Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Банани DOLE  (Прочетена 6115 пъти)

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Банани DOLE
« -: 16-01-2013, 13:41:45 »

Здравейте. Моля, ако има подобна тема, модераторите да изтрият тази.

Въпросът е за бананите. Най-разпространените на пазара са DOLE. Знаете предполагам, че са ГМО и наблъскани с пестициди. Тук има много бананоядци. Как се справяте, какви банани ядете...
Токущо гледах поредния "бананов" филм за едно от най-големите дела срещу DOLE  и съм ??? ??? ??? ей така..

Моля ви, споделете, че май само това бананче тук  :Appetit_4: става за ядене.. :surpris_25:
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Банани DOLE
« Отговор #1 -: 16-01-2013, 14:27:41 »

Аз банани ям по изключение когато ме почерпят, за да не правя излишни физиономии. Предпочитам местни плодове и зеленчучи в сезона им и все повече надничам към дивите растения /като че ли се заразих от Веско/. Нека любителите на банани споделят кога, в какъв вид и колко консумират, а и как им се отразяват. В моето меню те не присъстват.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Банани DOLE
« Отговор #2 -: 16-01-2013, 16:13:03 »

Mи не знам какво имаш предвид под "справяне" Изобщо не знам какви ям и се чувствам супер  :Appetit_4: Въпроса е по-скоро до колко са узрели, а не просто ударени.(трябва да имат доооста точки, а аз ги обичам направо черни) Ако не са достатъчно узрели се подувам и ми става лениво.
Активен
Psychonaut

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Банани DOLE
« Отговор #3 -: 16-01-2013, 20:21:26 »

Под "справяне" имам предвид, какво правите, когато искате да ядете банани, но не искате да ядете точно най-лошия вариант, каквито са бананите от тази марка, с която е залят бг пазара. Т.е. дали някой е проучвал коя от останалите марки банани, не са с чак толкова световно известна лоша репутация. И евентуално да я препоръчате. Това имах предвид  :peperudi:
Активен

Силвия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Банани DOLE
« Отговор #4 -: 16-01-2013, 20:52:40 »

Крем, би ли споделила в кой филм се говори за бананите  :Appetit_4: Благодаря ти предварително
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Банани DOLE
« Отговор #5 -: 16-01-2013, 21:21:58 »

Еми казвам ти..нищо, дори не знам каква марка ям  tooth Тва ми звучи като поредния заговор срещу бананите
Активен
Psychonaut

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Банани DOLE
« Отговор #6 -: 16-01-2013, 21:25:03 »

Силвия, виж този филм:
http://www.youtube.com/watch?v=UKHKFgQm82k
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Банани DOLE
« Отговор #7 -: 16-01-2013, 21:40:45 »

Да, това е филма. А освен това ги имаше оповестени в някаква публикация като една от фирмите, наред с кока кола, пепси кола и т.н., които не желаят да указват на продуктите си, че съдържат ГМО, ако я открия, ще я постна.
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Банани DOLE
« Отговор #8 -: 16-01-2013, 22:29:25 »

Въпросът е за бананите. Най-разпространените на пазара са DOLE. Знаете предполагам, че са ГМО и наблъскани с пестициди...

Бананите не са ГМО! Верно е че цялата менделеева е вътре в тях особено в Долските, но НЕ СА ги моделирали генетично все още :Appetit_4:
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Банани DOLE
« Отговор #9 -: 16-01-2013, 23:02:14 »

Пък и да са ГМО, какво се втелясвате, това е бъдещето в крайна сметка.
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Банани DOLE
« Отговор #10 -: 17-01-2013, 10:13:56 »

Истина си е...за добро или за лошо, който не се приспособи изчезва...Няма начин да сме под стъклен похлупак. Въздуха, водата, храната всичко е различно вече. Човек има само тялото си, което му казва какво е добро и лошо, стига да знаем как да го слушаме и да не се бъркаме с наркотичните зависимости, причинени от химиите. Аз се чувствам добре от узрели банани - ям ги.  :Appetit_4: Като цяло не се чувствам добре ако плодовете не са узрели(не накъртват от сладко). Забелязала съм, че хората, които изпитват дискомфорт от плодове, рядко ядат наистина "готови" такива или прекаляват с мазното.
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.