Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хомеопатия и странични ефекти  (Прочетена 157609 пъти)

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #200 -: 08-09-2014, 12:28:41 »

Има един такъв момент, че на човек каквото и да му говорят .. не е ли узрял моментът, няма да може да разбере и повярва в чутото.
На мен ми трябваха няколко години да погълна една аптека лекарства, като антибиотици и хомеопатични, витамини и "супер храни", за да усетя че не това е начинът.
Всеки месец имах заделени по 100/150лв. за подобен вид боклуци .. че и повече.
Един ден просто ми писна да броя хапчета като обезумяла и да пресмятам часовете за следващата порция.. изхвърлих всичко.

Да прекараш живота си в страхове от болест и зарази и да вкараш и семейството си в този филм е възможно най-лошата идея която съм чувала.
Старите хора са казали: "Не дърпай дявола за опашката!"

За да са живи и здрави децата, трябва да спортуват, да бягат да викат, да се смеят и да ядат плодове и зеленчуци.
Това е.
Имате ли проблем в къщи, то той веднага ще рефлектира и върху тях - не можете да го скриете.
Енергийния заряд на всяко ваше притеснение, болка, съмнение и прочие .. всичко това рефлектира на всеки в семейството и най-вече на децата, така като те са най-чисти и необременени от житейски проблеми и минали премеждия.
В един момент източникът за да имат проблем децата ви, може да се окажете самият/самата вие с начинът си на мислене и действия.
Преди да тръгнете в издирване на следващ лекар, лекарство или причина за нещата които се случват с вас или с хората около вас, си задайте въпросът дали всичко в семейството, приятелите, работата, училището... въобще цялото обкръжение е наред и дали нещо би могло да се направи за да се почуствате вие или хората около вас по-добре.

Активен
Stay Hungry Stay Foolish

0403

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #201 -: 08-09-2014, 12:46:11 »

Благодаря, за съвета. Тези два препарата не съм ги чувала, но ще ги проуча. Аз за сега й давам зелена енергия на Аквасорс. Много майки са във възторг от тези водорасли. Ще видим при нас как ще е. :Content_22:
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #202 -: 09-09-2014, 19:35:36 »

grow ,прав си по принцип, обаче тук имаме специфика : ако се касае за вегетативна дистония, ( което трябва да се установи при невролог) , това състояние изисква малко по-други  действия  ;)   Неврологът  в случая се ползва за диагностика. За препарати не става дума, става дума за нормализиране на микроциркулаията ( чиято връзка с вегетативната дистония тъкмо изследвам)  , която се постига с дихателни , релаксиращи  техники , упражнения и най-якото: терпентиновите вани на Залманов.  ;)

   Съгласен, щом имаш подготвени материали по конкретна тематика а още повече и ако това което изследваш се окаже че съвпада със състоянието на StanVar,( стига само да е съгласен самият той де), и е необходим невролог да го потвърди/отхвърли, каузата си заслужава как.
   В най-добрия случай ще се окажеш прав или не в наблюденията си, които след това ще споделиш с всички нас!  Още повече че всеки подготвен материал отнема време и усилие :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

StanVar

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #203 -: 09-09-2014, 23:11:01 »

Аз вече изказах готовността си да се подложа на диагностицирането на бате Бино.  :essen:
Дори се замислям за Термовизуалната също.
Ирисовата я минах, според която няма нищо сериозно.
Относно невролог, ще ми трябва лична препоръка на наистина добър, че повечето дето съм ходил покрай кръста ми, са си жив зян (да ме извиняват  :angel: )

Така че, бате Бино, чакам да дадеш сигнал.  :)
Активен

igochev

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #204 -: 01-11-2014, 16:57:17 »

според мен диагностиката трябва да бъде достатъчно конкретна и задължително 'омастилена'; останалото са или общи приказки, които  според последващото развитие се тълкуват по един или друг начин или приказки, от които се отмятат както им дойде ....
рецептите се пишат на килограм; скоро имах по-съществен проблем и под давлението на жените тръгнах по доктори, както не съм правил от около 20 години; изпих две кофи хапчета, измазах няколко мазила; че и флакони имаше, щях да се задуша от миризмата им .....; направо разказах играта на СЧТ, пръснах сума пари и...... нищо и половина за около 2 месеца; 10-на именити капаците вдигнаха рамене, един след друг; докато не чух от последния по същество какво е положението и не реагирах по познатите ми методи; да, всичко в в Божиите ръце, но търсенето е у нас! за броени дни всичко се нормализира........
а тръгнах от добра диагностика, от която допуснах да бъда отвърнат тоя път;
за Сф мога да съдействам за качествена диагностика, но разбира се на човек, който е поне склонен да допусне нещо доста различно от официалната медицина; за съжаление фактите от последните десетилетия еднозначно доказват грубо търговския характер на медицианата, ведно с фарамцията, в световен мащаб
Активен
Девизът на природната хигиена е: "На 40 години чо¬век или е лекар сам на себе си или — глупак".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #205 -: 01-11-2014, 17:40:00 »

Каква е  "Софийската" диагностика , от която си доволен, igochev ? И какво значи " да съдействаш" ?  Ние сами ако се обадим няма ли да ни запишат?  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

erica11

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #206 -: 05-11-2014, 19:48:50 »

   Здравей StanVan прочетох твоята история и само мога да Ти дам един единствен съвет, отиди си пусни изследвания на щитовидната жлеза ,ама в никакъв случай да не е в България,в друга страна ,Аз съм  101% убедена че проблема е в нея, всички симптоми са на лице , просто заболяването  Ти е още в началото си .. Ендокринолозите в България не са добри,те започват да лекуват когато вече са на лице видимите симптоми, а до-тогава Ти ще се чувстваш много зле , не чакай потърси помощ в чужбина. В България просто ще те лекуват нон стоп на парчета до-като не стане твърде късно, Най вероятно щитовидката Ти работи на бързи обороти ,Успех ,и бързо оздравяване,
Активен

pitora

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #207 -: 25-02-2015, 13:23:09 »

Здравейте на всички които търсят алтернатива на разбитото здравеопазване в България. Вярвам в това, че човек може да се излекува от всяка болест, но с правилен подход, диагноза и лечение. Да пиша ме провокира писмото на член на форума от преди няколко месеца  Stan var пише за посещенията си при лицето д-р Паулина Гайдова от Варна - ирисова диагностика и хомеопатия. Преди време и аз ходих при нея, оказа се, че и на мен, както и на моя приятелка, а очевидно и на Stan var диагнозата включва  кандида, лечението е купища хомеопатични препарати, 45 лв. за преглед, неприязън от страна на госпогата  при обаждане от пациента, когато лечението е неуспешно /нали вече прибрахме парите, да заповяда следващия/.  Какво да добавя, а да..............забравих да ви предупредя, че д-р Паулина Гайдова НИКОГА НЕ Е ЗАВЪРШВАЛА МЕДИЦИНА И НЕ Е ЛЕКАР. Да не говорим, че не е вписана в регистъра на лицата практикуващи неконвенционални методи за благоприятно въздействие върху здравето на хората. Е, как да се впише жената, като по закон хомеопатия може да практикува само лице завършило медицина.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ ПО ПЪТЯ НА ИСТИНАТА!
Активен

ина80

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #208 -: 13-04-2016, 23:03:14 »

Здравейте,
Шуслеровите соли могат ли да доведат до странични ефекти или са по-различни от  останалите ХЛ?
След като изчетох темата ми се промениха изцяло представите за хомеопатията, направо се изплаших...
Активен

Homeofob

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #209 -: 30-09-2017, 11:51:41 »

За огромно съжаление едва сега попаднах на темата. Имам много горчив опит с хомеопатията, последиците са изцяло за моя сметка. Т.нар.хомеопати са експериментатори, които не се колебаят да навредят, тъй като очевидно не носят никаква отговорност за действията си. Психолози са дотолкова, че да ви омотаят в мрежите си с обещания, а не да вникнат в проблемите. Бъдете много внимателни с хомеопатията, тя може жестоко да уврежда, ако е прилагана безотговорно. Намирането на решение е като намирането на изход от затворен кръг. Оказва се, че лекарствата,  дадени от един гуру не са разпознаваеми за следващия гуру, но и той продължава да лекува, докато не ви докара до ръба на оцеляването. Бъдете здрави.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #210 -: 30-09-2017, 16:31:04 »

Хомеофоб ( оригинален ник!  tooth ) , ако не те затруднява , разкажи по-подробно за твоя случай. Така без конкретика, посланието ти едва ли ще бъде чуто. А и без това , допълнително ще ти олекне , сега е моментът :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Homeofob

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #211 -: 30-09-2017, 17:47:24 »

Самото връщане към този хомеопатичен епизод ме кара да губя самоуважение. Доказването на лекарствата води не само до неприятни усещания, а разболява.  Хомеопатите или не знаят, или не искат да антидотират,  те са безгрешни и виновният винаги е пациента,, който трябва да помисли как живее, за да не боледува  :Confus_3: и т.н. Имах честта да попадна на поредица от гурута  :pensif_29: търсейки изход от хомеопатично лечение, което ми докара купища симптоми, които се умножаваха с всяко следващо лекарство. Попаднах на хора, толкова безумно убедени във величието си, че спешната намеса и необходимостта от квалифицирано лечение на тези персони е видима дори за неспециалист като мен. За да експериментира човек с хомеопатия  върху себе си, той трябва задължително да е прочел повече от набедените за знаещи лекуващи го хомеопати. А най-добре е никога да не се опитва. Никой не вярва, когато стане въпрос за вредата от хомеопатията. Всеки повтаря в захлас за плацебо ефекта и колко само от теб зависи резултата. Същото е с биорезонансната диагностика, боуен терапията и пр. неясни намеси в организма. Блеенето за безвредността на нестандартната медицина е опасно и подвеждащо  Когато вече си в ролята на изпатил  от нея е още по-трудно, защото медицината не разпознават симптомите,  които хомеопатията  предизвиква. Безнаказаността и липсата на всякаква отговорност към пациента вече няма смисъл да споменавам.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #212 -: 01-10-2017, 12:58:36 »

Хммм, какъвто и метод за лечение да използваме, има няколко неща, които - вярвам - са задължителни и еднакви за всички хора и всички състояния. Обсъждаме не остри състояния.
1. Страдащият наистина трябва да иска с всички сили да оздравее.
2. Страдащият се доверява поне на 90-95% на всичко, което каже лечителя.
3. Страдащият изпълнява старателно и пълно всички указания, процедури, действия... Той е готов да направи препоръчаните промени в мислене, хранене, пиене, дишане, движение... и ги прави без вътрешна съпротива.
4. Страдащият има търпението да дочака желаните изменения.
5. До началото на лечението страдащият си осигурява подходящи физически, душевни, хранителни, пиителни и др. условия за лечението.
6. Ръководителят/лечител/гуру/треньор/инструктор... е уверено компетентен, че може да се справи.
7. Страдащият твърдо вярва, че има право на здраве, може да го постигне... в мислите си вече си представя как изглежда, какво прави като ...здрав. Тук особено полезни са представите как, колко много и какви прекрасни неща страдащият прави с близките си, с хората, които обича, с приятели.... :flower:

Изброените фактори не са подредени по важност, за всеки е различно.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Homeofob

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #213 -: 01-10-2017, 18:17:18 »

Говорим, обаче, за различни неща. В случая се консултирах с хомеопат за един проблем, който в резултат на квалифицираната   :surpris_22: намеса се превърна в незначителен на фона на болестите и симптомите, които т.нар. лечение предизвика. В резултат този проблем вече съществува на фона на множество други, някой от които изключително сериозни. Хомеопатията, прилагана от некомпетентен или недобронамерен специалист разболява, а намирането на изход е много труден процес.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #214 -: 01-10-2017, 19:24:43 »

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7089.msg63351#msg63351
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7089.msg63285#msg63285

Да , точно за това намекнах и аз в горните постове. За съжаление двамата хомеопати не успяха да отговорят на въпросите на дилетанта, твърде нанагорно им дойдоха :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Homeofob

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #215 -: 22-10-2017, 09:25:14 »

Здравейте отново, аз продължавам да търся отговор за моите проблеми. Хомеопатката,  която ми ги причини отхвърля всякаква отговорност за последиците от грешките си, дори се държи нагло и не желае да дава никакви обяснения. Оказа се, обаче, че хомеопатите не дават точните наименования на лекарствата. В моя случай такива наименования не съществуват в хомеопатичния свят. Приемането на топчета от ръцете на самозабравилия се гуру и предписания за приема им на листчета е изцяло отговорност на измамения клиент, това дори не е пациент, защото всякаква отговорност липсва. Касови бележка за т.нар. преглед също няма. Дори не знам какво съм пила. Регулация в този сектор не съществува, отговорност - никаква. И в същото време цялото това мини общество,  боготворящо хомеопатията като безвредна и заместител на традиционното лечение говори за фармацевтична мафия?!?!? Много внимавайте! Ще бъда благодарна за съвет как тялото и душата могат да се справят след подобна гавра.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #216 -: 22-10-2017, 20:50:00 »

Хомеофобче , ти вече си я овапцала..  tooth ( ще извиняваш за усмивката )   Трябвало е да четеш и да се консултираш преди, а не след забърканата "манджа с грозде" . Ясно е , че  искаме, но няма кой да ти помогне тук , а и май където и да е.. Материята е ултрасложна и  не знам кой би имал познанията.. Сещам се за оригинален подход, който аз бих избрал на твое място  ;) Да ги заплашиш със съд, тези , при които си ходила и да ги накараш да ти дадат наименования и дозировки на препарати, с които после да се консултираш с наистина добри хомеопати ?
 За съжаление , 99.5 % от хората изгледват 2 клипчета за "позитивното мислене" и веднага се натрисат на някой лекар, лечител , без да са проучвали нито самият него, нито методиката му, ей така , действат смело и първосигнално.. И после  почват да се вайкат - "Моля помагайте, увредиха ме "  :surpris_25:  Аз защо не ходя при хомеопати? Децата ми също съм забранил да се лекуват с хомеопатия.

Освен това ,  защо напъхваш  ( в предният си пост )  хомеопатията в един  кюп с останалите методики,  обединяваш ги всички под " нестандартна медицина" , която не била безопасна..   Хомеопатията си е съвсем отделно звено и нейните поражения нямат нищо общо по големина  с тези от всякакви други, хиляди  алтернативни методики.  Тя   влиза навътре, в "софтуера" на организма. А там е опасно! И други енергийни практики са опасни , но хомеопатията , регресията и холотропното дишане за мен са  на първо място. ( Рейки също ми е съмнително- някаква енергия идва отнякъде,  ама откъде..  :surpris_23: )  Докато  останалите методики човъркат по "хардуера", ако мога да се изразя образно. Дори да се прецака нещо, не е толкова страшно, организмът се възстановява..

Малко сурово се изказвам, ще извиняваш. Знам, че не това си очаквала  да прочетеш тук :(  Но преценявам, че така  поне помагаме  на други. На база моите познания по медицина, натуропатия  (и минимални познания по хомеопатия ) , си мисля че уврежданията , за които споменаваш, ( макар че ти нищо конкретно не изброи, въпреки , че те подканих :) )  с времето ще се оправят от само себе си. Ако им помогнеш и с някаква форма на лечебното гладуване  - най-добре  ;) Тази методика за мен е единствената , която оправя организма на всички нива - и физиологично, и енергийно , и ментално..  ;) Позапознай се  :Content_22:  



« Последна редакция: 22-10-2017, 21:00:04 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Homeofob

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #217 -: 23-10-2017, 07:24:47 »

Много прибързано се доверих, без да се информирам достатъчно, да не кажа - почти никак. Хомеопатията е опасна, защото влияе много жестоко и на психиката.
А т.нар. лекарка се държи нагло, отказва да разговаря с мен, твърди, че зависело как живееш, не можело тези топчета от млечна захар да вредят. Съдът не звучи заплашително за тези експериментатори. Криенето на наименованията на лекарствата било практика при хомеопатите у нас. За да не четеш в интернет и да не се плашиш, казаха. В този случай каквото и да каже за лекарствата гуруто, може да е поредната лъжа.
Продължавам търсенето. Спорна седмица и благодаря отново за подкрепата.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #218 -: 23-10-2017, 08:56:52 »

Ако мога да съм ти полезен със съвет , то той е следният : аз винаги първо проучвам самата личност. Без значение дали това е лекар , майстор някакъв или наемател на магазина ми. Това е много по-лесно, ,отколкото да проучваме неговата компетентност. Защото за преценим компетентността му, трябва ние самите да я притежаваме!  ;) ;)  :)  Не можем да разбираме от всичко, затова се насочваме към личността. Изследвам лицето му, обноските му, провокирвам го с неудобни въпроси, гледам как ще реагира..Усетя ли , че този човек има човечност, добро сърце  и  др. подобни добродетели,  доверявам му се. Досега почти никога не съм бъркал в преценката си. ( но за съжаление и това се наработва, не е "вродено", като по-млад нямах тази способност :(

Хомеофобче, каквото и да е развитието при теб, задължително да ни споделиш. Това ще е много ценна информация.  :heart_2:   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Homeofob

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #219 -: 30-10-2017, 19:36:30 »

Личността е психопат и лекар по образование. Лоша комбинация. Много късно попаднах на форума, за огромно съжаление. Благодаря за съвета.
Хомеопатите у нас са опасни поради пълната липса на отговорност за действията си. Те отричат вредността и, капаните много лесно щраквант,  защото последиците от стреса и симптомите на лекарствата плюс влиянието на тази методика на психическо ниво са непредвидими.  Прочетох, че България не била дорасла за хомеопатия. Не, хомеопатите са печалбари и манипулатори, които не искат да носят отговорност за действията си. Дадена им е тази възможност, за съжаление.
Имам лош опит с боуен терапия, която предизвика същите телесни реакции. Затова си позволих да сложа доста от методите под един знаменател.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 23 запитвания.