Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: SOS Бъди Веган, Живей Зелено, Спаси Планетата - екологичен семинар в Пловдив  (Прочетена 8717 пъти)

marinkov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
    • Българско Вегетарианско Интернет Общество

На 22 .11., неделя, Пловдив, от 14.00 ч.,
в Културен център „ТРАКАРТ” (подлеза на Понеделник пазара)
ще се проведе екологичен семинар
„SOS Бъди Веган, Живей Зелено, Спаси Планетата”.

Заповядайте!
Вход свободен!
Активен
"Започва път от моя праг"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Пловдивчани,може да си спретнем една срещичка на форума :laugh: :bleh
« Последна редакция: 16-11-2009, 15:37:22 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

ще се проведе екологичен семинар
„SOS Бъди Веган, Живей Зелено, Спаси Планетата”.
marinkov, звучи много интересно, ще споделиш после впечетленията си, нали? Интересно би било да чуем е какви идеи са били застъпени.

« Последна редакция: 16-11-2009, 22:52:50 от canat »
Активен

marinkov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
    • Българско Вегетарианско Интернет Общество

Подобно нещо вече имаше в София.
То не е точно семинар, а по-скоро е нещо като видео лекция, но организаторите така са избрали да го нарекат. Прожектиране на филми с информацията за въздействието на месоядството върху околната среда и за ползите от вегетарианството.
Ще ви бъде интересно, сигурен съм.
Активен
"Започва път от моя праг"

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

О, то е съсредоточено само към вегетарианствого, така ли? Аз си мислех че ще има по-широк обхват.
Активен

marinkov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
    • Българско Вегетарианско Интернет Общество

Предимно е за веганството :)
Активен
"Започва път от моя праг"

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Ще се опитам да дойда в Тракарт - ако може повече хора да се съберем и да се видим след това :)))
Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Ще се видим там! :Content_22:
И всеки да доведе  поне по един месояден приятел по възможност  ;D ;D ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

И всеки да доведе  поне по един месояден приятел по възможност  ;D ;D ;D
Радулче, абсолютно! Месоядните ни приятели имат нужда от убеждение, ние знаем, че сме поели правилния път!

Идеята за видео лекция е превъзходна! Картините въздействат повече и се запечатват дълго в паметта!

Един мой познат бе дългогодишен пушач и след подобен филм (твърде натуралистичен за разбиранията ми), отказа цигарите от раз!

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

Имаме приятели - вегетарианци от години. Но здравето им не е никак цветущо - високо кръвно, висок холестерол, наднормено тегло. Та понякога се чудя - кое е по-важно - да си вегетарианец или да се храниш като цяло по-здравословно, да включваш повече сурова храна в менюто си, пълнозърнести култури, премахване на готовитe храни, пържено, бяла захар, high fructose corn syrup, храните с изкуствени съставки - ароматизанти, kолоранти, подсладители.
Може би трябва да се атакуват двата фронта.

Познаваме доста чешити. Едни се пишат вегетарианци, а ядат риба. Други ядат месо или риба само ако е раcло на свобода( free ranged) Трети ядат това, което могат "сами да си уловят". Всеки си има своята философия, с която е щастлив и с която си мисли, че спасява света.
« Последна редакция: 19-11-2009, 16:27:22 от canat »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Пак е нещо,а тук,всичко което може да се сложи в устата, е за ядене :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

аз като ходя в супермаркета все едно отивам в библиотеката - взимам си продуктa и му чета щателно съставките до една :)
« Последна редакция: 19-11-2009, 18:28:24 от canat »
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Имам питане???Този филм потходящ ли е за малки деца???Ако ще идваме идваме със щерката.Ще си направим едно културно масово мероприятие.Първо децката железница после филма.И още едно въпрошче,аз четвъртък пазар знам къде е но пенеделник не.Та къде се намира що годе този пазар???Нека ориантира да е или гарата или копчетата.Еи маини още ли наричате така фонтана???? :bleh :bleh
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Виртуално и аз винаги съм с вас...
    Кани, мила кви са тия вегетарианци-дебеланци???ква им е раната, дете...нещо не се връзват нащата...дал не нагъват по-вечко хляб и шекер???Поучи ги малко, покажи...докажи...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Имам питане???Този филм потходящ ли е за малки деца???
Присъединявам се към питането!  :)

Та къде се намира що годе този пазар???
Подлезът на пл. Понеделник пазара е този на Тунела 'Юг', 1-ва поликлиника, Католическата катедрала... Сети ли се? Виж тук.
« Последна редакция: 20-11-2009, 09:00:04 от vladi »
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Амиии.... на децата може да им е малко скучно или да не разбират, знам ли... инфото ще е сериозно, иначе мисля, че няма проблем.

Подлезът е този преди тунела, по посока панаира.  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Аз не съм от Пловдив - иначе с удоволствие...
Но пък имам приятелка, която живее в Пловдив и има доста нужда от едно просветляване по въпроса за здравословното хранене. Дано я навия да отиде ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Аз съм ЗА :Content_22:
За съжаление съм "вързан" вкъщи и не мога да мръдна никъде :-\
Обаче ви моля да поразкажете как е било, какво сте правили и т.н....да знам какво съм изпуснал :Confus_3:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.