Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ели  (Прочетена 50844 пъти)

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #120 -: 07-07-2014, 10:21:12 »


Забелязвам от известно време, че ушите ми спряха да произвеждат кал и се чудя дали това е нормално? На някой друг случвало ли му се е?   ???


Тц, на мен пък обратното, като че ли постоянно нещо се стича оттам. Преди не беше така.
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #121 -: 17-07-2014, 20:55:26 »

Като мило братче
слънцето грее,
никога не плаче,
всякога се смее.

Сутрин рано става -
изпреварва всички,
мие се тогава
в бистрите рекички.

В цъфналите вишни
с бял пешкир се трие.
Като него – виж ни,
мием се и ние!

В нашия прозорец
слънцето наднича,
ранобудни хора
слънцето обича!

Асен Босев

Започнах отново да гледам слънцето. Продължих си от там, където бях стигнала и увеличавам с по 15 секунди всеки ден.  :) Надявам се да не греша, но щом не изпитвам дискомфорт не би трябвало. Ходя боса, колкото се може повече. Не искам повече да нося обувки.  Наблягам на напитките. Любим чай за в жегите: джинджифил, мента, ройбос, каркаде  :heart_2: Цвят, мирис, вкус - невероятен е. 3в1.  tooth
Бях писала за човек, които ме изкарваше извън кожата ми. Оправихме се.  tooth Поне засега. Всичко върви супер.
Когато приемам малко храна визуализациите ми са много по-добри, подробни, шарени с чувства и всичко.
Признавам си. Малко насилвам нещата, защото на моменти се случва да изпитам вълчи глад, но след топло чайче преминава. Искам да съм свободна. Трябва да се науча на търпение.  tooth

- 2л. от любимият ми чай
- 1л. вода
- сок от 2 лимона, лют червен пипер, вода
- за вечеря: салата (домати, краставици) и няколко маслинки

След около 2 седмици отивам на моренце. Ще бъда, спокойна, щастлива със слънце, пясък и моята любима вода.  :heart_2:  Обожавам да плуваммммм! :Content_22:

Нека тези, които четат това да приемат моята топла енергия и щастието ми.  :love_028: :thankyou: Много хора от този форум ми помогнаха с израстването ми. Да не кажа, че е повече от родителите ми. Благодарна съм на всеки един от вас.

Май прекалих с ройбоса. хахаха
« Последна редакция: 17-07-2014, 21:23:04 от съншине :3 »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #122 -: 01-09-2014, 00:02:18 »

Жегите свършват, само как се радвам!   :sorcerer - emotloader:

- смути от две мангота + сок от два лимона
- салата + 3 печени картофа (без мазнина, сол)
- грозде (толкова сладичкооооо  :essen:)
- 1.5л. вода
- 2-3 часа катерене в гората  :weight_lift:

Остава само да се науча да си лягам рано.  :pensif_29:



Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #123 -: 01-09-2014, 08:02:50 »

Добро Утро, Съншайн  :Content_22:

Много хубаво стихотворение си ни споделила по-горе, зареди ме с толкова настроение...
...и ти самата си толкова позитивен човек.. много ми е приятно да чета написаното от теб.
Надявам се, че почивката ти на морето е преминала чудесно :)

Имам тука едно въпросче към теб:
Не съм си пазарувала до сега чай от ройбос, а изглежда че ти си запозната, та се питах от кой си вземаш?
Една приятелка скоро ми говори, че си пазарувала от аптеката на Лечител а в Зоя има толкова много видове.
... иска ми се да опитам нещо стойностно и с изпитано качество..
Би ли ме насочила, моля  :Content_22:

Активен
Stay Hungry Stay Foolish

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #124 -: 01-09-2014, 16:13:49 »

http://zdrave-ot-prirodata.com/index.php?route=product/product&path=60_65&product_id=348
Щом си любителка на чайовете задължително пробвай Каркадето (хибискус), ако все още не си. Любимият ми  :love_007: Винаги, когато имам нужда от нещо си пазарувам от този сайт и до сега никога не са ме разочаровали. + това мое лично мнение, е че в Зойа и др. подобни са им ненормално високи цените... може да ги сравниш с този сайт и сама ще се увериш.

Благодаря ти. Наистина мина много добре. Тичах всеки ден по пясъка (доста голямо съпротивление имаше), за 5мин. бях вир-вода.  tooth Плуване, медитации... Ех... някой ден ще живея там!  :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 01-09-2014, 16:22:32 от съншине :3 »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #125 -: 01-09-2014, 19:49:47 »

- 200гр. фурми + 500мл. вода (смути); (1лв.)
- 1кг. печени тиквички (без мазнина, сол) + 2 връзки магданоз tooth /вкусотияяяяяя  :essen:/; (2лв.)
- 1 кг. грозде; (2лв.)

- вода 3.5л. (много жега  tooth)
- йога: 1.30мин.
- 1-2 часа каране в гората. Някакво животно (не го видях) ми изкара акъла (отново tooth), превъртях педалите. Сърцето ми щеше да ми пръсне, въпреки че май животното го беше повече страх от мен.

Днес си сметнах бюджета от както спрях мазнините, спирулини и др. глупости и сега г/д ми излиза със 100-150лв. по-евтино. От 4лв. до 6лв. макс на ден, което си е много добре за студент! Ще има повече парички за нови части на колелото.   :love_028: :angel:
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #126 -: 01-09-2014, 21:07:22 »

Много се радвам да прочета това :)
Морето и на мен ми е голяма слабост.

Не знаех за това сайтче.. сега им разгледах цените - наистина са по-добри, благодаря ти! :)
Каркадето и на мен ми допада, но ройбоса е нещо ново за мен и просто недоумявам как толкова години съм го пренебрегвала.   :surpris_23:
Съвсем наскоро ме бяха почерпили и останах повече от очарована..

---

Я кажи сега, това смути с фурмите.. колко време ги киснеш и белиш ли ги или?
Как и на какво ги печеш тези тиквички без мазнина?   :essen:
« Последна редакция: 01-09-2014, 21:17:02 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #127 -: 02-09-2014, 12:42:35 »

Не ги кисна и не ги беля фурмите. Мия ги и ги оставям в хладилника един ден. Корите са ценен матрЯл, не се изхвърлят, никога!  tooth

Има хартия за печене без мазнина. С майка ми се смеехме, че хартията е 3лв. и олиото е на същата цена... После хората как да си купуват от нея.  :surpris_23: Все пак аз използвам едно и също късче поне 2-3 дни, докато не изнемогне и не се скъса, но печените тиквички и картофи ми станаха любимо ястие номер 1. С едно руло хартия карам г/д. месец.

Тиквичките се пекат малко, да не почерняват, а само малко да се сгреят и да пуснат сок. Често ги използвам вместо дресинг на салатата, че иначе ми е много "суха".

А картофите (с кора) стават по-вкусни от така любимите ми пържени картофи.  :essen: Вкусно и здравословно, какво повече може да искаме.  :Content_22:
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #128 -: 02-09-2014, 13:10:29 »

Ти ме смайваш.. направо :D
Не бях чувала за подобна хартия, освен тази от вестник с която се овиват картофите в микровълнова за да станат задушени за 5-6 минути.
Ще я потърся, никога не е късно човек да изпробва нещо ново  :Content_22:

Вярно че на фурмите коричката става по-фина когато са изстудени, благодаря ти Ели, ще го пробвам това смути.. никога нямаше да се сетя ако не беше ти!  :love_026:
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #129 -: 10-09-2014, 21:04:45 »

Абе какви са тези мутирали лимони 7лв./кг. и като ги изтискаш все едно 2 лимона, не килограм.  :Confus_3:

- "кг." лимони, джинджифилов чай и ч.л. лют червен пипер
- 600гр. банани + 8 фурми
- две парчета пица (https://www.youtube.com/watch?v=i66MqnEKsZk). За първи път я правя и имаше малко забележки, но пък стана доста вкусно.

- 4л. вода
- 47км. с велосипеда

Малко рекламация:
Фестивал "Бъди промяната" - https://www.facebook.com/events/343823539100570/  :Content_22:
« Последна редакция: 10-09-2014, 21:18:28 от съншине :3 »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #130 -: 03-11-2014, 20:10:18 »

Сезона на кафите ОТВОРЕН.  tooth Започва се с лютия червен пипер и джинджифила.  :Content_14:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.