Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нашите таланти!  (Прочетена 8367 пъти)

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Нашите таланти!
« -: 07-02-2013, 03:01:38 »

Нашите таланти! Здравейте предлагам да отворим нова тема за нашите таланти. Там да описваме нашият талант или дарба и как суровоядството, гладолечение, билки и др. се отразяват върху нашите таланти! После може да се групираме в групи... После например групата която може да рисува да нарисува обща картина която да може да лекува или облекчава редица болести. Групата която може да пее да направи обща песен която да лекува или облекчава редица болести. Групата тези с силна интуиция и анализ да дава матеряла който да използват другите групи и така нататък. Предлагам ви да имаме организация на взаимопомщ да помогнем света да стане по добър. 
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Нашите таланти!
« Отговор #1 -: 07-02-2013, 03:09:15 »

Моят талант е анализа! Непрекъснато анализирам. Забелязал съм че интуицията и анализа ми се усилват в първите 3 дни на гладолчение но най силен катализато за мен са плодовете :Appetit_4: :Cherries :essen:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Нашите таланти!
« Отговор #2 -: 07-02-2013, 09:50:50 »

И ти като мен трябва да наблегнеш на правописа  tooth
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Нашите таланти!
« Отговор #3 -: 07-02-2013, 10:10:15 »

 По скоро може да говорим за качества, които са се появили/увеличили в следствие на суровоядството и които не са толкова...често срещани, знам ли...талант не ми звучи подходящо, особено пък за анализирането... Пък и не те знам до каква степен анализираш де. Аз например като видя непознат и му правя пълен скан -(малко художнически, понеже ми е професия) - пропорции на очи, уши, тяло, растоянието между очите дали е едно око...пък челото 1/3 от лицето ли е, окото, ухото и ъгъла на устата в профил формират ли равностранен триъгълник........и т.н и т.н , походка...отличителни белези и признаци за хормонален дисбаланс(по-голям задник, тесни/широки рамене и тн) както и някаква (скрита) патология като цяло ,език на тялото(много важно!), невротични жестове... речник... и всичко това става за секунди и мисля, че е нормална функция на мозъка... Просто си му задал на какво да обръща съзнателно внимание. Аз цял живот се програмирам  tooth ... Виж интуицията е друга работа, не че не можеш да го развиеш, но някои осезателно го имат в повече и то без да знаят какво правят и без да са чели... Това си е вече талант за мен.
Активен
Psychonaut

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Нашите таланти!
« Отговор #4 -: 07-02-2013, 11:11:46 »

Здравей Титан наистина имам пропуски в писането :) но една част са от клавитурата като пиша от транслитерирането. Иначе много обичам нашият бългаски език  :peperudi: :peperudi: :peperudi:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Нашите таланти!
« Отговор #5 -: 07-02-2013, 11:27:38 »

Здравей Теодора ако ти си художник за тялото :) а съм художник за душата. :) Аз виждам чуства поведение като видя даден човек установявам дори чуствата на родителите му. :) :)
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Нашите таланти!
« Отговор #6 -: 07-02-2013, 11:38:06 »

Тва си е сериозна супер-сила. tooth Изкушавам се да те тролвам, ама айде няма. Не може "анализиращ" човек да използва толкова много етикети ..."аз съм", "ти си" ...тва е доста"невъзвишено" нали знаеш
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Нашите таланти!
« Отговор #7 -: 07-02-2013, 12:09:00 »

Съмнявам се, че ще сформираме кръжоци по таланти.  tooth Но ще ми е интересно, ако някой смята, че суровоядството му е развило някакви способности, да го сподели. Би послужило като вдъхновение за останалите. Въпреки, че споделянате на такива неща е сигурен начин да забавиш прогреса им.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Нашите таланти!
« Отговор #8 -: 07-02-2013, 12:51:34 »

Mного праилно! И аз гледам да не си хабя потенциалната енергия в говорене :) По добре да си "стават" нещата, а не да си храня егото.
Активен
Psychonaut

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Нашите таланти!
« Отговор #9 -: 07-02-2013, 15:06:26 »

....................... а съм художник за душата. :) Аз виждам чуства поведение като видя даден човек установявам дори чуствата на родителите му. :) :)

analizator , не се вземай много на сериозно, за да не се окажеш някой ден в капана на собствения си ум  :)

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Нашите таланти!
« Отговор #10 -: 07-02-2013, 16:27:58 »

Здравей Рос. Предлагам да обмислим следната идея.  10 суровоядци художници на третият ден от тридневно гладолечение всеки да нарисува нещо всички върху едно бяло платно. Ще се получи една картина рисувана от 10 човека. Тази картина ще е с много силна вибрация. Да направим опит с нея се занесе в някоия болница да се даде мякой пациент да ия гледа и да видим дали ще се подобри здравословно. Ако има ефект може да я ползваме за лечение в форума на който има нужда :peperudi: :peperudi: :peperudi:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Нашите таланти!
« Отговор #11 -: 07-02-2013, 16:36:53 »

Здравей Рос. Предлагам да обмислим следната идея.  10 суровоядци художници на третият ден от тридневно гладолечение всеки да нарисува нещо всички върху едно бяло платно. Ще се получи една картина рисувана от 10 човека. Тази картина ще е с много силна вибрация. Да направим опит с нея се занесе в някоия болница да се даде мякой пациент да ия гледа и да видим дали ще се подобри здравословно. Ако има ефект може да я ползваме за лечение в форума на който има нужда :peperudi: :peperudi: :peperudi:

analizator, ти явно не ме разбра ...... :)
Оценявам добрите ти намерения и интересни разсъждения  :Content_22:

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Нашите таланти!
« Отговор #12 -: 07-02-2013, 16:41:41 »

... Аз например като видя непознат и му правя пълен скан -(малко художнически, понеже ми е професия) - пропорции на очи, уши, тяло, растоянието между очите дали е едно око...пък челото 1/3 от лицето ли е, окото, ухото и ъгъла на устата в профил формират ли равностранен триъгълник........и т.н и т.н , походка...отличителни белези и признаци за хормонален дисбаланс(по-голям задник, тесни/широки рамене и тн) както и някаква (скрита) патология като цяло ,език на тялото(много важно!), невротични жестове... речник... и всичко това става за секунди и мисля, че е нормална функция на мозъка... Просто си му задал на какво да обръща съзнателно внимание. ...

Такъв "скан" е присъщ на неомъжените жени и няма общо със суровоядството или професията.  tooth
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Нашите таланти!
« Отговор #13 -: 07-02-2013, 17:22:55 »

Благодаря Рос :peperudi: :)
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Нашите таланти!
« Отговор #14 -: 07-02-2013, 20:17:15 »

... Аз например като видя непознат и му правя пълен скан -(малко художнически, понеже ми е професия) - пропорции на очи, уши, тяло, растоянието между очите дали е едно око...пък челото 1/3 от лицето ли е, окото, ухото и ъгъла на устата в профил формират ли равностранен триъгълник........и т.н и т.н , походка...отличителни белези и признаци за хормонален дисбаланс(по-голям задник, тесни/широки рамене и тн) както и някаква (скрита) патология като цяло ,език на тялото(много важно!), невротични жестове... речник... и всичко това става за секунди и мисля, че е нормална функция на мозъка... Просто си му задал на какво да обръща съзнателно внимание. ...

Такъв "скан" е присъщ на неомъжените жени и няма общо със суровоядството или професията.  tooth

На мен пък ми прилича да има професионални "изкривявания" тоя скан.

И за това реших да се погледна през очите на художник. Всичко много добре, само равностраният триъгълник на профила не ми се видя перфектен. Надявам се, че суровата храна ще ми даде перфектния триъгълник след време...  tooth

Не се бях замислял колко е трудно да си разгледаш профила в огледалото. Наложи се снимка да си правя чак.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Нашите таланти!
« Отговор #15 -: 08-02-2013, 01:43:15 »

Аз мисля че всички имат таланти и това е нещо съвсем нормално само е нужно да се намери пътят как да се активират. Определено пътят е суровоядството. Забелязали ли ли сте а някои от нас усетили че хората на термично обработена храна са като пияни все едно живееш в някакъв унес. За това начинаещите суровоядци отначало им си е сторило всичко странно и им е трудно да свикнат да не бъдат в унес. Така беше с мен :) :Dormir_13 - emotloader:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Нашите таланти!
« Отговор #16 -: 08-02-2013, 10:55:38 »

Диего, аз сканирам и жени и животни и дървета и скали... тва по твоята логика каква ме прави  :Content_4 - emotloader: Точно професионално изкривяване си е, понеже са ме карали да го правя цял живот.
Активен
Psychonaut

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Нашите таланти!
« Отговор #17 -: 08-02-2013, 11:45:03 »

Съдейки по себе си мога да кажа ,че никакво качество/талант не се е повишил.

  Вчера си разглеждам снимки от 2010 година ( тогава единствения ми допир със суровото бяха сиромашко - летни "диети" с плодове ) , които подобаващо бях оценил във Br ( от 1 до 5 ) , с портфолио от тези снимки съм участвал в семинари , дискусии и т.н.
1."Проблемът" Всички снимки ми харесаха. Зададох си въпроса: защо съм оценил някои снимки със 1 или 2 ? Че те всичките са за оценка от 3 нагоре.
Преди време , разглеждайки снимки на разни снимачи из сайтовете за "модели" постоянно се дразнех на скапаните снимки без капчица мисъл в тях , да не говорим за скапаната переспектива .. ( около 95 % )
Сега , докато пиша това отворих да поразгледам и бих казал ,че нищо не ме трогва, освен силно изразения акцент "цици" при някои снимки.
2. "Не Проблемът" От години все се впрягам да скапълвам собствен сайт - портфолио и все не успявам понеже бях супер самокритичен и 5те снимки във сайта ги мислих за не достатъчно добри. Много хора ми казваха : ее само толкова ли ?
Сега на този етап , супер много си харесвам снимките, и дори в момента си работя по сайта.
*.
Не съм сигурен ,че това да се превръщаш във Ойларипи или Еховец е признак за засилване на талант/ умение и т.н.
Гледам през различна призма и сега трябва да се калибрирам според нея.
За тези , които им трябва да вярват , да се навиват / самонавиват по разни идеи , бих казал , че всеки човек е различен :)
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Нашите таланти!
« Отговор #18 -: 10-02-2013, 03:58:47 »

Предлагам на художниците и на всички съфорумци които желаят да рисуват следните опити. Първо опитайте се да нарисувате чуството здраве. После след 3 дневно гладолечение нарисувайте пак чуството здраве. Покажете двете картини на някой болен и го попитайте от коя картина се чуства по добре. :Content_22: :Content_22: :Content_22:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.