Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дестилатор  (Прочетена 19146 пъти)

nikolayy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Дестилатор
« -: 13-02-2013, 21:09:42 »

Здравейте,

Сигурен съм, че има хора във форума ползващи дестилатор.
Моля да ми препоръчате модел и за мнение ОК ли е да е пластмасов или емайлиран или?

Мерси
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дестилатор
« Отговор #1 -: 14-02-2013, 12:41:24 »

Здравей, Николай. Препоръчвам ти да не си вземаш дестилатор Drink на Runyes. Аз имам такъв, но не го ползвам. Тече от всякъде само не е и през филтъра и "дестилираната" вода има гаден вкус.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Дестилатор
« Отговор #2 -: 14-02-2013, 17:08:13 »

И аз още съм в търсене. Оказа се по-сложно, отколкото предполагах. Според мен е много важно от какво са направени :Cherries :Appetit_4: вътрешните му части, ако са разни пластмаси или други боклуци, просто няма смисъл. Мисля че трябва да е или от стъкло или от неръждаема стомана. Което вдига цената много...Ако някой все пак е открил нещо смислено, дано сподели...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дестилатор
« Отговор #3 -: 14-02-2013, 17:43:47 »

Да , Крем, почти всичко се оказва по-сложно отколкото предполагаме .. :-\
И тук , както и при йонизатора , и при много други машинарии си има строга специфика, за което е нужно експертно мнение. Затова трябва да се почне от обратната страна - някой специалист, който наистина разбира,  да каже какво е важно в случая и по тези критерии после да се търси точният уред, но поне да се знае какво се търси.. Предполагам не всеки химик или физик ще е компетентен, защото цялата наука не може да се преподаде в университета. (точно както един очен лекар   не  знае почти нищо за дебелото черво и ходи  на другия етаж да пита колегата си ) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

purelove

  • Гост
Re:Дестилатор
« Отговор #4 -: 14-02-2013, 18:27:36 »

Здравей, Николай. Препоръчвам ти да не си вземаш дестилатор Drink на Runyes. Аз имам такъв, но не го ползвам. Тече от всякъде само не е и през филтъра и "дестилираната" вода има гаден вкус.
Интересно  tooth Имаш лични наблюдения, информираш го че не е читав, но въпреки това го препоръчваш ...
....
salvaje, там където има знание и информираност, има и (формална) отговорност! Нека бъдем отговорни в препоръките си и спестим някому необоснованите харчове  :Content_14:
От години ползвам модел на тази фирма http://www.amazon.com/Compact-Home-Water-Distiller-Machine/dp/B007XN95LW/ref=sr_1_19?ie=UTF8&qid=1360857139&sr=8-19&keywords=distiller Най-верният ми помощник-приятел в домакинството !Лятото братовчедка ми си закупи този модел - http://www.zelenbio.com/product/2484/ured-za-prechistvane-na-voda-waterwise.html . Правихме някои опростени експериментални  процедури за изпитване качеството на готовата водата. По аналитичната част нямаше разминавания, но препаративната показа друго. Оказа се, че водата не е достатъчно пречистена т.е. технически на дестилационния процес  нещо му кацаше. За да се уверим в чистотата на водата лично аз занесох проби в лаборатория Евротест за пълен химичен анализ (включва 24 показателя ). Технологичните показатели (твърдост, ph  и др. ) си бяха наред, но токсилогичните (към които се пречисляват нитратите, тежките метали..) и микробиологичните дадоха отклонения в двете проби.  Наскоро (преди месец и нещо) моя съученичка от гимназията си закупи модела, който salvaje опоменава в поста си. Тя ми сподели за влошени органолептични качества - влошен вкус, миризма на изгоряло ( :surpris_23: ) ,  ph.. Какво се оказа там - причината била пластмасовия съд , в който се отича готовата вода. Важно е уреда отвътре да е емайлиран (пластмасата се деформира при висока температура (а и здравни щети нанася)) и съда, в който се оттича готовата вода - трябва плътно да прилепва към извода ( за да няма пряк контакт с въздуха (абсорбира CO2 и се окисля) ). И материала, от който е изработен, да е стъкло !
« Последна редакция: 14-02-2013, 18:31:26 от purelove »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дестилатор
« Отговор #5 -: 14-02-2013, 20:48:05 »

Purelove, цитираш какво съм написал, но мисля че не си го прочела достатъчно внимателно. Написал съм препоръчвам ти да не си вземаш.... На мен това не ми звучи като препоръка да си харчи парите излишно, а точно обратното  tooth
« Последна редакция: 14-02-2013, 20:49:47 от salvaje »
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

purelove

  • Гост
Re:Дестилатор
« Отговор #6 -: 14-02-2013, 21:09:42 »

Purelove, цитираш какво съм написал, но мисля че не си го прочела достатъчно внимателно. Написал съм препоръчвам ти да не си вземаш.... На мен това не ми звучи като препоръка да си харчи парите излишно, а точно обратното  tooth
Грашката е моя ! ( Пропуснала съм чистотата в изказа и съм загубила точността на посланието  tooth tooth)
Активен

nikolayy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Дестилатор
« Отговор #7 -: 16-02-2013, 13:46:16 »

 Здравейте и благодаря на всички за включването :-)
Pure love в ebay има дестилатора, който споменавате, но цената не ме устройва :-)

http://www.jdharris.co.uk/water-distiller

Какво мислите за този? Знам има пластмасови елементи, но въпреки това не е ли по малкото зло ?!
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дестилатор
« Отговор #8 -: 16-02-2013, 13:58:18 »


След дестилация на Девин Изворна вода с модела от Био Магазина :) Уж щателно прерових архива, но пусто не откривам (прескочила съм ги явно) снимките с различни дестилирани води - чешмяна, снежна, дъждовна, преварена, от извора в Горна Баня и тези бутилираните пазарни води. Ще прегледам пак и ще ги кача.
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дестилатор
« Отговор #9 -: 16-02-2013, 14:05:36 »

Здравейте и благодаря на всички за включването :-)
Pure love в ebay има дестилатора, който споменавате, но цената не ме устройва :-)

http://www.jdharris.co.uk/water-distiller

Какво мислите за този? Знам има пластмасови елементи, но въпреки това не е ли по малкото зло ?!


Не мога да споделя каквито и да е отзиви за този модел  :surpris_23: На изображението изглежда като дъщерен на останалите модели, предлагани на Българския пазар.
Активен

nikolayy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Дестилатор
« Отговор #10 -: 16-02-2013, 17:12:40 »

Кой е модела предлаган в България? В кой магазин се предлагат и на каква цена?
Активен

purelove

  • Гост
« Последна редакция: 16-02-2013, 19:40:53 от purelove »
Активен

nikolayy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Дестилатор
« Отговор #12 -: 21-02-2013, 02:02:47 »

Интересно е как този евтин модел се предлага на тази разообразна цена .. в Китай може да се намери за 50-60$ :-)
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Дестилатор
« Отговор #13 -: 21-02-2013, 14:24:25 »

Николай,заради надценката еснаФско самодоволсво в България на еФтините китайски стоки цената е петорна!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дестилатор
« Отговор #14 -: 21-02-2013, 14:37:36 »

Може да се пазарува директно и от Китай. Някои отдавна го правят. Евентуално разправийки с митницата може да има , но въпреки това е ценно като вариант. Ако има практикуващи, да казват кое как , че и ние да се включваме.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дестилатор
« Отговор #15 -: 21-02-2013, 23:14:33 »

Един колега реши да си купи фотоапарат оттам, защото така излизаше по-евтино с около 30%. Поръча го през интернет, когато пристигна, ходи до митницата (това са допълнителни разходи) и се занимава няколко часа. Оказа се, че освен митото, дължи и още някакви такси. Основната изненада дойде след като разопакова продукта - цветът беше съвсем различен (червен вместо черен), нямаше калъф. Купи си калъф допълнително оттук и в крайна сметка му излезе точно толкова, колкото ако беше го купил оттук - просто нямаше да загуби толкова време. Вече не помня какво ми каза за гаранцията - дали у нас се признава или не.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дестилатор
« Отговор #16 -: 23-02-2013, 11:29:11 »

Освен митото на митницата се плаща и ддс , както и за попълване на митническа декларация. Ако не знаеш къде да спреш трябва да платиш и паркинг :) още 2 лв. на час в джобовете на тия гнусни мафиоти.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дестилатор
« Отговор #17 -: 23-02-2013, 13:54:42 »

Освен митото на митницата се плаща и ддс , както и за попълване на митническа декларация. Ако не знаеш къде да спреш трябва да платиш и паркинг :) още 2 лв. на час в джобовете на тия гнусни мафиоти.
Да, имаше и ДДС, бях го забравил. А за паркинг - колегата е ходил с такси, защото няма кола. Та цената дойде 1:1 като тази в България, ама с много разправии/губене на време, а освен това докато не разопаковаш пратката не знаеш точно какво са ти изпратили (както беше в случая).
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дестилатор
« Отговор #18 -: 23-02-2013, 15:22:07 »

Като ги приемат в Европа , ще се постегнат ,предполагам  tooth ( говорим за китайците )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дестилатор
« Отговор #19 -: 24-02-2013, 00:08:29 »

Аба то да не стане "като приемат/погълнат Европа", че тогава ще е...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.