Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Спирулина  (Прочетена 21860 пъти)

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Спирулина
« -: 30-12-2012, 11:57:27 »

Бях решил да включа спирулината като добавка към менюто, но засега ще се въздържа. Някъде от дълбините на паметта ми изплува този филм:
„Истината за моретата” /SEA THE TRUTH/
http://www.youtube.com/watch?v=fknY-Rkj76w
Да не се заблуждаваме - сладководните водоеми също не са чисти като сълза.
Относно токсините в храната от животински произход нямам съмнения. Мисълта ми е за спирулината и другите видове ядивни водорасли. Имате ли идея от къде ги набавят търговците? Във ферми ли ги отглеждат и по каква технология? Чисти ли са в свободно плавщо състояние? Доколко може да се вярва на опаковката?
Нека който се е интересувал да сподели информация.
Освен това въобще не съм убеден, че цената отговаря на приписвания ефект и това ме е спирало да пробвам до ден днешен.

P.S. Прочетох всичко по темата в сайта / http://www.zemianazaem.com/archives/199 /. Интересува ме по-нова информация и мнения.
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Спирулина
« Отговор #1 -: 21-04-2014, 10:39:54 »

Консумирате ли спирулина (хлорела)? Откъде си набавяте?
 
« Последна редакция: 21-04-2014, 11:34:20 от taurus »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Спирулина
« Отговор #2 -: 21-04-2014, 14:00:12 »

Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Спирулина
« Отговор #3 -: 21-04-2014, 20:13:35 »

от склада на "зелен био".
хлорелата е в пъти по - негнусна от спирулината   ;D
Активен

Yuls

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Спирулина
« Отговор #4 -: 06-05-2014, 11:14:53 »

Спирулина: http://goo.gl/eruxHV и Хлорела: http://goo.gl/CrsU0P, като напоследък наблягам предимно на хлорелата.
Пия я с вода, сутрин на гладно.
Активен
Keep it Simple

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Спирулина
« Отговор #5 -: 20-11-2014, 10:02:40 »

Изпила съм десетки опаковки спирулина. Майка ми я продава и редовно ме снабдява, но не усещам някакво влияние върху организма. Пиех я, защото прочетох в един чужд сайт, че подхранва растежа на косата. А аз упорито търся "тайната" за засилване растежа на косата, от години. По- късно прочетох, че създава и добра микрофлора в коремчето. Но толкова. Не знам дали е ефикасна или не!
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Спирулина
« Отговор #6 -: 04-02-2015, 11:25:27 »

Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Спирулина
« Отговор #7 -: 06-02-2015, 13:46:23 »

Супер, хареса ми това сравнение. Започвам да наблягам на магданозчето. И без друго го обичам.  :Content_14:
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Спирулина
« Отговор #8 -: 06-02-2015, 13:59:47 »

А аз упорито търся "тайната" за засилване растежа на косата, от години. По- късно прочетох, че създава и добра микрофлора в коремчето. Но толкова. Не знам дали е ефикасна или не!

ако искаш пробвай и тази аудио медитация по Росоловски
http://www.advanced-mind-institute.org/articles/stimuljacija-rosta-volos.html
той работи с вибрационни честоти
ако имаш проблем с руския обади се да преведем  :)
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Спирулина
« Отговор #9 -: 08-02-2015, 12:08:59 »

Много благодаря, рибке. ИзпЪлни ми едно желание.  :Content_22:  Ще я слушам непремнно вкъщи, че тук не работи нищо, да му се не види. Но ще имам нужда от помощ за превода.
Активен

aria

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
    • Гръбчета за кухня
Re:Спирулина
« Отговор #10 -: 18-02-2015, 12:53:54 »

Здравейте,
аз консумирам спирулина с доказан органик произход - в случая си взимам от САЩ.
Мисля, че в такъв случай е ОК.
Активен
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Milenka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Спирулина
« Отговор #11 -: 01-10-2015, 19:57:45 »

Не съм взимала спирулина, но мненията които чувам май ме отказват от тях. А какво мислите за водорасли афа? Дали са по-добър вариант от спирулина
Активен

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Спирулина
« Отговор #12 -: 09-11-2015, 18:15:09 »

Аз отдавна не се захласвам по чужди продукти като спирулина, годжи бери и др.
Има достатъчно ценни нашенски. Магданоза например е по-добър от спирулината. За справка вижте тук:
http://drugata-realnost.com/%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-2/
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Спирулина
« Отговор #13 -: 09-11-2015, 18:47:51 »

Аз отдавна не се захласвам по чужди продукти като спирулина, годжи бери и др.
Има достатъчно ценни нашенски. Магданоза например е по-добър от спирулината. За справка вижте тук:
http://drugata-realnost.com/%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-2/
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Спирулина
« Отговор #14 -: 18-11-2015, 17:26:55 »

Започнах да прекалявам с магданоза и установих, че ми става зле от него. Правех си смути с по 1 връзка и след това имах винаги коремни болки или неразположение. Може би всичко е до количеството, Затова сега ще пробвам със спирулина или афа или хлорела на прах.
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Спирулина
« Отговор #15 -: 18-11-2015, 18:01:44 »



Все пак магданозът в големи количества, може да е и вреден.

Не бива да се прекалява.
Страничните ефекти от вътрешния прием на магданоз,  могат да доведат до – главоболие, виене на свят, загуба на равновесие, конвулсии и увреждане на бъбреците.
Може да се приема до 60 грама на ден за една седмица, следва почивка една седмица.
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Спирулина
« Отговор #16 -: 18-11-2015, 21:44:54 »

Хлорелата е по-добра от спирулината, а магданоза по-добър от двете - мое мнение.
Не може да се сравнява връзка пресен магданоз, копър или трева със прах от водорасли от еди кое си море или езерце.
Не е хубаво да се прекалява с магданоза - истина е, но всичко прясно изцедено и зелено е полезно.
:flower:

Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Спирулина
« Отговор #17 -: 19-11-2015, 17:53:59 »

С посленото твърдение на съм съгласна, Shangrila. Аз също смятах така, но някак никога зеленото не ми е пасвало като цвят, нито като храна, нито като цвят за дрехи дори. Опитвам се да наблягам на зелените храни, но не мисля, че е препоръчително за всеки. Особено в по - големи дози. Както стана ясно и аз съм прекалявала с магданоза и затова след това направо спрях с него.
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Спирулина
« Отговор #18 -: 19-11-2015, 19:51:28 »

Newly, всичко с времето си.
Повечето неща в ударни дози имат отрицателен ефект.
Иначе, всяка храна влияе различно.. на всеки човек.
Случвало се е храни които са имали изключително позитивно действие при мен след време да са пагубни, а има и такива които всички ги благославят, обаче аз не мога да понасям.
Моят приятелски съвет към теб е, вслушвай се повече в тялото си и  си прави списъци как ти влияят храните.

Що се отнася до цветовете, аз също не съм фен на зеленото в чистият му вариант, но обожавам тюркоазеният на морето и всичките нюанси на гората и тревите.. особено през пролетта.

Поздрави!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Спирулина
« Отговор #19 -: 19-11-2015, 19:59:08 »

Зелените и аз с голяма мъка ги ям , направо насила  :-\
Има обаче един интересен вариант за набавяне на важните нутриенти, които се съдържат в тях. Та такива като нас може да се изхитрят  tooth
Съществува хранителна добавка "хлорофил". Много полезна !!  Извлича се от различни растения. Най-добре е да е извлечена от целина. ( А не от водорасли например)  Целината е най-благодатната храна за нормализиране филтрационната способност на бъбреците!
Разтоварващ режим + яко хлорофил от целина смъква кръвно налягане!
(Малцина знаят, но в 95% от случаите на високо кръвно, причината е в бъбреците  ;)
"Затлачат" ли се, повишаването на кръвното е жизнено важно за тях, за да могат да си вършат филтриращата работа. А Медицината го "лекува", смъква с хапчета  tooth , без да я е еня, какво ще се случи после с бъбреците  ;) Всъщност, много е наясно даже - ще възникнат нови състояния, за които ще се продадат още лекарства..   :Appetit_17: :Appetit_17:   tooth tooth )  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 24 запитвания.