Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Питам за усвояването на белтъчините!  (Прочетена 3533 пъти)

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182

Бат' Бино, в тази статия http://www.blitz.bg/article/34088  най - общо се казва,че растителните белтъчини не могат да бъдат усвоени без наличието на животински такива от животинските храни. Въпросът ми е,има ли такова нещо,че се чудя как да се аргументирам пред лУбимата ни баба,която всякак се опитва да набута паржолка на бебето в устата.
Въпросът ми не е разбира се само към Бате Бино,но той винаги дава мълниеносно кратък,ясен и ужасно убедителен отговор.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Питам за усвояването на белтъчините!
« Отговор #1 -: 26-04-2013, 19:28:45 »

Изгледай видеото в статията, за да осъзнаеш, че структурата на нашето тяло е тревопасна. Изборът да не ядем храна с животински произход има поне две основни причини: Животните имат душа и чувства/скоро английски учени излязоха с официално становище, не рекламирано никъде в медиите/. Те не са по-различни от нас, само защото не ги разбираме. Тоест отказваме да ядем себеподобни. И яденето на животински продукти нанася тежки поражения на тревопасно ориентираното ни тяло. Тоест, страдаме на енергийно и физическо ниво.
http://www.zemianazaem.com/archives/430
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Питам за усвояването на белтъчините!
« Отговор #2 -: 26-04-2013, 22:18:06 »

...Въпросът ми е,има ли такова нещо...

Няма изобщо нищо общо с истината тази статия. Направи си услуга и blitz.bg го чети само, като почувстваш нужда да разбереш какво прави Джъстин Бибър или Азис. (Аз така правя.)

Иначе страхотни бисери виждам в статията. Не мога да не споделя:

"След два месеца вегетарианство идват сърдечната недостатъчност и дистрофията"
"Важно за мъжете! Ако искате да имате деца, забравете за вегетарианството."
"Британски медици твърдят, че хората, които са се отказали от месото, шест пъти повече страдат от “изсъхване на мозъка”."

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

Проблемът "баба с пържола" щом е стигнал до етап дебнене да си отклониш вниманието, значи нещата изобщо нямат нищо общо със здравословен живот и аргументация за диети. Какво казва съответната майка или свекърва, като културно обясниш да не прави така?
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Питам за усвояването на белтъчините!
« Отговор #3 -: 26-04-2013, 23:04:30 »

Не си струва да се коментира такова псевдонаучно материалче, обременено от идеологизирани клишета в стил "незаменими аминокиселини". Сякаш е извадено от редакционния архив на някое казионно вестниче от 80-те години.

Заключения от типа "хора, които нямат нужда от животински белтъчини са грешка на природата" и "вегетарианците са заблудени овце" издават трогателна липса на образованост по темата и интелектуално безсилие на авторката да защити тезата си с убедителни аргументи.

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Питам за усвояването на белтъчините!
« Отговор #4 -: 27-04-2013, 07:12:08 »

Благодаря за хвалебствията, Муки. Малко ми е неудобно, тук има и други хора, които се справят с даването на подобен сорт отговори. Ето,  тримата преди мен вече го доказаха.
В случая обаче предизвикателството е другаде..:)
  А именно- по какъв друг начин да се въздейства върху бабата, тъй като е ясно, че по пътя на убеждението това няма как да се случи..Хрумва ми,  но екстремален начин. .:)
Но ако настина държиш на твоето. .  :)
 Едно посещение на кланица би свършило добра работа в подобен случай..:)
След като това е естествената ни храна,  значи в кланицата всеки би трябвало да има приятни усещания..?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Питам за усвояването на белтъчините!
« Отговор #5 -: 27-04-2013, 20:34:26 »

Бабите просто са патологичен случай...що литература съм й изчела на висок глас и видео материали пускала....оно си баба бае оно си баба знае...но пусто,нали ми е майка,не искам да изпадам в крайности просто защото не ще да си извади главата от земята и някакви стари догми и твърдения като перди пред очите й седят.като котка и мишка сме станали.все пак изрично съм помолила заръките ми да не се нарушават,пък да видим.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Питам за усвояването на белтъчините!
« Отговор #6 -: 28-04-2013, 20:41:46 »

Муки :) хахах , трещиш скъпа! Как можа да зададеш този въпрос ВЪОБЩЕ . От растенията набавяме аминокиселини, от които организма ни изработва белтъци , а от животните приемаме белтъци, които организма разгражда на аминокиселини , за да изгради отново белтък :)) просто е като фасул, направи си сметка кое е по-добре. Христо много правилно те посъветва за какво да четеш най-тъпия сайт в БГ пространството.Не се излагай , умно момиче си.
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Питам за усвояването на белтъчините!
« Отговор #7 -: 28-04-2013, 20:55:49 »

Titane,не съм ходеща енциклопедия,за това се допитвам до форума.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Питам за усвояването на белтъчините!
« Отговор #8 -: 30-04-2013, 23:49:48 »

От растенията набавяме аминокиселини, от които организма ни изработва белтъци , а от животните приемаме белтъци, които организма разгражда на аминокиселини , за да изгради отново белтък :)) просто е като фасул, направи си сметка кое е по-добре.

Излиза,че от зеленото сме си на кяр :)
http://www.bb-team.org/articles/858_aminokiselini
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 25 запитвания.