Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: причини за образуването на камъни  (Прочетена 27597 пъти)

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

От доста време ме мъчи един въпрос а именно:

Какви са причините за образуването на камъните в жлъчката или в черния дроб - по принцип би следвало да е строго индивидуално за всеки и може би следва да се изследва видът на камъните - в нас или извън нас

Идеята ми е не да вадим камъните, а да не допускаме образуването им и да елиминираме причинителя за образуването им, доколкото е възможно

И друго как се диагностицира дали имаме камъни в чернодробните каналчета ?

Когато ядете забранени храни не се движите след хранене или ядете бързо имате ли неприятни усещания в ч дроб/жлъчка - аз по принцип експериментирам и със забранени за да видя как реагира ч дроб и жлъчката включително кафе пил месо и млечни
По принцип солените храни и много сладките не ми влияят добре както и когато не  се движа след хранене
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #1 -: 30-05-2013, 09:37:54 »

Това е интересен въпрос и макар, че не е много по темата, аз пък бих попитала каква е причината за образуването на камъни в бъбреците?
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #2 -: 31-05-2013, 02:00:52 »

Подложено на анализ голям процент на образуването на бъбречни или жлъчни камъни е на ензимно ниво. Липсата или недостатъчното количество на ензими е причината за образуването на тези камъни. Анализирано още по далеч причината е в дефект на гените които отговарят за тези ензими :)
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #3 -: 31-05-2013, 09:50:09 »

Каква е логиката тогава ? - липсата на ензим се компенсира от организма чрез натрупването му в органа или самия организъм изобщо не произвежда достатъчно количество от определен ензим.

1лУстановена ли е връзката структура/в-во от което е изграден камъка и наличието/липсата на същия ензим в организма?

2 Изследвани ли са всички видове камъни и съответно веществата от които се образуват
3 Всеки човек образува предимно камъни от един вид - т.е всеки може да разбере какъв ензим липсва / е недостатъчен и да мисли за начини за осигуряването му

Т.е да разбирам, че ако е генетично заложено спазването на диета няма да спре образуването на камъни
и ще трябва да се чистим постоянно.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #4 -: 31-05-2013, 12:21:56 »

Панкреасът произвежда различни ензими при употребата на белтъчини и на въглехидрати. Не е дефект, че не може едновременно да ги произвежда. Това по-скоро е дефект в хранителната култура, когато не се знае  tooth
Камъните се появяват по причина на натрупване на соли. Солите не е задължително да идват от солта, те се получават и при подкиселяване на алкални утайки в организма. Болотов така премахва утайките, след което разтваря солите с алкални чайове, за да премахне на свой ред и тях.
Ензимите и солите са факторите!
« Последна редакция: 31-05-2013, 12:24:46 от rima »
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #5 -: 01-06-2013, 02:21:48 »

Здравей Асен според моият анализ както вече споменах голям процент от образуването на камъните са на ензимно ниво. Не всички ензими са открити. Но основната причина е в гените. Диетата и суровоиядството помагат защото при чист организъм дори и с по малко ензими организма ще се пребори с образуването на камъните. :peperudi: :peperudi:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #6 -: 18-06-2013, 15:05:33 »

  Чернодробните камъни се образуват в жлъчката,където жлъчната течност която се е задържала  кристализира.Черния дроб произвежда по около 700мл на ден жлъчен сок а жлъчката съхранява едва около 7% от цялото количество на произведения жлъчен сок.
  Същността на чернодробните камъни е мазнинна а на бъбречните калциева. В бъбреците са като че по сложни процесите,ако нещо по тялото въобще е просто,реабсорбции,елиминации,Na-K-ATР фатази и т.н.
Черния дроб разгражда еритроцитите (хемоглобина) до аминокиселини и билирубин(зелено-жълт на цвят) част от жлъчния сок(мазнина-с високо съдържание на холестерол),метаболитен продукт от разграждането на червените кръвни клетки.
  Когато нещо с дроба не е наред ако причината е запушен канал от някой камък,билирубина в кръвните резултати би следвало да се покачи,както и появата на жълто оцветяване по кожата и склерите на очите,но усещането за запушване е първо.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #7 -: 18-03-2014, 02:56:02 »

Много добре написано, ако е вярно всичко това, значи сме на прав път с пречистванията. Може ли да дадеш линк с нещо повече по въпроса .
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #8 -: 02-07-2014, 10:16:04 »

Хората които се занимават с тази материя професионално твърдят че това е вярно, иначе е под формата на преразказ по спомен от различни източници като не е украсено или преувеличено.
Разлика само трябва да се прави между чернодробните и жлъчните камъни,последните само стоят за дълго в твърдо състояние и правят истинските запушвания. Половината от източниците са с отрицателно отношение към чернодробното чистене - според тях не работи, щот "прави сапун", други твърдят че им е спасило живота :)
« Последна редакция: 02-07-2014, 10:20:22 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #9 -: 23-02-2017, 22:38:51 »

Камъни в чернодробните канали и жлъчката се образуват в резултат на нарушение функцията на черния дроб и оттам състава на жлъчката. Причината може да бъде омазняване на черния дроб. Намалено количество на фосфолипиди в жличката, които разтварят холестерола и предотвратяват утаяването му.
 В тази посока може да се приема лецитин с цел подобряване състава на жлъчката и регенерация на чернодробните клетки. Лецитина може да замени препарати като Есенциал Форте.
http://www.zdrave.ws/56805/%D0%BB%D0%B5%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD/
Съставките холин и инозитол в лецитина ще изгорят мазнините в черния дроб
 Стрити на прах семена от Бял трин съдържащи Силимарин могат да заменят Карзил.
http://www.zdravedae.com/from-nature/milk-thistle-treat-liver-and-biliary-diseases.aquasource
 Корени от репей, глухарче, Куркума
 Друга причина е застоя в отичане на жличката - в тази посока могат да се използват съставки с горчив вкус които да стимулират отока на жлъчката и имат жлъчогонно действие - артишок, Корени от репей, глухарче горчица
http://www.demirbozan.com/359/prechistih-cherniya-si-drob-s-bilkata-demir-bozan/
http://www.bgbilka.com/3385/%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B1/
https://chitanka.info/text/2338/21
Камъните в жлъчката могът да предизвиката възпаление на панкреаса. Недостатъчно отделяне на храносмилателни ензими и нарушение в храносмилането.
Жлъчката има дезинфекциращо действие - убива вредните бактерии в червата. При недостатъчно отделяне на жлъчката (застой) се нарушава храносмилането, което води до развитие на патогенна флора в червата - дисбактериоза - в тази посока може да се използват Стелкор и Ветон след което пробиотици като Bio-Kult. Токсините отделени от вредните бактерии в червата чрез порталната вена попадат в черния дроб и допълнително го натоварват. Което води до нарушение в работата му , образуване на камъни и така кръгът се затваря.
Активен

doroteyarog

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #10 -: 15-11-2017, 10:11:37 »

Здравейте, виждам че тук има много знаещи хора по въпроса с жлъчката, и реших че може да споделя моите терзания, пък може и някой да се включи със съвет, защото аз вече не зная какво да правя, става въпрос за дъщеря ми, която е на 7 години, след много ходене по мъките и доктори тя от бебе е с диария, слуз, зелена, все едно ферментирала, каквито и изследвания да са й правени всичко в норма, като поотрасна почна да ми казва че "гълта повръщано", за мен това означава рефлукс, след направена пх-метрия казаха рефлукс няма, прибирайки се същият ден вкъщи нахрани се, през носа й излезе храна, както много други пъти се е случвало, постоянно е с ларингити, според мен вследствие на рефлукса, нощна кашлица и т.н., безспир. Лятото й направих изследване на фецес показа доста понижени жлъчни киселини и много над границата зонулин(пропускливо черво). Тя е на диета от повече от 2 години, без лактоза, глутен, яйца, домати, люто, пържено, постоянно й правя тестове за хранителна непоносимост, постоянно се менят храните, което чде към това се алергизира, много голям проблем имаме със зеленчуците и плодовете, сурови и сготвени, страшни диарии, много моля дайте някаква идея какво да го правя вече това дете  ???
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #11 -: 15-11-2017, 14:18:42 »

Хмммм, ами щом всички изследвания са наред, мен поне ме навежда мисълта към вегетативна дистония. Или по друг начин казано, организма реагира постоянно в състояние на стрес по някаква причина. Т.е. не може да настъпи покой в организма и работи постоянно симпатиковата нервна система (бий се или бягай) ..за сметка на парасимпатиковата нервна система (храни се и почивай).

Струва ми се възможно някоя ваксина или лекарство да е подействало по подобен начин ...някакво тежко падане на бебето примерно ...или пък някакъв свръхстрес на майката преди раждането.... разбира се гадая, както за причината ...така и за състоянието. Ама обикновено такива необясними състояния с това се свързват. Все пак е възможно да е друга причината и да не е намерена все още. А и в тоя форум аз съм най-малкия капацитет, та да видим някой по-компетентен какво ще каже по въпроса :bleh Даже мислех да не пиша ама щото те гледам, че си онлайн и сигурно доста чакаш отговор и викам айде от мен да мине да се направя на умен пак :Confus_3:
Активен

doroteyarog

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #12 -: 15-11-2017, 15:12:08 »

благодаря за отговора, и аз не знам, може, всичко може да е, единственото което имам черно на бяло са тези понижени жлъчни киселини и пропускливите черва, в голяма чуденка съм
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #13 -: 15-11-2017, 22:06:13 »

Как да дадем мнение , Доротея, като  не е ясно какво се случва :(
Има някакви  трайни патологии в различни дялове на храносмилателната система, но дали те не са следствие от други патологии?, Това трябва да се установи. Да се изключат дори генетични болести, които се проявяват с лоша работа на някои органи. Не е разумно да търсите каквито и да било съвети , преди да стане ясна картинката. И аз като огризко , първото нещо за което се сетих, беше - да не е страничен ефект от някакви медицински интервенции. Има двама гастроентеролози, на които вярвам - д-р Драганов  от Раковата болница в Дървеница ( София)  и доц. Антония Атанасова от Варна. Съветвам да се свържете с тях, ще се убедите , че са съвсем на различно ниво. Макар, че за деца си има отделни специалисти - детски гастроентеролози, детски невролози..  това , предполагам, го знаете.  И по всяка вероятност те ще ви насочат към правилният. Разбирам, че ви е писнало от доктори , но в случая е важно да се изясни , ако въобще е възможно.  
Хубаво би било и една термовизуална диагностика да направите , да се види състоянието на различните органи .Ще даде ориентир.
« Последна редакция: 15-11-2017, 22:10:06 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #14 -: 15-11-2017, 22:47:05 »

Може и да се опитате да убедите детето 1 цял ден да пие много вода, а ако му се дояде болезнено, да пие сок от ябълка, дюла, по--късно - от морков + мааалко от зеле + от червена чушка. Соковете може да са поразрадени с вода.
В тоя режим първо опитайте 1 ден и внимателно наблюдавайте какво ще се промени.
След 2-3 дни, ако детето е убедено и много иска да се подобри, повторете.
Необходимо е и внимателно провеждане на клизма (не със сапун!).  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #15 -: 16-11-2017, 11:24:49 »

Ако вярваш в подобни истории ...понеже лично аз вярвам, ще ти дам за пример тази, за да видиш как понякога се объркват нещата покрай тая вездесъща модерна медицина.
--------------
Помните ли едно момиче, Мария-високата й казваха? Когато предавахме поздрави на стареца Паисий от Мария-високата, той казваше: „Каква висока, тя е най-високата!”. Беше висока 2,30 м. Това момиче беше свята душа, в края на живота си се прегърби и се движеше в количка. Имаше огромна ръка, страдаше от гигантизъм. Дланта й беше три пъти колкото моята. Да ви кажа как се запознахме с нея. Един наш монах отец Нифон преди да дойде в манастира и да стане монах, продаваше ябълки. Продаваше ги в торбички и ходеше в квартала, където живееше Мария. Веднъж почукал на вратата, за да каже на хората, че продава ябълки. Когато Мария излязла отвън, той се уплашил, захвърлил ябълките и избягал.
Това момиче беше свята душа, наистина светица, въпреки че изглеждаше страшно. Лицето й беше голямо, но малките деца изобщо не се плашеха от нея. И знаете ли на колко хора даваше утеха? Тя беше духовна майка в истинския смисъл на думата. Тя ходи в Америка да й направят изследвания, за да видят защо се е получило така с нея. Прочути лекари изказвали различни предположения – едни смятали, че страда от гигантизъм, други – от други неща, но не могли да кажат какво точно станало. Казали й, че понеже имала тумор, който потиска очите, скоро щяла да загуби зрението си. Нямала други проблеми. В Гърция едно момиче й казало: „Защо да не отидем при стареца Порфирий?”  Мария нямаше представа от старци и от такива неща. Отговорила: „И какво да ми каже този старец, след като в Америка ме гледаха толкова учени?” Приятелката й казала: „Ела, той е и сляп, не може и много да говори.” „Е , тогава още по-зле! Да почне да ми говори „М-м-м!” – отвърнала тя.
Беше отчаяна. Както и да е, убедили я да отиде. Отиде заедно с майка си, с една монахиня и с още двама човека. Влезли в килията на стареца. Той й казал:
- Защо, когато приятелката ти казваше да дойдеш, ти не пожела и каза, че съм щял да кажа „М-м-м”?
Предаде точно думите й. Тя се засрами. Той я попита какво й има. Тя му отговори, че ще загуби зрението си. Плачеше.
-  Не зрението, чедо мое. Костите ти ще се строшат.
- Не, геронта, костите ми са здрави, нямам проблем с костите, зрението ще загубя.
- Не зрението, а костите.
А тя пак:
- Зрението ми, дядо!
- Не зрението, чедо, кокалите ти ще се счупят.
Тя не разбираше. Каза й да коленичи. Тя коленичи, доколкото можеше. Той сложи ръката си върху главата й и започна да се моли. След това Мария казваше, че чувствала как главата буквално й гори, както жените, които слагат онова нещо на главите си във фризьорския салон, още го има, нали? И тъй, цялата й глава горяла, а старецът й казал: „Няма да ослепееш, костиге ти ще се покажат навън”. Той я попита:
- От какво ти е станало така, казаха ли ти лекарите?
- Не намериха причината, казаха, че било гигантизъм.
Старецът се обърнал към майката:
- Ти помниш ли, когато беше бременна с Мария?
Мария тогава беше на 43 години. Майка й казала:
- Да, помня.
- Помниш ли, когато беше във втория месец и повръщаше много?
- Е, помня.
- Помниш ли, когато мъжът ти те заведе при един лекар?
Как да го помни сега. Старецът започнал да й го описва.
- Сети се там, където слизате от автобуса във вашето село, слизаш на един площад, мъжът те заведе по еди-кой си път. Заведе те пред една зелена врата, където беше лекарят. Каза му, че повръщаш от бременността и той ти даде едно пликче с лекарства – 15 хапчета вътре, помниш ли?
- Да, помня.
- Онези хапчета бяха хапчета за епилепсия. Докторът направи грешка. Ти ги изпи и плодът се деформира. Затова дъщерята ти е в това състояние.
И наистина това беше точно така от научна гледна точка. След това какво стана? Тя спря да губи зрението си, но кокалите й започнаха да се чупят. Веднъж бях свидетел как една кост от гърба й проби кожата и се показа. Точно както й каза старецът. Когато тя излязла навън, старецът казал: „Това е светица!”
-------------------
Опитвам се да кажа, че причината може да е нещо подобно като това с повръщането и хапчетата да речем ..уж наглед безобидно, но с лоши резултати в крайна сметка. Така че общо взето може да са всякакви причините. Така или иначе фактите са факти, приемаш ги и гледаш да подобриш нещата ...и аз да речем съм правил доста простотии докато не се заинтересувах ...а се заинтересувах за здравето си, защото ми хрумна великата мисъл : уж ходя на лекари, а пък не спирам да се разболявам (4-5 пъти годишно настинки, грипове, бронхити) ..уж гълтам антибиотици и пак не се оправям и сякаш дори вече не ми действат (особено за бронхитите) ...и почнах да се замислям как да бъда здрав и така попаднах на някакви сайтове за суровоядство, веганство и т.н. ....пълни простотии от моя гледна точка дотогава! И преди това бях минавал през тях на бързо ама ми се виждаше прекалено шантаво ...а и в крайна сметка аз обожавах пък и още обожавам хамбургери, пици, джобове, тостове, дюнери, пържени картофи... и ужасно мразех плодове и зеленчуци, супи, манджи - такива бягах доста от тях ......но нали знаеш неволята учи :bleh Сега пак се разболявам, но рядко ..минава ми бързо, с гладуване 1-2 дни най-често и не ми се налага почти да гълтам лекарства ..въпреки че съм изпил 1-2 упсарина и фервекса и парацетамола от мързел... :Confus_3: И така ...опитвам се да намекна, че човек не трябва само на сляпо да го кара и да оставя здравето си само в ръцете на лекарите, ами и сам трябва да се погрижи за здравето си и това на децата си ...с добра храна, здрав сън, взаимодействие с природата (тук Вовата по-добре ги обяснява тия неща), бате Бино сигурно също много добри съвети ще ти даде ама ако се намери точната причина. Така или иначе според мен неизлечими болести почти няма... и ако търсиш настоятелно и на правилните места, ще намериш отговорите рано или късно :weight_lift:
Активен

doroteyarog

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #16 -: 16-11-2017, 12:48:39 »

здравейте, поразгледах за термовизуалната диагностика,  ще я запиша, дано нещо от там да излезе, за съжаление детските гастроенеролози се броят на пръсти, а ние повече от половината сме ги обиколили, няколко пъти съм се примолвала някой и друг гастроентеролог да я прегледа, но категорично ми се отказва, не се занимават с деца, но не ми пречи, ще се пробвам, отворена съм към всички предположения, ще пробвам и невъзможното дето се вика :),благодаря ви, радвам се че виждам й други различни мнения и предложения, защото аз се чуствам изчерпана и се въртя около едно и също
« Последна редакция: 16-11-2017, 12:55:27 от doroteyarog »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #17 -: 16-11-2017, 17:58:58 »

Доротея , нека и Никола Алексиев от Плевен да го види детето. Той прави ирисова диагностика и предписва билки, проверил съм го, добър е :)  ( там пред очите му тествах неговата сътрудничка Орлинка  по моята акупунктурна диагностика  и установих  проблеми в пикочната система и със съдовете. Оказа се , че тя точно за тези състояния пие билки :) - разширени вени и някакъв цистит май беше,  Алексиев се впечатли :)  )
Ако минавате край Варна, обадете се да направим една диагностика, безплатно ще е  за вас. Просто ми е интересно какво се случва.
Има един алтернативен медицински център , където са  МНОГО напред. Според мен, такъв може да има , а може и да няма друг по света!  Намира се в Крим. Прозвънете ги или им пишете  да видим какво ще кажат. Там имат много точна компютърна диагностика. Мисля си , че тук трябва да се съветвате не само с гастроентеролог, а с наистина добър медик ( в случая не е задължително да е натуропат ) , който да навърже нещата , защото не винаги където боли , и където си мислим, че са проблемите , те са наистина там :) Ето например, в случая като нищо може да става въпрос и за паразити.
Или пък, проблемът да е в щитовидната жлеза, която регулира работата на жлъчката и на черния дроб. Лекарите уж ги знаят тези неща , но много не им се разсъждава , те за мислене пари не взимат, взимат за изписани лекарства  tooth
http://biocentr.org/protivoparazitarnaya-terapiya-1.html    
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

doroteyarog

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #18 -: 16-11-2017, 18:24:28 »

Според мен е това е главният проблем в нашето здравеопазване, не навързват нещата. Няма с кой да обсъдиш болежките си. За Варна трябва да направим едно пъуване непременно, защото трябва и до очната клиника да ходим, та плануваме ли го непременно и до вас ще минем. Аз и TSH съм й изследвала, и там всичко е наред. Тя много непоносимости към храни има, не знам те от какво се провокират толкова че и постоянно се изменят, ориз яде, след месец излиза на изследванията че към него е станала с непоносимост, заменяме с просо например, след месец-два към него става с непоносимост, въобще лудница
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:причини за образуването на камъни
« Отговор #19 -: 16-11-2017, 20:21:10 »

Не само нашето здравеопазване, Доротея :) , цялата Западна, модерна , "научна" и т.н Медицина е такава. Навън даже е още по-зле. Както всички области , Медицината също е "макдоналдизирана", има книжка  със същото заглавие -  "Макдоналдизация на обществото " , който има време - да чете , интересно е :)
Преди години се бях изумил как протича един преглед при УНГ специалист в Маастрихт, Холандия . Преживяно от една моя приятелка, която се засели там.
Отивя тя при лекаря, боли я ухото. Понечва да се приближи до него, очаквайки, че първото нещо , което той ще поиска, ще е - да й види ухото. Той я спрял грубовато: "Не, не , не се приближявайте" ( страх го е да не се зарази от нещо вероятно  tooth ) Разпитал я за симптомите - къде боли , как боли , колко боли..и ги въвел в компютър. После компютърът вади рецепта какви лекарства да се купят!  tooth tooth Това е . Ухото за какво да го гледа , нали рецептата е вече готова  tooth
Тука имам отскоро един линк, копирайте си го и с него ще цакате всеки, който почне да ви хвали Американската , Европейската и която и да било друга "научна " Медицина   tooth
http://pharmadeathclock.com/?fref=gc

"Непоносимостта" , алергията и др подобни състояния са отчаян опит на организма да си върне баланса . Самите храни не са му виновни , той просто чрез тях търси начин да се самооздрави, защото засега друг не намира :(
« Последна редакция: 16-11-2017, 20:52:11 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 24 запитвания.