Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Juice Feast - Какво мислите? :)  (Прочетена 24992 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #60 -: 09-05-2011, 01:16:53 »

Аааа писала съм ти, но ти не си прочела. ;)
Стр. 2, отговор 39. :)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #61 -: 09-05-2011, 08:25:03 »

Още ровя от къде да си купя точно самсона  :Confus_34:,но утре вече трябва да го поръчам.
Julka, аз мисля че най-евтино излиза от Англия да се поръча, макра че, се рових преди доста време и може цените да са други вече!

Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #62 -: 09-05-2011, 15:18:25 »

Вери,права си  :Confus_3:
Светльо,обикновено тук наистина са най-изгодни,другото което е като се замислих за зелените сокове,ами аз не съм виждала да продават такива големи листа.Тези на цвеклото сигурно ще са вкусни,но може би онлайн...Не знам откачам ли,но направо ми е тръпка да започна,нямам търпение да видя как ще се промени тялото,настройката,кожа и какво ли още не.Вери я кажи,усещаш ли глад?Вече трябва да си минала една седмица...
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #63 -: 09-05-2011, 17:05:52 »

Не, не усещам глад. Аз на това непрекъснато натъртвам, защото при предишните ми два опита, това беше единият проблем.
Слагаш зелени листа каквито се намират при теб.
Днес почна втора седмица, да. :)
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #64 -: 09-05-2011, 17:08:46 »

Дано и аз да не усещам глад,то това ми е главния дисконфорт,иначе машинката вече пътува и сряда ще си бъде при мен  :sorcerer - emotloader:
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #65 -: 11-05-2011, 20:51:22 »

С надеждата да не обидя никого искам да изкажа мнението си, че всички тези нови машинки са само хвърлени пари на вятъра.  Моите родители купуваха разни такива джиджавки и аз наследих манията им.  Ако сега събера всички от тяхната и моята кухня сигурно мога да отворя изложба от неизползвани домакински електроуреди. 
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #66 -: 11-05-2011, 21:05:17 »

Всички джиджафки в кухнята са ни необходими и ги ползваме активно.
Което не ни трябва, е изхвърлено, подарено или продадено отдавна.
Пък и тук става дума за соковото разтоварване, а не за уредите у дома- за и против; трябват ли ни или не.
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #67 -: 12-05-2011, 00:28:28 »

Ух,така става като човек не знае какво да купува,пълни си кухнята с излишни неща...НО аз мисля,че направих правилния избор.Сокото днес дойде с безплатна книжка  :whistling2 - emotloader: От петък съм го назначила да се почва
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #68 -: 12-05-2011, 10:03:46 »




Пък и тук става дума за соковото разтоварване, а не за уредите у дома- за и против; трябват ли ни или не.

Аз чета тази тема защото в края на месеца, като узреят черешите искам да направя поне 10-на дни плодово разтоварване.  Така че търся информация във форума от по-опитните, дали да правя сок или да ги ям така, както природата ги е създала.  Интересно ми е да прочета мнението на някой правил и двата вида разтоварване и до какъв извод е стигнал, т.е. ако пак запоне, то как би го направил.  И понеже ми направи впечатлине, че много се дискутират разни сок-машинки, поисках да умаловажа тяхната значимост.  Напълно съм съгласен с Вери и няма повече да коментирам уредите, всеки си избира сам как да се забавлява- един с уреди, друг без уреди... важното е да му е гот. 




 
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #69 -: 12-05-2011, 12:53:40 »


Аз чета тази тема защото в края на месеца, като узреят черешите искам да направя поне 10-на дни плодово разтоварване. 

За десетина дни на плодове, най-много да си разтовариш червата и да изкараш излишната вода от тялото. Същинското чистене започва след 15-16-ия ден. Устискай поне 20 дни.
Аз лично съм твърд привърженик на прием на плодовете натюр. Сокчета може от време на време за кеф или при болест, но за храна предпочитам да си ги ръфам както ги е природата създала. Като ще е природосъобразно да е природосъобразно, кое животно си прави фрешчета, смутита, крекери, квакери и тинтириминтири тофута?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #70 -: 12-05-2011, 15:32:58 »

Samson 9005 може ли да се срааботи с приставката за цедене на масла?
Според този линк само модел 9001 може да се ползва с нея!

http://www.energiseyourlife.com/products/Samson-Oil-Extractor-Attachment.html

Човек би си помислил, по-високия модел например ( 9005-9006 ) е по-нов и по-усъвършенстван.
Каква е истината. 
Да се изцедят треваляци имаа много начини но за олио никакви шансове с блендер или сокоизтисквачка.
Онази ръчнаа глупост Piteba, която ми стои в мазата да ръждясва е жалка пародия спрямо видео клипа  с  ленено олио добито от samson
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #71 -: 12-05-2011, 15:40:28 »

Оил екстрактора става също и за новия модел 9005,но не знам дали са различни екстрактори за различните  модели или се ползва един и същ.Май Вери трябва да се произнесе  ;)
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #72 -: 12-05-2011, 16:27:47 »


Аз чета тази тема защото в края на месеца, като узреят черешите искам да направя поне 10-на дни плодово разтоварване. 

За десетина дни на плодове, най-много да си разтовариш червата и да изкараш излишната вода от тялото. Същинското чистене започва след 15-16-ия ден. Устискай поне 20 дни.
Аз лично съм твърд привърженик на прием на плодовете натюр. Сокчета може от време на време за кеф или при болест, но за храна предпочитам да си ги ръфам както ги е природата създала. Като ще е природосъобразно да е природосъобразно, кое животно си прави фрешчета, смутита, крекери, квакери и тинтириминтири тофута?

Ето това ме интересуваше, значи и аз предпочитам плодовете цели.  Иначе 20 дни съм издържал, преди 2 години направих това при Емилова.  Само че ми се обелиха ноктите от липса на някакви минерали.  Затова може би да включа домати, моркови, цвекло, ако трябва и изцедени.  Какво мислиш?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #73 -: 12-05-2011, 17:29:19 »

Vale, ако смяташ да си на плодове, то е по-добре да си ги хапваш цели отколкото да ги цедиш. Ако пиеш плодови сокове, то трябва да сложиш и нещо зелено вътре за да не ти се качи кръвната захар и да прегладнееш. Макар че в този форум "гладуването" на плодове въобще не се смята за гладуване. ;)
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #74 -: 13-05-2011, 08:34:26 »

Благодаря за съветите Деси и Diego! Аз съм само на плодове и салати + ядки и семена от Великден.  Това само по себе си за мен е разтоварваща диета.
По примера на разни диети мисля да правя още по-разтоварващи дни- например около всяко пълнолуние.   И понеже сега излизат пресните плодове мога да карам разтоварването по реда на узряването им.  Т.е. ще се получат 5-6 такива разтоварващи периода до късната есен.  Т.е. това не е Juice feast  и затова ще продължа  постовете на по-подходящо място във форума. 
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #75 -: 13-05-2011, 09:14:36 »

...  Иначе 20 дни съм издържал, преди 2 години направих това при Емилова.  Само че ми се обелиха ноктите от липса на някакви минерали.  Затова може би да включа домати, моркови, цвекло, ако трябва и изцедени.  Какво мислиш?

Хм, странно, това за ноктите Емилова ли ти го каза? Както и да е, нея я признавам за капацитет.
Ако включиш зеленчуци, това си е суровоядство а не някакъв разтоварващ, очистителен или лечебен курс. Естествено самото суровоядство е по малко от всичко това, но за много по-голям период от време. Колкото по-малко неща приемаш по време на курса, толкова по-бърз ефект следва да очакваш. Например 7 дни на сухо се равняват на 20 дни водно или 40 дни на плодове или на 3 месеца на плодове и зеленчуци и т.н. (това разбира се мноооого общо, не съм правил точно сравнение). Прочети и за другите видове "лечебен глад" (сухо, водно) за да добиеш представа.
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #76 -: 15-05-2011, 18:46:44 »

Tакаааа ето,че доживях да започна  ;D Седя си пред компютъра с първата чаша зелено питие в ръка.Ами приятно съм изненадана от вкуса,но нещо май не съм много наясно как да работя с джусера.Гледам,че на дъното на чашата се мъдрят разни остатъци,а сложих правилната представка  :surpris_23: както и да е трябва да му свикна.Изцедих си 3 стръка селъри,няколко  моркова,5,6 чери доматчета към 150гр спанак,1 тиквичка,1 краставица,1см джинджифил,1 оранжева чушка...ми май това  :) да видим сега като го изпия ще ме засити ли,че съм примряла от глад  tooth
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #77 -: 26-05-2011, 13:43:40 »

...  Иначе 20 дни съм издържал, преди 2 години направих това при Емилова.  Само че ми се обелиха ноктите от липса на някакви минерали.  Затова може би да включа домати, моркови, цвекло, ако трябва и изцедени.  Какво мислиш?

Хм, странно, това за ноктите Емилова ли ти го каза? Както и да е, нея я признавам за капацитет.
Ако включиш зеленчуци, това си е суровоядство а не някакъв разтоварващ, очистителен или лечебен курс. Естествено самото суровоядство е по малко от всичко това, но за много по-голям период от време. Колкото по-малко неща приемаш по време на курса, толкова по-бърз ефект следва да очакваш. Например 7 дни на сухо се равняват на 20 дни водно или 40 дни на плодове или на 3 месеца на плодове и зеленчуци и т.н. (това разбира се мноооого общо, не съм правил точно сравнение). Прочети и за другите видове "лечебен глад" (сухо, водно) за да добиеш представа.

Диего, по повод идеята, която ми подаде за сухото гладуване отидох в темата : Пречистване на духа и тялотоГладолечение и режимиТема: Сухо гладуване  Там ми е мястото :Confus_3: Заслужавам да се поизмъча за да си "платя" греховете...даже и вече направих един малък "сух" опит.  Скоро ще опитам пак, ако имаш някакъв съвет моля пиши там.
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #78 -: 11-07-2011, 21:53:21 »


Онази ръчнаа глупост Piteba, която ми стои в мазата да ръждясва е жалка пародия спрямо видео клипа  с  ленено олио добито от samson


Защо така неекологично? ;) Вместо да ти ръждясва хвърлена, предложи я на някого, който има нужда.
Иначе ставаме роби на потребителщината.

Влязох тук да ви питам: Някой правил ли е сок от тиквички? Как е?

Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #79 -: 11-07-2011, 22:04:15 »

Някой правил ли е сок от тиквички? Как е?

Като от краставици, но по-сладък. Освен ако са премръзнали. Тогава няма вкус на абсолютно нищо.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 22 запитвания.