Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Самолечение само с вода (Димитър Станев)  (Прочетена 60127 пъти)

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Преди около месец, докато чаках на известната на много софиянци чешма в "Бояна" да си налея вода, се заговорихме с една жена, която се оказа съпруга на Димитър Станев - авторът на книгата "Самолечение с вода". Тя също беше дошла за вода. Направи ми впечатление, че беше приготвила туби с обща вместимост около 200 л. Не че и друг път не бях виждал хора, които пълнят по много, но толкова много сякаш никога досега. Вероятно тя беше разбрала моето учудване и ме заговори. Така от нея разбрах, че водата ще използва за поредния курс на самолечение с вода по метода на съпруга й. Обясни ми, че преди години тя е била много зле - на умиране, - но той я е излекувал, а впоследствие са се оженили. Тя беше с брат си - и двамата над 70-годишни. И двама разказаха много интересни лични истории, свързани с болести и оздравяване по метода на самолечението без храна и лекарства, само с вода. Този метод е разработен от Димитър Станев въз основа на руски автори, които той е чел през седемдесетте години на 20-ти век, когато той самият е бил напълно отписан от официалната медицина - с куп нелечими болести. В книгата е описана подробно неговата история, а след нея той дава насоки за прилагане на метода, като предупреждава за възможните рискове и как те да бъдат избегнати - всичко това въз основа на неговия над 20-годишен личен опит. Сега той е на 86 години, в цветущо здраве, продължава да дава съвети на всеки, който го потърси, напълно безплатно.
Има и други книги, които той е написал в тази връзка - с отзиви на излекували се хора и др., но тях ги няма качени в интернет. Тази книга е качена с неговото позволение - да се разпространява безплатно, защото той няма за цел да печели от това, иска само да помогне на хората в нужда. Съпругата му каза, че след като са издали книгата, са я пуснали за продажба тук и там, но вече почти не я предлагат като печатно издание, защото се страхуват - знаете от какво. Методът не изисква почти никакви средства за прилагане, а резултатите от него са отлични, ако се практикува правилно.

Книгата може да бъде свалена от тук: http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%F1%F2%E0%ED%E5%E2

Докато я търсех в мрежата, бях попаднал на два отзива за хора, приложили метода и постигнали необходимия резултат, дори повече от очакваното:

Единият отзив е свързан с кожен проблем, като авторът е съобразил да прави снимки преди и по време на лечението: http://watchtowerman.blog.bg/recepti/2013/04/01/kontakten-dermatit-gladolechenie-s-fantastichni-rezultati-on.1070511

Другият е във връзка с диабет и други сериозни проблеми: http://watchtowerman.blog.bg/recepti/2013/04/01/kontakten-dermatit-gladolechenie-s-fantastichni-rezultati-on.1070511

Мисля да спра дотук, ако предизвика интерес, ще коментираме.
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65

Огромно благодаря shofilev, свалих книгата и не мога да спра да я чета....... :Confus_34:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

И аз бях така като я свалих. :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ако много се разнежите , да ви изпратя снимки и клипове на Станев ? :)  Имам цял късометражен филм с него даже..но е на диск и трябва да се качи някак си в нета. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65

Искам, искам бате Бино   :Content_14:.....толкова се запалих, че нямам търпение да започна същинската част на нещата.....имам толкова много въпроси.....обясних си и толкова много неща..... :Confus_3:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

:)  Малко се поучудих, че тук чак сега му изгря звездата на Митко Станев , книжката му беше една от първите, някъде 1995. ( той написа после още 2 , ама те са нещо като "обогатено второ и трето издание" ) А пък аз бях у тях на 29.10.2012 ,някъде бях разказвал из темите. Те са много гостоприемни хора, който иска - направо да му се обажда и да отива.(В София) Жена му е от тия  природно симпатичните  хора, дето запазват чара си до дълбоки старини. Митко  го раздава малко  "началник" ( той се оженил на 75 някъде) подвиква й , позамеря я с някой и друг мобилен телефон  tooth   и има  впечатляващо младежко излъчване - реакции, начин на говорене, слух, адекватност. Нищо общо с   едно "кротко поклащащо се в люлеещ се стол 85 годишно старче  с лице като изгубена битка" :)  С една дума - кипят бурни емоции в  техния дом  :)  Освен това чичо Митко си пада открай време по пържолките и по ракийката , та да не се чудите какво да му занесете за почерпка  tooth  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Интересни подробности, не бях попадал досега във форума на писания по темата, явно ще трябва да наваксам. :)
Бате Бино, да, интересно ще ми бъде да понауча нещо повече. Не че много съм се разнежил, но определено се впечатлих. Може би, защото не е свързано с финансови възможности и е общо взето универсално приложимо. За мен лично остава проблемът с времето, тъй като трябва да не ходиш на работа по време на лечението, а то не е малко - най-малко 6 дни гладуване на вода, 5-6 дни захранване и още поне две седмици почивка без съществени натоварвания. То стана цял месец - нямам такова време.
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65

бате Бино , написал си точно това, което от както прочетох книгата ми се иска да направя- а именно да се срещна с Димитър Станев! Звънях му преди два дни, но не си вдигна телефона, но определено ти ме обнадежди и ще го потърся отново!
Между другото аз направих първото си гладуване в живота, което продължи 36 часа и наистина се случи абсолютно спонтанно и естествено, в смисъл не го бях планирала точно за сега! В следствие на бурните ми преживявания от последните дни организмът сам си намери лека и спасението  :whistling2 - emotloader:! Нямам думи да опиша как се чувствах вчера, а днес когато захраних това невероятно усещане продължава! Гладолечението било най-приятното нещо, което човек може да направи за себе си, такава лекота усещам в цялото си тяло и някаква възвишеност.....просто е несравнимо! Снощи, когато си легнах имах чувството, че душата ми ще се отдели от тялото /съвсем не преувеличавам/! Ако можех да живея без храна, нямаше да се докосна до нея  tooth.....Единственото, което не посмях да правя в този момент са клизмите, а така ми се искаше да подпомогна нещата! Пия вода в огромни количества, сигурно минавам 3 л на ден и наистина мога да кажа, че болката отпусна хватката, вече е поне поносимо! Чесно казано очаквах някакви бурни реакции на организма, такива, каквито описва Димитър Станев в книгата си, но имах изостряне на симптомите на 24-тият час за около час-два и това беше, това принципно нормално ли е?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Виждаш ли , nielka , животът е пълен с изненади  .. :)    Някои хора са в постоянно  търсене на  все по-възвишени и изтънчени наслади , за които трошат сериозни средства  и пак  не могат да докопат нужната им наслада  ..  а едно нищо и никакво безплатно гладуване какви хоризонти отваря ..  :angel: и какви нови усещания  на всички нива , не само на ниво физика :)
( Ама и ти така заразително го описваш  :) )
Митко Станев първо е бил много болен , горкият, и второ  -  по неговото време е нямало никаква литература и той на "юруш" е правил всичко , почти на сляпо.. така че  - неговите "странични реакции" не са база за сравнение и изобщо не са задължителни да се случват.
Още повече при такива малки срокове  и при млад и здрав като цяло човек - абсурд!

При по-големите срокове .. там е друго вече. Не случайно в "методичката"  на най-големия форум за гладуването ( golodanie.su) , на база огромният събран опит от стотици ( че и хиляди ) гладувания , на въпроса - "какво да очакваме от гладуването като цяло?" е даден доста  стряскащият отговор  - "НЕПРЕДСКАЗУЕМО"..  :)   Всеки организъм сам си преценява как да отреагира :)

Същото ,между другото , за храната  каза и нашенският слънцеядец - таксиметровият шофьор Иван ( каква му беше фамилията..) на лекцията на Манек  стана и втрещи  залата с подобни заключения - че храната е абсурдно нещо, че е недоразумение , той толкова съжалявал , че до тази възраст се е хранил.. и прочие ... доста силни реакции предизвика тогава  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Ти не си направила много  - в смисъл, че гладуването е кратко, не правиш клизми. Ето защо не можеш да очакваш бурни реакции тип "лечебна криза". Хубаво е, че си се почувствала по-добре. Ако направиш по-дълъг курс гладуване, със сигурност ще имаш по-сериозни усещания. Но не е задължително да са толкова тежки като при Димитър Станев - все пак той е бил на умиране, с тежки и дългогодишни болести още от детинство.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #10 -: 18-06-2013, 20:13:14 »

Ей, бате Бино, как се случи да пишем по едно и също време :) :). Ама хубаво е, че пишем в сходен смисъл - поне аз така го разбирам, макар че може и да не съм го казал по най-правилния начин :)
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #11 -: 18-06-2013, 21:40:10 »

Абсолютно си прав бате Бино , човек постоянно се учи и изумява от чудесата, които ни поднася животът, та така и аз  :Content_22:! Наистина не съм очаквала, че гладолечението може да предизвика такива усещания в мен, по-скоро се страхувах, но вътрешният глас ме водеше в тази посока от доста време насам! Сега съм нетърпелива постепенно да достигна повече дни на глад и сериозно се заемам с това! А храната аз и без това не я харесвам особено и ям едва ли не на сила, да взема да пробвам и Sungazing, пък току виж съм си решила кардинално проблемите! Незнам доколко съм здрава, но сега се проявиха още неприятни усещания- схвана ме лявата плешка, гърлото и гърдите ме стягат, вие ми се свят, а и лимфните възли от дясно на гърлото ме болят, усещам и някакви пробождания в гърдите....дано съм успяла поне мъничко да си помогна и това да е продължение на оздравителният процес, както казва Димитър  :surpris_23:!
shofilev, тези клизми ме притесняват, тъй като не съм правила до момента, но през тези 36 часа червата ми направо копнееха за такава  tooth! И другото нещо- това често вмешателство на 12 часа не е ли много, в смисъл през какъв интервал от време е нормално да се прави дори като не гладува човек? Ако целта на темата ти е от друго естество да се прехвърлим в моята тема!
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #12 -: 18-06-2013, 22:22:48 »

Точно по темата си е всичко дотук! :)

Клизмите са важни при гладуване - така голяма част от токсините, които организмът започва да чисти, се изхвърлят чрез дебелото черво. Затова клизмите са важни. Ако обърнеш внимание, в книгата пише, че Д. Станев в началото ги е правил веднъж дневно, но в последствие установил, че е много по-добре да ги прави на 12 часа, защото чистенето на червото от отровите съществено облекчава организма и му помага в борбата с болестите. В някои от случаите той ги е правил дори през 2 часа - зависи от моментното състояние и текущия проблем.
Ако не гладуваш, а просто искаш да чистиш червото (там бате Бино има доста опит), веднъж в денонощието може би е достатъчно - нека бате Бино се произнесе, както и други съфорумци с опит. Преди време ми разказваха за един овчар, който на средна възраст имал сериозен здравословен проблем (не разбрах точно какъв). Лекар му казал да започне да си прави клизми. Оттогава човекът си прави ежедневни клизми (вече бил на доста преклонна възраст) и не само си е решил проблема, но и много други решил, че и сексуалните си функции подобрил :) - здрав като камък и до ден днешен! Всичко това ми го разказва човек, на когото имам голямо доверие - той лично се е запознал с овчаря.
Хироми Шиния (за него съм писал на други места из форума) разказва за свой приятел, който от години си прави ежедневни клизми с кафе и се чувства в отлично здраве.
Явно чистенето на червото чрез клизми помага на целия организъм в много отношения. Практиката показва, че дори и ежедневно, това не създава проблеми. Моето лично мнение е, че клизмите би трябвало да бъдат за период от време с цел пречистване, но не ежедневна практика за постоянно - все пак организмът си има естествен механизъм за изпразване на червото и при относително нормален начин на живот, не би следвало постоянно да има нужда от помощ в това отношение.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #13 -: 18-06-2013, 22:43:48 »

shofilev, благодаря за книгата :)

Много ми допадна мнението на Димитър Станев по отношение количеството вода при водно гладуване.За пръв път чета подобно. Обикновено се препоръчва да се пие много вода, дори насила.
За мен е от значение, защото  имам нужда да пия малки количества вода и не обичам да се насилвам. :)

"............Точна дозировка за пиене на чиста планинска вода няма.
Обикновено през първите дни на самолечението с вода, на ден съм
изпивал по 1-2 чаши, а след това съм стигал най-много до литър и
200 грама. Обикновено  постъпвам  така:  щом  ми  се  допие вода,
вземам  чашата с  водата, поемам една, втора, трета глътка и щом
почувствам пресищане в гърлото спирам и оставям чашата. Може и
само една глътка вода да съм изпил и тя да е достатъчна за момента.
Всеки човек сам ще почувства и усети това проявление при
поемането на водата...."
« Последна редакция: 18-06-2013, 22:50:11 от Ros »
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #14 -: 18-06-2013, 22:55:27 »

Да, именно. Той казва, че всеки сам трябва да си определи колко вода според нуждата. И това ми се струва най-правилно, не само по отношение на водата, а с всяко друго нещо - всеки е индивидуален и така по шаблон да се определят количества, не е много разумно.
Имам един колега на 56 години, който въобще не пие вода, дори и в горещините - не му се пие. Пие по 3-5 кафета на ден, яде доста болкуци. Единственото полезно, което прави за здравето си е, че почти всеки уикенд прави разходки из Витоша. Този човек е много здрав - не се оплаква от нищо. Не че е пример за подражание - това беше по повод на водата.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #15 -: 18-06-2013, 22:59:13 »

..... И това ми се струва най-правилно, не само по отношение на водата, а с всяко друго нещо - всеки е индивидуален и така по шаблон да се определят количества, не е много разумно....

Да, това имам предвид :)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #16 -: 18-06-2013, 23:51:05 »

Ниелка, ако ще го почваш прочистването на чревцето , така и така ще ти трябва литература, най-добре Малахов. (Без да се подготвиш недей) Аз имам доста практика, иначе не че съм експерт .. tooth но мога да кажа със сигурност, че това е изморителна процедура. А енергийката е нужна за детоксикацията. И за хората "вата"  всекидневните клизми  омаломощават.. ( но тук се има предвид  поне две последователни през половин час с по 2 литра! )  И аз мисля , че през 12 часа е твърде често. Но има разлика дали ще се правят като отделно очистване на червото или като част от гладуване. За втория случай трябва да погледнем практиката на братушките от форума по гладуване, май и с това  е индивидуално.
Но като цяло са задължителни при по-големите срокове. А за по-кратките  - също са добри , защото по-лесно се влиза в гладуването , а и ефектът от него  логично е по-голям!! Без тях организмът доста часове не може "да превключи", защото е зает да усвоява намиращата се вътре храна, тоест - продължава да си се храни :)    
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #17 -: 19-06-2013, 10:58:09 »

Има методика за прочистване на дебелото черво с клизми със солена вода -правят се такива през ден в продължение на месец. Пробвала съм го, но само ми се засили метаболизма...
А иначе по време на гладуване-през 24 часа, но е хубаво да се правят защото иначе трудно тръгва гладуването,а и се изхвърлят токсините по време на самото гладуване.И ако си вата-внимавай много-
моя позната си докара голяма бела с по-дългосрочно гладуване!!! :pensif_29:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #18 -: 19-06-2013, 12:12:03 »

Kalia , да ти кажа , аз най-вече затова ходих при Станев! Защото и той е вата! :) И най-вероятно заради това са били и всичките му проблеми , за които разказва ..( Но той не прави разлика м-у типовете, не го и интересува, аз се пробвах да му разясня някои неща, но бързо се отказах.. :))
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Самолечение само с вода (Димитър Станев)
« Отговор #19 -: 19-06-2013, 17:17:33 »

Явно Вата-та сме по-кекави във всяко отношение. Все пак, щом и той е вата, не е невъзможно и да гладува, но трябва много да се внимава наистина. Аз съм си мислил, че само на вода трудно ще изкарам повече от няколко дни, а и не знам дали и при мен няма да се получат проблеми. Решил съм през втората половина на август да пробвам, пък да видим какво ще излезе.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.113 секунди с 24 запитвания.