Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Премахване на бенки по тялото  (Прочетена 33388 пъти)

Andriana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

Бенките носели щастие и за някой те определят съдбата и характера на човек. Също така формата им отговаря на някакво животно при което при правилно тълкуване можем да разберем още за характера.

 Така четох в някои статии из интернет. Някои може да кажат че са наследствени, чувала съм от много малка че който човек  има много бенки е щастлив човек. От това лято незнам защо ми излязоха бенки, дали защото се ровичкам из кожата си и като видя някаква точица я стискам и леко разранявам повърхността или пък просто избиват, не мога да кажа. Един приятел миналата година през есента си беше взел 3 охюва и им беше наравил мини дом в един буркан и като го питах за какво са му и той сподели че си ги слагал по тялото защото лекували бенките.

Аз се интересувам много от някакъв природен метод който премахва бенки, за да премахна моите ситни бенчици по гърба. Имам една голяма отзад между врата и рамото -3x3 нея няма да я пипна защото ми е късметлийска. Но за останалите няма и да се замисля. Тук във Варна има клиники и премахват бенки чрез лазерно облъчване, но е скъпа процедура http://www.picasso.bg/tseni?gclid=CKblpsv88bQCFVG6zAodzGMATA ето тук има разни цени за бенки и кокоши трън .

Убедена съм че всичко може да се лекува от природата и може би има и други работещи варианти. Не само с помощта на "специалист".  :flowers2:
« Последна редакция: 18-01-2013, 15:15:39 от Ани »
Активен
"Практикуването на спорт е човешко право."

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #1 -: 18-01-2013, 15:46:02 »

За бенките /или бемките - не знам кое е правилното/ не съм сигурен дали е добра идеята да се премахват. Във всеки случай при проблем и аз бих се допитал по-нашироко. Колкото до кокошите тръни при желание мога да ти кажа моята изпитана върху самия мен перфектна рецепта. Всичко струва 0,00лв.
Активен

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #2 -: 19-01-2013, 08:40:30 »

Иване, кажи я тази рецепта за кокошите тръни. Аз се интересувам.
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #3 -: 19-01-2013, 08:53:52 »

Начинът за премахване е много лесен, но продължава няколко месеца /2-5/ според състоянието на ходилата. Необходимо е единствено едно камъче пемза /някои го наричат морска пяна/. В края на всяко къпане се отстранява внимателно мъртвата част от кожата на кокошия трън чрез триене /на практика изпиляване/ в хоризонтална поска. Дори не се стига до кръв и болка. До следващото къпане от ходенето се умъртвява нов слой от кожата и тъканта на кокошия трън и процедурата се повтаря. Отстранената част винаги е повече от нарастването и с времето кокошия трън се залчава, освен ако човек не се къпе твърде рядко, но, надявам се, във форума не присъстват такива.
Активен

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

 За кокоши трън знам две изпитани рецепти от брат ми .
   1. Малко парче месо / с размери около 1 см или колкото да покрие кокошия трън , да не е по-голямо , защото наложено върху кожата я изгаря/ се накисва за 24 часа в ябълков оцет. Измива се добре мястото където е к.трън и се налага върху него. Превързва се с бинт или марля и така се оставя през нощта. На сутринта се маха , а вечерта пак същото и така около 3 дни. През тези дни обаче мястото не се мокри.
   2. Другата рецепта е по-изпълнима за хора , които живеят на село и където има коне. Като се сложи вода на коня да пие, си слагаш ръката / или крака / ,където е кокошия трън под устата на коня ,и водата която се стича от устата му , заедно със слюнката да намокри мястото с к.трън.

И двете рецепти са пробвани и с положителен резултат. :kisss:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #5 -: 20-01-2013, 01:10:36 »

Е като сме почнали с кокошите тръни, да кажа и моята рецепта, от майка ми.

Салицилова киселина - прахче, продава се в аптеките и струва стотинки.

Залепваш лейкопласт около мястото на трънчето, така че да остане дупчица с оголена кожа само при самото място. Това се прави, за да се ограничи действието на салицила. Намазваш с нещо мазно - я крем, я мас или олио и поръсваш обилно със салициловата киселина. Отгоре залепваш пак лейкопласт. Това се прави най-лесно вечер преди лягане. Преспиваш по този начин и на сутринта сваляш превръзката. Салициловата киселина е умъртвила горния пласт от кожата, който се маха сравнително лесно. Махаш го и повтаряш превръзката или веднага или на следващата вечер.

Целта е да стигнеш до самия трън и да го изчоплиш заедно с умъртвената кожа. Не боли изобщо и проблемът се решава за няколко дни. Предната пролет така си оправих един кокоши трън на лявото стъпало.

Elea, хареса ми конската рецепта!
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #6 -: 21-01-2013, 11:33:05 »


 Да добавя към рецептата на Христо леко подобрение.
 Освен прах, от аптеката се купува вазелин (има и вазелин със салицил). От двете съставки се прави каша,
 с която се третира мястото, както Христо го е описал.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #7 -: 21-01-2013, 12:18:16 »

Въпросът беше за бенките , доколкото съм чел има ефект ако се постави пчелен клей върху бенката и отгоре лейкопласт. Купих си и клей и лейкопласт ама после забравих да пробвам, явно ще трябва да го направя този експеримент :)
Активен

Freshcheto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #8 -: 21-01-2013, 12:48:34 »

Бенките освен ако не си променят формата и цвета не трябва да се пипат иначе могат да доведат до много лоши неща.........и то човек не трябва сам да ги пипа, дърпа и натиска...
Някои се водят като козметичен дефект и се махат...но пак според мен това трябва да стане след консултация.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #9 -: 21-01-2013, 13:17:34 »

Ти колко компетентни за бенките познаваш в България ? Аз се консултирах с поне 20 човека и получих само незадоволителни резултати, да не кажа некомпетентни. Значи ако нещо не разбираме да не се занимаваме да го оправим, а иначе ни мързи да потърсим точната информация, а?
Активен

Freshcheto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #10 -: 21-01-2013, 17:17:48 »

аз компетентни дерматолози не познаван, но познавам умрели от рак на кожата точно по тези причини.... ???
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #11 -: 21-01-2013, 19:18:57 »

Подкрепям Фрешчето. Ако са си по рождение и не се променят, най-добре да не се пипат. Освен ако не е някакъв голям проблем. Знам, че често след отстраняване на бенка, се появява по сериозен проблем на друго ниво.
Активен

ramona

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #12 -: 21-01-2013, 22:08:14 »

Преди десетина години ходих при един народен лечител,който само с това се занимава-премахва бенки.Бенките трябва да са релефни и на открито място.Намазва ги с някакъв илач (съставките са тайна) и само за няколко минути бенката изсъхва, а до седмица се отлюспва и пада.Абсолютно безболезнено е.На мястото остава само едно бледо петънце с един тон по светло от основният тен.Махнах си поне 10 бенки... :surpris_22: Една от тях ми беше късметлийската.... :Confus_3:..и сега се чудя.....защо ли все късмета бяга от мен.. ???
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #13 -: 21-01-2013, 22:12:52 »

Е дай го тоя човечец насам де ?
Активен

ramona

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #14 -: 21-01-2013, 23:06:31 »

Нямаш проблем...човечеца си е жив и здрав.. и продължава да премахва бенки...Толкова народ е обработил, и до сега не се е чуло някакъв проблем да е станал...  :Content_14:
Активен

stanimirius

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #15 -: 21-01-2013, 23:19:50 »

кокоши трън се маха  най  лесно  като след  баня се изрязва колкото  може  след  това малко  топче  пчелен  клей  се слага на  мястото   залепяйки  го  здраво  с  цитопласт  носи   се  по 2-3  дни  след  това се  сменя  няма   да  разберете  кога  ще изчезне
Активен

stanimirius

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #16 -: 21-01-2013, 23:23:45 »

бенки  се  премахвали  лесно  със  сок от смокиня капваш  на бенката  операцията  се  повтаря  няколко  пъти  не  съм  пробвал
Активен

enochero

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #17 -: 21-01-2013, 23:44:07 »

Аз като имах кокоши тръни, два на брой, на показалеца и ги горих с поялника   :sorcerer - emotloader: tooth Болка няма, освен ако не задържите много, тъй като високата температура тръгва по пръста.  :pensif_29:
Активен

Andriana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #18 -: 07-12-2013, 22:35:26 »

Ехе колко много отговори :) Аз вече имам кординати и след една две години ще се свържа с човека, дано да е жив и здрав та да видим какво ще правим, кокоши тръни и огромни бенки нямам да съм жива и здрава(една щастива която си е много добре там), обаче малки бенчици имам и по естетична гледна точка искам да се отърва от тях. 

 За мляко от смокиня знам,защото когато съм излизала с баба ми помня, че на улицата директо си късаше една две смокини и си мажеше кокошия трън с нея и помага, само че трябва да се прави  много често. хахахахахахах а това с поялника ми изглежда леко мазохистично без анестезия.   Според мен има някакви стари домашни рецепти които стават за всяка бенка   ;)
Активен
"Практикуването на спорт е човешко право."

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Премахване на бенки по тялото
« Отговор #19 -: 08-11-2014, 08:21:37 »

Виждал съм загрижените и умислени лица на лекари във ВМА и нежеланието им да пипат изпъкнали бенки с размери около 10 мм... и да казват, че "... тези дребните, не пречат, няма да ги пипаме..."  :pensif_29:
Ако тези места са способи на нашите организми да складират боклуци и отрови (ненужно наричани токсини ;)), може и да са прави тези лекари... Съвсем е възможно да се съчетават няколко фактора (наследствена предразположеност, замърсяване (игра на детето с живак, бензин, олово, чести прегледи и снимки на рентген и пр.), изгаряне на слънце в ранно детство, вредно хранене и пр.) и нашият гениално еволюирал организъм да намира решение по този начин - като отдалечава голяма част от боклуците и отровите от по-важни органи и системи...

И в този случай временното въздържане от храна може да се окаже спасителен изход. Знаем, че няма как да навреди на бенките или на притежателите им, най-много ще създаде условия същият организъм да намери свое решение... :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.