Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Juice Feast - Какво мислите? :)  (Прочетена 24987 пъти)

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #40 -: 05-05-2011, 23:22:04 »

И аз не съм в България така,че препоръчвай смело ;)
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #41 -: 06-05-2011, 00:46:02 »

Хубава тема за соковете, аз като го правя, една трета от горе изплува пяна и фибри, та незнам да го прецеждам ли, по принцип ми трябва за пречистването на черния дроб, опитах с цедка, но много бавно става. Сега просто изчаквам малко и после махам горния слой с една лъжица.

Вери какъв е този кухненски робот, можеш ли да дадеш линк да го видим, интересно звучи.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #42 -: 06-05-2011, 02:21:18 »

Прегледах началото на темата и не видях да съм писала за кухненски робот.
Ние позлвахме до преди 2-3 месеца Omega 8006. Сега сме с Samson 9005. Според мъжа ми, втората е по-добра.
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #43 -: 06-05-2011, 04:28:24 »

Соковете се препоръчва да се прецеждат само когато си на диета със сокове. Иначе нормално няма смисъл. Аз като си правя сок от моркови винаги го прецеждам допълнително защото винаги сокоизтисквачката ми вкарва малки частици от цеулозата. Преди години имах кухненски робот , който правеше много чист сок , но нали са проектирани за кратка употреба и взе че се развали :(

Да объркал съм се, титан го е писал  tooth
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #44 -: 06-05-2011, 12:44:07 »

Искам да видя такава машина как се справя със позасъхнал жилав магданоз. По клиповете мелят едни сочни надути с вода зеленчуци. И също дали този самсон 9005 може да бъде напълнен със слънчогледови семки цели и да изтиска олио?
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #45 -: 07-05-2011, 08:53:56 »


 
Искам да видя такава машина как се справя със позасъхнал жилав магданоз. По клиповете мелят едни сочни надути с вода зеленчуци. И също дали този самсон 9005 може да бъде напълнен със слънчогледови семки цели и да изтиска олио?
Няма да видиш :( Магданоза си го пасирай в малко вода или в друг сок. После можеш да сепарираш чрез утаяване и филтриране или центрофугиране.  Ама ти сигурно ги знаеш тези неща.
А тези машинки за сок освен за кореноплодни за друго не са ефективни, освен това трябва продукта да се подава много бавно и цедката да се чисти много често, иначе голама част от сока остава неизцеден.
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #46 -: 07-05-2011, 14:17:24 »

Вери Благодаря!Машинката наистина изглежда много добра и цената е поносима.Най-вероятно нея ще поръчаме.Само не разбрах дали оил екстрактора влиза в цената...Какво правите с пулпата,която остава след сока?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #47 -: 07-05-2011, 16:04:50 »

V@Le, ти от опит ли ги пишеш тези неща: че машинките ставали само за кореноплодни? Защото моят опит показва друго. Както писах в друга тема: който търси, намира. Може да се види ние как се справяме с машинките. :)

Julkata, приставката за олио не влиза в тази цена.
С пулпата правим крекери или я даваме на един приятел, който си отглежда червеи. ;) За червеите е важно да няма в остатъците цитруси, чесън и люто.

Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #48 -: 07-05-2011, 16:41:04 »

Аз тая машинка Samson 9005, от кога съм я харесал, ама пусти пари! Ще си я купя обаче, при това с всичката допълнителна анджъклама! Рано или късно винаги си купувам това, което съм си харесал.
Oil Extractor-a e към 84Е, но си заслужава според мен. Ще си взема и приставката за рязане даже. Още малко. :essen:
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #49 -: 07-05-2011, 22:51:29 »

Вери и аз предположих,че може да се забъркат крекери за да не става зян  :) Много ме заинтересува това,че ензимите във соковете се запазват до 48 часа след направата.Би трябвало и вкуса тогава много да не се променя ако не се окислява.
Светльо,какви са тези други анджаклами  tooth видях само,че предлагат оил екстрактор?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #50 -: 07-05-2011, 23:28:31 »

Правили сме сок от вечерта за следващия цял ден. Не се променя вкуса.
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #51 -: 08-05-2011, 03:25:41 »

Не ми е ясно, но как не се получава окисление и ензимите се запазват? Някаква специална технология ли е?
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #52 -: 08-05-2011, 06:22:23 »

"Въпрос: Верно ли е, че ако приготвяме соковете предварително за да ги взимаме с нас на работа, тогава витамините ще се разпаднат?
Отговор: Голяма част от загубата на витамините е в следствие на допир с различни метали (неподходяща сокоизстисквачка, метална цедка и др.). Ако си приготвите домашен сок и го затворите в подходяща бутилка/буркан непосредствено след приготвянето, ще можете да намалите степента на окисляването им. Разбира се ще има някакъв процент загуба, но няма да е толкова голяма. (витамин С започва частично да се разпада дори при пресоването на зеленчуците!) Вече има почти навсякъде вакуматори за торбички, към които има приставка и капачка за изсмукване на въздуха от подходящи за целта буркани. С това се решава нацяло проблема за окисляването и витамините ще бъдат съхранени в максималните им налични в сока количества."

http://recipemagician.com/forum/index.php/topic,24.0.html
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #54 -: 08-05-2011, 06:50:49 »

Мерси, сега ще ги изчета. А относно бурканите със специална капачка за вакуумиране, в България не съм виждала да се продават, но са добра идея.
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #55 -: 08-05-2011, 08:02:19 »

Светльо,какви са тези други анджаклами  tooth видях само,че предлагат оил екстрактор?
Julka, другата приставка е ето тази. Може и без нея, ама....
http://www.energiseyourlife.com/products/Samson-Salad-Slicer-And-Ice-Shaver.html
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #56 -: 08-05-2011, 11:08:08 »

Ахаа,това обаче е за по-стария модел,който е и на сейл в момента.Чудех се дали да си взема него,пише,че е 6-1 джусер.да не би да изпълнява повече неща от 9005?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #57 -: 08-05-2011, 11:39:03 »

Julka,това е приставка и тя може да се слага и на новият модел! Просто снимката и е на старият.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #58 -: 08-05-2011, 17:43:24 »

Мерси, сега ще ги изчета. А относно бурканите със специална капачка за вакуумиране, в България не съм виждала да се продават, но са добра идея.
Може и в обикновен буркан. Хубаво се стяга капачката и като се сложи в хладилника, леко се вакуумира.
Активен

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Juice Feast - Какво мислите? :)
« Отговор #59 -: 09-05-2011, 00:26:12 »

Тц тц Вери,вие да сте почнали соковия маратон и ти да не ми кажеш тук,браво   :pensif_29: а аз си пииитам,пииитам па а дано си намеря съмишленик.Още ровя от къде да си купя точно самсона  :Confus_34:,но утре вече трябва да го поръчам.И това ако не е знак,точно покрай първи май се зарибих да търся инфо за джус фийстинга,а вие там точно от тогава сте почнали.Вече нямам търпение да се присъединя и аз  :D

Бенато ме сметна за несериозна и не пише   ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.