Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ели  (Прочетена 50840 пъти)

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Дневникът на Ели
« -: 26-05-2013, 12:46:37 »

Здравейте! Реших да си направя дневник, тъй като само този форум ми е в подкрепа, а близките ми си мислят, че ще умра скоро (иска им се :D ). Така.. както споделих в другата ми тема до скоро бях главно на пици, хотдози, чипс и т.н. От веднъж минах на суровоядството и честно казано се чувствам идеално. Все едно тялото ми беше чакало това цял живот. 
От скоро съм суровоядка, но ефекта въобще не се забави. Кожата ми се изчисти, имах една раничка от 8 месеца, която не заздравяваше, въпреки огромното количество кремове... - вече е минало. Свалих няколко кг. (въпреки, че има още, но всичко с времето си). Имам адски много енергия, настроение и концентрация. Няма го стреса. Ходенето до WC още не е напълно нормализирано, но е много по добре от преди.. и по този въпрос исках да попитам. Тъй като искам да се изчистя с Шанкапракшаланата дали да го направя сега или да изчакам още малко да ми се нормализира ходенето до wc? (един път на два дни е сега) Да направя ли едно гладуване и след това Шанка-та? Ако имате някакви техники за по често ходене до там, споделяйте. (Клизмата напълно съм я изключила като вариянт :D) После и черното дробче ще го почистя и така.. лека полека към успеха. :p

Какво ям..
Сутрин: 1.5л. вода с  кафе (от утре съм си обещала да го спра) или ябълка (30мин. след водата).
На обяд(след 12): Салата от зеле, моркови, краставици (общо взето, каквото намеря) с ябълков оцет.
Следобяд(към 16 часа): много ми хареса да си топя  ябълка в смесица от: счукани ленено семе и сусам
Вечеря(гледам най-късно в 20 часа да е): Салата с каквото намеря и фъстъци.., а ако не съм много гладна пия зелено смути(въпреки, че не са ми много любими)


Изпитото количество вода за деня е към 5-6л. Не знам дали е полезно или не, ама като съм жадна какво да се прави.

От всички стари храни може да се каже, че само сиренето ми липсва(като видя вкъщи и ми текват лигите), но това ми е като още по голям стимул да го спра.

Днес ми се получиха първите кълнове (не знам защо досега не ставаха, от 1 седмица пробвам :D) от леща. Опитах две от зрънцата - по отвратителен вкус не бях усещала хахаха, ама няма да се отказвам. Тези дни ще си купя слънчогледово семе да видя как ще е.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #1 -: 26-05-2013, 13:55:54 »

Изхвърли фъстъците и ги замени със сурови , накиснати от предната вечер, бадеми . Яж повече салата , но най късно в 18 ,30 -преко сили 19 часа, не по късно . Ако ти се дояде след това пий вода колкото си искаш. Яж сезонните плодове, сега са черешите, ягоди , изкарай така 2-3 месеца и ще видиш,че от суровата храна ще ти се оправи и веце-то :) Трябват ти около 4 литра изворна вода на ден , в никакъв случай минерална, от нея само вреди.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #2 -: 27-05-2013, 20:47:29 »

Накиснатите фъстъци имат по странен вкус. Не лош, даже по-хубав. Вчера и днес не ядох след 19 часа, но към 22 вече съм много уморена и  :Dormir_13 - emotloader: Не се оплаквам! Супер ми е  ;D

Закуска (9 часа): шепа фъстъци и сок от пъпеш (+канела, ленено семе)
Вечеря (18;30): варена елда, леща, половин банан и 2 средно големи ябълки

Днес направих първата ми Шанка-пракшалана. Честно казано през деня имах чувството, че ще умра, но резултата след това е завиден. Не спазих някои неща  (даже почти всички)  :whistling2 - emotloader: може би, заради това ми беше толкова зор.  :Confus_3: Другия месец ще направя всичко по учебник и по-бързо ще пия водата.  tooth Сега се чувствам.... както никога до сега!  :love_007: Радвам се, че намерих този форум.  :love_006 - emotloader:
« Последна редакция: 27-05-2013, 20:49:21 от съншине :3 »
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #3 -: 27-05-2013, 23:45:57 »

фъстъците са с доста ниско PH и са киселинни, бадемите са алкални ...следователно по-полезни, така че правилно са те посъветвали, но вече ти си знаеш ;)
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #4 -: 28-05-2013, 10:49:56 »

И още за веце-то tooth:овесени ядки, пълнозърнести продукти, зеле, моркови, царевица,сливи, череши, качамак.И в никакъв случай млечни (е,може на някоя сватба :Content_4 - emotloader:)...
От билките-пробвай със зелен чай.Успех!
 :Content_22:
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #5 -: 28-05-2013, 11:18:52 »

Житените кълнове също карат тоалетната чиния да изглежда неустоимо. ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #6 -: 28-05-2013, 16:45:41 »

Здравей!
За WC-то, не яж зърнени (въглехидрати) след обяд, яж ги за обяд с голяма салата. Вечеряй основно белтъчини и рано. Пий на гладно соле - 26% разтвор на хималайска сол в изворна вода, по лъжичка (задължително да е дървена) разтворено в чаша вода (само не минерална обаче). Може да пиеш и по една глътка рициново масло вечер или алое на кристали..всичко това действа добре на перисталтиката и като цяло е полезно.
В общи линии до обяд добре се възприемат плодовете, основното ядене е обяда -голяма салата и зърнени, и варива евентуално, а вечерта може фреш, накиснати ядки, дори един омлет да изядеш, вечерта ще се приеме по добре от организма, от колкото сурови зеленчуци, плодове или зърнени. Това е! :)
« Последна редакция: 28-05-2013, 16:48:07 от rima »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #7 -: 28-05-2013, 17:58:12 »

rima, защо вечерта омлета се приема по-добре от суровите зеленчуци и плодове?
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #8 -: 29-05-2013, 12:40:38 »

забелязала съм, че целулозна храна и зърнени, просто си остават в стомаха, ако ги ям вечер. Това е мое наблюдение, отделно от него д-р Гайдурков препоръчва невидовата храна - млечни и месо да се консумират също вечер и то без зърнени, което е напълно в синхрон с наблюденията ми. Срещала съм и руски поговорки от сорта на "плодовете сутрин са злато, после ..нещо неприемливо беше", в смисъл, че това, което е добре да се яде вечер, не е добро за закуска и обратно. Не съм изследвала подробно въпроса, това са само потвърждения на моя опит, които съм срещала случайно :)

Гайдурков например за улеснение на по-апетитните хора измисли "последователното" хранене - първо въглехидратите, после белтъчините, едно след друго и както той казва "нито хапка назад..". Това е за животинските белтъчини, които не се съчетават никак със зърнените, заради панкреаса. Не важи за ядките в комбинация с житни, те са си ок.
« Последна редакция: 29-05-2013, 12:49:14 от rima »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #9 -: 29-05-2013, 20:08:57 »

Ох, благодаря за съветите!  :thankyou: Ще опитам всичко и ще видя кое как ми влияе   :peperudi: Само овесените трици ще пропусна, че Дюкан ме накара да ги намразя  :whistling2 - emotloader:

Закуска(9 часа): ябълка, кайсия, жито
Обяд(13;30): салата с домати, краставици и жито  tooth
Следобедна(16;): ябълка и шепа фъстъци
Вечеря(19;): смути от ябълки, моркови, магданоз, копър и краставица




Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #10 -: 29-05-2013, 23:34:52 »

Rima, и аз съм чел руски автор, който казва плодовете само преди обяд да се ядат. В началото се опитвах да го следвам това (не много успешно), а сега вече съвсем го изоставих този съвет. Просто не ми стига само полвин ден за да им се наситя.  ;D А и ако не ям плодове първо на вечеря, все ще ми се струва, че не съм ял достатъчно и ще се изкушавам да ям някакви боклуци. Чудя се каква е причината за тоя "руски" съвет. Нали плодовете се храносмилат в пъти по-бързо от всичко останало. Звучи ми доста безопасна храна по всякакво време. :)

От същия руски автор, съм чел и за последователното хранене, което е първа стъпка към разделното хранене. Стремя се да го практикувам това последователно хранене, но скока до разделното ми се вижда твърде голям.  ;D Например тея дни си казвам, тоя път ще се наям само с череши, но колкото и да изям все ми се яде и домат и краставица...
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #11 -: 30-05-2013, 12:25:28 »

домат и краставица с череши на мен лично ми се връзват последователно, първо черешите... Предполагам заради целулозата е съвета, но аз така или иначе съм далече от пълно сурово, не само защото съм "вата".. и не ми е тренирана системата.

Ели, много хубаво меню. Бих прецедила смутито само, до обяд да съм изяла поне килограм плодове и в салатата, малко добавки.. :)
« Последна редакция: 30-05-2013, 12:29:41 от rima »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #12 -: 30-05-2013, 17:52:21 »

1кг. плодове  :surpris_22: аз днес се почувствах виновна, че изядох толкова, ама заради спирането на кафето страшен глад ме гони... като спрях цигарите не беше толкова силен.  :Confus_3: Иначе в салатата си слагам лимон, ленено семе, жито - каквото имам. Ако не сложа нищо след 1-2 часа пак ми се яде.  ;D

Закуска(9;): 3 ябълки и шепа фъстъци
Обяд(13;30): салата (домати, краставици, лук, лимон и зехтин) и няколко гъби (имат вкус на горчица  :D)   
Следобед(16;30): половин кг. кайсии и толкова ябълки

И аз се опитвах в началото само до обяд да ям плодове, но не ми се получи.  ;D Следобед най-много ми се хапва някоя сладка ябълка.  :surpris_23: Разделното хранене.. и то не ми се получи  ;D


Имам възможност за градинка и си мислех да започна да я "стягам", та до 1 година горе долу почти да не ми се налага да купувам от магазина зеленчуци. Потърсих в форума и видях ето този сайт http://www.gradinarstvo.hit.bg/, но не видях мнения за него. Някой знае ли дали може да се разчита на този производител? Мерси предварително!
« Последна редакция: 30-05-2013, 18:13:26 от съншине :3 »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #13 -: 07-06-2013, 17:49:41 »

От няколко дни спазвам 811 (поне се придържам) и се чувствам супер. Много по трудно се изморявам, когато тренирам  :weight_lift: Странното е, че вечерта идва голям прилив на енергия и сигурно не са ми много ефективни тренировките, ама по-добре от нищо, а и се чувствам още по-хубаво след тренировка  :surpris_22: за първи път   :laugh:

- 4 банана
-12 фурми
- 3 ябълки
- 100-200гр. череши
- и за вечеря салата  :angel:

п.с. след изчитането на дневника на Тита реших да мина към този режим, а и тя е голямо слънце и ми помага като нещо не ми е ясно.  :flowers2: Страхотна е.    :bleh


« Последна редакция: 07-06-2013, 17:56:43 от съншине :3 »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #14 -: 09-06-2013, 21:39:12 »

Втория ден на глад се провалих. Оказа се много по трудно от колкото си мислех. Цял ден ми беше лошо и почти не съм ставала от леглото. Само кучето разходих за 10мин. Не очаквах толкова бързо да има каквато и да била промяна в усещанията. Все нещо ме болеше - от главата до петите  ;D Не издържах и изядох една ябълка  :-\, а си мислех как ще изкарам 20 дни  :laugh: Сега ще почина 1-2 дни на салатки  :essen: и пак ще опитам с гладуването, ама не за 20 дни.  ;D

п.с. сутринта езика ми беше толкова жълт, че почти не се виждаше естествения му цвят   ::)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #15 -: 10-06-2013, 08:19:31 »

Ти си пропуснала един изключително важен момент - не си си определила дати за гладуването и не си се настроила дълго време преди това психически.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #16 -: 10-06-2013, 10:05:52 »

Първите 2-3 дни е съвсем нормално да се чувстваш много изтощена, от 4-тия ден нататък става много лесно, аз междудругото също гледам да ги проспя тия дни за да се събудя директно за по-лесната част  :D  Налепите по езика са съвсем в реда на нещата, означава, че се чистиш, вместо да ядеш ябълка, можеше да ги изтържеш с четка/лъжица и/или да се изжабуркаш с вода, разредена с лимонов сок... Както отбеляза и титан, ако не си се настроила психически и нямаш кой знае какво желание или някаква животоспасяваща причина, винаги може да се измислят хиляди извинения да се спре на 2рия ден :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #17 -: 10-06-2013, 22:47:53 »

Съншине, не гледай на това като провал. В същност, налепите по езика ти дават още едно доказателство колко затлачваща и ненормала за организма ти е била предишната храна. Радвай се, че вече си е спряла. ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #18 -: 14-07-2013, 08:42:36 »

titan, напълно вярно. Волята също ми е слаба и затова не ми се получи.  ;D

Тези дни попаднах на една статия "Яж, пий и съжалявай" в един йога блог. Там жената разказва за нейн приятел, който посетил Индия за да се срещне с йога на мнението, че храната е смърт.  В края на срещата им, йогата посъветвал нейния приятел да се храни веднъж на ден и понякога да пропуска дори това хранене, да хапва повече пресни плодове и като цяло храната да е простичка и безмесна.

Не за пръв път ми се случва да прочета такова нещо, но се чудя какво става с метаболизма на такъв човек?  :Confus_34: Вярно, той си медитира по цял ден докато ние обикновенните хора трябва да ходим на работа, някой да се грижат за деца и т.н., но все пак какво се случва с нуждата от 2000 кал. на ден - уж за дишане, мислене и жизненоважните процеси?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Ели
« Отговор #19 -: 14-07-2013, 11:28:42 »

Съни, кой ти каза, че енергия се приема само от храната? Я попрочети малко в тази посока и ще коментираме.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 22 запитвания.