Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хомеопатия и странични ефекти  (Прочетена 157613 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #180 -: 02-09-2014, 13:47:49 »

Специално заради вас, симпатизиращите на хомеопатията ( аз лично не я използвам) , се обадих на едно място и получих информация.
Първо , кой е източникът ми? (защото е важно)
Това е моята колежка и добра позната Ралица, с която изкарахме заедно и двете нива на следдипломното обучение "специалист в рекреацията" , така че я познавам добре що за личност е, уважавам я много.
Ралица от 13 години е плътно " в джаза" - работи в кабинета на безспорният корифей в хомеопатията за Варна - д-р Костадинов. След като  той почина преди 2г. ( инсулт, на 42  :-\ ) , в кабинета работят неговите съратнички - д-р Галина Калушева  и д-р Искра Капинчева. Ралица каза, че е достатъчно доволна от тях. (Самата Ралица също е хомеопат- редица обучения, курсове и немалко практика, има и мед. сестринско образование , така че има рецептори да преценява. )

Иначе за "най-най" в БГ тя посочи името  д-р Калина Костова от София.

Попрегледах и аз малко из форумите за тях. Като всеки "най-най" , и  д-р Костова е много натоварена и при нея се попада трудно. Мнозина я намират за "дръпната" и "необщителна" , което не значи , че не си разбира от работата..
Д-р Калушева обратно - била винаги мила и сърдечна.
Проучвайте и преценявайте.
Аз лично бих заложил на този, който ще ми обърне повече внимание и после ако възникне въпрос  - ще ми вдигне телефона и ще ми говори спокойно без да се възпалява на въпросите ми..В един момент всички "най-добри" ( като напр. доц Балев от Варна , диагностикът )  стават много натоварени ,изнервени, сприхави, възгордяни.. , което, освен че силно дразни, няма как да не се отрази и на професионализма им. ( това е мое наблюдение)
« Последна редакция: 02-09-2014, 14:09:06 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

0403

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #181 -: 02-09-2014, 15:53:27 »

Безкрайно много Ви благодаря, за това, че сте отделили от личното си време, за да се допитате тук-там /точната среда/ и ми дадете ценна за мен информация.Желая Ви здраве и дълголетие :kisss:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #182 -: 02-09-2014, 19:46:17 »

То дълголетието не е толкоз хубаво, особено след 100. Скука. Всички набори си отишли, синовете им също. Ама айде благодаря, щом ни го желаеш.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

StanVar

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #183 -: 05-09-2014, 00:02:48 »

Здравейте, на 32 години съм, мъж,
и бих искал и аз да споделя моята история ,впоследствие свързана с хомеопатията.
Всичко започна в началото на пролетта, когато започнах постепенно да се чувствам отпаднал, без тонус, сутрин едвам се надига от леглото.Дори спрях фитнеса, защото реших, че съм се преуморил и се нуждая от малко повече почивка. Това се случи през март, продължи да ходя на работа и всичко ежедневно до към 20 април, когато една сутрин се събудих с болки в цялото тяло, много отпаднал, подпухнал с главоболие и запушен нос,  и реших, че е по - добре да мина през личната преди да отида на работа. Тя ме прегледа и единственото което установи бе зачервено гърло, така взе решение да ме прати на УНГ. Той ме прегледа и реши да ми пусне изследвания и тогава да предприеме лечение. Така дадох кръв и отидох на работа. Вечерта с последни сили се прибрах и още в колата на връщане усещах как започва да ме втриса и ми става все по - зле,  когато се прибрах се оказа, че съм с температура 38.5 температура. Казах си, че това е вирус и реших да не пия нищо, а само да легна и да поспя /знам, че организма сам трябва да се пребори с вируса/ температурата сама спадна след няколко часа с обилно изпотяване. На другия ден се събудих в същото лошо състояние и имах някаква рана от вътрешната страна на венеца под мъдреците /нещо като афта/, отидох при доктора, а резултатите (пълна кръвна картина) бяха повече от перфектни, дори утайката беше 8 при наличие на температура, единствено лимфоцитите те бяха леко понижени. Направиха ми снимка на синусите, а резултата посочи засенчени максимални синуси. Предписа ми Муконазал, Синупрет форте, Фунгостатин и Калций. През следващите дни, безсилието ставаше все по силно, със силно главоболие, нито веднъж не взех хапче за сваляне на температурата, тя се покачване,  застопоряваше се за 5-6 часа, след което сама с падаше за около час, два и пак нагоре, но с дните се покачване до по ниски стойности, докато в един момент стана всекидневна до 37.4-37.5, но усещането на тялото бе като за 38.5! И така в последствие личната ми изписа един курс със Знам, според нея щом температурата е започнала да намаля след първия антибиотик, значи почти сме намерили лечение. Уви след втория антибиотик - никаква промяна, последва трети антибиотик, като през цялото това време неколкократно повтаря изследванията и те все бяха като на здрав човек (направих ги в различни лаборатории и резултатите бяха еднакви). И така при последващо посещение при личната, вече усещах неприязън в нейно лице и с "безсилие" тя заяви, че освен да ме прати на инфекционист,  друго не можела да направи! Отидох в инфекциозна болница, там ме прегледаха, видяха и всички изследвания,но не намериха признаци за инфекциозно заболяване, като единствено ми дадоха направление за снимка на бял дроб, за да сме сигурни, че не съм прекарал тиха пневмония, но и според тях, личната ми лекарка е имало още доста изследвания да направи освен ПКК и ДКК и т.т. преди да ме праща на други специалисти. Снимката непоказа проблем в дробовете, а моето състояние бавно започна да се подобрява (след 5 седмици от началото) - т.е. температурата почти изчезна, но все още се чувствах отпаднал, като пиян и без тонус с често главоболие. От инфекциозна ми изписаха имуностимулант Изопринозин и казаха, че няма какво друго да се направи.
Вече беше средата на Май, и мислех че постепено ще ми се размине, когато започна едно почти постоянно напрежение в гърдите, учестен пулс и тахикардия, ръцете и краката ми ставаха студени и понякога като че ли не ми достигаше въздух,от време на време ходех много често по малка нужда (5 пъти в рамките на 30 мин.) отново температурата се покачваше до 37.2. Тази съвкупност от симптоми се появяваше все по често - особено рано сутрин още преди да стана от сън по рядко през деня и ме дъжаха така няколко часа след което с усещане като вълна по тялото и изпотяване всичко преминаваше. Естествено личната нищо не можеше да каже, кардиограмата ми беше наред и започна да ми прави намеци, че много вече ги мисля нещата и едва ли не сам си причинявам всички симптоми!!! В последствие посетих Ендокринолог - всичко се оказа наред.

Вече не знаех какво да правя и какво ми има и това наистина взе да ме тревожи доста! Тогава едни мои познати ми казаха за някаква жена Ирисолог-Хомеопат, от която те били много доволни. Жената се казва Гайдова, но така и не разбрах, дали е медицински кадър или не. Та когато човек е в безизходица, е готов да разчита на всичко, та се обадих за час и се оказа, че първия възможен ден е за 5.юни. Изчаках това време и отидох при нея. Като ирисолог се оказа доста добра, в смисъл, че видя доста неща които съм преболедувал или хронични проблеми и други, които неща нямаше как да знае, а и като отидеш при нея, тя не те пита нищо, а гледа в ириса и говори. Някои от нещата които каза бяха:
съмнение за стафилококова бактериоза, предразположеност за синузит и ринит, хроничен фарингит, задно назален секрет, често уриниране, застой в лимфната система, наличие на Кандида, стягане на сърце и тахикардия.
Бях изумен как всичко което усещах, тя го видя в очите ми! Каза, че всичко ще се изчисти и ще отшуми, но искаше да направя изследване с натривка от гърлен секрет за антибиограма, за да разберем има ли стафилококи или стрептококи, а за да разберем за Кандида, ье наложи да направя домашен тест, който представляваше - сутрин веднага след сън преди баня, да се изплюе в прозрачна чаша с вода и да се остави така цял ден, и ако до вечерта слюнката не се е разтворила във водата, а се е утаила някаква бяла субстанция и това се препотвърди в три поредни дни, това е знак за наличие на кандида. Е при мен се оказа, че има Кандида!? От изследването за антибиограма се изолираха Streptococcus Pneumoniae и alfa хемолитичен Streptococcus.
И така с тези резултати се върнах при г-жа Гайдова, и тя ми предписа следното лечение, което гарантирано щеше да реши всичките ми проблеми, ето и лечението:
Staphylococcium 15 CH всеки ден в 9 сутрин по 5 гранули - общо 8 флакона
Streptococcium 15 CH всеки ден в окило 14  ч. по 5 гранули - общо 4 флакона
Molina albicans 15 CH всеки ден около 18 ч. по 5 гранули - общо 6 флакона
Pyrogenium 9 CH всеки ден ооло 22 ч. по 5 гранули - общо 1 флакон
Освен това ми каза да си взема Silicea 15 CH за лимфната и имунната системи, но да не бързам да ги вземам преди да свършат курсовете на предходните четири препарата.
Аз купих от предписаните неща по един флакон и започнах по график да се лекувам. И така започнах да се чувствам все по добре през следващия месец.Носът ми се отпуши и дишах леко и спокойно, главоболието и замаяността отминаха, температурата повече не се появи и т.н. Докато в един момент не започнаха да се завръщат старите симптоми: чувството на отпадналост и безсилие, сърцебиенето, появи се една тревожност (все едно като ученик на кандидатстудентски изпит), а нямаше причина за подобно чувство, дясната ми ръка започна всеки ден да изтръпва и става студена по външната линия от рамото до кутрето и безименния пръст и това усещане не ми даваше мира, едно леко изпотяване по гърдите особено вечер, стомашно неразположение с ежедневни кашави изпражнения (в продължение на 3  седмици), много чести сърбежи по ръцете (предмишниците),по бедрата и корема, кожата по цялото ми тяло стана толкова чувствителна и бледа, че при най леко почесване където и да е, се появяваха силно червени линии, които оставаха по 10-15 минути, а чашата преля, когато последните две седмици се появи болка в десния тестис която беше постоянна и се усещаше при най-малък допир в бедрото или дрехите.
И така обадих се на г-жа Гайдова по телефона с молба да я посетя отново, между другото към този момент вече бях изпил по един флакон от всяко от предписаните ХЛ и вече приемах вторите.
Посетих я на следващия ден, тя отново ме гледа в ирисите и заяви, че е започнало чистене на организма отгоре надолу и заради това се появяват тези симптоми (а казваха, че хомеопатията няма странични ефекти). Чистенето на стрептококите и стафилококите, както и кандидата преминавайки през стомаха предизвикват тези кашави изпражнения, а тази част, която минава през лимфната система предизвиква сърбежа и изтръпването на ръката, дори и болката в тестиса била от преминаването през пикочо-половата система, но все пак пожела да дам еякулат за анализ да не би да има ентерококи - но резултата показа отново само стрептококи.
Казах и че всички тези симптоми вече много ме притесняват и немога да ги търпя още дълго, тогава тя каза спри за известно време Молина албикан, да продължа да вземам Стрептокоцинум и Стафилокоцинум, и включи Силицеа-та и Carbo vegitabilis 9 CH - 2 флакона за да стабилизирам стомаха. А и добави едно шишенце Шуслерови соли Ferrum Phosphoricum D6 по 2 таблетки(това става на 26 юли)
С нова надежда започнах новата схема, но за разлика от първия път вече не се усещаше подобрение. Единствено след около седмица болката в тестиса постепенно изчезна, а по-късно и ежедневното изтръпване на ръката (то се появява много по-рядко и за по-кратко). Върна се силната отпадналост, усещането като при температура, но такава нямаше, главоболието и лека замаяност, изпотяване в областта на врата особено вечер, отново се появи и афтата на абсолютно същото място, и понеже не я третирах с лекарство, мина бавно за около седмица. Освен това се появиха 3-4 червени петънца по корема и около гърдите, които не сърбят, просто се виждат следи от заздравяла кожа след изгаряне с цигара например. В един момент започнах да слабея  и за 2 седмици свалих около 4-5 килограма, а аз не съм от пълните и това много ми пролича.Появи се и едно странно усещане - при поемане на въздух дълбоко за секунди усещам бодлички в пръстите на ръцете. Имах си вид на болнав човек.
Междувременно смених личната лекарка - крайно време беше. Посетих новата, която при споделяне на тези симптоми ми направи изследвания за черния дроб, но всичко беше в норма. Отново пълна кръвна картина и диференциално броене, отново в норма, CRP-в норма. Накрая и тя вече не знаеше към кой да ме насочи и ми даде направление за кожен. Посетих кожния, но тя нищо смущаващо не откри при тези петънца, каза че са нещо банално, но не са признак за конкретно заболяване. В деня, в който бях при кожната отново за кратко вдигнах температура, но след 2 дни отново изчезна. Тя каза, че може би трябва да се консултирам с Хематолог, но тъй като проблемите със стомаха и загубата на тегло ме притесняваха повече, с триста зора успях да я склоня за направление за Гастроентеролог.
Тогава реших да се обадя и на Хомеопата, г-жа Гайдова, която беше много заета с прегледи и трудно успях да говоря с нея. Когато ме чу отново, като че ли не и стана приятно (съдейки по тона и), а аз и обясних, че отново се чувствам зле, корема не се оправи, а и дори температурата се появи. Тогава тя набързо ми изстреля: вземи следното - Беладона 9 CH следобед, Подофилом 9 на обяд Натриум солфурикум сутрин, и ми се обади след една седмица.
Е може би както биха реагирало повечето хора, аз не взех нищо от това, нито повече и се обадих, спрях всичко което пиех до момента. Започнах да чета в интернет за странични ефекти от хомеопатията и така попаднах на вашия форум. Благодарение на вашата информация, много неща ми се поизясниха, но за жалост на доста по-късен етап!
Ходих и на гастроентеролога, направихме изследвания за Лаймска болест - отрицателно, както и за Хеликобактер пилори - отрицателен.
Може да се каже,че откакто спрях всичко, има малко подобрение, но към днешна дата оплакванията ми са : отпадналост, замаяност, тъпа болка и стегнатост в тила, загряване в гръдния кош, устата, главата и краката. Всичко накуп започва като пристъп всеки ден око 10-11 сутрин и ме отпуска вечер към 17-18 часа - колкото и странно да звучи. Най-лесно бихте ме разбрали, ако ви кажа, че имам всички симптоми на човек който има висока температура, само че без самата температура.

Вече не знам, какво да очаквам. Не казвам, че всичко е от хомеопатията, но си мисля че тя доста дообърка нещата. Според вас тази хомеопатка знае ли какво прави?! Дали всичките тези ХЛ са довели до разстройване на организма ми? Може ли някой да ми каже как по естествен път да си прочистя организма, и има ли вероятност да съм се увредил от това лечение безвъзвратно, защото с това състояние не мисля, че мога да свикна. Ако някой мисли, че това може да е някакво заболяване, то с какви изследвания да го открия, защото от всички до момента излиза, че съм повече от здрав. Или ако е в следствие на ХЛ, какви са стъпките да сложа край да се върна в нормалното си състояние отпреди 5 месеца, когато бях жизнен, работоспособен, спортувах редовно, хранех се нормално и бях винаги ведър и усмихнат.
Извинявам се за дългия пост, но предположих, че за да получа по-добра обратна връзка от хората във форума, особено тези практикуващи хомеопатия, то цялата история би помогнала за по обективно мнение.

Благодаря за отделеното време, и ще се радвам да получа ценни съвети и мнения!
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #184 -: 05-09-2014, 07:45:48 »

Е,ние тук не сме лекари,за да кажем от какво точно си болен? ???
На мен ми се струва,че симптомите ти по-скоро са психологически.А колкото до хомеопата-ако не е много добър и не предпише точното лечение няма никакъв ефект.Не съм чувала,обаче за странични ефекти,но пък,кой знае... ::)
А сега за лечението-гладолечение според мен.В началото-по 1 ден седмично или пък плодуване по Лидия Ковачева или сокуване.Гладуването трябва да се въведе постепенно и внимателно.
Ако бях аз отдавна щях да съм направила няколко курса от по 10-дневни гладувания на вода,но имам опит в по-дългите и затова тези,които нямат такъв трябва да започнат бавно и постепенно. :Content_22:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #185 -: 05-09-2014, 08:06:42 »

Приятелю,
Здравето е привилегия на търсещият човек. Този форум е уникална база данни за всякакъв род търсещи индивиди. Отивайки на лекар ти се отказваш от контрола върху здравето си. Лекарите, колкото и да са добронамерени понякога, разполагат с грешен инструменратиум. Те разглеждат тялото като сбор от различни системи. Колкото до теб, написал си почти роман без да обясниш как се храниш например. Коя доша си. Пречистване първоначално е задължително. Зависи колко силно искаш да си здрав. Мини като начало на сокове прясно изцедени. Чети и опитвай различни неща. Тялото ще ти подскаже накъде да вървиш. То знае.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #186 -: 05-09-2014, 08:23:39 »

   Хммм дълъг пост, изчетох го, шантава работа, освен наличието на гъбички и бактерии друго май няма открито при изследванията, не че са безобидни, от инфекциозните болести има и други които е добре да се отхвърлят също, ако имаш желание. Моя съвет е хубаво си се озовал тука, почвай да четеш по раздели и отговорите на много въпроси ще се покажат, ще научиш повече за себе си и как да се храниш и живееш по-добре. Ноо освен бактериите и инфекциите които можеш да изчистиш с времето от тялото си, се постарай да свалиш нивото на стреса около теб - върни се към спорта и живей спокойно, оправи емоциите  :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #187 -: 05-09-2014, 08:30:18 »

Прави са съфорумците ми и заставам зад техните думи напълно.
Още в самото начало, като започнах да чета разказа ви, първото нещо което ми дойде на ума беше, че страдате от вид депресия.
Всички симптоми, които имате отговарят на:
1. пролетна умора (в предвид времето в което всичко започва), която е свързана с отслабване на организма след зимата и нужда от витамини и минерали.
2. депресия - тук вече става дума за начинът ви на живот.
Така, като не сте успели да възобновите силите си, нещата избиват и към стрес.. породен от притеснения.. там вече са болките в гърдите, петната .. сърбежите и прочие.

Аз не съм лекар, но съм преживяла повече от нещата описани по-горе, дори мисля, че много от нас са ги преживели.
Така текат моите мисли, без да съм запозната с начинът ви на живот, храна, професия, местонахождение и прочие.
Ако ни запознаете малко повече с всички тези неща свързани с вас, както Тихия спомена, съм сигурна, че доста повече от нас биха ви дали по-добър съвет. :)



Активен
Stay Hungry Stay Foolish

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #188 -: 05-09-2014, 10:01:54 »

Приятелю StanVar, много си изстрадал, вероятно заради "безусловната любов" към лекарите и най-вече към фармацевтиката  ;)  ( първа отметка:  да отидеш на лекар е едно, да изпълниш рецептите му - съвсем друго  tooth )
Втора отметка: изследванията , които си направил (в лабораториите) не са най-добрите за установяване нивото на здраве.  Твърде "толерантни" са , не могат да хванат патологиите в зародиш, хващат ги само на много по-късен етап!
Трета отметка - чрез изследвания не можеш да набараш функционалните нарушения   , което означава , че органично си здрав, но всъщност - не си  :surpris_23:

Оттук идва и моето предположение, на което залагам 99% шанс да съм познал ::) :
При теб се касае за нервновегетативна дистония. ( има и други наименования: само ВД или ВСД ( вегетативносъдова дистония) термин, използван в рускоговорящите страни)  
(Интересно как пък никой от лекарите , които си посетил, не се е сетил..   )
Насочи се в тая посока!

Това не е просто депресия! Или просто стрес! (макар, че МОЖЕ да е предизвикано от тях)
Нещо много по-сложно и по-отговорно е !

Това е вече стартирала патология на нервната система , СИНДРОМ, който се характеризира с повече от 100 симптома, проявяващи се в най-различни органи и системи в тялото, и при това -  циклично и с различна сила! Най-общо - нарушена е нервната регулация,отговорна за нормалното функциониране на органите!
Такова състояние от само себе си не минава, както е с депресията!

Намери добър невролог, който да я потвърди, а сетне тук ще ти кажем какво да правиш по-нататък  ( тоест - ще допълним с това, което той няма как да знае, защото е чел малко по-други книжки  :whistling2 - emotloader:  )
« Последна редакция: 05-09-2014, 10:30:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #189 -: 05-09-2014, 10:27:50 »

Задължително трябва да си направиш КАПИЛЯРОСКОПИЯ. Много информативен метод!( безвреден, евтин) Ако се чудиш при кого - при д-р Адриана Маджурова в Пловдив ( център "Брод") с много поздрави от мен.

Провериха ли ти и щитовидната жлеза? Може и тя да е въвлечена ..(отслабването навява такива мисли..) А също и самата тя да е част от причините за Вегетативната дистония. ( видеозон + трите хормона и двете антитела)
« Последна редакция: 05-09-2014, 10:33:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #190 -: 05-09-2014, 11:00:50 »

брей, Боби, ти си половин лекар, човек  tooth
пардон, лекарите трябва да ги сравняваме с теб, без ирония   :flower:
Активен

0403

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #191 -: 05-09-2014, 11:09:43 »

Може да за почнеш да пиеш АФА -кламатски вдорасли, няма да ти навреди но може и да помогне. Те се водят хранителна добавка. Прочети за тях има много информация. А що се отнася до хомеопатията може би си попаднал на не толкова компетентен. Аз все още не съм изгубила вяра в този метод на лечение. Въпреки, че и при мен имаше разочарование. Записала съм час при друг хомеопат-класически, пък ще видим. :peperudi:
Активен

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #192 -: 05-09-2014, 12:00:07 »

ДОБРИТЕ ХОМЕОПАТИЧНИ ПРАКТИКИ - Едно или няколко хомеопатични лекарства в един и същ момент? -7:34min. video https://www.youtube.com/watch?v=CxV6FPj_6EI
Активен

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #193 -: 05-09-2014, 12:02:35 »

 ДОБРИТЕ ХОМЕОПАТИЧНИ ПРАКТИКИ - Има ли значение дали лекарството се приема в суха или течна форма?
9:14 min. video https://www.youtube.com/watch?v=Xa7uIgOQhgk
Активен

StanVar

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #194 -: 06-09-2014, 23:37:35 »

Здравейте на всички,
искам да ви благодаря за отзоваването и изразяване на различни мнения по моя проблем. Благодаря и на тези, които ми писаха на лично съобщение и се оказа, че имат същите оплаквания и ме разбират много добре.

По същество, ще отговоря на няколкото уточняващи въпроса, които ми задавате.
"cherry" - знам, че повечето от вас не сте лекари и не съм очаквал да ми поставяте конкретна диагноза, но по темата се бяха изказали и медицински лица. Очаквам, съвети, напътствия, нещо да ми отвори очите и по възможност сам да разбера нещо за моята "болест", ако изобщо имам някаква болест.
Що се отнася до гладуването, периодично го правя. Освен това в най тежкия период април-май, така или иначе не се храних особено, предимно плодове и течности. Сега след като загубих 4-5 кг се притеснявам да мисля за гладуване, а по скоро бих искал първо да си възвърна нормалното тегло, а оттам смятам, че и тонуса ми ще е по-добър. След това мога да помисля за един ден в седмицата, който да ми е прочистващ.

Що се отнася до храната, рядко закусвам. Сега обръщам повече внимание на закуската и гледам сутрин да хапна 2 банана (между другото през последните месеци хапвам доста банани), кисело мляко и някой плодов щрудел например. В обяда гледам да присъства някаква салата - домати, краставици, зеле - а основното да е някакво месо (през последния месец почти всеки ден хапвам кюфтета на скара), освен това и хапвам по една супа. Хляба вече гледам да е пълнозърнест. Вечер отново хапвам салата според сезона, и храна според каквото сме приготвили - месо със зеленчуци, бобови храни, ориз, съвсем нормални неща. Колбаси почти не купуваме вкъщи, повече сирене и кашкавал.Рядко пия алкохол, не съм от тези всяка вечер с ракията. Газирано не обичам, а оттам не съм фен и на бирата от доста време. Понеже професията ми е свързана с виното, когато трябва да избирам някакъв вид алкохол, то най-често е вино, но отново не го пия всеки ден, дори и седмици и повече. Сладкото също не ме съблазнява, хапвам по някой десерт веднъж в месеца.

Да отговоря на "Тихия"  - приятелю, не мисли, че имам силна привързаност към лекарското съсловие. Допреди да започне това през месец март, не бях стъпвал на доктор в продължение на година и половина. Аз сам избягвам да вземам лекарства, ако не е наложително, и оставям организма ми сам да си преборва разните там вируси, настинки и т.н., но този път нещата не отминаха и се наложи да потърся помощ. Вече писах за храненето, на въпроса кава душа съм, не знам как да отговоря!

"Grow" - прав си, че работата е шантава. И аз доста изчетох за тези бактерии и т.н. Оказва се, че повечето си присъстват в човешкия организъм или по кожата и лигавиците и дето се вика ако човек даде секрет за посявка, все се изолира някаква бактерия. Но дали това е било в основата на всичко - не мога да кажа.Прав си, че всичко това прирасна в стрес и напрежение, и сега като чета вашите мнения, а и доста други статии, нищо чудно да съм си усложнил нещата от много мисли.

"Daniela" - права си, че получих нещо като депресия, но тя не бе вначалото, за да ме докара за това състояние, а точно неуточненото ми с месеци състояние и неспособността на никой да ми помогне ме накара да мисля какво ли не и да се  самодиагностицирам от което си вкарвах всякакви филми. Нали знаеш, човек като започне да чете за болести може да открие повечето симптоми у себе си и ....  Що се отнася до пролетната умора, не съм съгласен, че тя е първоосновата. Пролетна умора която да започне с 38 температура и това да продължи 5 седмици..?!

"бате Бино" - много ми хареса твоя коментар. След него доста прочетох по предполагаемата от теб диагноза и много от нещата имат ясно отражение в състоянието в което съм аз, въпреки че през последните 2 дни се чувствам значително по-добре. По първата ти отметка - не мисли, че пия антибиотици при най малкия проблем, даже напротив. В конкретния случай повярвах на доктора, че вирусната инфекция е прераснала в бактериална, която неизбежно трябва да се лекува с антибиотик и за 5 дни ще съм като нов, е да ама не!

Отметка втора - казваш, че не може да се вярва на изследванията в лабораториите, а къде и как тогава да предвиждаме състоянието си без да е дошъл по-късния етап?
В третата си отметка, аз също мисля, че е много възможно да си прав и сега ще кажа защо мисля така. С напредване на времето и лутането между различни консулти със специалисти и на фона на всички отрицателни резултати от изследвания, започнах да чета за различни заболявания с подобни симптоми и попадах все на такива страшни заболявания които съвпадаха като симптоми, но пишеше че се диагностицират много трудно и едва ли не в напрднал стадий. От това започнах постоянно да си втълпявам, че явно ще се окаже нещо страшно и едва ли не нелечимо и тази мисъл направо ме побъркваше. Събуждах се с това и заспивах с това. После когато попаднах на този форум и четох мненията, попаднах на изказването на една докторка хомеопат (не се сещам името), monika я беше помолила да се включи с коментар, та тази жена обясняваше, колко е грешно да се прилагат група от хомеопатични лекарства и как ако не е улучено точното лечение или се прекали с него, всичко това може да доведе до необратими последствия и разстройване на целия организъм. Всичката тази информация ме панира още повече. Та от всичко това си мисля, че целия този стрес, подсилен с неяснотата около моето състояние, може да е отключило Нервновегетативна дистония. Сега не знам как най-точно може да се докаже, а няма да е поредното предположение от някой невролог и да започне да ме тъпче с разни успокоителни и прочие. Чудя се ако се окаже това, дали с времето не може да отшуми, ако не е в много задълбочен стадий, защото както казах имам подобрение в последните дни и може би ще ми е нужно още малко време да се уталожат нещата напълно?! А както казах, човек колкото повече чете за разни болести и симптоми, все ще открива някои от тях в себе си, а и има една поговорка: "Не се самолекувай по книга, за да не умреш от печатна грешка."  :Confus_3:
Относно щитовидната жлеза, ходих на ендокринолог, пуснахме хормони, но и там всичко е в норма.
Преди година и половина си докарах дискова херния на кръста, и тогава ми се наложи да търся добър невролог тук във Варна, но се оказа доста трудна задача, но ще те послушам и може би да направя един консулт по този казус.

Та в крайна сметка, мислите ли че приложеното ми лечение от много хомеопатични лекарства за кратък период от време може да е омазало допълнително цялата ситуация, защото излиза, че ако нямаш доказана кандида (все още се съмнявам в теста със слюнката), но ти дават ХЛ за кандида, това ще предизвика симптоми. А аз пих не само за кандида, а много други, да не ги повтарям пак.

Пак стана един РОМАН, :Confus_34:, но поне отговорих на всички ви, вместо да поствам поотделно.
Още веднъж благодаря на всички за проявеното внимание.  :)
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #195 -: 07-09-2014, 07:17:16 »

Мила моя, храненето ти е ужасно, според стандартите на този форум. Виж какво пише в него и сравни твоето хранене.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #196 -: 07-09-2014, 08:52:09 »

Та в крайна сметка, мислите ли че приложеното ми лечение от много хомеопатични лекарства за кратък период от време може да е омазало допълнително цялата ситуация, защото излиза, че ако нямаш доказана кандида (все още се съмнявам в теста със слюнката), но ти дават ХЛ за кандида, това ще предизвика симптоми. А аз пих не само за кандида, а много други, да не ги повтарям пак.

   Здрасти, радвам се да видя че почваш да се мобилизираш, напълно е възможно да са разбъзикали хомеопатичните допълнително положението. Ако питаш мен не ти трябват невролози или каквидо и да било диагнози, лекари, просто стой на страна от препарати, тялото ти няма нужда от тях, мисля и само ще се изчисти. Единствено чистене на дроба мога да ти препоръчам, за да стимулираш процесите в тялото, има положителни страни несъмнено- виж по темите има писано много.
   Както каза един дядо на 89г с бастун ама само го държи и го подмята, не се подпира на него, който срещнах наскоро по баира на горе - "Трябва да се излиза." :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #197 -: 07-09-2014, 14:09:49 »

grow ,прав си по принцип, обаче тук имаме специфика : ако се касае за вегетативна дистония, ( което трябва да се установи при невролог) , това състояние изисква малко по-други  действия  ;)   Неврологът  в случая се ползва за диагностика. За препарати не става дума, става дума за нормализиране на микроциркулаията ( чиято връзка с вегетативната дистония тъкмо изследвам)  , която се постига с дихателни , релаксиращи  техники , упражнения и най-якото: терпентиновите вани на Залманов.  ;)

StanVar , благодаря за оценката :)
По въпроса за диагностиката-  запланувал съм да пиша тема, дано да се наканя скоро :)
Лабораторните не че са излишни, но не трябва да спираш с тях !  И ако там е добре , да решиш че НАИСТИНА Е ДОБРЕ  tooth Трябва допълнителни тестове. Поразгледай из постовете ми. Например 1. Компютърна диагностика. ( до момента съм доволен само от д-р Пенева в София, ) 2. Ирисова ( при някой който е добър, тук не давам пример)
3. Термовизуална! Тя е и най-добрата за ранен скрининг за онкология!  Тествай се , нали си и от Варна ( д-р Корбакова ще те приеме любезно ) и да се успокоиш , че ти има нещо сериозно. Там всичко се вижда.  
4.Моята диагностика също ( тя е най-вярната , само че е малко по-обща)
Не е оформена в тема за съжаление..
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1357.0

Дистонията си има специфични методи за изследване , макар, че невролозите гледат да те претупат най-много с капиляроскопия. (А най-малко - по липсата на органични проблеми заключват, че става въпрос за дистония, след като нищо друго не е открито . Сериозно, така се действа от край време..навремето лекарите казваха : "на нервна почва"  и в голяма степен май са прави :) )
   Ето тук на руски има по въпроса КАК да се тества по-задълбочено:
http://www.blackpantera.ru/diagnostika/15389/
Иначе , тази болест е коварна , характеризира се с цикличност, непридвидимост, и неясност и нехарактерност на проявите! То затова се води СИНДРОМ!
Но не е задължително да я имаш, просто я имай предвид. Обаче щом имаш изтръпване и студ в крайниците, 100% има проблем с оросяването!! А вече дали се дължи на нервната система или на друго - отделен въпрос..

Бягай от хомеопатията , може да е гениална наука, но няма гениални хомеопати  tooth
Тя вкарва чужда логика в софтуера ти!! Затова е толкова рискова и ненадеждна. По-добре организмът сам да реши как да се оздрави, ( като му предоставим възможност ) , отколкото някой да му казва КАК.. Много е сложно , не си струва риска според мен. Знам, примамливо е , защото е лесно, не се изисква нищо от пациента ,освен да си смени  пастата за зъби   tooth
« Последна редакция: 07-09-2014, 14:12:39 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

0403

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #198 -: 08-09-2014, 10:49:13 »

Чета и си мисля,че наистина хомеопатията е нещо уникално, но как и на кого да се довериш? Аз ще направя втори опит за децата си. Иначе каква е алтернативата особено за малкото? Да го тътпча с антибиотици при положение, че болестите /на горните дихателни пътища/  до 7г. възраст са неизбежни предвид неразвитата имунна система?
А що се отнася до дадените и описани в преден пост хом. препарати на децата ми, хомеопата при, който имаме записан час каза,че са изключително силни и е направо престъпление да се дават на деца и то в такива дози. Така, че някои наистина си играят със здравето ни.
Но най-най важното си остава диагностиката и проверката на организма с изследвания. Предоверяване няма да има от моя страна. Ако се случи /надявам се/да попаднем на надежден хомеопат ще правя редовни изследвания, дори да няма привидна нужда.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #199 -: 08-09-2014, 11:34:26 »

0403 , не е мъдро да прибързваш със заключението, че хомеопатията е единствената алтернатива на антибиотиците  ;)
Възможно е да има и други варианти  ;) ( е, може да не са "на една ръка разстояние  чак.., но :))
Моят син е вече на 3  и досега не е помирисвал нито едно от горните две.  :whistling2 - emotloader: Естествено, че боледува от "детските болести" ( и че трябва да боледува! ) Но познава само  Стелкор и Тодикамп. И нищо от аптеката..   За Стелкор/Ветом скоро ще се появи темата, (ще видиш отзивите от съфорумци :) ) , за Тодикамп вече е налична ) Избирайки  тях, не стоиш "на тръни" и да се кръстиш на всеки час дали няма да ти се увреди чедото, както при хомеопатията.  

Има разбира се и други, че даже и по-евтини варианти - напр. чайчета с мед и лимон +билкови смеси. Без храна! Колкото дни е необходимо. Това е натуралното лечение на знаменитата лекарка-натуропат и биохимик Марва Оганян с голяма практика, а и не само нейно.. (В Ю-туб има доста нейни клипове) Звучи несериозно, но така тя поема отговорност да лекува дори доста сложни състояния, когато антибиотиците вече са безпомощни (но са си нанесли пораженията  tooth )
Има също и други много мощни натурални  руски препарати, рязко засилващи имунната система... щом аз съм намерил начин да се запозная с тях и да ги имам , значи всеки може :)  :whistling2 - emotloader:  
« Последна редакция: 08-09-2014, 11:50:25 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 26 запитвания.