Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ГМО  (Прочетена 4313 пъти)

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
ГМО
« -: 14-06-2013, 10:41:43 »

Тъй като напоследък се говори,че ГМО храните не били толкова вредни и че още нямало доказателства за вредното им въздействие върху организма реших да пусна тема тук...още повече,че попаднах на една статия,която изглежда доста ужасяващо:
http://biopogled.com/%D0%B3%D0%BC%D0%BE-%D1%84%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B8-%D0%BD%D0%B0/
Дали и човешките органи ще достигнат до същите изменения. Говорих с ветеринари (кланични лекари), които ме увериха, че стомасите на повечето прасета били в такова състояние и за да оцелеят животните във фермите трябвало пък от своя страна да се лекуват перманентно с антибиотици...Много гадна история..
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:ГМО
« Отговор #1 -: 15-06-2013, 10:18:25 »

Историята е много гадна наистина. Преди "свинското" проучване имаше едно с плъхове хранени с ГМ храни -- на всички им бяха пораснали ужасни тумори.

Изследването с плъховете беше оплюто от "научните" среди с официално контраизследване и вече много хора спират да мислят като чуят за историята с плъховете -- "аа онова фалшивото изследване ли". Оказва се обаче, че то не е било фалшиво. Ето тук (англ.) един човек проверява оригиналното изследване и аргументите, заради които би било дискредитирано:

1) Изследването нямало контролна група. Според данните, обаче, се оказва, че такава има.
2) От данните не можело да се заключи, че ГМ храните причиняват тумори. Отново, данните показват точно обратното.

И за капак ANBio групата, организацията провела контраизследването, е спонсорирана от кого... Да, познахте - Monsanto.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:ГМО
« Отговор #2 -: 03-02-2014, 16:53:33 »

ЕС криминализира нерегистрирани семена и частни градини:
http://www.otizvora.com/2014/02/6030/
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:ГМО
« Отговор #3 -: 04-02-2014, 00:19:48 »

Тази отврат трябва да се изкорени завинаги ! Както педерастията !
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:ГМО
« Отговор #4 -: 26-03-2014, 19:01:57 »

Тази отврат трябва да се изкорени завинаги ! Както педерастията !
???4e кога е била изкоренена педерастията?
Според мен има много пари4ни интереси  в ГМ продуктите.А на "големите пари" не им пука кокло живота обри4ат. Напоследък раковите заболявания са толкова много и разнообразни :'( 4ак не ми се мисли, 4е ми иде да рева. А хората някак си се примириха. Това ме плаши истински >:(
Активен
вярвам в доброто

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ГМО
« Отговор #5 -: 02-07-2014, 22:24:07 »

Попаднах на един доста информативен филм за ГМО (на руски е). Който има здрави нерви може да отдели време да го изгледа http://vbox7.com/play:m50bc333a0
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:ГМО
« Отговор #6 -: 28-08-2014, 21:20:19 »

Както вероятно мнозина знаят, първите резултати с растения с променени гени са получени още доста отдавна... още при получаването на "хибридни" сортове жито, царевица, може би и други зърнени, гроздови, динени, тиквени, слънчигледови и пр. промишлено- и парично значими растения, малко по-късно - и животни и птици... Мнозина сме чували за студоустойчиви, горещоустойчиви, устойчиви на микроорганизми, на дъжд и каквото се сетя сортове пшеница, царевица и пр.
Някой да е забелязъл височината на житото? Сега то е около 1/2 от тази преди 30-50 години... Защо? Да не поляга толкова лесно, ако го вали дъжд като е зряло. Защо лимецът не поляга, въпреки, че е много по-висок? Защото има 1-4 зърна. Те тежат мног по-малко от тежките ГМО-класове...
Вече са достигнали, дори в България, добиви от по 600 кг/дка (!!). И т.н. и т.н....
В последните примерно 20 години тези гадости са достигнали до състояние да се смесват животински с растителни гени - където и когато се получава парично значим резултат.

Истинската опасност, описана от поети и писатели отдавна, е много добре известна на учените. Тя е, че няма как да се прогнозира категорично, че от някой от безбройните генни съчетания няма да се роди организъм с неутолими потребности от храна и с неизтребими способности за размножаване...
Опитите да се създаде Франкенщайн винаги завършват по един и същ начин: чудовището бива създадено, но после то изяжда създателя си.

Може би нашият главен въпрос е: Какво да правим, за да намалим до възможна най-висока степен последствията върху нас и нашите близки от тези безумни действия?... Решителното, масово и достатъчно гневно отхвърляне на опитите на продажната (тогава, преди 3-4 години) министърка на околната среда да излъже общественото ни мнение, че ЕС "искал" и пр. да разрешим използването на ГМО произведения беше успешно, но едва ли решава въпроса изцяло...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:ГМО
« Отговор #7 -: 01-09-2014, 14:54:11 »

Може би отговорът на въпроса ти Вов е в ръцете на всеки - да си отглежда сам храната. Това е доста трудно за живеещите като нас в градовете, но аз не виждам друга възможност. От известно време проучвам възможностите да закупя земя в почти обезлюдено населено място, събирам си семена от старите хора, но не успях да присъствам на фестивала на семената, където се разменяха семена, които не са ГМО. Следващият път.  :) 
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:ГМО
« Отговор #8 -: 01-09-2014, 18:59:22 »

Мммм, много съм мислил по този въпрос. Още като бях на 25-30 години бях решил "Твърдо", че като се пенсионирам, ще отида да живея в крайморско село - да съм близо до морето, тогава това ме вълнуваше... Сега се оказаха мноого и важни причини, които ме спират да го направя, макар, че имам дори повече стимули от гмуркането.

Хм, един от помощните способи може би е да се храня със сокове, лимец, ориз и ядки (някои - покълнали).
Следващият, напълно радикален - да се храня с прана и слънце  :surpris_22:
Засега обмислям, чета, изучавам.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.071 секунди с 24 запитвания.