Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За пакетираните ядкови млека и рецепти за смути  (Прочетена 1597 пъти)

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182

Някой би ли бил така мил да ми сподели защо в пакетираните ядкови млека или доста от рецептите за смути,които намирам има добавени морска сол и студено пресовани масла?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Нека аз да съм първият "мил"  :Content_22:
Според мен е единствено само за вкус.
Без сол нищо не е вкусно , имаше и детска приказка за солта :)
(В кратце: Една принцеса се разсърдила на своя любим, дето й казал ,че я обича колкото солта. И заповядала в двореца да се готви без сол! Но много скоро разбрала всъщност колко много я обичал той..:))   "
А защо точно морска - пазарът я възприема като по-малко вредна.
И аз редовно правя такива млека , солта е "есенциална" , както казват братята англичани.
Слънчогледовото масло в оризовото мляко го прави наистина по-приятно на вкус.
« Последна редакция: 03-03-2013, 10:09:22 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182

Бате Бино,разбули тайната! Ама се надявах да е нещо по-алхимично и специално.Ти усъвършенства ли рецептата за оризовото мляко?
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

 Наскоро намерих,т.е. изнамерих моята страхотна рецепта за оризово млякоз купеното не ми харесва, за6тото е подсладено, а аз подсладени напитки не оби4ам.Отдавна не съм правила и май е време да направяза разнообразие. В рецептата има бадеми, предварително накиснати и смлени заедно с ориза. Май има6е и ванилия, но сега не се се6там то4но. 6те погледна в тетрадката с рецепти :Confus_34:
Активен
вярвам в доброто
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 22 запитвания.