Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Salvaje  (Прочетена 73630 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #60 -: 11-04-2013, 12:11:25 »

 E, aз прекалявам понякога с експериментите...ама все някой трябва да го прави. Радвам се, че помагам  :fluretaa:
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #61 -: 13-04-2013, 22:18:42 »

Днес направих нещо което ми се правише от много време. Улових и изядах дивеч, глухарче.  ;D

Иначе преди време, за пореден път се замислих, че трябва да си разнообразя суровото меню и реших да прочета книжка с рецепти. Този път се случи това да е 12 Стъпки към Сурови Храни на Бутенко. Добре че това не ми е първата книга за суровоядство, защото щях да реша, че е невъобразимо трудно. И изобщо книгите с рецепти май само ме депресират колко е трудно. Сигурно трябва да спра да ги чета.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #62 -: 23-04-2013, 22:07:52 »

Винаги ми е било смешно броенето на калорий, но днес нещо се вманиачих и броих (почти) усърдно. tooth Излязоха към 2700 най-малко. И научих някакви невороятни неща, като това че (само) една фурма е 66 калорий.  :surpris_22: една супена лъжица ленено масло 119, a 100 грама житени кълнове 198. Чаша сок от ябълки 114.

И най-накрая свикнах с тия житени кълнове да ги ям в по-големи количества без да ми е гадно. Или пък вече ги приготвям по-добре...Май е време да увелича кълновете.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #63 -: 25-04-2013, 22:54:14 »

Най-накрая хубаво, жегаво време. Даже някакъв комар ме ухапа преди малко.

Днес съвсем се отдадах на изкушението и изядах полвин буркан манов мед (900 cal  ;D). Нереално вкусно.

Иначе покрай друга тема от форума, пак се замислих за витамина B12 и попаднах на някакъв "западен" суровоядски форум разискваш въпросния витамин. Там намерих две свежи идей как един суровоядец може да увеличи приема на B12. Първия съвет е да не мием кореноплодните, който сами сме отгледали за да поглъщаме пръстта и микроорганизмите в нея. Тая вечер се замислих дали да мия копривата (имаше и корени) за смутито. Все пак реших да я измия.  ;D

Ако първия съвет как да увеличим приема на B12 не е за гнусливите, то втория е още по-малко за тях. Никога нямаше да се сетя, че семенната и вагиналната течност могат да бъдат използвани като източник на B12. Мда, тая вечер не съм се замислял други неща  :Content_4 - emotloader:
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #64 -: 25-04-2013, 23:28:43 »

Ако не искаш да се опаразитиш, по-добре е не просто да миеш, а много сериозно да почисваш всички корени, които използваш в сурово състояние. Бактериите са едната страна на проблема, но има и много друго, доста по-страшни. Информация за паразитите в интернет - бол.
В суровоядството това е един от големите рискове, който в никакъв случай не трябва да се пренебрегва.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #65 -: 26-04-2013, 08:56:55 »

Ако толкова си се притеснил за б12 - бий си го мускулно  tooth Почти сички дето пазят 80/10/10 си го бият. На  мен лично не ми действа добре - запича ме, което ме навежда на мисълта, че вече не ми липсва(първия път не ми подейства така).
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #66 -: 26-04-2013, 11:01:07 »

 :surpris_22: Да си го бия мускулно....Тита, плашиш ме!  ;D Това ми се вижда по-лош вариант от горните два, взети заедно. Но аз не съм се притеснил толкова де...просто правих малко research. Иначе суровите яйца мисля че засега ми стигат. Всъщност и един друг източник съм измислил за това лято, но първо трябва да проверя дали съдържа б12  tooth.

Цитат
Информация за паразитите в интернет - бол.
В суровоядството това е един от големите рискове, който в никакъв случай не трябва да се пренебрегва.

Съгласен съм че има такъв риск, но не съм сигурен дали риска е по-голям от суровоядството или от стандартната диета. Мисля си, че паразитите биха просперирали по-лесно в един затлачен организъм, пълен със застояла, нехраносмелена и гниеща храна, отколкото в организма на един суровоядец, особено ако си похапва често лук, чесън, магданоз и босилек.

Също важно е мисълта с която приемаш храната. На мен ми харесва да си мисля че ми дава сила, и да избягвам мисли за паразитите които могат да са в нея.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #67 -: 26-04-2013, 16:12:55 »

Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #68 -: 28-04-2013, 23:00:42 »

Днес (трябва да пиша бързо, че ще стане вчера  tooth) дочетах Tales of Power. Бях изненадан от това, че няколко пасажа бяха като обяснение на вчерашната ми разходка в гората привечер, или изразяват и надграждат много добре това, което си мислих тогава:

Don Juan's voice was very clear. It seemed to trigger something in me and I began to
write.
"Genaro's love is the world," he said. "He was just now embracing this enormous earth
but since he's so little all he can do is swim in it. But the earth knows that Genaro loves
it and it bestows on him its care. That's why Genaro's life is filled to the brim and his
state, wherever he'll be, will be plentiful. Genaro roams on the paths of his love and,
wherever he is, he is complete."
Don Juan squatted in front of us. He caressed the ground gently.
"This is the predilection of two warriors," he said. "This earth, this world. For a warrior
there can be no greater love."
Don Genaro stood up and squatted next to don Juan for a moment while both of them
peered fixedly at us, then they sat in unison, cross-legged.
"Only if one loves this earth with unbending passion can one release one's sadness," don
Juan said. "A warrior is always joyful because his love is unalterable and his beloved,
the earth, embraces him and bestows upon him inconceivable gifts. The sadness belongs
only to those who hate the very thing that gives shelter to their beings."
Don Juan again caressed the ground with tenderness.
"This lovely being, which is alive to its last recesses and understands every feeling,
soothed me, it cured me of my pains, and finally when I had fully understood my love
for it, it taught me freedom."

И разбира се това, за което често се сещам привечер:

"The twilight is the crack between the worlds," don Juan said. "It is the door to the
unknown."
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #69 -: 08-05-2013, 09:18:15 »

 ^-^
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #70 -: 08-05-2013, 17:37:21 »

Content Warning: Следващия материал съдържа сцени, които някой зрители може да намерят за обезпокоителни!  ;D

Всъщност и един друг източник съм измислил за това лято, но първо трябва да проверя дали съдържа б12  tooth.

Отдаде ми се шанс, да ям от "източника" даже преди формалното лято.  ;D

Тоя източник се оказа толкова екзотичен, че никъде не открих какво съдържа, но това не е толкова важно. Аз вече сериозно се съмнявам в хранителните стойности, давани по различните сайтове но...да не се отплесвам.

А сега малко плажни историй... Преди няколко лета, на плажа, една италианка, събираше морски таралежи (с пълни шепи  :surpris_22:), режеше ги с ножичка и ги ядеше. И така нахрани себе си, дето си и мъжа си. Разбира се всичко това съпроводено от много краясъци на италиански, от които схванах само манджа, манджа. След като никой от семейството й неможеше повече да яде, тя почна да храни случайни хора от плажа, между който бях и аз.  ;D Това което ми подаде ми се видя ултиматната гнус, но неисках да се правя на кифльо, под строгото й "Манджа" и го глътнах набързо. Беше много по-добро отколкото изглеждаше.

Преди месец се сетих за тая история и осъзнах, че италианката е била гений в суровоядството. :Content_4 - emotloader:

Ето малко и от моя улов.





Само водарасли ми липсваха, за една салата.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #71 -: 08-05-2013, 20:44:00 »

Хммм, аз съм опитвала в Гърция, ама бяха блудкави...едни солени такива.... :surpris_23:
Активен
Psychonaut

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #72 -: 08-05-2013, 21:13:36 »

Стига ми толкова zemianazaem за днес :-X
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #73 -: 08-05-2013, 22:19:06 »

звучи като да има вкус на сурова мида... Salvaje, така ли е?
Разглеждах ги миналото лято на един плаж на Тасос. Добре, че не успявах да се гмурна достатъчно за да си набера...през цялото време мислех, че са с меки иглички и мога да ги нароша  tooth а се оказа, че при убождане следва хоспитализация  :surpris_22:
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #74 -: 09-05-2013, 08:47:12 »

Малко по-различно е от мида, rima. Странното е че някой път са солени и друг път сладки. Предполагам като са солени лапам и морска вода.  tooth

Хоспитализация сигурно следва при сериозни набождания. Нещо като сядане върху него.  ;D Но в повечето случай няма да е нужна. Аз съм забърсвал таралеж с ръката докато плувам и не ми се наложи. Неприятното е че някой иглички като се забият така се чупят, че остават целите вътре. Едно връхче го чаках няколко месеца докато тялото ми само го изхвърли.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #75 -: 09-05-2013, 08:52:30 »

Един познат 6 месеца накуцваше...ама той се набоде на марокански  tooth Иначе принципно, ако отидеш в болница, ти бият тетанус и ти казват, че по-добре иглите да излязат сами, вместо да те режат.
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #76 -: 09-05-2013, 10:56:57 »

Да, сигурно щото е бил марокански...гръцките са много по-добронамерени. ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #77 -: 11-05-2013, 06:05:36 »

" Аз вече сериозно се съмнявам в хранителните стойности, давани по различните сайтове но...да не се отплесвам. " 
И аз ви казвам,че има някаква конспирация ама все още не мога да и хвана някое крайче, за да я разплета напълно. Вече правя експеримента с Б12 , ще видим какво ще покажат резултатите :)))  Но иначе няма промяна в самочувствието, никаква, което само ме навежда на лоши мисли към един американски селяндур с каскет.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #78 -: 11-05-2013, 14:34:55 »

... Вече правя експеримента с Б12 , ще видим какво ще покажат резултатите :))) ...

А какъв е експеримента?  :surpris_23:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #79 -: 13-05-2013, 10:56:50 »

Преди две вечери имах сън. Няма да казвам, че беше странен. ;D Сънищата по дефиниция са. Щеше да е странно, ако не беше странен.

Бях в нещо като съблекалня на спортна зала заедно с други момчета. Между нас вървеше треньор, на който виждах само ръцете. Държеше кокосови орехи и манго (как е множественото число на манго?). На всеки даваше по един от двата плода. Когато застана пред мен, първо тръгна да ми подава манго, но после все едно размисли и ми подаде кокосов орех. Пробих го с пръст  :surpris_23: и го изпих. Стори ми се доста по-пълен и вкусен от истинските кокосови орехи. В този момент имаше и съвсем леко осъзнаване, че санувам и можеби е знак, че щом треньора ми е дал кокосов орех, значи би ми помогнало за истинските тренировки ако почна да ги пия.

Това което ми пречи да взема съня на сериозно е, че предния ден бях чул някой да споменава за мляко от кокосови орехи. Така че може да е просто някаква безмислена мешеница на мозъка ми от неща, който е чул/мислил през деня и още кой знае какво...

Сега се замислих, дали ако не се интересувах от суровоядство а бях някакъв фитнес маниак нямаше да санувам, че треньора ми подава някаква кофа с надпис powermax (това име просто ми хрумна, гугълнах го и се оказа, че има такава добовка ;D) или нещо такова вместо плод.  :Content_4 - emotloader:

Този сън също ми напомня и че дълго преди да бях чувал за суровоядството, си мислех че съм напипал правилния начин да тренирам и това, което ми трябва за да докарам тренировките ми до "следващото ниво" (това сега ми звучи нелепо tooth) е някаква специална храна, която мислих, че мога да открия чрез сануване. Но от дълго време бях забравил за това. Можеби точно тоя забравен стремеж ми помогна за смътното осъзнаване в тоя сън, все пак.  :surpris_23:
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 21 запитвания.