Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ели  (Прочетена 50847 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #100 -: 11-06-2014, 07:34:46 »

"Кажи ми какво да ям за съм ОК. Ама не, не, кажи ми първо, второ, трето. И от всяко по колко грама. Ама не и по колко пъти на ден". Няма такъв филм, приятели. Няма. Здравето е награда за интелигентния човек. Мислещият човек. Осъзнаващият се. Награда. Защото телата ни не са двигател в който като сложиш 10 литра гориво и знаеш, че ще минеш 100 километра. Те са живи творения движени от космическа енергия. Живи. Реагиращи на светлина и тъмнина, смях и сълзи,любов и нелюбов. Това разбиране е вселенски дълбоко за изтерзаните от материалната ни битност умове. За жалост.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #101 -: 11-06-2014, 08:48:09 »

Не знам.  tooth Накрая ще взема най-накрая да мина на сокчета или слънцеядство и да се знае. И без това ненавиждам да се мотам в кухнята, обичам нещо бързичко, което да ми даде изстрел от енергия и да тичам цял ден в гората като маймуна...  tooth а може и в града, но не обичам критични погледи.  :surpris_23:

Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #102 -: 11-06-2014, 10:21:33 »

Аааа, аз се чудя що толкова налитало на банани, а то било маймунче...  :bleh
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #103 -: 11-06-2014, 18:21:27 »

Оценявам факта, че подходи деликатно за да не ме убидиш случайно, но в случая си е чиста маймуна.   :bleh :kisss:
Активен

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #104 -: 13-06-2014, 10:38:45 »

Извинявай, аз имам едно въпросче :) :)
Колко тежиш и на каква височина? Интересно ми е при този режим какъв е ефекта при теб :)
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #105 -: 13-06-2014, 13:05:32 »

« Последна редакция: 13-06-2014, 13:15:31 от съншине :3 »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #106 -: 16-06-2014, 23:31:14 »

Чувствам се изтощена психически и емоционално.. В обкръжението ми в момента има човек, които никак не ми е приятен, но за известно време ми се налага да го търпя, надявам се по-бързо да приключи. Чела съм, че когато си научим даден урок от човек, които е в живота ни ще спрем да го срещаме, ще има нови предизвикателства. Чудя се какво може да се научи от толкова злобен човек. Дано по-скоро ми дойде просветлението...

В такива моменти се досещам за "Всеки заслужава любов", но сега осъзнавам всъщност колко трудно е това. От части се чувствам леко виновна, но ще ми мине.  ;D

- праскови 500г.,
- нектарини,
- салата,
- кафе
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #107 -: 17-06-2014, 10:02:54 »

Съншайн, пробвай да проникнеш малко навътре в тоя, "злобният" , дето викаш.  Вие ,жените ,нали си падате по психологията - ето ти предизвикателство - изследвай го!  :) Възможно е "злобна" да му е само обвивката  ;) , а сърцето му да е добро. Има напр. такива хора, които са с високи изисквания към другите ( и към себе си ) и когато не могат да видят тези високи критерии изпълнени, реагират остро, което се интерпретира като "злоба" от недостатъчно проницателните :)  ( това са много ценни хора, нищо че  много трудно се  изтрайват  :) ОБикновено има какво да се научи от тях и то не е малко..)
/ "Необщителен почти винаги означава способен" , "Негодниците са винаги общителни и любезни" - Шопенхауер.  tooth /
 Но дори да се окаже , че и сърцето му е лошо , пак ще се намери какво да научим и от такъв.. , най-малкото - с какво ни дразни и  как да не бъдем като него  tooth
 
« Последна редакция: 17-06-2014, 10:05:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #108 -: 17-06-2014, 21:49:40 »

ако се научиш да го обичаш е възможно злобата му да поизветрее   tooth
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #109 -: 17-06-2014, 22:47:41 »

Сърцето му не е лошо, но интерпретира информацията по-грешен начин. Не е глупав, но е някак си враждебно настроен, както се казва "прави от мухата, слон". Явно си прав бате Бино за взискателността. Козирозите са страшна работа. Толкова много съм си патила с тях, че вече като чуя, че някой е козирог и гледам да не се привързвам към този човек.  :surpris_23: Трябва да махна това етикиране, но мозъка ми има панически страх.  tooth Ест. не казвам, че всички са такива, но поне от моя опит...

Искрена, в момента съм доста лицемерна в интерес на истината. Държа се добре за да не го нараня, но това е против вътрешното ми чувство. Опитвам се да намеря доброто, но не ми се получава. Изневерявам на интуицията си и това ме изтощава.  :Confus_3: Ще мине... още 1-2 месеца само.  tooth

Днес бях само на плодови сокчета и ми е добре на коремчето.  :essen: Беше ми тооолкова лекичко.  :love_007: Нямаше и следа от мързел.   :weight_lift:
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #110 -: 18-06-2014, 04:28:01 »

Съниине ,за козирозите те подкрепям напълно,  те са и големи интригaнти.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #111 -: 18-06-2014, 17:24:29 »

Нека не ги определяме всички така, защото не желая някой да се засегне.  tooth Да кажем, че са с много, много труден характер и трудни за разбиране.

Днес си купих чай от каркаде, бях го забравила, но действа супер освежаващо.  С лимон, джинджифил, мента и лед е върховно!  :essen:

« Последна редакция: 18-06-2014, 17:30:31 от съншине :3 »
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #112 -: 18-06-2014, 22:48:37 »

Да,да съгласен  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #113 -: 19-06-2014, 01:03:40 »

Ели, не че искам да ти разваля "ледените емоции", обаче снижаването на топлотворните функции в организма не е на добре, нито за черния дроб, нито за колона, нито за яйчниците. Чела ли си "Макробиотиката" на Мичио Куши?  :Confus_3: Не знам дали си наясно, но 90 % кистите на яйчниците се образуват от втвърдяване на слуз и шлаки от мастен или нешестен произход. Яйчниците (по принцип чифтните органи - бъбреци, бели дробове), са много деликатни органи. Снижаването на температурата вследствие прием на ледени напитки и добре изстудени блюда, води до нарушено кръвоснабдяване на органа,причинено от кръвен застой. Според същия този автор глезенето със сладолед е главния фактор за рак на гърдата, заболяването на простатната жлеза.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #114 -: 19-06-2014, 21:14:19 »

Не съм чела, но си правя аналогия с това, че както не ми е приятно външно да се поливам със студена вода, така няма да ми е и вътрешно. По-принцип се старая да пия течностите с поне нормална температура, а сутрин и вечер по 1 чаша гореща вода, но не мога да спра с ледените емоции (много правилно си го казала). Това ми е единствената "награда", която знам, че е вредна, но все пак ме пази от залитане по по-лоши продукти. Психиката ми е много отмъстителна и ако й спра и това "удоволствие" ще ми го върне тъпкано.  tooth Наясно съм, че една топла чаша вода през лятото би ме охладила много повече от студената.  :surpris_23: Все пак не знаех, че може такива големи неприятности да си навлека с това. Аз си имам в изобилие слуз и ще гледам от тук-натам да внимавам повече.   :Confus_3:

Днес си поръчах ново колело и нямам търпение утре да го тествам по някои стръмни пътища в гората.  :love_007:

- (смес) куркума, джинджифил, чер. пипер, кориандър (отвратително хаха)
- 3 банана
- половинка нектарини
- кг. пъпеш (смути)
- салата: червени/зелени чушки, чевен лук, магданоз, краставица

Чувствам, че не ми се получава това 811. И преди бях го опитвала за по-кратко време, не знам защо пак се върнах. Имам много, много енергия и като не мога да я изразходвам не се чувствам добре. Явно това си е режим за атлети, които тренират по няколко часа на ден или по-ексцентрични хора. Мислите ми са по-активни от колкото ми се иска, непрекъснато нервнича за нещо и искам, и искам това и онова... От утре си се връщам на предишния режим, а може би дори малко подобрен. Повечко зеленолистни на сокчета, салатки, бадеми.. и чат-пат някой плод. Е... поне спрях солта. Все пак не стигнах заветните 3000 калории на ден, и по-добре, май. :D

Не знам дали е писано някъде във форума относно паста за зъби от куркума. Прочетох за нея (някъде из мрежата), че става за избелване на зъби/болни венци... и реших да опитам. Зъбите никога не са ми били перфектно бели, е и сега не са, но има някакъв малък ефект. Имах няколко петна по зъбите, а на по-задните дори черни точки и ги поизчисти. Достатъчно ми беше да хвърля Колгейта и да продължавам с това.
За направата е нужно: 1ч.л. куркума с малко вода (колкото да се получи хомогенна смес); разбиркване и търкане  ;D Чувството след това е все едно някой ми беше полирал зъбите. (Започвам да звуча като в рекламите хахаха)  ;D
« Последна редакция: 19-06-2014, 21:39:00 от съншине :3 »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #115 -: 19-06-2014, 22:01:56 »

Според същия този автор глезенето със сладолед е главния фактор за рак на гърдата, заболяването на простатната жлеза.

то по - гадното са боклуците в сладоледа, не температурата му.
не може да е главен фактор предвид всички други, къде по- гнусни съвременни убости  - антените на мобилните оператори да не би да са по- малък фактор от студа на сладоледа   :surpris_23:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #116 -: 19-06-2014, 22:06:59 »

не знам за паста с куркума, но ако само си топне човек четката в смлян карамфил се получава супер почистващо средство, точно като полирани са зъбите   ;D
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #117 -: 30-06-2014, 12:00:53 »

От няколко дни прилагам една измислена програма на хранене, но ми се отразява сравнително добре. По-скоро, вече се адаптирам. В началото си беше тормоз над психиката ми.  tooth

до обяд - вода
12:00 - 1/4 авокадо с куркума,чер.пипер, кориандър 1ч.л. (смес)
12:30 - лют червен пипер, чер. пипер, джинджифил 1ч.л. (смес)
обикновенно след тези отвари огладнявам 3-4 часа след това
- зеленолистен сок
- салата с ядки или кафяв ориз

гледам да не приемам нищо освен вода след 18:30, тъй че повечето дни пропускам вечерята
първите дни не беше особено приятно, тъй като си лягам след 12 часа и едвам, едвам заспивах, но пък съня ми се подобри, дори започнах да си спомням сънищата от всяка вечер  :surpris_22:
Главата ме боли от 2 дни, което мисля, че е добър симптом.  tooth По време на тренировките чувствам бърз спад на енергията, но не знам как да се оправям с това.. Толкова много правила. Тялото се чисти до 12:00 - не яжте. Тялото започва да усвоява храната след 17:00 часа - не яжте. Ужас.  tooth Не казвам, че са грешни правила, но не мога да си организирам времето. :surpris_23: Може би ще е добре да заменя местата на храненето с билките. Или билките да ги приемам след 18 часа и да си имам 2 храненя  :Confus_3:
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #119 -: 06-07-2014, 22:12:45 »

- орехово "мляко", мед, канела, 2ч.л. сусамов тахан
- още орехи.. към 100г., салата от зеле, моркови, лук, оцет
- към 50г. халва. Знам, че не е много добър избор, но цял ден ме изкушава и реших да си взема малко, вместо утре да я омета цялата.  ;D

вода: 2л.
чай от каркаде, джинджифил, мента: 1л.
За утре сутринта съм си приготвила вода с джинджифил, лимони, мента, мед и канела.  :essen:

Забелязвам от известно време, че ушите ми спряха да произвеждат кал и се чудя дали това е нормално? На някой друг случвало ли му се е?   ???
Активен
 

Страницата е създадена за 0.148 секунди с 24 запитвания.