно много, но нямах здравословни проблеми и не предпреих лечение. Днес обаче съм с миома / рабира се всички лекари казват операция/, раничка на шийката на матката, също така имам два камъка от по 1см и 2см в жлъчката, както и дископатия :) Жлъчката също искат да ми махнат лекарите. Сетих за този прекрасен човек, потърсих информация за него в нета и прочетох всичко написано тук, и вече съм убедена че без лекарска намеса ще живея:)
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #106 -: 21-07-2016, 07:14:42 »

Здравейте Меденка,
още утре ще ви дам телефона и адреса на г - н Станев.Но трябва и начинът на хранене да се промени.Иначе и да гладуваш на вода полза няма.Трябва голяма част от храната след това да е сурова, а не готвена.
Поздрави !
Активен

medenka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #107 -: 21-07-2016, 07:27:14 »

Благодаря. Аз от една година се опитвам да се храня здравословно и се подготвям за гладуването:)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.