Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Една сутрин ...  (Прочетена 4498 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Една сутрин ...
« -: 17-03-2013, 17:38:47 »

Все по-често попадам на откровено цинични твърдения: видите ли, добротата също като любовта, са несъвместими с днешния ден поради причини всякакви. Невъзможно е според същите, да опознаваш и обичаш някого едновременно. Че всяко обожание на красивото се разпада след доволна близост. Че отношението между човек и Бог е деградирало от чувствена молитва, до празнична декламация. Не вярвам. Ако само за миг престанем безумното съревнование за достигане измислени ценности и спрем ума си, ще видим красотата на мига в който се събуждаме. Не устремът към върха, а правенето на малки добрини е отговорът на вселенския въпрос. Тук и сега...
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Една сутрин ...
« Отговор #1 -: 17-03-2013, 20:27:05 »

Не е точно по темата. Но ми хрумна като прочетох написаното от теб.
Битието на анимата или анимусът не зависят от политическите или социално-икономическите условия, те самите са битие. Затова и в най-големия "циник" има уязвими местенца като душицата на 15-годишна гимназистка, почитателка на Петя Дубарова ;) И обратното - и у  този, който и на мравката прави път, дреме див звяр, готов да разкъсва... Тъй че кое е "добро", кое "зло", кое е прекалено човешко, трудно е да съдим с очите на Създателя...
Но иначе - евала за миговете, които забелязваш, това е най-голямото вътрешно съкровище.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Една сутрин ...
« Отговор #2 -: 18-03-2013, 12:37:47 »

Тихия, малко бъркаш о с у :) и аз бъркам ама с други части на речта :)) трябва да се учат думи :))
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Една сутрин ...
« Отговор #3 -: 18-03-2013, 14:52:23 »

Не знам за какво говориш, приятелю. Карай да върви. Я какъв прекрасен ден е навън.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Една сутрин ...
« Отговор #4 -: 21-02-2014, 06:06:27 »

Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Една сутрин ...
« Отговор #5 -: 11-09-2014, 21:31:53 »

Все по-често попадам на откровено цинични твърдения: видите ли, добротата също като любовта, са несъвместими с днешния ден поради причини всякакви. Невъзможно е според същите, да опознаваш и обичаш някого едновременно. Че всяко обожание на красивото се разпада след доволна близост. Че отношението между човек и Бог е деградирало от чувствена молитва, до празнична декламация. Не вярвам. Ако само за миг престанем безумното съревнование за достигане измислени ценности и спрем ума си, ще видим красотата на мига в който се събуждаме. Не устремът към върха, а правенето на малки добрини е отговорът на вселенския въпрос. Тук и сега...
Браво Тихия!
Струва мисе, този начин на възприемане на света е добре да се казва и показва с примери на най-малките - нашите деца и внуци. Та да имат малко "маичка", да им е дадена посока на развитие... Иначе, ще бъдат като мен: ще откриват прости и ценни неща след доста десетилетия живот - за първи път.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Една сутрин ...
« Отговор #6 -: 12-09-2014, 09:29:07 »

Все по-често попадам на откровено цинични твърдения: видите ли, добротата също като любовта, са несъвместими с днешния ден поради причини всякакви. Невъзможно е според същите, да опознаваш и обичаш някого едновременно. Че всяко обожание на красивото се разпада след доволна близост. Че отношението между човек и Бог е деградирало от чувствена молитва, до празнична декламация. Не вярвам. Ако само за миг престанем безумното съревнование за достигане измислени ценности и спрем ума си, ще видим красотата на мига в който се събуждаме. Не устремът към върха, а правенето на малки добрини е отговорът на вселенския въпрос. Тук и сега...
Съгласен съм с всичко написано от Тихия. Трудно е да си нематериален в един материален свят и доста често губещо. По-важно е да си отговорим, каква е основната причина, която ни прави част от безумното съревнование.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Една сутрин ...
« Отговор #7 -: 13-09-2014, 07:07:57 »

Основната причина е формулирана перфектно от Будизма. Това са нашите желания. Но това не е тема на този форум, за жалост.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Една сутрин ...
« Отговор #8 -: 14-09-2014, 05:57:25 »

Все по-често попадам на откровено цинични твърдения: видите ли, добротата също като любовта, са несъвместими с днешния ден поради причини всякакви. Невъзможно е според същите, да опознаваш и обичаш някого едновременно. Че всяко обожание на красивото се разпада след доволна близост. Че отношението между човек и Бог е деградирало от чувствена молитва, до празнична декламация. Не вярвам. Ако само за миг престанем безумното съревнование за достигане измислени ценности и спрем ума си, ще видим красотата на мига в който се събуждаме. Не устремът към върха, а правенето на малки добрини е отговорът на вселенския въпрос. Тук и сега...
Съгласен съм с всичко написано от Тихия. Трудно е да си нематериален в един материален свят и доста често губещо. По-важно е да си отговорим, каква е основната причина, която ни прави част от безумното съревнование.

Абсолютно съм съгласна с вас, защото аз като един артистичен човек често се загубвам из облаците, радвайки се на простичките неща, НО реалният живот няма нищо общо с това.
Градене на добра ценна система, изучаване и поддържане на българските традиции, а защо не чуждестранните  такива, които имат благослонно влияние за издигане на личноста, са много хубави неща и трябва да се случват.
НО..

.. и така, като заговорих за традиции, имаме ли страничка в която си говорим за такива?
Примерно големи и малки пости, малки обичай по времето им, рецепти и прочие?
« Последна редакция: 14-09-2014, 06:02:34 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Една сутрин ...
« Отговор #9 -: 14-09-2014, 07:47:41 »

Този човек е намерил отговора според мен и аз напълно споделям неговите възгледи:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0_%D0%9C%D0%B0%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%88%D0%B8
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Една сутрин ...
« Отговор #10 -: 14-09-2014, 10:02:03 »

Тихий, къде попадаш на такива  "цинични твърдения", приятелю? ДА не си почнал да четеш жълта преса ? Вестник "Уйкенд", "папарак".. ?  tooth Аз пък в това, което избирам да чета , попадам тъкмо на ценностите , които ти си изредил  tooth  И се чувствам много добре .. Трябва да си прецизираш източниците на информация  :pensif_29: tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.062 секунди с 22 запитвания.