Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: истина или фантастика..  (Прочетена 7724 пъти)

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
истина или фантастика..
« -: 16-07-2011, 23:35:06 »

Здравейте :)
от доста време ви чета.. на моменти губя мотивация с режимите, но като цяло съм твърдо за  :)
..наскоро ми попадна едно интересно четиво ..вие си преценете до колко ще приемете написаното за истина и до колко за фантастика, но според мен дава почва за размисъл.
..надявам се да се вижда прикаченият файл, ако не ще викам за помощ админите  :laugh:

Това е за сега, ще се радвам да си пофилософстваме заедно
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:истина или фантастика..
« Отговор #1 -: 16-07-2011, 23:37:54 »

файлът е голям.. някакви съвети как да го публикувам тук?   :surpris_23:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:истина или фантастика..
« Отговор #2 -: 17-07-2011, 10:18:40 »

Препратка дай по-добре . Сигурно е нещо , което може да се прочете и другаде.  Ако е твоя собствена разработка или превод от друг език , тогава е по-различно. 
Но тези раздели ,"нетипичните за форума" ,както показа и практиката, си остават доста спорни и компромисни и според мен не е добре да ги товарим с обемисти материали.
Както предрекох още преди "одобряването " им , те стават притегателна сила за индивиди, нямащи иначе нищо общо със здравословния начин на живот. По принцип не е лошо , но се измества акцента на самия форум .( Да оставим, че там стават най-често караниците :) )
 
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:истина или фантастика..
« Отговор #3 -: 19-07-2011, 13:22:36 »

Хей, какво стана с файла, за какво става въпрос?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:истина или фантастика..
« Отговор #4 -: 19-07-2011, 16:21:51 »

 Колежката zzaska ми го изпрати  та да мислим какво да го правим този файл :)
Но Както се очакваше, линк към него се появи моментално с въвеждане на самото заглавие на този материал - " Разкритията на един посветен"  :)
даже на първо място в търсачката -
http://www.xnetbg.com/new/40/96/501

Като цяло материалът изобщо не е по линията на форума, доста  зад "тъч линията " е :) , още по-малко пък за раздела "психология и философия" . Че е и обемист - 35 стр.
Диагностирах го в раздел "конспирология, уфология, езотерика, световно задкулисие, окултизъм" (И други може би )
Интересно е , най-вече защото е различно  :) , но за да се коментира  се изискват сериозни познания по гореизброените "дисциплини"  :)
Публикувано е в сериозен форум, там се води дискусия, колегите и без това са по-запознати  по тия въпроси , който иска , да попрочете  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:истина или фантастика..
« Отговор #5 -: 31-08-2013, 17:20:08 »

Огледах темите за да подбера такава с подходящо заглавие, че да не пускам нова и се спрях точно на тази , като най-подходяща за съдържанието по-долу . tooth

Как ще реагирате ако ви   нарекат  "потенциални терористи"? Не бързайте да отричате , че не сте, защото не знаете какви са "стандартите" за тази касификация... :)

По сегашните  официални стандарти на  „големият брат”  
- Ако сте вегетарианци,
- ако сте против експлоатацията на животни/природа,
- ако сте против глобализма,
- ако се чувствате измамени от държавните идеологии,
- ако имате враждебно отношение към абортите,
- ако вярвате в някои конспиративни теории,
- ако се опаквате от двойни стандарти,
- ако имате недоверие към централната васт на САЩ,
- ако вярвате в пророчествата или пък  сте практикуващи християни  , както и 65 още "ако"  
   - определено сте такива!  :sorcerer - emotloader:

http://www.otizvora.com/2013/08/5749/
« Последна редакция: 31-08-2013, 17:22:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:истина или фантастика..
« Отговор #6 -: 31-08-2013, 20:21:56 »

малеййй, сериозно ли има такива стандарти?   :surpris_22:

че то  всички сме в кюпа тогайзи     tooth
особено па аз    ;D
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:истина или фантастика..
« Отговор #7 -: 04-09-2013, 14:37:35 »

според мен са го направили на база лексикони сред оцелелите терористи  tooth
Активен

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:Разкритията на един посветен
« Отговор #8 -: 29-09-2013, 20:15:59 »

Цитат
" Разкритията на един посветен" 
даже на първо място в търсачката -
http://www.xnetbg.com/new/40/96/501

Когато за първи път зачетох този материал бях готов да го метна в кошчета - беше го писал член на "фамилийте".

НО - оказа се че вътре открих застъпени няколко истини, които бях вече затвърдил и които едно негативно съзнание по никакъв начин не може да си позволи дори да изкаже. Ето защо продължих да чета, като много внимавах.

За какво иде реч няма да говоря. Сами трябва да прецените - за вас ли е или не.

Това което ми даде този материал бе нещо невероятно - с него започна разширяването на Хоризонта на Моето Осъзнаване.

Така че има какво да намерите в него, ако наистина сте Търсач.

Пробвайте. Но не се насилвайте - ако получите отблъскване при първия прочит - оставете го и си дайте време.

С този тип материали не трябва да се бърза.

Поздрави

(Материала не е случайно №1 в търсачката на XNET)
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:истина или фантастика..
« Отговор #9 -: 30-09-2013, 09:03:23 »

 :kisss:Ай, да му се не види..., пак нещо не разбирам!!!Как така, ще обичам животните, пък няма да обичам най-еволюиралото от тях...И до кога ще квалифицираме себеподобните си на лоши и добри, а не както си му е редно - и лошото и доброто са ни двата крака на които стоим ЗДРАВО на Земята!!!У всеки един без изключение!!!Дори и у Светците, само дето те много добре си контролират и двете сили!!!, за разлика от нас- мътничките...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:истина или фантастика..
« Отговор #10 -: 30-09-2013, 10:44:05 »

:kisss:Ай, да му се не види..., пак нещо не разбирам!!!Как така, ще обичам животните, пък няма да обичам най-еволюиралото от тях...И до кога ще квалифицираме себеподобните си на лоши и добри, а не както си му е редно - и лошото и доброто са ни двата крака на които стоим ЗДРАВО на Земята!!!У всеки един без изключение!!!Дори и у Светците, само дето те много добре си контролират и двете сили!!!, за разлика от нас- мътничките...

Слагането на всичко под общ знаменател в повечето случай бърка нещата.

Да си човек не означава за "сееш" добро наляво и надясно. В такъв случай се задейства Закона за Непоисканото Добро и се стоварва върху главата на посялия го.

В общия случай това е неосъзнато действие (даване на добро) и даващия си носи последсвията. :Confus_3:

Много пъти съм чувал следното: Правя добро наляво и надясно пък не се чувствам добре, трудно ми е и ме заливат с помия (или каквото си изберете). Ето това е в следствие от гореспоменатия Закон.

На мен ми трябваха много години бъхтене за да разбера че това че даваш не предполага автоматично, че си направил добро. В повечето случаи е точно обратното. Защото ако дадеш самун хляб на сит човек, той ще те погледне с ... безразличие в най-добрия случай и ако вземе хляба от учтивост ще го захвърли зад ъгъла.

Но ако дадеш къшей на гладен, протягащ ръце човек (наистина гладен, изпаднал в нужда) ще прочетеш в очите му благодарност.

Не случайно споменавам очите - те са отражение на душата. И ако си направите труда да загледате хората в очите, ще констатирате, че в много малка част от тях има дълбочина.

В общият случай там ще намерите всичко друго но не и добродетелност.

Така че ходенето на два крака все още не предполага наличие на човещина и добродетелност - т.е. това не те прави автоматично човек !!!

Да, в човешка форма си, но запълнил ли си я с Човещина ?? С Човешки Добродетели ??

Защото тези добродетели те правят Човешко същество !!!
« Последна редакция: 30-09-2013, 10:58:51 от vanko57 »
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 24 запитвания.