Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: The 80/10/10 Diet  (Прочетена 5301 пъти)

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
The 80/10/10 Diet
« -: 03-12-2012, 17:08:31 »

Здравейте :)
Искам първо да поздравя създателите на сайта и форума, защото определно е глътка свеж въздух и безценен извор на знания в българското интернет пространство.
Регистрирах се днес и се учудих, че няма отделна тема, която да засяга системата на хранене 80/10/10 на dr. Douglas Graham. Намерих само няколко коментара споменаващи тази система, а тя според мен е ключ към оптималното хранене и здраве.
Книгата, която искам да представя се казва The 80/10/10 Diet на dr. Douglas Graham, за съжаление е налична само на английски език и може да бъде закупена online: http://foodnsport.com/store/index.php?route=product/product&product_id=65
или някой ако желае да се занимава с пиратство нека ми пише на лични за един pdf.
В книгата надълго и нашироко се говори за човешкото хранене, за натурална хигиена, за каква храна е пригоден човека, за различните видове въглехидрати, протеини, и мазнини и как те се отразяват на човешкия организъм, а 80/10/10 е съотношението на калориите добити от 3те макронутриента (въглехидрати,протеини и мазнини), което ще рече, че минимум 80% от приетите калории да идват от въглехидрати, предимно от цели пресни, узрели, плодове, максимум 10% от калориите да е от протеини и максимум 10% да е от мазнини. Става въпрос за Високовъглехидратно Нискомазнино хранене базирано предимно на цели, сурови, узрели плодове + зеленолистни растения и ограничено количество на ядки и семена. Книгата като цялто е написана за суровоядци, но пропорцията 80/10/10 важи и ако е включена готвена храна, както аз например я прилагам (освен тоновете плодове си хапвам и разни готвени храни като картофи, зърнени и бобови варива).
Та ще ми е интересно да започнем някаква дискусия относно книгата и тази система на хранене. Може би относно системата на хранене темата трябва да е в друг раздел?
ПоЗдрави :)
Ицо
« Последна редакция: 03-12-2012, 17:10:40 от xITSOx »
Активен
Total Liberation

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:The 80/10/10 Diet
« Отговор #1 -: 03-12-2012, 17:41:52 »

Привет :) Прав си, голям пропуск е, че няма отделна тема. Аз съм на 811 от повече от половин година и...това е най-оптималното и естествено хранене за мен. Даже имам чувството, че на хората от форума им писна да им го рекламирам  :Content_4 - emotloader:
Активен
Psychonaut

mariaazh

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:The 80/10/10 Diet
« Отговор #2 -: 04-12-2012, 15:30:28 »

Изтеглих си книгата и разгледах доста интересни неща в youtube за този начин на хранене, а и дневника на Theodora помогна с някой идеи за шейкове и зелени рецепти - благодаря, че ги споделяш! :flowers2: Набавих си всичко необходимо, изчистих от потенциални изкушения хладилника и от утре започвам.
Активен

purelove

  • Гост
Re:The 80/10/10 Diet
« Отговор #3 -: 05-12-2012, 00:31:15 »

Искаше ми се много да се включа по темата, но в крайна сметка реших, че нямам какво да добавя за режима,  с него тепърва ще се занимават диетолози, анализатори, експериментатори  и много други.  :) ( А и коя съм аз, че да има значение какво ще напиша за книгата…  :Confus_3: ) От седмици насам разсъждавам над друго - удачен ли е режима за една безпроблемна "сурова" бременност..  Интересни ми бяха паралелите с другите източници. И нали официалните избори са част от решенията, които взимаме ежедневно :) , реших да се придържам към режима през първия триместър на бременността . От днес се ангажирах с едно сериозно предизвикателство - да дообогатя менюто си с нужния процент мазнини (които досега бях изключила). Направих си ядков шейк (с 5-6 бадема), който с впечатляваща скорост организма ми изхвърли след последната глътка ...... Не смятам да дообогатявам менюто си допълнително със  суперхрани, пробиотици, добавки .. Ще консумирам само плодове, зеленчуци, семена и ядки ( в процентното съотношение)  :)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:The 80/10/10 Diet
« Отговор #4 -: 05-12-2012, 01:05:53 »

purelove, честито! Пожелавам само здраве и щастие!

Преглеждала ли си блога на нашата съфорумка Деси? Предполагам там ще има доста суровоядство за бременни.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:The 80/10/10 Diet
« Отговор #5 -: 05-12-2012, 10:04:06 »

mariaazh, аз не съм по рецептите...ям си плодовете повече на мономенюта(само 1 вид на ядене), а зелените смутита - купувам зелено, мия, слагам в блендера с 1/2 лимон и това е. Не обичам сладки зелени смутита и "сложности" Нямам нужда да си правя банана на торта, за да ми стане по-вкусен, но ако се случи някой друг да ми приготви нещо, бих се зарадвала естествено. Единственото, което правя е "шоколад" от банани и/или фурми с рожков и вода на око, но и това е рядко.

purelove, честито! Ето го и блога на Деси - http://desilifestyle.net/category/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82/
Активен
Psychonaut

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:The 80/10/10 Diet
« Отговор #6 -: 05-12-2012, 11:02:24 »

purelove, честито! Леко и безпроблемно бременеене! :flowers2:
Имам няколко познати жени пълни суровоядки, които са били такива и по време на бременност и кърмене.  ;D По мое лично мнение - това си е чудесен начин за хранене на бременна и кърмачка.  :whistling2 - emotloader:
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

purelove

  • Гост
Re:The 80/10/10 Diet
« Отговор #7 -: 05-12-2012, 16:14:34 »

Прегледах блога на Деси с най-голяма радост, благодаря  :flowers2:
 ( Иначе всички компоненти на координатната ми система са напълно действащи и налични, и са ориентирани в конкретна посока. Което е повече от окей за мен засега  :Confus_3: )
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:The 80/10/10 Diet
« Отговор #8 -: 05-12-2012, 22:58:39 »

Хей, purelove, и ти ли (me too :fluretaa:)?  :flowers2: И аз тъй, потърси инфо за Gingee  от The Garden Diet (май така беше) и нейните 3 от 5 сурови бременности  :Content_22:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

purelove

  • Гост
Re:The 80/10/10 Diet
« Отговор #9 -: 06-12-2012, 01:50:39 »

Хей, purelove, и ти ли (me too :fluretaa:)?  :flowers2: И аз тъй, потърси инфо за Gingee  от The Garden Diet (май така беше) и нейните 3 от 5 сурови бременности  :Content_22:!
„Raw pregnancy, ecstatic birth” Джинджи Талиферо
Желая ти едно 9-месечно безпроблемно приключение  :flowers2:
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:The 80/10/10 Diet
« Отговор #10 -: 06-12-2012, 10:11:24 »

green flower, честито и на теб!  :Content_14: :flowers2:

Интересни книжка, трябва да си я намеря. Интересува ме темата.
« Последна редакция: 06-12-2012, 10:12:59 от Кюна »
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:The 80/10/10 Diet
« Отговор #11 -: 06-12-2012, 18:10:02 »

ауу, честито момичета !!! лека бременност и на двете  :love_007:
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:The 80/10/10 Diet
« Отговор #12 -: 07-12-2012, 09:47:06 »

Честито на бременните.Пожелавам ви всичко да мине леко и безпроблемно. :peperudi:
По време на втората ми бременност аз също не ядях месо.Затова наблягах на повече сирене и извара.А също бих препоръчала повече червено цвекло.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.