Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ели  (Прочетена 50862 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #20 -: 14-07-2013, 13:11:43 »

Да добавя и, че тези сметки с калориите определено са правени без кръчмаря и за тях има какво да помислим:

1. Това колко калории има в едно нещо е много мъглява работа. Някъде бях чел, че ги смятат като изгарят нещото и гледат колко топлина отделя. Тялото ти определено не прави така.
2. Това че даден човек е изял 2000 калории, не значи, че е усвоил толкова. При всеки човек усвояването е различно, а и различните храни се усвояват по различен начин в различните комбинации.
2.5. Калориите са и различни. Тялото реагира по един начин на 2000 калории дошли от бял хляб и захар и по друг начин на 2000 калории дошли от сурови плодове и зеленчуци.
3. Кой казва от колко калории дневно имаш нужда? Някой голям мозък в някой университет? Как го е заключил? С дългогодишни проучвания на много хора и "измисляне" на някакви средни стойности ли? Ами какво става, ако не сме средностатистически организъм? Тези 2000 калории гледам ги дават за всички. Как да повярвам, че мъж висок към 2 м. и тежащ над 100 кг. ще има същите енергийни нужди като момиче, което е 50 кг? Тук даже подозирам и лека конспирация подобна на "стандартите" за наддаване при кърмачетата, които са създадени от производителите на изкуствени млека и са нарочно завишени, за да се шашкат майките и да дохранват с боклуците им.

Та така. Свиркай си и си наблюдавай тялото. Ако има нужда от храна, то ще ти покаже.
« Последна редакция: 14-07-2013, 13:15:13 от hdeshev »
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #21 -: 14-07-2013, 14:17:36 »

Тихия, аз съм чела за хора дето черпят енергия от космоса, от гледане в слънцето и т.н., но никога не съм пробвала да ги приложа върху себе си. За това ли става на въпрос?

Христо, аз още не мога да си оправя мисленето. Непрекъснато се съмнявам в преценката си, тъй като хората до мен само ми набиват в главата глупости. "Ако не приемаш еди колко си калории ще си прецакаш метаболизма и т.н." Затова и исках да чуя други мнения, защото ми омръзна все да се чувствам зле..  ::) А като се натъпкам точно това става. Крайно време е да започна да се доверявам на тялото си   :Confus_3:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #22 -: 14-07-2013, 15:30:38 »

Прочети повече за така наречената "Божествена матрица". Ние всички буквално плуваме в енергия. Не си вярваме просто, че можем да я ползваме. Наскоро се върнах от Камино де Сантияго. Минавах по 40 километра в продължение на 20 дни, без почивен ден. Изразходвах много повече енергия отколкото получавах от храната. Почти не съм отслабнал. Сама стигни до отговорът. Не бързай.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #23 -: 14-07-2013, 22:47:32 »

Ицо, браво! - Право в десетката!!! :Content_14:
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #24 -: 14-07-2013, 23:40:12 »

titan, напълно вярно. Волята също ми е слаба и затова не ми се получи.  ;D

Тези дни попаднах на една статия "Яж, пий и съжалявай" в един йога блог. Там жената разказва за нейн приятел, който посетил Индия за да се срещне с йога на мнението, че храната е смърт.  В края на срещата им, йогата посъветвал нейния приятел да се храни веднъж на ден и понякога да пропуска дори това хранене, да хапва повече пресни плодове и като цяло храната да е простичка и безмесна.

Не за пръв път ми се случва да прочета такова нещо, но се чудя какво става с метаболизма на такъв човек?  :Confus_34: Вярно, той си медитира по цял ден докато ние обикновенните хора трябва да ходим на работа, някой да се грижат за деца и т.н., но все пак какво се случва с нуждата от 2000 кал. на ден - уж за дишане, мислене и жизненоважните процеси?


Не мисля че можем да се сравняваме с йогите в Индия. Това което е добро за тях, може да не е добро за нас.  ;D Там има сякакви извратеняци...или пък можеби ние сме извратеняците, а те са правите....все едно  ;D

Това мнение, че храната е смърт е доста опасно. За сега, най-вероятно неможеш да се храниш като този йога по веднъж или по-малко на ден?  ;D А хранейки се с мисълта, че поглъщаш смърт, нищо хубаво няма да последва...винаги мисли за ползата от храната която ядеш. На мен ми е най-лесно да мисля за тази полза като ям плодове.  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #25 -: 21-07-2013, 23:57:59 »

Тихия, четенето не ми е страст, но гледах клипче на Грег Брейдън, което бе 4 часа, но аз това най-накрая го разбрах.  :surpris_22: tooth

salvaje, аз не мога по един път на ден да ям, но това е, защото съм лакома.  :essen: Колко храна ми е наистина нужна не се знае.


Последните няколко дни непрекъснато се чувствам тежка, флегматична, нищо не ми се прави, а и се ядосвам, че имам още 3-4кг. да смъквам, ама тялото ми не си ги дава. Мисля си от утре да направя 20 дни плодолечение или да карам само на сокчета. Още не мога да реша кое да е.  ;D Ако и след това не ги сваля значи съм за повече спорт  :weight_lift:


п.с. Нашата круша още не е узряла, ама тази на съседа...  :whistling2 - emotloader: почти вече я обрах.  Днес имах някакво лошо предчувствие и само чаках да излезе от вън с някое дърво.  tooth Е.. имам лоша интруиция, а колкото до крушата - беше невероятно сочна.  :essen:
« Последна редакция: 22-07-2013, 00:04:19 от съншине :3 »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #26 -: 22-07-2013, 07:44:30 »

Съни, това за Байдън е добре, но разбирането и осъзнаването по-скоро, минава през много гледания на различни етапи от живота ни. Колкото до килограмите, не се вманиячавай. Промени трайно начина си на живот и тялото ти ще намери оптималните си килограми. Отслабването не е цел, а резултат. Свикни с тази мисъл и ще ти олекне.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #27 -: 01-11-2013, 18:42:02 »

Така.. в последните месеци се бях поотпуснала, занемарила суровоядството, но в близката 1 седмица се чувствам отвратително, тежко, изморявам се бързо, никаква концентрация и т.н., което означава само едно: пречистващ режим  ;D Дано не съм натрупала много, много токсини  tooth

Тъй като съм си голям бик и не мога да се задоволя с 800гр. плодове, реших да си направя пречистващия режим с по 2-3кг. мандаринки.. тъкмо след това ще ми е по-лесно да си го продължа.  ;D

Може би, причината, която ме накара миналия път да се откажа, е че се бях побъркала да сваля последните 2-3кг., непрекъснато се ограничавах и гладувах .. и това беше резултата. Сега ще си взема забележка и ще си ям, както си трябва.  :Content_22:
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #28 -: 05-11-2013, 18:57:11 »

Първите 2 дни направо "умирах" от болка в главата, но сега енергията ми се върна.  :Content_22: Замислям се да си направя на черния дроб, но все още изпитвам адски страх..  дано ми дойде повече смелост в близкото бъдеще.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #29 -: 10-11-2013, 14:11:21 »

От няколко дни ме наболяват бъбреците и ходя доста често до ВЦ-то, чак ми става досадно.. Не знам дали, защото застудя или имам някъкъв проблем. Вчера ми беше воден ден и днес не са спирали да ме болят, при това много по-силно от предишните дни. Днес ядох, но утре ще се опитам да направя първото си сухо гладуване. Четох доста от коментарите и се възхищавам на хората в форума каква воля имат!  :Content_14: Дано и аз успея. И един ден само да е ще бъда горда със себе си!  :angel: Уж на кафа им се отдава, както бате Бино е писал, ама да видим.  :D Моята доша е доста разбалансирана.  ;D
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #30 -: 10-11-2013, 18:03:05 »

Успех ! Един ден много лесно се издьржа, особено, ако има какво да правиш през деня. Вьобще няма да го усетиш.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #31 -: 12-11-2013, 18:01:22 »

То при мен е трудното, че съм свикнала все да имам нещо в устата  tooth и точно този навик искам да избия. Въобще не му давам почивка на организма ми, а не ми се иска да ми го връща.  ;D Иначе го изкарах де, само че частичен. Наобяд ме заваля дъжд като по поръчка  ;D Днес си ядох, толкова вкусно ми беше  :essen: и мисля сега да пробвам с 2 дни, че ми стана досто интересно докато четох темата за сухото гладуване какви ефекти има, трябва да се изживеят, задължително.

Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #32 -: 16-02-2014, 19:19:03 »

От както започнах да гледам слънцето и да ходя боса по земята (което е от скоро) апетита започна да ми изчезва, а не си го бях поставяла за цел. Може да е и от хубавото време, не зная  :Content_22: От утре мисля да си направя 20-30 дни на смутита и сокчета, че ме мързи да ям  ;D да видим как ще ми се отрази.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #33 -: 09-04-2014, 23:15:18 »

Зърнените храни били убиец... май ще я караме на фотосинтеза скоро... Вече не знам какво да си мисля.
Много се ядосвам. Благодарение на житото спрях гадното сирене, а сега ме е страх да го ям.. Писна ми.

"Истината за млякото и месото" лекция на Гари Юрофски, за които не го е виждал. Заслужава си..
Тоя човек може да отврати и най-големия месоядец! http://www.star07.in/videogallery.php?video_id=206
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #34 -: 10-04-2014, 21:48:20 »

6:00 - сок от 2 лимона*
6:15 - сок от червено цвекло* магданоз* моркови* ябълки* спанак* (500мл.)
9:00 - 100гр. покълнало жито* 50гр. мед* (блендирано)
13:00 -  100гр. орехи* 50гр. мед* (блендирано)
16:00 - сок от 2 лимона* сода бикарбонат*
16:15 - сок от портокали* джинджифил* краставица* (700мл.)
19:00 - 3 мангота*
20:00 - 100гр. покълнал ръж* салата: маруля* моркови* спанак* домат* краставица*
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #35 -: 11-04-2014, 18:27:17 »

Въпреки, че ми е първи ден на глад, много лошо ми се отразява. Не спира да ми се плаче и да чувствам дори по-голяма тежест, от когато ям. Не знам какво се случва с мен. Явно съм задръстена емоционално. Започвам да си мисля, че имам някакъв психичен проблем, а това е много лошо, защото знам как мислите влияят. Понякога се чувствам все едно не съм от тази планета, колкото и глупаво да звучи. Преминаването към суровоядство ми даде много плюсове, но само физически, а очаквах друго. Надявам се глада да помогне.
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #36 -: 11-04-2014, 20:36:49 »

Явно имаме леко завишени очаквания за нефизическите плюсове от суровоядството или избързваме. И аз очаквах доста неща... Но все пак ги има...усещане за чистота, по-силна връзка с природата, увереност...като слушам някой хора как се притесняват за хапове, добавки, изследвания, все им е студено или горещо, все нещо им пречи или ги заплашва (вятъра, течението, дъжда...) негостоприемно нещо е тва земята  :Content_4 - emotloader: а в същото време уверено отръфват от кремвирша си.

А може би това, че ти се плаче и тежестта, са знак, че стария ти начин на мислене те напуска, за да бъде заменен от по-полезен такъв? :)
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #37 -: 12-04-2014, 16:19:16 »

Прав си. Забравила съм за тези неща... Спрях да обръщам внимание на хората относно храненето, защото ме ядосват само. Особено като ми заобясняват, че не може да се живее без месо и мляко. ;D Това е едно от лошите ми качества. Не спирам да се порадвам на успехите, а искам още, и още.  ;D Радвам се, че има хора като теб да ме връщат на "негостоприемната Земя"  tooth. :flowers2:

Може и да е така, тъй като днес се чувствах много по-добре от вчера. Особено след като прочетох поста ти. :) :love_006 - emotloader:
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #38 -: 12-04-2014, 21:29:21 »

Радвам се! :) и на мен ми стана хубаво, че някой все пак говори за суровоядство в този форум.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #39 -: 13-04-2014, 16:29:59 »

Днес прекъснах глада, тъй като ми се появи едно приятно (не "задължителното") чувство за глад. Не бях яла толкова вкусен банан скоро  ;D Напрово ми се топеше в устата. Ще се опитам да си направя навик глада, по един ден в седмицата..  За малко прочистване и да ми идва поне апетита  :essen:

- банан*
- сок от лимони 600мл. + 400мл. вода*
- 2л. чай от джинджифил*
- салата: чесън* моркови* маруля* домат* краставица* червено цвекло* 20гр. сусам* чушка* малко зехтин*
Вечерта нах-вероятно ще омета 2-3 банана. Тогава е вълчия глад  :Appetit_4: Нямам търпение за  :Cherries и диняяяя   :heart_2: :Content_22:

Поставих си цел да спра солта напълно. Зеленчуците не ми бяха хич вкусни,но като хапнах две скилидки чесън :essen:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 22 запитвания.