Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Годжи бери широко разпостранено у нас  (Прочетена 2404 пъти)

stanimirius

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Прехваленото  годжи  бери  се  среща  почти  навсякъде в България край  черни пътища  и  в  селата  по  старите  къщи  ползвано  за  жив  плет  Поправете  ме  ако греша
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Годжи бери широко разпостранено у нас
« Отговор #1 -: 29-01-2013, 10:52:51 »

Прехваленото  годжи  бери  се  среща  почти  навсякъде в България край  черни пътища  и  в  селата  по  старите  къщи  ползвано  за  жив  плет  Поправете  ме  ако греша

И аз съм на същото мнение.На село имахме жив плет, храстовидно растение със същите червени плодчета. :)

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Годжи бери широко разпостранено у нас
« Отговор #2 -: 29-01-2013, 13:57:37 »

Това е друго растение - кисел трън, ето, вижте това  http://www.bilkitebg.eu/%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB-%D1%82%D1%80%D1%8A%D0%BD-berberis-vulgaris-l/
Активен

purelove

  • Гост
Re:Годжи бери широко разпостранено у нас
« Отговор #3 -: 29-01-2013, 14:00:49 »

Всъщност става дума за две различни категории храсти с общо приложение - предимно защитна или декоративна функция в цветна градина.Отглеждах доскоро годжи бери у дома, което завърза. Опитвала съм плодовете и на двете растения в сурово(не изсушено) състояние. Няма аналог във вкусовете. Тези на живия плет имат неприятен стипчиво-горчив вкус и четох, че не са ядливи. Има доста растения с приложение на жив плет, едно от които е и пиракантата. Плодчетата и са също червено-оранжеви.
Може и аз нещо да не съм разбрала  :surpris_23:
« Последна редакция: 29-01-2013, 14:05:01 от purelove »
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Годжи бери широко разпостранено у нас
« Отговор #4 -: 29-01-2013, 14:47:52 »

Пиракантата / Pyracantha coccinea/ е със малки кръгли плодчета, а киселият трън /Berberis vulgaris L./ e със продълговати червени стипчиви плодчета. Според мен точно киселият трън, се бърка със годжи бери. Годжи бери вирее и в България, стига да се закали и запази разсада.
Активен

stanimirius

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Годжи бери широко разпостранено у нас
« Отговор #5 -: 29-01-2013, 16:01:58 »

Не  не  става  въпрос  нито  за Пиракантата  нито  за  киселият  трън уверявам  ви  че  външният  вид   на  това  за  което  говоря   е  1  към  1  със снимките  на  годжито   а  както  описват  вкусът  му  и  той  е  същият
Активен

stanimirius

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Годжи бери широко разпостранено у нас
« Отговор #6 -: 29-01-2013, 16:06:29 »

Всъщност   сега  не  мога  но  през  лятото  и  през  есента   ще  направя  снимки  и  ще  ви  ги  покажа
Активен
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 23 запитвания.