Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ракът - да оцелееш извън мартицата /Тай Болинджър/  (Прочетена 34129 пъти)

purelove

  • Гост

Здравейте, приятели  :flowers2: Държа мощен "инструмент" в ръката си !  :whistling2 - emotloader: Книгата съдържа информация в три направления - идея, вдъхновение и учебник! :) Навярно някои познават съдържанието на книжното тяло, а други не. Наскоро сканирах книгата и бих желала да  предоставя online копие за всички онези дистанцирани наблюдатели, (за които тематата представлява интерес)  и за останалите, търсещи допирни точки в борбата с лечението. Аз не съм нищо повече от част от живота и бих желала да се чувствам напълно еднаква с лицата,които не ползват съдбата си  или безпаричието за опразвдание ! Има хора за които и 20 лв са решаващи..  :surpris_23:
Файла надвишава допустимата големина и не ми позволява да го кача в dox.bg. Приемам всякакви идеи по какъв начин бих могла да споделя файла. Опитах и в няколко сайта за free upload  на големи файлове, кача се до средата ими извежда съобщение за грешка .. Варианат за разпространение е  и чрез email или skype, но не винаги ползвам достатъчно активно двете услуги.  Ще ми помогнете ли ?

Съдържание
Какво казват другите за тази книга
Посвещение
Предговор
Въведение
Онкоиндустрията и медицинската мафия
Лъжи, пропаганда и алчност
Преследване и отхвърляне
Токсично лечение
Курс по основи на биологията и канцерология
Нетоксично лечение
  • Алое арборесценс
    Оксидативна терапия
    Методът на Боб Бек
    "Брандт-Кер" - метод за лечение с грозде
    Диета "Будвиг"
    Селект Будвиг
    Диметилсулфоксид, метилсулфонилметан, цезиев хлорид
    Ензимно-метаболитна терапия
    Билкова комбинация "Есиак"
    Честотни генератори
    Терапията "Герсон"
    Коноп
    Хипертермия
    Витамин C
    Инсулин потенцирана терапия
    Лайфуан
    Олеандър
    Protocel™ (Entelev™/Cancell™)
    Натриев бикарбонат
    Терапия с ултравиолетово лъчение на кръвта
    Витамин B 17
    Токсичност
    Три често срещани видове рак и кахексията
    Честотата има значение
    Загнили
    Храненето в жизненоважно
Фантастични храни и страхотни хранителни добавки
Водорасли (хлорела и спирулина)
Алое вера (гликонутриенти)
Оцет от ябълков сайдер
Астрагалус
Пчелни продукти
Каранивора®
Котешки нокът
Много лют червен пипер
CocoChia™ и CocoPure™
Коензим Q10
Колоидно сребро
Куркумин
Ехинацея
Елагиева киселина
Незаменими мастни киселини и мазнини
Чесън
Джинджифил
Женшен
Глутатион
Голденсил
Водороден пероксид (H202)
Йод
Инозитол и IP6
Super Greens
Мелатонин
MMS (Чудотворен минерален разтвор)
Медицински гъби
Имел
Масло от риган
Мравчено дърво
Пробиотици и SBO
Protandim®
Протеолитични ензими
Ресвератрол
Селен
Витамин D
Вода
Зеолити
Мръсната дузина
Кажете "не" на ГМО
Аспартам
Флуорид
Ваксиниране
Живакът и болестта на Алцхаймер
Лечение на зъбни канали
Соята - "Магическото зърно"
Кодекс алиментариус
Заключение
Приложения
Препоръчителни клиники за лечение на рак
Духовният рак
Няколко основни неща за физическите упражнения
Давид срещу Голиат
Речник на термините

За книгата:

Анотация
Истина ли е, че лечението на рака е нерешим глобален проблем?

Факти:На прага сме на световна онкологична катастрофа.
Диагнозата рак вече е станала синоним на смъртна присъда.
Често причината за смъртта на болните е самото лечение.
Спорът между традиционната и алтернативната медицина става все по-ожесточен.
Променя се парадигмата в медицинската наука, която в областта на онкологията продължава да бъде архаична, антихуманна и защитаваща лобистки интереси.

Решения:ако отчаяно търсите начин да се справите с рака
или ако здравето ви се е влошило след стандартните процедури за лечение - химиотерапия, лъчетерапия или операция
ако искате да разберете кой вид терапия е по-успешен
или ако търсите проверени и сигурни алтернативни методи за лечение

Ако ви предстои да решите кой е верният път към вашето оздравяване, тази книга е за вас!
С над сто хиляди продадени копия за последните пет години и при стотици положителни отзиви след успешното справяне с коварната болест, тази книга предлага най-пълна и точна информация за превенцията и лечението на онкологичните заболявания.
Без съмнение тя може да спаси живота ви и живота на вашите близки!

Какво казват другите за тази книга:
„Изследвам рака повече от 20 години. Виждал съм много приятели и роднини да страдат и да умират от тактиката на мошеническата медицинска система. Тази книга е най-пълният източник на информация, събрана на едно място. Препоръчвам я, когато провеждам семинари за рака, и разобличавам корумпираната медицинска мафия, като разкривам престъпната ѝ същност.”
Джон Уинстед, Северна Каролина, САЩ

„Тази книга се откроява от останалите. Изключително завладяваща е и е приятна за четене.”
Франк Купър, автор на „Холестеролът и френският парадокс”, Австралия

„Отлична книга, добре написана и подкрепена с изследвания. Ясно и сбито представя различните видове алтернативни методи за лечение на рака. Задължителна е за всеки, който се интересува от тези видове лечение и се пита какво точно да избере.”
Д-р К. А. Холстед, Лондон, Англия

„Тай Болинджър е написал тази книга, след като е изгубил и двамата си родители и още няколко други свои близки заради рак. Като счетоводител той забелязва най-важните неща. И понеже не е лекар, не могат да му бъдат отнети правата, макар че може би за главата му е определена награда, след като назовава нещата с истинските им имена.”
М. Ф. Пиърсън, Нортхемптън, Великобритания

„Изключително съм радостен да споделя, че тази чудесна и добре написана книга спаси живота на съпругата ми! Информацията в нея е представена по удивително добре организиран начин, като едновременно с това е изчерпателна и лесна за четене. Смятам, че е вдъхновяваща, важна и научна. И въпреки това тя е най-шокиращата книга, която някога съм чел.”
Джими Браун, Пенсилвания, САЩ

„След като преминах през стандартното лечение срещу рак на главата и шията, реших да науча повече за тази болест, за профилактиката и за натуралните природни продукти. Тази книга съдържа цялата необходима информация, като с това спестява часове на търсене.”
Сам Талиаферо, Бокует, Панама

„Имах злокачествен рак и проучих информацията на Тай Болинджър за нетоксичните хранителни добавки, за начина на хранене, както и за съвременната медицина. Всеки, който има рак или познава болен от рак, трябва да си вземе тази книга и да я прочете от начало до край. Днес съм жива, защото направих това.”
Илейн Халибъргър, автор на книгата „Да спечелиш битката с рака”

„Не намирам достатъчно добри думи, за да ви препоръчам тази книга. Тя е една от най-важните, които някога ще прочетете. Затова трябва да я има във всеки дом по света. Тя не е само за хората, които се борят с рака, или за онези, които искат да се предпазят от раково заболяване. Тази книга е за здравето и благосъстоянието (да го имаш и да го запазиш) и за това да се освободиш от болестите (от всяка болест) – не само от рака. Просто не намирам достатъчно силни думи, за да ви я препоръчам. Убеден съм, че тя е най-добрата книга за рака.”
Л. Сайкс, Браунсвил, Онтарио, Канада


« Последна редакция: 12-03-2013, 20:59:03 от purelove »
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Здравей, purelove!

В работата си често конвертирам файлове в различни формати. Мога да опитам да конвертирам файла на книгата с възможните оптимизации така, че размерът да падне под 1GB.

Тогава вече ще можеш да го качиш в DOX.bg

Това ми хрумва към момента.

 
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

BayFiles имат от дразнещите интерфейси за споделяне на файлове, които те карат да чакаш и те тровят с реклами, но пък позволяват до 5 гб големина на файла.

Има го и варианта да го качим на някой публичен тракер и да си го сийдваме с битторент. Ако не става с прекодиране или нещо като BayFiles, ще потърся къде и как. (Преди ползвах два публични тракера, но напоследък и двата не отговарят - сигурно са ги затворили.)
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Да , с торенти става най-добре, освен това ще достигне до възможно най-много хора.
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Аз си я поръчах, нямам време. А и искам да я дам на майка ми, тя няма комп.

Който има нужда да прави някакви справки по книгата, в случай че още не е качена в нета, нека се свърже с мен. Мога и да преснимам, на кой, каквото му трябва, така че бройте ме в книжен вариант.

До петък ще я имам.
« Последна редакция: 13-03-2013, 16:15:30 от Wish »
Активен

purelove

  • Гост

Както и предположих ..  tooth Засилено мъжко участие по темата с "ремонта"  :Content_4 - emotloader:
Моите симпатии  !   :Content_14:

Wish, прекрасно те разбирам ! Ако сблъсъкът ми с рака не беше предначертал целият ми живот дотук, едва ли тази темата за мен  щеше да е напомпана с емоционална ретроспекция. Защото ако 2005-2006та г  не бродех из земята на слепците, а бях в общата лодка, в която сте вие, май месец майка ми щеше да се радва на внуците си .......... А то нямаше и половин година ( след като я загубих ) когато разбрах, че всъщност химиотерапията е легалното средство за ефтаназия и трябва да се стои далече от нея. А тази толкова пошла проява на раковата индустрия работи толкова успешно в  направление  еднопосочен билет към отвъдното , не заради невежеството и липсата на читави прогледнали специалисти, а заради алчност ! Понеже култът издигнал и обслужващ химиотератията и лъчетерапията е наясно че тези две процедури са златна кокошка, а предложените способи от Тулио Симончини, Ото Вартбуг, Робърт Йънг , Херман Айхара и компания , те какво биха донесли - само жълти стотинки ! Ама да не захващам темата за здравната конспирация, че ме е яд че не съм се родила някъде другаде и малко по-рано . Защото каква файда , че съм поела нелеката кауза да помагам на хора с "нелечима" патология, когато при всеки контакт и познанство с болен , душата ми кънти и онзи орган там в средата се облива с кръв . То верно, че сърцето е създадено да се облива с кръв. Ама трудно се зарастват рани, които кървят. Желая успех на теб и майка ти ! Битката лесно се печели с повече усещане за заедност и подкрепа  !  :flowers2:

Докъде я докарах с книгата: Конвертирах картинните файлове в pdf файл. По прагматични причини няма да го поставя тук. Работих с пробната версия на pdf Аrchitect, при което на страниците като background излиза оконтурен текст с реклама на програмата. Това не затруднява четенето, но мен лично ме дразни. Пробвах и с друга програма pdf Creator. Нейният недостатък е , че файловете не се отварят а Adobe Reader. С foxit reader става, но не зная доколко се ползва от масовия потребител. Затова реших, че е по-добре да пусна материала като "сурови" картинни файлове. А ако някой разполага с нужното време и умения, ще се радвам ако предостави по - компактна и удобна версия за ползване.  :kisss:  

Поради големината на цялостния материал , разделила съм го на две части:

Ракът - да оцелееш извън матрицата I-ва част

Обхваща текстовете от 1-ва до 8-ма глава включително
Линк за сваляне: http://dox.bg/files/dw?a=4a7dc46d9f или
                         http://bayfiles.com/file/JC2t/Zz5q3R/Ty_Bolinger_-_step_outside_the_box.zip

Ракът - да оцелееш извън матрицата II-ра част
Обхваща текстовете от 9-та глава до края
Линк за сваляне: http://dox.bg/files/dw?a=490eeade8d или
                         http://bayfiles.com/file/JIlv/GtvyGy/ty_bolinger-cancer-step-outside-of-the-box.zip

Целата книга: http://bayfiles.com/file/JHJB/lGKIbB/%D0%A0%D0%B0%D0%BA%D1%8A%D1%82-%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5_%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%8A%D0%BD_%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0.zip

« Последна редакция: 13-03-2013, 18:12:28 от purelove »
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50

purelove,  :flowers2: благодарности и адмирации за труда ти  :love_006 - emotloader:
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70


Wish, прекрасно те разбирам ! Ако сблъсъкът ми с рака не беше предначертал целият ми живот дотук, едва ли тази темата за мен  щеше да е напомпана с емоционална ретроспекция. Защото ако 2005-2006та г  не бродех из земята на слепците, а бях в общата лодка, в която сте вие, май месец майка ми щеше да се радва на внуците си .......... А то нямаше и половин година ( след като я загубих ) когато разбрах, че всъщност химиотерапията е легалното средство за ефтаназия и трябва да се стои далече от нея. А тази толкова пошла проява на раковата индустрия работи толкова успешно в  направление  еднопосочен билет към отвъдното , не заради невежеството и липсата на читави прогледнали специалисти, а заради алчност ! Понеже култът издигнал и обслужващ химиотератията и лъчетерапията е наясно че тези две процедури са златна кокошка, а предложените способи от Тулио Симончини, Ото Вартбуг, Робърт Йънг , Херман Айхара и компания , те какво биха донесли - само жълти стотинки ! Ама да не захващам темата за здравната конспирация, че ме е яд че не съм се родила някъде другаде и малко по-рано . Защото каква файда , че съм поела нелеката кауза да помагам на хора с "нелечима" патология, когато при всеки контакт и познанство с болен , душата ми кънти и онзи орган там в средата се облива с кръв . То верно, че сърцето е създадено да се облива с кръв. Ама трудно се зарастват рани, които кървят. Желая успех на теб и майка ти ! Битката лесно се печели с повече усещане за заедност и подкрепа  !  :flowers2:


purelove, Благодаря ти за всичко, което си написала!

Да ти кажа и извън матрицата се живее трудно, защото тамън слепият да прогледне и се случва нещо и айде пак трябва да отварям очи, да обяснявам, да пускам клипчета, да ровя за статии. Въртя се в кръг и съм уморена.
Дъщеря ми, вчера ме пита кога щяла да свърши тази "мъртва игра", като поясни "всеки час и час, не се знае тя дали ще оживее. не искам да умира." И се разплака за първи път, при положение, че за диагнозата на баба си знае от месец.
Натоварих я тези дни с постоянното ми стоене пред компютъра и се чувствам гадно.
А и имам чувството, че правя две крачки напред и три назад. Тъкмо уж убедих майка ми за химиото, че не и е никакъв вариант и днес като е ходила на онкокомисията се е запознала с жена, която си била правила химио преди 10г. и сега няма рак, лекува се от друго. И от там, отново сме на същото място. Пие си кленовия сироп със сода, ама дали си вярва? А аз искам да си вярва!
Иначе на химио няма как да се подложи, защото е под 40кила и знае, че няма да я издържи, иначе днес това са и казали - химио. Тя е питала какво ще стане ако не се яви (да и имах въпроса), на което и е отговорено:"Ясно е какво ще стане!" И са и казали, че поне на контролния преглед да се яви, в онкоболницата, трябвало. Аз и казах да не го прави, защото ще и промиват мозъка, ама не... Още им вярва.
Още не може да прогледне изцяло. Явно така и е по-лесно... И бонбони им била купила на лекарите, защото "добре се държаха и им казах, че следващия път дано да се видим по хубав повод." Какви бонбони, от какъв зор?!
А аз си мечтая да я излекувам и да отида с нова епикриза, заедно със страта, да я дам на въпросния доктор(и) и да го питам как ще ми го обясни!!! Без шоколад!

Обещала съм си на мен и на майка ми съм казала, че тези две седмици ако не почувства подобрение, да прави каквото иска. Кленовият сироп със содата за толкова време ми го изписа и Д. Келмън, така че... в един момент, тя, сама ще трябва да реши дали ще се ръководи от любов и ще е в лодката, или от страх и съответно ще е извън нея.

purelove, единственият живот за който сме отговорни, е този на децата ни. И това също е до време... защото в един момент те сами ще поемат отговорността за своите избори.
« Последна редакция: 14-03-2013, 17:06:16 от Wish »
Активен

purelove

  • Гост

Обещала съм си на мен и на майка ми съм казала, че тези две седмици ако не почувства подобрение, да прави каквото иска. Кленовият сироп със содата за толкова време ми го изписа и Д. Келмън......

Та какво споделя жена с рак на млечната жлеза в групата в социалната мрежа (Цитата не отговаря на едно от правилата във форума, но ще го копирам така, за да запазя неговата автентичност)

"zdraveite iskah samo da spodelia s vas kakvo napravi za men moiat lekuva6 me uj lekar razpisa se pod tekst koito glasi slednoto ."ako prodaljava6 da se lekuva6 sre6tu rak na gardata alternativno ili s bilki 6te umre6 ot brest cancer"popitah go koga kaza mi ot 1 do 2 godini. "

"ami az sam diagnostitzirana predi 6m.ne sam opitvala dosega bolnichnoto lechenie buchkata mi namalia mnogo mnogo mnogo bavno za sajalenie NO sam 6tastliva che pone ne raste"

" a moje bi 4mesetza lechenie savsem ne sa dalgo vreme hahahahahah"


На въпроса ми : Каква хранителна програма следвате? Какви основни компоненти на детоксикация ползвате, за да изчистите тялото си от осквернялата нечистота ... ?

Отговорът и е

" Zelenchutzi elda proso samo tova e hranitelniat mi rjim,kaisievi iadki leneno seme,klizmi i damski dush s CDS MMM i hipohlorna kiselina,prevrazki prez no6ta sas 10% raztvor,ginger s med,indiansko bile,vitamin C ili hliabna soda s Limon vecher sled priema na MMS ,KAKATO i dmso sas MMSa.sa6totaka i 42 gradusovi vani 3 pati sedmichno no ne i povreme na menstruatzia"

"10% raztvor solen za prevrazkite"

" Biah i 2 mesetza na vermox za paraziti sega planivam zentel sre6tu metily v cherniat drob.biah palna s paraziti da palna po palna ot autistichniat mi sin dori."

"Dori sled zapochvame na MMS me zabolia zab ima6e vazpalenie i tai kato svarzvat rak na gardata sas problemi vaspalenia na kanalite na zabite otidoh i go izvadih hahhahaha dori ne go lekuvah "

"Sega sam si namerila baro camera kakto i sauna kato dobavka kam vsichko ostanalo.samo iskam da spodelia che cherniat drob me bole6e ujasno predi da mi postaviat diagnozata a az prdi tova si biah napravila kruvni izsledvania koito pokazvat problem s edni ot chernodrobnite enzimi NO za tova moiata GP ne e smetnala za vajno da mi spodeli razbrah go dnes sled kato poiskah celiat si file ot bolnitzata i sluchaino poglednah che sadurja izsledvania koito napravih predi 2 godini za6toto se chuvstvah izmorena."

"Kakto i problemi sas TFS koito nad 60% se svarzvat s rak az imam nad 52% no za moeto GP tova sa6to ne e vajno za spodeliane BI.."


Ето така се бори жената за живота си! Заради ДЕТСКИТЕ ОЧИ !.... Влагайки много усилия, мечти, време и лично отношение. Една жена, която е решила, че е по-важно нещата да бъдат направени както трябва, независимо кога ще се случи "чудото"! :heart_2:
« Последна редакция: 14-03-2013, 18:38:56 от purelove »
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Браво на жената! :heart_2: Браво!

С майка ми снощи рещихме да си пие кленовия сироп със содата 1 месец, като последно на мейла ми беше казано, че е ок до този период и след това да му пиша. Тя си отбеляза до кога и аз постоянно оставам с усещането, че ако не подейства, в смисъл, че не спре да я боли чения дроб, ще се втурне към химиото. Може и да е греша, не знам. Иначе е супер прецизна в диетата си и избщо не си и помисля да хапне нещо извън нея.

В понеделник ще и пусна две клипчета, които ми прати батето, дано след тях забрави за други варианти, освен тези, които в момента и прилагам.

purelove, благодаря ти за участието в темата и за всичко, което правиш! :love_006 - emotloader:
Аз не съм сигурна, че ако мама почине, ще имам емоционалната възможност да участвам в дискусии за рак...
Активен

purelove

  • Гост

 :surpris_23:  :surpris_23: ......

Той и бика е кротък, ама докато не му развеят червен парцал ... Никаква химиотерапия !  :pensif_29:
С конвенционалното лечение security потенциала агресивно се изчерпва и избледнява. Химиотерапията и медикаментите не са "вноска" по здравната й застраховка ...?! А попаднем ли веднъж в капана, организма ни колкото и да е пригоден за работа при аварийни условия, губи контрол и изгаряш като петрол !? Нека майка ти не дава deny на алтернативните способи използвайки оправданието , че не са с официален статут !Химиотерапията е неработеща процедура, която онколозите назначават дори  когато пациентите падат мъртви – важното е лечението да е официално прието!!!Само, че ако вземеш вана пълна с токсини и отпадъци, няма да станеш супергерой .....Направи всичко възможно за префлашването на онази заклеймявана с годините информация  за класическата медицина и я дръж на страна от медицинската мафия в раковата индустрия ! Дали сте вече зелена светлина на работещия модел ?! Какво означава "ако не усети подобрение до месец..." ?! Нима химиотерапията ще я облекчи ?!  :surpris_22: Криволиченето по часовника и календара не създава усещане за наркотичен импулс за справяне с проблема. Напротив! Връща ни в изходна позиция ! ......... Фокусирайте се върху една идея , не върху разпилени постановки !
Държиш силен коз в ръцете си -използвай го ! За да не се чудиш после като мен чий врат по-напред да извиеш ....
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

purelove, това, което ми разруши абсолютно всичко, което говорих и правих, беше онази жена, която 10г след химио няма рак и дори е препоръчала на майка ми при кой "изключително ХУМАНЕН" лекар да си я направи!
И ето ти го пак страха, пак предразсъдъка... и вече се броят дни, чака се подобрение, щото нали може да умре докато дъщеря и си "играе" с нея... Това не се затвърждава на думи, но е ясно.
К'во да ти кажа? Искам да чуя от нея "няма да отида никога на химио", но както писах вече не помня къде, майка ми не е стар дух и има още много уроци, които трудно вижда и смила.
А аз се боря. И дори лъжа как еди кой си лекар едва ли не си чати с мен целодневно и ми помага да и изготвим схемата.
Снощи казах на мъжа ми, че проблемът всъщност е, че аз и давам плодове и зеленчуци, кленов сироп и сода, на които пише 50лв. примерно. Ако и го бях затворила всичко това в лъскаво шишенце, на което съм лепнала марка, фирма и естествено цена, нещо от рода на 5000лв. примерно, ей ти го плацебо ефекта!
Не разбира, че с химиото не стъпва на "по-сигурното", на одобреното, на качественото(WTF??!) само защото е утвърдено като схема за спасение в заблудените ни главици!
След тирадата ми, мъжът ми ме погледна и ми каза:
"Аз взимам... (еди колко си лева на ден), а ти прекарваш целия ден в четене и оформяне на лекарството за майка ти. Тя не разбира, че то всъщност е безумно скъпо и ефикасно.. защото теб не те ръководи нищо пошло."

Ама ходи, обяснявай...

Ако успея да се преборя и да я излекувам, ще е чудо, не защото съм я излекувала от РАК, а защото съм излекувала психиката и от насадения страх и съм я научила на любов.

Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Вижте това: Пестицидите, които увреждат пчелите, няма да бъдат забранени
http://www.dnevnik.bg/zelen/2013/0315/2023650_pesticidite_koito_uvrejdat_pchelite_niama_da_budat/
Извън темата е, но няма смисъл да отварям нова. Ако някой от модераторите намери по-добро място, да мести поста.
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

shofilev, не ми се отваря линка.

Баба Ванга, която да не забравяме, че също на моменти е била програмирана какво да каже, е предрекла, че ще дойде време, когато няма да има вода и ще се случи след като пчелите изчезнат... Тогава всичкото злато ще излезе над повърхността, но водата няма да я има, а любимия ни медец и млякото ще са отровни.

Дано успеем да го променим.
Активен

purelove

  • Гост


Пестицидите, които увреждат пчелите, няма да бъдат забранени


Най-интензивно използваните в света пестициди, свързвани с тежки увреждания върху пчелите, няма да бъдат забранени в Европа. Европейската комисия предложи две годишно отлагане на забраната. Това се случва след като Европейска служба за безопасност за храните определи за неприемлив риск използването на неоникотиноиди. Големите държави, в това число и Великобритания и Германия, не подкрепиха идеята за забраната му при гласуването този петък, съобщава британският вестник "Гардиън".

Резултатът от гласуването предизвика негативни реакции от страна на обществеността, природозащитници, учени и определени политици. "Великобритания и Германия са вслушаха в индустриалното лоби и ха да забранят пестицидите, които убиват пчелите. Днешният вот защити един опасен химически "Армагедон" за пчелите, които са насекоми със огромно значение за бъдещето на нашата храна," заяви Йън Кийт от активистката група Avaaz, която заедно с други групи обмислят дали да оспорват решението по съдебен ред.

Падането на забраната е огромно облекчение за химическите компании, доминиращи на пазара за милиарди долара на неоникотиноиди – Bayer и Syngenta. Някои от министрите изтъкнаха, че са необходими повече научни доказателства и че подобна забрана може да причини неоправдана вреда на хранителното производство.

Природозащитниците от друга страна алармират, че бездействието по въпроса ще има още по-голяма вреда, а именно загубата на пчели и с това – намалява не на жизненоважната тяхна "услуга" опрашване. Почти три четвърти от обществеността на Великобритания е подкрепила предложената забрана, според проучване на общественото мнение, публикувано в сряда. Avaaz е събрал 2,5 млн. подписа в подкрепа на забраната в цяла Европа.

"Комисията отчита отговора на нейното предложение от страна на държавите-членки, но продължава да се ангажира с амбициозни и пропорционални законодателни мерки," е становището на Европейската комисия по казуса.

Около три четвърти от световните хранителни култури разчитат на пчели и други насекоми, за да оплодят техните цветове. Намаляването на пчелните колонии, което се дължи на болести, загуба на местообитания и пестициди, предизвика сериозна загриженост.

През последната година поредица от известни научни изследвания все повече обвързват неоникотиноидите със негативния ефект върху пчелите, включително огромни загуби на произведени пчели-майки и голям ръст в "изчезнали" пчели - тези, които не успеят да се завърнат от местата за хранене след "пътуванията" си.

По повод позицията на Великобритани по въпроса в ЕК, секретарят на околната среда в Обединеното кралство Оуен Патерсън бе подложен на критики от страна на един от консервативните си предшественици. Дебен заяви: "Ако някога е имало проблем, при който се налага да изходим от принципа на превантивните мерки, които да ръководят нашите действия, то той е именно използването на неоникотиноидите. Пчелите са твърде важен елемент в системата на нашите култури, за да продължаваме да поемаме този риск."
______________________
Neonicotinoid - http://en.wikipedia.org/wiki/Neonicotinoid
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

От долния линк можете да сваляте книгата
"РАКЪТ: ДА ОЦЕЛЕЕШ ИЗВЪН МАРТИЦАТА" (Тай Болинджър):

http://dox.bg/files/dw?a=ab553dff5c

благодарение на purelove!
Активен

purelove

  • Гост

 Благодаря ти ! :kisss:
Активен

sweet

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

някой щте може ли да ми прати книгата на пощтата ?sweetdevils@abv.bg  Благодаря!
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Здравей, sweet :)

Ето подновена връзка за изтегляне на книгата от DOX.bg:
http://dox.bg/files/dw?a=90c9a267eb

Размерът на файла е големичък, поради което не може да се изпрати на abv.bg.

Желая ти много практически ползи от четенето :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Малко по изтеглянето - изтегля се бавно,  да не се откажете :)
При мен стана за около 40 мин. ( Аз си я имам и в книжен вариант. Изтеглих я за да "сиидвам" ,ако има жадни за информация , че този dox не работи много добре.)
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.458 секунди с 23 запитвания.