Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте :)  (Прочетена 2489 пъти)

metchowe

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Здравейте :)
« -: 14-12-2012, 09:00:44 »

Много хубав сайт ,има стращно много информация :) за съжеление няма как да прочоета всичката :) .и искам да задам няколко въпроса за суровоядство :) :)
1.Колко ккал на ден трябва да яде мъж 76 кг 4-5(минимум) пъти седмично трениращ  .
2.някакви съвети за храна ?
3.Хранат на пара или директно ?
4.Примерни дневен прием на храна (ваш) + кг :) и пол :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравейте :)
« Отговор #1 -: 14-12-2012, 10:55:45 »

metchowe, позволи ми да изразя становище по твоя "казус".
Напоследък  взе да се случва  доста често следното :  

  1. Пристига някой нов.
  2. Пуска комплимент към форума, с който да предразположи останалите  съфорумци.  :kisss:
  3. Извинява се мило , че информацията била  много..  :Confus_34:
  4. Веднага поставя своите конкретни въпроси , най-често няколко  tooth
 Въпроси, на които , за да се отговори подобаващо! трябва да се пренапише половината форум! Въпроси , на които многократно , подробно и съдържателно е отговаряно! Само трябва да се седне и да се "поразлисти" .

  После, най-често питащият се покрива за няколко месеца..
  Но хоп- след седмица  идва друг, който подхожда точно по същия начин!
  Пак пренаписваме половината форум..

 Какво се случва  по този начин :
 1. Става една страшна кашотина - информация разхвърляна из темите , дублирана, неподредена.. ама нека модераторите да му мислят  :whistling2 - emotloader:
 2. За всеки новопостъпил ще става все по-трудно да се ориентира сред тази кашотина и той ще има ВЕЧЕ ДОСТОЙНОТО извинение: "Ама Информацията е много, нищо не разбирам, я да вземете да ми кажете това и това, ах какви сте прекрасни .."
 3.  Малко обидно е за съфорумците - те  могат да отделят от своето време за да  отговорят, а "той" ( или    "тя" ) нямат време да седнат и да прочетат  ..
 4.  По принцип този форум е много по-либерален от останалите и няма остри реакции по такива поводи, ,аз лично съм отделял толкова време  за различни  конкретни питания.. Обаче в  повечето случаи, както е и сега ,  въпросите не са КОНКРЕТНИ , а  ПРИНЦИПНИ , изискват МНОГО ПОДРОБНИ разяснения!
Иначе няма да удовлетворят самият питащ!!


 Използвам конкретния случай , ще говоря с Христо и с Даниела - да го изведем като основна препоръка към съфорумците: Повече ще бъдем от полза ако потърсим и дадем съответните линкове към теми ,  в които ВЕЧЕ  са се разисквали  ПОДРОБНО и ИЗЧЕРПАТЕЛНО  тези въпроси, отколкото да даваме откъслечни отговори.  Не може с няколко изречения да се отговори на въпросите  "Как да си направя основен ремонт на колата" или  "как да си построя къща"  ...  несериозно би било ,вкл. към самия питащ,  не е ли така?
« Последна редакция: 14-12-2012, 11:07:45 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

metchowe

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Здравейте :)
« Отговор #2 -: 14-12-2012, 14:11:36 »

Окей :) Все пак има информация :) от всякакъв тип ... Докато разбера ,коя трябва да чета ,трябва да прочета 90% ... :)  Не ми се занимава да чета толкова информация и то във форум .. .Все пак ако е конткретна -Да ...
Няма значение :) ще пробвам сърча ... ако не :) Гоогле ...Попринцип си мислех ,че ще ми се пратят някви линкове :) от хора ,който са чували тези въпроси и са видели че имат отг тук и го знаят къде е :) ... Цялата планина е хубава ... Но когато тръгнеш към върха не искаш да изучаваш всеки сънтиметар от планината :) а само конкретния път :)
« Последна редакция: 14-12-2012, 14:26:05 от metchowe »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравейте :)
« Отговор #3 -: 14-12-2012, 21:38:32 »

Пътят към върха зависи много от това  - за какъв връх става въпрос  ;)  
 Дали е Черни връх  или е  .. седемхилядник!
 До първият можеш да стигнеш лесно и "конкретно" :)
Но до вторият (  от въпросите ти личи ,че си се запътила именно натам ) лесни пътища няма.  
  
Само по въпрос №2  са написани цели тухли... А по останалите въпроси не може да ти се даде еднозначен отговор , защото много зависи какъв точно тип ( по Аюрведа) си!!  Значи трябва да преразкажем първо половината Аюрведа , че после да седнем да го умуваме нататък..
Не става дума за заяждане, опитвам  се да ти обясня , че в момента все едно искаш да се научиш да караш самолет чрез няколко конкретни препоръки.
 
Изчакай, сигурно ще се включат с "конкретни" линкове съфорумците. Възможно е да се бавят защото прелистват форума за да изберат най-подходящите..  
« Последна редакция: 14-12-2012, 21:41:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Здравейте :)
« Отговор #4 -: 15-12-2012, 04:02:37 »

За мен лично колко калори на ден да ядеш е много неправилно всичко е индивидуално. Зависи от храносмилателният тракт колко усвояваш също колко бързо гориш калориите дали си болен и също наслетсвеният фактор. Аз например трябва да изяждам голямо колчество храна за да не отслабна прекалено много
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

metchowe

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Здравейте :)
« Отговор #5 -: 17-12-2012, 21:01:49 »

Да това е ясно :) ох :) мерси все пак ...
Активен

savina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Здравейте :)
« Отговор #6 -: 20-12-2012, 21:24:17 »

хаха кратък и точен си във въпроса си  ;D пробвай всичко ,което ти изглежда достоверно  :Confus_3: и ще разбереш  ^-^ САМ за себе си,кое е най-доброто  8)
Активен
Егото е причина за всички болести и несполуки..правилният начин на живот Помага..

apirel

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Здравейте :)
« Отговор #7 -: 20-11-2013, 09:44:59 »

Здравейте, не знам дали тук е подходящо, но искам да споделя едно мое наблюдение.
Забелязах, че когато някой хранителен молец се завъди в шкафа с храната, първото нещо на което се спира са овесените ядки. Изобщо не налитат на изкуствената и нездравословна храна.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 23 запитвания.