Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хомеопатия и странични ефекти  (Прочетена 157615 пъти)

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #160 -: 12-02-2014, 11:21:15 »

Да Vik може и така да е било, но се притесних, че проблемите задълбаваха.
Най вероятно са започнали разни реакции, изписваха ми доста високи потенции,
че и сменяха често лекарствата.
Аз преди това бях скептична, но след като от личен опит видях, че предизвиква реакции промених мнението си.
Можеш ли да ми препоръчаш добър хомеопат, например твоя или някой друг.
Може и на лични:)
Активен

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #161 -: 06-06-2014, 14:42:42 »

Здравейте, въпросът ми е към Моника, първо поздравления за хубавата тема и и това, което е псоделила и  тъй като разби всичките ми представи за хомеопатията, искам да попитам за шуслеровите соли (понеже и те се водят хомеопатични продукти)- същото ли се отнася т.е. дали са безвредни или и с тях може да се получат странични ефекти. Аз лично приемам поне 5 вида от тях.
И още нещо - понеже прочетох коментарите за Арника - в момента я вземем, изписаха ми я за хемороиди, но се чудя дали е правилното решение(първоначално беше Phosphorus 30CH за 3 дни- от който облекчение нямаше). 
Активен

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #162 -: 01-07-2014, 21:52:37 »

Здравейте tania_sl,ще копирам разяснение от хомеопат:

Шуслеровите соли СА хомеопатични лекарства. Те са динамизирани и съответно следва да се прилагат на принципите на които се прилагат всички други хомеопатични лекартсва - едно единствено лекарство в един конкретен момент, течна форма, минимална доза и да се съблюдава динамиката на случая при техния прием, а не просто безогледно да се пият месеци наред. При такова пиене, ако не е съобразено с принципите на хомеопатията те могат да бъдат доказани, а....един болен следва да се лекува, не да доказва хомеопатични лекарства. ХОмепатичните лекарства (шуслеровите соли в това число) се явяват "изкуствени болести" за човек. Когато хомеопатът предписва лекарство, той търси онази искуствена болест, която е максимално подобно на естествената болест, така щото двете болести да се "анихилират" и остава само здраве.
Хомеопатичните лераства имат нещо наречено първично и вторично действие. Първичното действие е това което прави лекарството в организма, а вторичното действие е това което прави жизнената сила на човек в отговор на първичното действие (стимулация) от лекарството.
Ако хомеопатичното лекарство се приема твърде често, без да се отчита индивидуалната динамика на конкретния случай, то не се дава възможност да се реализира вторично действие. Има само първично действие = човек се разболява от изкуствената болест, т.е доказва хомеопатичното лекарство, а в случаите когато този натиск (прием) на хомеопатично лекарство е упорит изкуствената болест се наслагва върху естествената и се получава комплексна болест (която е изключително трудна за лекуване). Всички тези неща са описани в Органон на
Ханеман.
tania_sl препоръчвам да прочетете  Органон на Ханеман и цялата тема ако не сте ,а добре ще е и втори път да се прочете :)
Искрено ви желая успех! :)

Активен

pyrron

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
  • I was not. I am not. I care not
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #163 -: 01-07-2014, 22:43:48 »

Цитат
Многобройни научни изследвания са установили, че хомеопатичните препарати са неефикасни,

а предложените механизми за тяхното действие − неправдоподобни.

Научната общност разглежда хомеопатията като измама;

Американската медицинска асоциация – като шарлатанство;

а предписването на хомеопатични препарати вместо лекарствени средства е критикувано като неетично

http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy
Активен
When   you   understand  why   you   dismiss   all   the   other   possible   gods,   you  will understand why I dismiss yours.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #164 -: 02-07-2014, 09:55:13 »

pyrron , извинявай , че се намесвам, но то е само в твой интерес. Понеже вижаме тенденцията да даваш препратки към "официалните версии"..реших да напомня, че тук сме все пак "алтернативен " форум...  ;)  
Разбира се , имаш право, но освен за забавление на форума , не знам дали има друг смисъл да се хабиш..:)
С официциалните версии сме добре запознати.  И за Бин Ладен, който живее в пещера с почти спрели бъбреци, но събаря търговски центрове, и за разни самотни психопати, които убиват неудобни президенти ( а после по някаква случайност някой ги застрелва и тях  ) и за "Кацането" на Луната ( за което НАСА е загубила оригиналите на  снимките и видеото   tooth ) и за Гагарин, който е забравил да вземе фотоапарат на първото околоземно летене .. :Content_4 - emotloader:
  
« Последна редакция: 02-07-2014, 09:59:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #165 -: 13-07-2014, 22:39:41 »

Благодаря за отговора Моника, само да уточня  - не се лекувам и не пия шуслерови соли безогледно месеци наред, бременна съм и от 5-я месец насам (сега в 8-я) пия 5-сутрин, 7 - за магнезий, за да не вземам Магнерота, който изписват лекарите, 3- за желязо (вместо желязото, което ми изписаха, и благодарение на което хемоглобина ми се вдигна беше нисък), 1 и 2 -за калций, ами това е ще ги пия докато родя не мога да преценя от това, което ми написахте дали съм в грешка или не, може би и аз трябваше да се уточня в какво положение съм...изписа ми ги класически хомеопат, надявам се да няма негативни последици за мен или бебето ми, но предпочетох това, вместо лекарства от аптеката, понеже вярвах, че са безобидни.
Активен

0403

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #166 -: 31-08-2014, 19:59:16 »

Здравейте и от мен. Майка съм на две деца и ги лекувам с хомеопатия. Синът ми вече доста години 16, а дъщеричката ми, която е самор1г.6м. - от месец. Честно казано много пъти съм избирала и давала лекарства по моя преценка, друг път след консултация с хомеопат. Понякога са помагали, понякога не.
Четейки форума направо ме ВТРЕСЕ. Не съм се и замисляла, че може да навредя на децата си. Това, което бих искала да споделя е,че синът ми има дългогодишен проблем изразяващ се в силно отделяне на зелени секрети както от носа, така и от гърдите. Общото му състояние е добро. Правили сме посявки -няма никаква находка. Лекарите казват, че е алергия. Преди около седмица хомеопат му назначи 10 дози по една на ден TUBERKULINUM BOVINUM KENT LM1 не на спиртна основа. Направи целият курс, след което вече пети ден детето по цял ден храчи и се секне/моля за извинени/ зелени гъсти секрети. Казва, че не може да диша спокойно. От време на време подкашля. Иначе общото му състояние е добро. МОЛЯ ЗЯ МНЕНИЕ -РЕАКЦИЯТА СЛЕД ПРИЕМА НОРМАЛНА ЛИ Е ИЛИ ЛЕКАРСТВОТО Е СГРЕШЕНО?
Какво да правя? Да се посъветвам ли с друг хомеопат и кой да е той.?
Предварително благодаря.
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #167 -: 31-08-2014, 20:09:48 »

С какво се храни синът Ви?
Активен

0403

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #168 -: 31-08-2014, 20:17:40 »

Както всеки тинейджър не много здравословно. Предпочита тестени изделя,месо  и сладко/бисквити и шоколад/. Старая се поне веднъж на ден да яде сготвено. Не обича плодаве и зеленчуци. Много рядко хапва по някой плод и зелена салата и краставица от зеленчуците и то с много настояване от моя страна, но пие много вода.
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #169 -: 31-08-2014, 21:06:08 »

Според мен е по-добре преди да посягате към лекарствата да убедите сина си да промени начина си на хранене. Също така ще е полезно да научите кои храни са слузообразуващи /такава информация има и в този сайт/. Не е чак толкова трудно, колкото изглежда на пръв поглед.
Активен

0403

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #170 -: 31-08-2014, 21:18:15 »

Трудно е, защото каквото и да го посъветвам се приема на нож. Той"всичко"знае , а аз му досаждам - според твърденията му. Счита, че организмът си показва нуждите. Единственото с, което се преборих е спирането на прясното мляко. Пиеше по два литра на ден. Вместо вода. Накарах го да прочете в интернет и едва тогава реши, че ще го спре и то временно. Много е трудно  с деца на тази възраст. За това се реших и на хомеопатичното лечение. Казано ми беше,че ще се прочисти организма му от натрупаните вредни вещества/ слуз, токсини/. Но той направо се дави по цял ден. 
Основното ми питане е дали това е нормална реакция на прочистване или ефект на доказване на лекарството и трябва да се предприеме нещо като неутрализиране на действието му?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #171 -: 31-08-2014, 22:30:03 »

Въпросът ти не е за нас,  0403  :-\  А за наистина добър хомеопат, който  да оправя бакиите на предишния.. Но кой точно е  добър..? За да прецениш някой професионално ( особено при такава строга специфика!) , трябва и ти да си със същата професия.  :surpris_23:
Ще  направиш втора грешка ако търсиш мнение от нехомеопати.
« Последна редакция: 31-08-2014, 22:36:20 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #172 -: 31-08-2014, 22:57:47 »

Слузта в тялото ни се образува най-вече от консумацията на животински храни (мляко, яйца, месо, кашкавал….), от храни богати на изкуствени съставки или транс-мазнини, или Е-та, храни, неприсъщи за човешкото хранене, а такива заливат пазара ни на повече от 80%. Дали имаме слуз в тялото ни разбираме с лекота ако:
* сутрин се събуждаме с топка храчки в гърлото ни
* носът ни е пълен със сополки
* имаме вагинални течения
* гнойни пъпки по кожата…
Тоест, в момента, в който започнем да натрупваме слуз, тялото ни се опитва да я изведе по всякакъв възможен начин – чрез кожата (циреи, акне), очите (гурелчета), ушите (отит…), носа (хрема, запушен нос), гърлото (храчки), дихателните пътища (кашлица, простудни заболявания). Или вдигаме температура, заради стремежа на тялото ни да се избави от всичката слуз, натрупвана от злоупотреби в храненето.

- Mer

0403, на ваше място бих спряла всички тези лекарства и бих помислила за стратегия към правилното му насочване към по полезни храни и питиета, както Евгени ви посъветва.
Докато не се промени начинът му на хранене, независимо от лекарствата, хомеопатични или традиционна медицина, нещата ще ескалират или утихват в зависимост от сезоните и прочие фактори.
Използвайте креативното си мислене на жена, за да помогнете на синът си.
Този раздел може да ви е много от полза:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?board=6.0
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #173 -: 01-09-2014, 08:03:17 »

... прясното мляко. Пиеше по два литра на ден. Вместо вода. Накарах го да прочете в интернет и едва тогава реши, че ще го спре и то временно. Много е трудно  с деца на тази възраст. За това се реших и на хомеопатичното лечение. Казано ми беше,че ще се прочисти организма му от натрупаните вредни вещества/ слуз, токсини/. Но той направо се дави по цял ден.

   Здрасти, от това прясно мляко направо се е задръстило тялото, а и храните които си посочила по горе че приема не са никак добре като основна храна включително и готвеното. Дали ще успееш да го убедиш в каквото и да било- трудна задача. Трябва сам да го реши че е добре за него, кажи му да почне да тича, за да изчисти по-бързо натрупванията- казваш почнали са да излизат :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

0403

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #174 -: 01-09-2014, 16:52:37 »

Благодаря на всички за отговорите. Прави сте във всяко едно отношени, но тъй като зная проблема с храненето и за сега е трудно да се преборя с него се обърнах към хомеопата, който назначи посоченото вече хомеопатично лекарство.
Както вече писах прочетеното тук меко казано ме притесни и отново на въпроса - дали е нормална тази реакция на организма на сина ми? Симптомите показател за изчистване ли са или изкуствено предизвикан проблем?
Форумите не са мястото за получаване на професионална помощ, но са много полезни от житейска гледна точка и за това считам, че не е напразна дискусията ни.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #175 -: 01-09-2014, 21:38:59 »

0403 , поздравявам те за упоритостта . :flower: Вероятно заради нея обаче  не осъзнаваш, че първо - задаваш извънредно сложен въпрос ! И второ - той още повече се усложнява от това,че  търсиш отговор "от дистанция". Да, форумите са си ценнни, но твоят случай е по-различен. Несериозно е без да се знаят никакви подробности за сина ти и пълната история на заболяване/лечение, без задълбочен преглед дори, да търсиш мнение!! За какво ти е мнение, което НЯМА КАК ДА Е ОБЕКТИВНО.? Дори някой да е имал подобни симтоми , те може да са със съвсем различен произход и причини! След като е ползвана хомеопатия,  вече всеки случай става строго индивидуален! Възможно е симптоматиката да е изопачена заради неправилно подбрано лекарство. Но това няма как да ти го кажем нито тук , нито в кой да е форум по света. ( не сме хомеопати , но и да бяхме - не сме присъствали на прегледа, когато му е назначено лекартво, че да преценяваме доколко правилно е назначено.. )

 ЗА мен единственият ти вариант е да намериш наистина добър хомеопат и след задълбочен преглед! той да се опита да даде отговор дали това е заради сбъркано лечение, или е , дето викаш ти - заради очистване.  
И какво ще е това " ДЪЛГОГОДИШНО очистване" при 16 годишно момче ??? ??? ??? От какво ще се чисти  "дълги години"! на тази възраст, той още не се е замърсил достатъчно  :)  
Направете му подходяща диагностика ( ирисова, термовизуална, компютърна ) и пробвайте да видите къде е проблема. Има някакъв проблем в организма, който довежда до такава екстремална реакция!  Не е от храната! (Виж, паразит може да е..да прави някакви поразии в дроба ) На тази възраст всички се хранят по този начин, ( и аз съм изяждал по 10 кюфтета и по няколко десерта на едно хранене в оная възраст  tooth ) и нищо не може да се направи , колкото и да ни се иска. Всяка възраст трябва да се превъзмогне  :weight_lift:
« Последна редакция: 01-09-2014, 21:46:42 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #176 -: 01-09-2014, 21:44:28 »

Несъмнено е добър симптом изхвърлянето на секрети. Случвало ми се е в продължение на седмица да изхвърлям денонощно храчки и сополи, въпреки, че поне година преди това бях спрял да ям млечни храни.  Представи си колко са задръстени телата ни. Опитай да говориш търпеливо и приятелски със сина ти. Не може да стиска дълго юмрука си. Все някога трябва да го отпусне.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

0403

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #177 -: 01-09-2014, 22:42:04 »

 Когато детето ми беше малко боледуваше почти всеки месец от гнойни ангини. Лечението беше антибиотик. И така години на ред той всеки месец пиеше почти поне веднъж на 30 дни антибиотик. Ако боледува в рамките на същият месец отново ,се предписваше нов различен антибиотик и така аз като една съвестна майка го водих на лекар, а те на посоки са го лекували. Ето от какво е задръстен "освен от неправилното хранене".
Сега с дъщеря ми не искам да повтарям същите грешки. Чета много и се информирам. Него го водя на хомеопат и изведнъж попаднах на форума и буквално се втрещих. Всички казват, че в най-лошият случай хомеопатията няма да помогне. И аз какво да направя за децата си. Къде да го намеря този всепризнат капацитет. Моля дайте ми координати. Изчетох толкова реклама на лекари хомеопати-всеки представящ себе си за образован и индивидуално подхождащ към случая. От друга страна има негативни мнения за всички.
Даже се замислих да се запиша на онлайн курсове, които предлагат, но мисля, че и книгите ще свършатсъщата работа.
А що се отнася за упоритостта ми- майка с проблем е доста досадно нещо :-)
Лошото е когато се тръгне тук и там. И именно форум като този-анонимен с хора,които биха ти дали добронамерен съвет/за каквото и да било/ без да влагат личен елемент са ценни.Дори понякога са отрезвяващи.
 :pensif_29:
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #178 -: 02-09-2014, 08:23:57 »

Здравей! Наистина е трудно да се разбере кой е добър хомеопат. Всичко би било на принципа проба грешка.
Аз лично смених двама хомеопати и при двата нямах положителен ефект. При първия имах по тежки кризи, но не знам дали не беше защото бях спряла потискащите лекарства за хремата и задуха или заради високите потенции  лекарства. За себе си реших че повече не ми се експериментира в търсене на добър хомеопат. Наблегнала съм на промяна на начина на хранене, живот и мислене и смятам че в това е истината.
Но наистина с дете на тази възраст е много трудно. Има ли някой друг, който той би послушал, да помолиш да поговорят с него. Примерно ако го заведеш при някой специалист алтернативен който да му поговори за промяна на режима на хранене. От кой град сте?
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Хомеопатия и странични ефекти
« Отговор #179 -: 02-09-2014, 08:33:46 »

Трябва да проявиш наистина доза креативност спрямо момчето, за да успееш да стигнеш до по дълбоки пластове. Аз също имам две деца едното е на 11 и също като вас като малък пиеше доста антибиотици.
Много прекаляваше със сладки неща, но аз не спирам да се боря с това.
Научих го в училище да ходи със сурови морков, краставица и т.н. сварени пъдпъдъчи яйца, не си купува
боклуци от училищната лавка....Лошото е че го гледат като странник като отвори кутията със зеленчуци :)
Наскоро едно дете го питало как така никога до сега не е бил в мак доналдс, на кой свят живее.....
За сега му е забавно, но на по късен етап не знам...
Наистина е много трудно, но не и невъзможно. Просто трябва да търсиш всякакви начини да те разбере и да се осъзнае и да не се отказваш.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.