Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Психотропни растения  (Прочетена 19350 пъти)

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Психотропни растения
« Отговор #40 -: 13-03-2014, 21:54:52 »

Кое растение/вещество/метод е с най-малък риск от "фал" , не говоря са пристрастяване, не съм такъв. :weight_lift:
Иска ми се да надникна отвъд да науча нещо или поне да почуствам, тук (сега) ми е доста неинтересно... миналото повече ме влече. :sorcerer - emotloader:

Една приятелка ме възпря от тези желания, защото можело да изгубиш ума си (за аяхуаска си говорехме). Тук имаше тема за ДМТ ако не се лъжа.
Не съм чел почти нищо по темата, но вие какво мислите - кои са безобидните методи?

За начало, ако можете да препоръчате литература по въпроса, спомнахте "Храната на боговете" на Маккена- ще я дръпна. "ДМТ" също ми се търкаля някъде на листа...
Свялям ДМТ и Other Worlds / Други светове (2004)  ;D

ПП: Сега се сетих и за осъзнатото сънуване - е също добър метод за изследване... но така и не съм се захванал да работя над него    :-\

ПП2:
Слагам тук и другите 2 теми:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2745.0
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2982.0

« Последна редакция: 13-03-2014, 22:28:13 от taurus »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Психотропни растения
« Отговор #41 -: 13-03-2014, 22:14:54 »

Тръсиш си белята май, приятелю  tooth Ще се хлъзнеш по някой наклон, дето после ще се чудиш как да додрапаш обратно  tooth  Помисли в тази насока - след като ти е скучно без "субстанции" , то най-вероятно в един момент ще ги почнеш. За известно време ще бъдеш доволен, но после пак ще ти доскучее дори и с тях.. Въпросът е - какво ще правиш, след като вече няма да са ти интересни  нито  субстанции нито  разни специални методики? Тогава с какво ще се стимулираш.. :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Психотропни растения
« Отговор #42 -: 13-03-2014, 22:28:13 »

Няма бързи и безобидни методи.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Психотропни растения
« Отговор #43 -: 14-03-2014, 11:13:00 »

малко спам ще изглежда, но къде остана стария добър секс, интересен стимулант, почти безобиден и абсолютно безконкурентен начин за пребиваване в други измерения
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Психотропни растения
« Отговор #44 -: 14-03-2014, 16:07:15 »

Е, сега ще караш момчето и да се влюби. Ухажването е старомодно. Влюбването - непривично скучно. То секс без любов е като да ближеш захар през стъкло. Тъжна история.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Рика

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Психотропни растения
« Отговор #45 -: 14-03-2014, 16:31:59 »

и аз съм с 2 ръце за спорта и най-вече йога практиките  :love_028:
 и медитация-дали ще е копане в градината или гледане  в безкрая ,риболов или слушане на музика-всеки си избира ,но полза има и то голяма  :weight_lift:
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Психотропни растения
« Отговор #46 -: 14-03-2014, 18:42:35 »

Е, сега ще караш момчето и да се влюби. Ухажването е старомодно. Влюбването - непривично скучно. То секс без любов е като да ближеш захар през стъкло. Тъжна история.

точно с много любов имах предвид. Нали иска пътуване в себе си и в други светове :)
идеята е секс с много любов, или любов с многокачествен секс, тантра разни ако например му се иска
Ти имаш интересно разбиране за скучно! скучно е на скучните хора, аз мисля да съм доста старомодна, защото през ден се влюбвам в разни неща, хора, места, случки, жестове, музики, мисли и състояния
 
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Психотропни растения
« Отговор #47 -: 14-03-2014, 23:13:04 »

Май секса не е от най-лесните начини за пребиваване в други измерения...но поне пък прави настоящето по-интересно от миналото.  ;D

аз мисля да съм доста старомодна, защото през ден се влюбвам в разни неща, хора, места, случки, жестове, музики, мисли и състояния

Аз май всеки ден.
« Последна редакция: 14-03-2014, 23:20:46 от salvaje »
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Психотропни растения
« Отговор #48 -: 15-03-2014, 05:10:53 »

Старомодните сме на изчезване. Какви времена дойдоха? Днес влюбването по-скоро е трансгресия. Азис е еталона в съвременната "любов". Това е резултатът при откъсването на човек от неговата същност и превръщането му в консумиращо същество, пребиваващо предимно в мола. Все пак, има надежда и тя ни очаква във всеки от нас.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Психотропни растения
« Отговор #49 -: 15-03-2014, 10:22:59 »

Преди да започна да пуша трева на 18 години усещах в себе си желание да го направя дори се чудех какво ми става-в обкръжението ми нямаше никой употребяващ,дори нямах от къде да си намеря.По нататък,в продължение на около 5 години имах желание да пробвам абсолютно всичко каквото намеря от любопитство-хероин,амфетамини,екстази,сироп за кашлица от който се надрусваш.Така и правех-опитах от всичко.Не ми харесаха тези изкуствени наркотици,те не дават нищо.След това реших да изследвам света на ентеогените-психотропните растения-ето те ми отвориха очите за много неща,те ми показаха какво съм Аз,колко е прекрасен животът,дори красивата драма на проблемите ни,помогнаха ми да се свържа със света,да общувам телепатично с детето си дори.Към днешна дата съм казала една голямо Благодаря на шаманските растения и вече искам да работя със съзнанието си без "патерици".Ентеогените са необходими ако човек е много "затворен" за да се разчупи малко и да започне процесът на себеопознаване,достигане до прозрения,връзка с Източника и т.н.
*ентеоген-пораждащ Божественото.
*шаманските растения бяха Салвия дивинорум,Псилоцибе семиланцеата(гъби) и една не-растение,но отново мощен ентеоген-LSD.
Не задължавам никой с мнението си,аз съм човек,който не се връща назад,но всеки е различен :kisss:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Психотропни растения
« Отговор #50 -: 18-03-2014, 04:34:13 »

Aяхуаска. И гъби става, но няма място за сравнение :)
Ще наднкнеш, но ако не си готов, ще започнеш да изоставаш физически от духовната си "част", което може да има доста разрушителни последствия. Неприятните моменти в живота ни са признак на "дисхармония" между двете и ако ги раздалечиш допълнително става по-зле, така че внимавай.
Активен
Psychonaut

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Психотропни растения
« Отговор #51 -: 23-07-2014, 09:25:38 »

Малко да поизтупам темата от прахта. Който желае може да подкрепи Европейската инициатива за регулиране на конопа. Ако седем страни или 1 000 000 граждани подкрепят инициативата, тя трябва да бъде разгледана от Европейския парламент и ЕК. За България са необходими 13 500 граждани, които да я подкрепят.
Ето и линк към петицията: http://www.konop.bg/article/294/evropejska-grajdanska-iniciativa-za-vseobshto-legalizirane-na-kanabisa-v-es
 ;)
Активен

Boris

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Психотропни растения
« Отговор #52 -: 31-10-2015, 03:09:56 »

Здравейте на всички...

Интересно, че това май е първият ми пост във вашият форум и каква по-добра тема, за да се отбележа и аз тука.

По този въпрос мога да изпиша половин книга, но хората вече са написали цели.

И дори цяла библиотека да се изчете по темата, няма да се разбере дори една стотна от това, което се разбира, чрез директното преживяване.

Ще се опитам да бъда кратък, защото виждам, че умеете да използвате интернет и вече сте осведомени за теорията по въпроса. Но практиката говори друго... знам, че някой от вас имат практика с тия неща.

Теорията ви е ясна. Има безвредни вещества, които може да се използват безопасно (поне за физическото тяло) Това е Айахуаска, Пейота, Псилоцибиновите гъби и едни лиани, които съдържат LSA. Те са физически безопасни – почти нулева токсинация.

От друга страна Ибога, Татул, Мухоморка могат да причинят вреда на организма, чрез директното химично въздействие на молекулите, защото са токсични или нервопаралитични и може да ти спре сърцето примерно.

Всички останали психотропни растения за които може да се сетите, няма да ви вкарат в медитация. Като Канабиса има стотици. Някой спомена Кастанеда. Той има един термин “Растения на Силата”. Да, Канабиса, Тютюна, Кафето, Какаото и десетки други, са растения на силата. (няколко стотин са растенията на силата)Тяхната употреба дава определен вид физическа или психична сила на човека. Успокоява го, стимулира го – все е сила. Когато си нервен, да се успокоиш е сила. Когато си ленив, да се активираш е сила.

Има само 7 познати растения в съвременният свят, които могат да се нарекат “Растения Учители”. Тези растения не дават сила в класическия смисъл на думата.

Всъщност точно обратното. След като започне ефекта им ще се чувствате физически и психически смазани…Буквално ще ви направят на нищо. Те ще ви покажат абсолютният минус на вашата личност… пълната нула на вашето битие. Цялата ви представа за това колко прекрасни същества сте, ще бъде разбита на пух и прах, за да бъде заменена от нещо тотално непонятно и неразбираемо, което сякаш тихо ти шепне “Вие хората, нищо не знаете… ”

В изучаването си на тази материя говорих с много хора. Някой от тях шамани, други опитни практикуващи… а повечето просто наркомани, които си слагат етикети на духовност.

Каква е разликата, може да се обясни много простичко, но да се разбере е трудно.

Например в тия “психедилични” среди има един термин познат като “бед трип”. Това означава неприятно преживяване. Интересно е да се отбележи, че за шаманите няма такова понятие като “бед трип”, за тях всичко е част от процеса.

Това е така, защото когато шамана взема такава билка, той не се интересува от това дали ще има приятни или неприятни преживявания. Той има ЦЕЛ и дали ще стигне по-лесният или по-трудният път до ЦЕЛТА си, за него НЯМА ЗНАЧЕНИЕ.

Онова, което правят хората с тия растения е същото като онова което правят хората с Йога.
Повечето хора си мислят, че целта на Йога е да бъдем здрави. Всъщност физическото здраве е просто страничен ефект на Йога практиките.

По същият начин виденията , т.н. Халюцинации (съветвам ви преди да мислите, че знаете какво значи тая дума, да проверите речника по Психология) … Тези видения, който се случват от употребата на халюциногенните билки са просто страничен ефект.

Растенията Учители не са лекарства за тялото. Вярно, те помагат на някои състояния.
Например Айахуаска лекува депресии. Ибога лекува наркомании. Пейота лекува др. проблеми, Гъбите (псилоцибе) лекуват мигрена и клъстърно главоболие, Мухоморката лекува рак и цял списък с физиологични и психични неразположения, Татула е изключително силен антибиотик, лапите с листа от Татул ефективно премахват ставните и ревматични болки, а директната му консумация е била средство срещу пневмонии във времената преди да се открият антибиотиците…

Тези ефекти върху здравето, както и виденията са просто странични ефекти на лекарството.

Не мога да давам акъл на никой, всеки си има. Но е хубаво да не се вярва на всичко.
Да много хора вземат тия неща и нямат проблеми. Но и много хора имат проблеми
Дори с така рекламираната Айахуаска, къде унищожиха шаманизма в Южна Америка за да направят нарко туризъм и да вземат парите на хората.

Шамана дава на пациента да пие Айахуаска за да го лекува? Хахахаха
Що за глупости са това…

За тези, които не са запознати, ще обясня.

Айахуаска шаманизма работи на следният принцип. Шамана пие Айахуаска и когато е в нужното състояние на съзнанието, пациента застава пред него. Под въздействието на Айахуаска , добре тренирания шаман може правилно да разчете виденията и да разбере заболяването на пациента, както и необходимата диета и билки за ефективното лечение. Пациента пие други билки, назначени от шамана.

В Айахуаска шаманизма пациента никога не е пил Айахуаска. Това което виждате сега да се случва Икуйтос и др. региони на Перу не е шаманизъм. Това е нарко-туризъм. Преди 30 години някъде тръгна една нео-хипарска вълна и масово западняците започнаха да се изливат в бедните страни на Южна Америка и да предлагат пари за да някой да им сипе нещо, с което да направят главата. Това са хора ловци на видения…

Шамана не е ловец на видения. Той е лекар… и като добър лекар назначава индивидуално лечение на всеки пациент. За това му помага Айахуаска… но пациента няма смисъл да пие тази отвара, защото той не е шаман и нищо няма да разбере.

О , да… хората си мислят, че са разбрали като видят всички тези възхитителни цветове и получат онова дълбоко разбиране. Само, че нищо не са разбрали…. Защото шамана стои в изолация месеци наред и редовно пие огромни дози Айахуаска, преди да може да се нарече Шаман. Ако някой от нас бъде поставен в такава ситуация, ще търси телефона си за да се обади на спешна помощ. А шамана минава през това нощ след нощ. Гладува, стой в изолация – месеци наред. 2 години за да станеш добър шаман.


Всъщност обучението на шамана става в изолация. Разбирате ли какво значи това? Шамана пие сам за да стане шаман. Няма друг шаман да го води в преживяването.

Това да пиеш с някой друг, който да те води е пълна илюзия с която промиват мозъка на туристите за да им вземат парите…

Шамана се учи сам, насаме с Айахуаска. Когато е готов, той вече може да използва ефекта на билката за да ВИЖДА как да лекува пациента. Пациента пази диетата, която вие сте чели в интернет. Но това е диета, която пази човек, който НЕ пие Айахуаска. Шамана, който пие пази далеч по-строга диета, която няма да намерите в никой интернет сайт, презентиращ пряк път към просветлението…

Същото важи и за Пейота и за Ибога и за Мухоморката и за Гъбите и за лианите с ЛСА.
Те са били използвани само от шаманите. Шамана чрез правилната и отговорната употреба на тия билки е получавал знания как да лекува хората от своята общност.
Не само това, но той получава и морални знания. Затова шамана е бил не просто лечител, но и духовен водач на племето си… той не се занимава с други неща.
племето се грижи за неговата прехрана, защото самата практика с тия растения изисква пълна отдаденост… иначе си говорим за друсане и за нищо повече.

Това, че някой е видял Бог, Дявол, Извънземни и т.н. Това са илюзии…
Не че няма такива неща. Но е илюзия, защото обикновения човек не може да извлече пряка полза от тези видения. Тъй като ползата от тия видения, няма нищо общо с онова, което обикновения човек разбира под полза.

Човек си мисли, че след грандиозните преживявания е променен. Казват хората на сутринта, аз вече не съм същият човек. Да, вярно е… около 1-2 седмици ще си по-добър. Но след това ще си пак същият… обещавам ти го ! Ако човек не предприеме директни усилия в това внимание за да се промени, няма извънземна или земна сила, която да направи тази промяна вместо него…

Каква е целта? Терапия? Да се успокоява човек… да тези билки имат такъв ефект.
могат да ви успокоят в дългосрочен план, също както могат да ви обезпокоят за дълго време напред. Не защото сте объркали нещо. Защото билката сама решава дали ще си спокоен този път или ще си неспокоен Това е процес… минава се през физическа сила и през физическа слабост, минава се през покой и през неспокойство.

Това е процес… едното не може да дойде без другото. Онова , което наркоманите наричат “бед трип” е онази нежелана част от процеса, когато вземаш едно лекарство, само заради страничните му ефекти…
За шаманите “бед трипа” е средство да се изправят срещу слабостите и страховете си, за да придобият сила. За шаманите “бед трипа” са пречистващите огньове, които изгарят боклука им и ги правят чисти…

Това, което прави шамана по време на това преживяване е да пробие воала на виденията. Така че дали този воал е с цветя и рози или е грозен и болезнен, за шамана и в двата случая е еднакво илюзоренШамана търси онова що се намира отвъд воала на халюцинациите.

Затова той следва много сериозна дисциплина на физическо и психическо ниво. За да може да не бъде пометен от виденията, а да отстои… да ги приеме, да спре да се бори с тях, а да осъзнае, че това са просто илюзии… но отвъд тези илюзии, стои нещо истинско, което само добре трениран шаман може да види/усети.

За обикновения човек преживяването е в халюцинациите, затова той казва хубаво преживяване, лошо преживяване.

Трудно да се разбере каква точно е работата на шамана и по какъв начин този шаман се различава от онзи, който просто е решил да направи главата…

Не е въпроса в това дали ще пазите диети, дали ще палите свещи и ще се молите на Бог.
Не е въпроса в това, колко духовни се изживявате докато вземате Айахуаска, Пейот или др. Въпроса е в един вид особена психична нетренираност, каквато никой от нас не притежава. Може би тези, които се занимават с истинска и дълбока медитация – може би само те… но само най-опитните от тях. Тъй като медитацията е състояние на съзнанието и много от “медитиращите” всъщност влизат само в междинното състояние.
И по тоя въпрос цари едно невежество. Всъщност принципа на медитацията и шаманизма е един и същ. Има една китайска поговорка по тоя въпрос:

”Хората, които търсят знание са колкото космите на бивола. Тези, които го намират – колкото рогата му”

Умът минава през три етапа, преди да влезе в медитация.
Първият етап е мисловната тишина – покоя…
Вторият етап е емоционалната възбуда – прозренията…
Третият етап е отварянето на умът – халюцинациите…
Чак след това - четвъртият етап е медитация – там няма халюцинации, съвсем друг тип преживяване е истинската медитация.


Растенията на Силата(които са няколко стотин) ви вкарват до 2-ят етап… с леки наклонности към третият (халюцинациите).

Растенията Учители(които са 7) ви вкарват до 3-ят етап – света на виденията – халюцинациите. Дали ще влезете в медитация с Растението Учител зависи само от вас.
Не от дозата ;)

Медитацията настъпва тогава, когато човек успее да премине и през третият етап.
В четвъртият етап човек няма точно видения, а има по-скоро едно цялостно, пълно усещане… сякаш има не 5 а 500 сетива и всяко от сетивата му потвърждава информацията получена от другите. Медитацията не е като да имаш видения…
Това е директно преживяване от невероятен характер и няма дрога или техника или метод, които може да ви вкара в медитация.

Има само помощни средства за да се стигне до 3-я етап (виденията), но от там вие сами се вкарвате в медитация. С вашето намерение, с вашето лично усилие… (усилие не е точната дума, трябваше да кажа без-усилие, но това звучи сякаш вдигаш краката и се оставяш – а то никак не е така.)

Целта на Растенията на Силата е най-вероятно да помагат на болните.
Те дават сила. Ако си невротик, ще пиеш маточина, ако си ленив, ще пиеш ефедра.
Нали така?

А целта на Растенията Учители е друга. Тяхната цел е да ви вкарат в медитация.
Но за да стане това, шамана преминава месеци обучение в изолация.

Така, че тука някви дето са седнали да ми се правят на шамани, само защото ходили на екскурзия в Перу и дават на невежите люде някви отвари и после като хората имат религиозни преживявания и казват, ау… тоя наистина е шаман. С извинение, но без да излъжа ви казвам, че аз мога да направя същото… защото не го прави това “шамана”. Растението го прави. Но човек като няма опит и си мисли, че само-провъзгласилия се шаман има някаква роля в преживяването му.

Тези растения са опасни най-вече за психиката на човек. Може да ви вкарат в дългосрочно разстройство на личността. Имам познати, да не кажа приятели в Южна Америка и от първа ръка са ми казвали колко хора са изпушили хард диска от иначе толкова безвредната Айахуаска. От планинарските си походи знам, че и с безвредните гъбки бая хора са лежали по психиатрични клиники, докато ги възстановят.

И вие ще кажете, че сигурно те са сбъркали нещо. Ами не… Не са. Всъщност шамана също минава през тия неща. Просто той е обучен какво да прави и е предупреден за това. Пак ви казвам, за шамана не съществува понятие като “бед трип”. Те го наричат изчистващ процес. Както като гладуваме ни става лошо, докато излиза токсина, така и като емоционалният токсин излиза – пак ни става лошо – само че по друг начин лошо.

Шамана може да е седмици наред в невротична криза или страхова невроза, но ще си стои в колибата, ще си пие билките, ще гладува и ще мълчи… както външно, така и вътрешно – ще мълчи и ще търпи, защото знае какво прави и знае какво се случва с него.

А западният човек не знае какво прави с тия билки и не знае какво му се случва като ги взема. Толкова е просто!


Съветвам ви, ако решите да използвате такива неща. Да отделите години подготовка, преди да го направите. Четете, посещавайте курсове по медитация, научете се да се лишавате не само от храна, но и от всички възможни удоволствия и забавления, които имате… Диетата на шамана е равносилна на диетата на светеца. Той яде само леща и ориз и пие вода. Нищо друго… не само като храна, като цяло – нищо друго.
Няма секс, няма разговори, няма развлечения, няма забавления. Тишина, леща, ориз и вода… и пак тишина. В изолация…

 И когато дойде момента да правите такова нещо, гледайте да сте сами. Да няма “шамани”.
 Опа… май току що казах точно обратното на всичко онова, което пише по интернет статиите, за ролята на шамана в преживяването. Ако щете ми вярвайте, но тва са бабини девитини. Шамана няма роля в преживяването… да, песните му въздействат, както и всяка друга музика по време на такова свръх сетивно състояние. Това не е роля.
Ролята е ваша, Шамана е билката. И ако вие не сте готови, в най-добрият случай тази билка ще ви причини такива видения, че никога повече няма да я докоснете.
Казвам в най-добрият случай…

Трябва да добавя и че има много трикове как да се подтисне "бед трипа" . Шаманите го правят това с определени песни, които държат съзнанието ви в приятно състояние и не позволяват на билката да ви потопи на дълбокото. Интересно защо не пеят песните на старите шамани, които ще вкарат хората в такова състояние, че описанията на Ада ще им се сторят като разходка в парка.

Друг трик е да се взема малко - малки дози. С такива трикове се манипулират туристите, отишли на лов за видения. Защото критерият за добро и лошо на западния човек винаги се препокрива с критерия му за приятно и неприятно...

Е, нашата работа по физическа детоксикация най-малкото трябва да ни е показала, че понякога най-добрите неща за нас са силно неприятни.

Може би звуча малко по-заплашително отколкото ми се иска. Но съм ужасен от това, че в България навлязоха някакви хора, псевдо-шамани и вземат на хората по 100лв за Айахуаска церемония, като реалната цена на всичките им разходи е не повече от 25лв за човек.

Питам защо той взема още 75лв отгоре? За да ме пази ? От какво ? Как?

Знам отговорите на тия въпроси, но разбирате ли, че това са отговори за невежият.
Човек къде знае за к’во иде рече, никога няма да се върже на такива врели некипели.

И някой каза тука, беше много прав. Внимавайте, да не стане така, някой да си помисли, че тези психотропни билки са част от природното лечение, което е презентирано от вашият сайт. Защото това са различни видове медицина и имат коренно различни механизми на работа.

Например шамана трябва да е много физически здрав, за да може да лиши тялото си от качествена храна за дълъг период от време. Болен човек не бива да прави това. От друга страна пък човек, който не се лишава, не бива да прави шаманизъм… И се получава малко антагонизъм тука.

Психотропните билки наистина имат изключителни терапевтични и очистителни свойства. Но това е страничен ефект, също като халюцинациите - и те са страничен ефект… а да вземаш лекарство заради страничните му ефекти е меко казано… неразумно!!!

Адекватен въпрос ще, след като физическото и психично лечение са странични ефекти на лекарството, тогава какви са основните ефекти, какво лекарство е това, какво лекува?

Отговора е простичък.

Лекува невежество. Ама не онова невежество, къде човек си мисли, че знае нещо, защото го е наизустил. Ами емоционалното, сетивно невежество се лекува с тия билки.

Ако човек вземе правилно някое Растение Учител, той ще има редица от неприятни преживявания, показващи му неговите собствени грешки… ако ще и още 100 пъти да вземе тая билка, грешките няма да се изправят. Човек трябва се поучи от преживяването и да направи нужните промени в живота си – тогава ще има полза от лекарството. Тоест ползата е, че човек научава как да живее правилно… но това само по себе си никаква полза не е, ако човека не приложи наученото на практика.

Това лекарство работи така. То ти показва какво да направиш с живота си…
Как да се храниш, как да мислиш, как да говориш, какво да правиш, най-вече какво ДА НЕ правиш… и доста често това влиза в разрез с обществено приетите неща.
Например хората мислят за нормални някой неща, но тия билки казват, че не са нормални, че са грешки…

Човек не е склонен да приеме това лесно, защото всичките му близки ще кажат, абе я стига се втелява, живей си живота… Те няма как да знаят, защото са невежи. Може да са професори с 180IQ и пак да са невежи по тия въпроси. По най-важните въпроси…

Всъщност всички сме невежи. И аз, и други, които имат опитност. Невежи сме.
Защото знаем факти. А истинското знание не е в помненето на факти, а в чувстването им, в усещането им. Сами се сещате, че ако това невежество се махне от раз и човек остане в това състояние – той ще се побърка. Умът му ще бъде атакуват от толкова сетивна информация, че всички психо-аналитици ще са единодушни за този човек – тежка шизофрения.

Има едно заболяване познато като  HPPD. Това е специфично заболяване, което се развива вследствие на системната употреба на халюциногенни субстанции. Няма друга причина. Всеки с HPPD има минало от системна употреба на халюциногени. Няма регистриран случай на HPPD , без преди това човека да е употребявал халюциногени

 Когато обяснили симптомите на HPPD пред шаманите, ония отвърнали така:
”Е, то значи ние всички сме болни… ние всички го имаме това ” и се усмихнали, разбирайки невежеството на съвременната психология…

Нашето общество не е обучено как да се справи с проблема на разширяващото се съзнание и неговите изисквания.
В джунглата и планината е едно, но тук е друго.
Като започнеш да повръщаш от шума на колите и да имаш световъртеж от електро-магнитните излъчвания на технологиите ни… Разбираш, че нещо не е наред…
Когато започнеш да усещаш тъмната страна на хората, си склонен да станеш осъдителен. А това не е шаманско…

Тази притъпена сетивност, която наричам невежество ни предпазва от усещането и осъзнаването на толкова шокиращи неща, че биха побъркали и най-силните характери…

Има и още нещо. Шамана преминава обучение, но не всеки преминал това обучение, може да стане шаман. Както има талант за пеене, свирене, танцуване.. .така има и талант за шаманизма. Само някой, рядко срещани хора, биха могли да влязат в “психичното заболяване” HPPD и да извлекат сила от това, вместо да страдат и да полудеят… Шаманите са хора, които практикуват докато не получат онова, което психологията нарича HPPD. Шамана се избира много трудно. Не на всеки се разрешава това обучение… и не всеки избран успява.

Системната употреба на тия растения, ще ви вкара в HPPD, рано или късно, защото това е целта на самата медицина… Просто ние не разбираме какво е това нещо и ако то ни се случи, ще търсим помощ от специалист, който също нищо не разбира от тая работа и крайният резултат е , че ще трябва да се живее на хапчета, които да подтискат мозъчните фунцкии, за да може този човек да бъде “нормален”.

Пак ви напомням. Шаманите не ходят да копаят, те не ходят за лов. Тяхната работа е да поддържат една контролирана лудост, която им позволява достъп до непознати за нас информационни полета. Шамана не е неадвакватен, той може да си сготви, да си почисти, да си изпере… Но ако го пуснеш в нашето общество, да работи от 8 до 5, при шум, стрес, заобиколен от мрачни и егоцентрични хора – тогава дори самият шаман ще има проблеми с изострената си сетивност…  

Изострената сетивност не може да се притъпи. Има наркотици, легални дроги.. но те я притъпяват само временно, докато трае ефекта на хапчето.

Разширеното съзнание не може да се свие… случи ли се веднъж това, няма връщане назад.

Йога е разработила система как да се случи това, поетапно…

Шаманизма е система как да се случи това от раз.

Тоест, в Йога ви трябват към 3 години практика, докато разберете за какво иде реч и станете готови да правите техники за медитация. Ако някой ви дава техники за медитация , без да ви тренира на огъвания и дихателни упражнения – значи тоя е шарлатанин. Да си го знаете… без да обиждам никого, ама тия са мн модни в БГ ;)
В България цари пълно невежество по много въпроси, мисля, че това поне е ясно.

След тия 3 години практика в Йога, придобили пълното разбиране за работата, вие може да се посветите и в рамките на около 6 месеца (ако сте безупречни) , ще започнете да влизате в медитация… в началото много за кратко, за секунди. После за минути…
Около 5-10 години, в зависимост колко смели и безупречни сте били, са нужни преди да се научите да правите това, което шамана може да направи просто като изпие една Айахуаска…

Разбирате, че този пряк път си има цена. Всъщност има едно количество болка и страх, което всеки човек трябва да изживее, преди да разшири съзнанието си.
И човек има избор. Дали малко по-малко или всичко на куп.

Само, че да не забравяме, че шаманите са хора от племена, те нямат много боклук в себе си. Нямат прах, нямат лъжи… те от малки са възпитани на морален и честен живот.
Ние сме малко по-различни… и ако тая каша дето сме я дробили години наред ни се изсипе на куп, шанса да полудеем е много реален !

Някой хора са умирали от това… не от отровата в растението, не от химикала.
Хора са умирали от напълно безвредни растения. Самият ефект ги е убивал…
Това са единични случай, нали… Но пък за полудяването, не са единични…

Хубаво е да се говори по тия въпроси, хубаво е науката да изследва тия растения.
Но когато говорим за нещо, което хората са правили от хиляди години, нека не подценяваме опита им… Защото това е традиция, която се предава от жив човек на жив човек вече над 5-6 хил години. Също като Йога… Това е древно знание.

Всъщност колонизаторите са унищожили целият Айахуаска шаманизъм и цялото знание на древните шамани…
Единственото, което е оцеляло през инквизициите са самите растения. Но това, което древните са постигнали с тия растения е било унищожени. Цели библиотеки изгорени, шаманите избити… Цели цивилизации – изравнени с земята.  

В интерес на истината и в Южна Америка е имало Йога. Йога не е източно учение. Просто на Изток необятната планина Хималай е позволила да се съхрани това, което в Америките е било тотално унищожено.

Сами си правете изводите дали наистина знаем за какво иде реч и има ли откъде да знаем…  или май само си мислим, че знаем ;)

Растенията Учители са го показали на почти всеки, дръзнал да се докосне до тази медицина. Казали са така:

 “Вие хората сте примати, още нищо не знаете…”
« Последна редакция: 31-10-2015, 04:08:51 от Boris »
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Психотропни растения
« Отговор #53 -: 31-10-2015, 13:17:30 »

Изключително интересна статия..
Благодаря Ви!
:flowers2:
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Психотропни растения
« Отговор #54 -: 31-10-2015, 16:45:19 »

Благодаря много, Борис! Много задълбочено и интересно поднесено.
Активен

Boris

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Психотропни растения
« Отговор #55 -: 01-11-2015, 23:31:03 »

Е, щом ви е интересно, ще кажа още нещо.

Всички велики цивилизации на древността са използвали тези неща.
Ако тръгна сега като тия със символите и знаците, може да влезем в много шантави води и вече наистина ще трябва да пишем книги.

Дори наши традиционни или религиозни празници са присъствали и в древността, но честването им е включвало приема на халюциногенни отвари.

Това може да ви е интересно. Знаете ли вещиците защо летят на метли? Така наречените "вещици" са мажели дървени сопи с паста от Татул или Беладона(същото е). И когато танцуват голи с тия прътове, втриват в кожата си изключително мощно психотропно вещество, което създава усещането, че летиш...

Тези неща са вдъхновили както пещерни рисунки, така и огромни архитектурни творения. Психотропните растения са изрисували културата на човека в степен, каквато трудно ще си представите. По-скоро няма да повярвате … ;)

Всяка религия загатва по един или друг начин, че пророците са обучавали учениците си като са им давали нещо специално за ядене или пиене. Всеки разумен човек извън догмите може да се досети, но не е нужно... Има далеч по-неопровержими сведения от просто догадки и символики.

Това, че мухоморката е най-популярната гъба е ясно, но защо? Това че цялата Южно Американска култура рисува това, което ще видите във виденията си, ако изпиете от техните отвари е малко странно, нали...?
Ако пиете от африканските отвари, ще видите африканските мотиви от техните носии и традиции.
 
Това няма да е просто ваше внушение. Когато хората в древността са имали възможност да видят движението на енергията, те са отдавали огромен, дълбок почит към това нещо и са го интегрирали в начина си на живот, в културата си, в традициите...

Древните са правили това по празници. Няколко пъти в годината са пиели и обикновените хора. Или примерно са пушели от лулата на шамана, къде само Бог знае какво има в тая лула...

Но, тия хора не са били на лов за видения. Те са го правили от дълбоки религиозни подбуди.
Разликата между нас и тях е огромна. Уверявам ви искрено, че нашите духовни търсения са с размера на джудже сравнение с тяхното уважение към духовността. Това са цивилизации, които е трябвало да си сложат от ония соц. табелки и да пише "Образцова Цивилизация"

Иначе тая работа с билките е ставала така:
Шаманът им е казвал на тоя ден, духовете така и така, затуй ще пиете с мене, да може да е добра сеитбата примерно, или да е успешен лова, или да се зачене здраво дете например и т.н.

Във всеки случай не са правили това от скука. Имали са по-добри напитки за забавление. Разни ферментирали отвари с билки всеки народ е имал, да вдигне градуса малко. Но като са приемали Растения Учители са били изключително организирани и сериозни.

Шаманът винаги е използвал повод, преди да даде това на обикновения човек. Както сега като има повод пием алкохол. Алкохола се прави от бактерия, така че пак е живо. Но е растение на силата, не е учител. Дава сила, ама после взема – както повечето растения на силата.

Растенията Учители приети по ритуален път работят на обратен принцип. Те първо вземат. После дават… Затова няма как да приемате Растение Учител с лекотата с която пиете алкохол. Но ако сте отгледани в семейства със запазени традиции, лесно ще разберете какво значи да приемеш отварата по ритуален път... Това дето му викат някой , да си табиатчия... Това е всъщност правилният начин и за храненето и за пиенето на вода, но по тоя въпрос вече има достатъчно обяснения.

Хората винаги са вземали растенията учители по ритуален път, имайки някаква обща или индивидуална цел. Отивайки при шамана, те имат техни си пътешествия, но шамана ги води натам, чрез внушението, което им е направил. Ритуалът всъщност има за цел да направи дълбоко подсъзнателно внушение, което да е активно по време на преживяване, в което ти си губиш и малкото здрав разум.

Например индианците и тибетците имат едни такива въжета къде опъват от навързани шалове с различни цветове. Това всъщност е за да се направи енергийна преграда. Прави се кръг и церемонията се изпълнява в кръга. Умът си внушава, че е защитен и дори да стане страшно и напечено, това внушение остава активно.

Древните са знаели тези неща.

Вярно е, че имат т.н. групови халюцинации. Това съществува и е феномен, който не може да се обясни рационално. Вярно е, че се виждат различни разумни същества, които не винаги може да отговарят на нашите представи за “живо същество”. Но те комуникират с човек, а някой от тях са и емоционални. Общо взето всичко реагира по невероятен начин, като живо е… Те са го наричали духове или са му казвали Бог, в зависимост от виденията. Но реално това може да е всичко. Думите като ангели, демони, рай, ад в нашата религия може да придобият съвсем друго значение и представа, след като човек се сблъска с директно преживяване от такъв характер...

Вярно е, че  може да има опасност в тия пътешествия. Ако там наистина има живот – значи има и хищници.

Това, което не е вярно е, че древните са се друсали масово с разни отвари и като някви хипари, разбираш ли, са си измисляли истории и си рисували рисунки.
Съвсем няма как да е вярно, тъй като безотговорни и недисциплинирани хора не могат да създадат такива огромни пирамиди и архитектурни творения, които смайват света до ден днешен…

Древните са знаели какво правят и обикновения човек не е имал нужда да взема тия растения, защото това е било интегрирано в културата му, в бита му, в начина му на живот и мислене…
Шаманът е бил с голямо политическо влияние като духовен водач. Всички са се консултирали до него, а той до “духовете”, като преди това влиза в транс – с билка или без.

Това е начинът по които помага шаманът. Като прави мост между световете. Това е ролята на тези 7 билки, да помогнат на шаманите, а те от своя страна да помогнат на хората…

Ето в Тибет например понеже е съхранено това до ден днешен, може да видите оракулите какво правят. Как се обличат, как се свири, това е огромна церемония и не се прави безцелно. Така хората намират изчезнали неща, решават политически проблеми, получават духовни напътствия – чрез шамана. В Тибет е същото… не случайно си приличат дори външно тези народи, индианците и тибетците.

Един учител по Йога ми каза веднъж, че Силата наказва тези, които търсят знание от любопитство. Не знам дали е така, но това е много актуално за Растенията Учители ;)

Да, може обикновения човек да взема тези растения, но не може да го прави от любопитство. Това е все едно да правиш операция, защото ти е любопитно как изглежда сърцето на човек.


Казах да няма “шаман”, но това важи за хора с опит, които знаят как действат тия неща.

Ако човек е неопитен, задължително трябва да има някой с него, за да осигури чисто физическата му безопасност. Ако ви е за първи път, никога не правете такова нещо сами. А дори да не сте, винаги бъдете в абсолютно безопасна и изолирана среда.

Иначе може да стане реален бед трип. Много хора са пострадали заради неадекватното си поведение под въздействието на упойващи вещества. А тия неща за които говорим тук не са като наркотиците...
МНОГО ПО-СИЛНИ СА!!!

 Човек не може да си играе с огъня, без да се опари рано или късно. Длъжен съм да кажа, че риска е огромен с тия билки и не рекламирам тая работа. За тялото не са толкова вредни, но за психиката има риск… а като умът излезе от строя, тялото лесно вече може да пострада.

Има далеч по-безопасни методи за да се постигне същото нещо. Древните народи успоредно са практикували и другите методи. Не всички, но по-големите цивилизации са имали учения подобни на източните…
Тоест комбинации от мисловни, физически и дихателни упражнения+принципи за дисциплиниран начин на живот.

Легендата за Майте гласи по тоя въпрос, че когато са започнали размириците и е свършил "златният век", шаманите са забранили употребата на тия отвари и са казали да се правят само техники, подобни на тези, които може да видите в йога или тай чи.
Направилите са това, защото открили опасност в това да се живее в неспокойно общество и да се употребяват халюциногенни растения…
« Последна редакция: 02-11-2015, 00:13:37 от Boris »
Активен

Boris

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Психотропни растения
« Отговор #56 -: 02-11-2015, 00:23:30 »

Адекватният отговор на подобен въпрос, какво общо имат тия растения с природо-лечението е простичък -
Нищо!

Да, идват от природата, но те имат съвсем друга цел...
Нямат нищо общо с темата на сайта и форума!
Даже от изненада, че има такава тема тук, се почувствах вдъхновен да се обадя ;)

Живи, здрави... и умната !
« Последна редакция: 02-11-2015, 00:55:15 от Boris »
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Психотропни растения
« Отговор #57 -: 02-11-2015, 21:57:11 »

Борис, благодаря за продължението на първият Ви пост!
Никога не съм се интересувала от психотропни растения, но написаното от вас е наистина изключително интересно и съм сигурна, че ще помогне на мнозина преди да посегнат към подобен тип растение. Дано!

Инак понаучих нещичко и аз, то не е и нещичко ами толкова много синтезирана информация, че ми се наложи на няколко пъти да препрочитам написаното .. ахаха
Честно казано до сега бях убедена, че всичко което се прави и случва сред тези общества и прочие духовни личности е базирано само на духовно/ментално издигане + контрол на сетивата.
Историята за вещиците направо ме изуми... до сега вярвах, че прочетеното за тях е литературна измислица.. а то.

Човек се учи докато е жив..

Поздрави!
:love_026:
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Психотропни растения
« Отговор #58 -: 08-03-2016, 00:28:40 »

Имаме едно наргиле под ръка... Та се чудех за нещо по-безобидно и леко - за отпускане? Не говорим за баш напушване (канабис), а нещо по-слабо. Между напиване и напушване да кажем ::)
Много теъдно се отпускам с компания, а алкохола не е много полезен, а и омръзва.

Пп. Не пуша нищо по принцип.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.277 секунди с 23 запитвания.