Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Търся си обувки за планина.  (Прочетена 8883 пъти)

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

Търся си здрави планински обувки в които няма кожа.
Нося 44 номер.

Вчера търсих в София и търговците ми обясняваха как такива обувки не съществуват.
Даже един бруталяга със насмешка и висок тон ме прати да си купя кецове.
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #1 -: 03-04-2013, 15:47:35 »

Грешка.  :Confus_3:
« Последна редакция: 03-04-2013, 15:54:41 от AdiSmile »
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #2 -: 03-04-2013, 15:54:17 »

Аз имам обувки, купувани от работнически магазин, в които няма кожа, а гума. С тях правя походи в планината, краката ми винаги са сухи, т.е. нито пропускат вода, нито запарват. Дори ми се е случвало някой от групата да е с прехвалени маркови кожени обувки от по 200-300лв, а пък да са неудобни или да пропускат.
А моите бяха и на чудесната цена от 40лв :Content_14: Чесно казано не очаквах да съм толкова доволна от тях!

Даже един бруталяга със насмешка и висок тон ме прати да си купя кецове.
Да не си търсил в магазин "Ред рок"?
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #3 -: 03-04-2013, 19:46:57 »

Иначе дойде ли лятото мисля да реша проблема със five fingers, или сандалки.

Цитат
Да не си търсил в магазин "Ред рок"?
Не искам да споменавам имена на магазини.
Обслужването от заслужили майстори на спорта , баш алпинисти и подобни разбирачи от същия пол не е най - приятното нещо.

Да , може да пообиколя магазините за работнически дрехи, преди години съм ползвал такива ,  нямаха вибрам но пък бяха досатъчно удобни и евтини.
Пък и какво ме кръщават - научих ,че има военни кубинки без кожа - сега остана да видя от къде ще си намеря
Активен

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #4 -: 03-04-2013, 20:24:55 »

тези от едни вегани, които живеят в англия ги знам
http://www.vegetarian-shoes.co.uk/

а туристически много съм търсила без кожа и не намерих никъде из софия.. и да, и на мен така ми се смяха  tooth , сега тръгвам за летни планински- поне от тях съм сигурна, че има
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

purelove

  • Гост
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #5 -: 04-04-2013, 00:08:43 »

Hahhahaha :)
Моя баща го беше научил един негов приятел като му трябват да търси сред мъжагите от "бойната арена" или да се отбие през районното управление  tooth Там целокупно излизаха с по два extra чифта :) Мъжа ми има един приятел, който участва във военните мисии в Афганистан. Подари му някакви изключително леки и удобни обувки и ботуши. Играе тенис с тях  :Content_4 - emotloader: В интерспорт и макспорт със сигурност има. В раптор и оръжейните магазини също.
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #6 -: 05-04-2013, 08:12:39 »

Да , може да пообиколя магазините за работнически дрехи, преди години съм ползвал такива ,  нямаха вибрам но пък бяха досатъчно удобни и евтини.
Не ти ли се пързаля? Знам за супер рекламите и че едва ли не е смешно обувките ти да не са с вибрам, обаче при реални преходи в сняг така се пързулкаха с вибрамите, че някой даже са нараниха  :Confus_3:
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #7 -: 05-04-2013, 09:10:58 »

Цитат
http://www.vegetarian-shoes.co.uk/
От тук ще е, дано се окажат качествени. Само дето се зачудих пред избора дали да са турестически удобни или да са Punk - A.L.F. стил :) Но повече отивам към лекото и евтиното http://www.vegetarian-shoes.co.uk/hiking_boots___safety_boots/trail_boot_mk_2_black/10765_p.html.
Проблема да купуваш отлайн е ,че няма как да тестваш обувките, но ще рискувам.

След време ще пиша дали са здрави.

Цитат
Не ти ли се пързаля? Знам за супер рекламите и че едва ли не е смешно обувките ти да не са с вибрам,...

Вибрам е марка която доста се рекламира и съответно купува , вероятно за всяка марка има различен вид подметки според това което са се договорили фирмите. Това ,че продават скъпи боклуци напомпани с реклами и лъскави кутийки е факт.
Българските ( по - точно произвежданите в България и Румъния )  Jolly не са никак лоши и са на поносими цени. Могат да се намерят в гр. Пловдив направо от склада. Въпроса е ,че модели без кожа нямат.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TjUR37vZA04#!
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #8 -: 12-05-2013, 22:16:12 »

Прстигнаха новите обуща и са на 2 балкана с общо около 8 - 10 часа ходене :)  Затова мога да споделя няколко впечетления

- Определено не са високопланински обувки , но за един нормален турист ходещ по пътечките са повече от чудесни.
- Висока цена  ( надявам се да си оправдаят цената и да се окажат здрави ) *
- нямат мембрана
- както и други туристически обувки не са удобни за ходене в града

+ Доста добре се справят на каменист терен.
+ Добра водоустойчивост
+ Трудно се драскат
+ Лекички

Според мен тези обувки са за леки преходчета по пътечки или за ходене в равна горичка или леко преходче за няколко часа до хижата.
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #9 -: 14-11-2013, 18:15:45 »

Аз сега съм с про хънтър от кордура, купени от ловджииски магазин. Друг вариант са лидълските, но те тук са до 45№. В Германия има и по други магазини несериозни, но приемливи, дори евтини обувки от изкуствени материали. Аку имат добри модели, а вече и други марки, с добри мембрани и най-важното - без кожа, което си е богохулство в средите на планинарите.
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #10 -: 14-11-2013, 21:35:52 »

Доста иронично звучи...про хънтър в този контекст.  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #11 -: 14-11-2013, 22:01:22 »

Днес тъкмо се повдигна темата и се натъкнах на нещо доста евтино и промоционално - вероятно е без кожа (предвид цената)

http://www.intersport.bg/bg/products/7-years-anniversary
За ходене по хижички може и да стават , но за сериозната планина се съмнявам. 

 Аз обувки от нисък клас за лято - есен имам , но ако някой се сеща за наистина сериозни обувки за планина без кожа да помага.

Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #12 -: 14-11-2013, 22:56:49 »

Да, иронично звучи, но "що да сторя" - за 80 лв яка кордура, кофти подметка...
Държат вече година, като миналата зима бяха много носени. Сега се сещам, че в началото не можеше да се ходи по асфалт и подобни, а бяха добре извън пътя. След няколкостотин км вече може.
Пропускат малко, но сега съм ги пооправил с лепило по шевовете, ще ги видим как са в снега... ако вали.

Nik, май съм мяркал в декатлон, ама не в бг.
Със сигурност сериозен клас (в сравнение с горепосочените) има в бг туристически магазини, ама нещо не съм им фен.
Модела предната година беше Аку спайдер, сега има и други.
« Последна редакция: 14-11-2013, 23:07:58 от route »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #13 -: 14-11-2013, 23:17:29 »

Минах целият път  Камино с едни Регата половинки, намалени на 60 лв. Просто ги харесах и станаха част от мен. На края на пътя ги изгорих ритуално. Но, това е друга тема.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Търся си обувки за планина.
« Отговор #14 -: 15-11-2013, 00:15:57 »

Това е много път, чел съм за маршрута и за това, че много хора има там. Сигурно е било през топлото полугодие, когато е по-приятно, но май има и някаква поклонническа нотка.
Успял си да го изминеш целия, което си е за похвала! 
« Последна редакция: 15-11-2013, 00:17:41 от route »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 23 запитвания.