Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Salvaje  (Прочетена 73663 пъти)

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #160 -: 24-10-2013, 15:40:03 »

ако имаш повече от доша "вата", като мен, варивата през зимата се понасят по-леко от студа :)
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #161 -: 26-10-2013, 20:44:49 »

Май имам повече вата, но нямам големи проблеми с понасянето на студа, поне физически... ;D Иначе за варивата незнам... надявам се че са преходен вариант, но и постоянен да останат няма да съм много разочарован.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #162 -: 26-10-2013, 21:14:19 »

Снощи ядох (пак щях да напиша ядах, но добре, че е Искрена да ме поправи ;D) червено цвекло. Незнам дали цвеклото има отношение по въпроса. Но литъра и полвина сок от ябълки, който изпих на сутринта със сигурност има. Никога не съм си правил клизма, но мисля, че след 1.5 литра сок от ябълки, ефекта е същия ако не и по-силен.  tooth вече ще внимавам с това сокче. За утре съм приготвил моркови и целина. Обожавам червеното цвекло, не само че те чисти, но и ти позволява да знаеш точно кога го изхвърляш.  :Content_4 - emotloader:

Днес имах странен flashback. Вървях по баира и се радвах на топлите слънчеви лъчи. И без никаква причина се сетих за една вечер от студентския ми живот.  ;D Във въпросната вечер, спах най-сладко в общижитието, когато ме събуди алармата за пожар. Преди няколко дена бяха говорили, че ще има тренировка за пожар, но ние със съквартиранта ми бяхме забравили разбира се. Раздразнени, че ни будят, решихме да преспим тренировката...но отговорничката на етажа беше сериозно момиче и ни изхвърли от стая ни. Навън беше топла вечер с луна. Разходихме се малко около общижитието. Не помня за какво говорихме точно, но доста се смяхме...И днес, докато вървях, си помислих, че това е било една прекрасна вечер. Това което на момента съм го възприемал като досадно неудобство, години по късно се е превърнало в приятен спомен.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #163 -: 26-10-2013, 21:22:06 »

a сега, ето ти още един приятен спомен - запомни, пише се "общЕжитие", а не - "общИжитие"     tooth
ако искаш може и сега да погледнеш луната и след години, пишейки в някой форум за общи жития, да си спомниш  приятно за днешната вечер   tooth
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #164 -: 27-10-2013, 22:30:47 »

Ние му викахме "овчежитие".  tooth tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #165 -: 27-10-2013, 22:56:48 »

 tooth
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #166 -: 28-10-2013, 12:12:06 »

Salvaje, аз те мислех за студент теб.. :Content_4 - emotloader:
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #167 -: 05-11-2013, 23:50:18 »

Ужасявам се от хората, които затварят прозорците, пускат щорите и включват климатика лятото. И още повече от тези, които забравят да дръпнат щорите, а предпочитат да включат лампата. Също и от тези които бързат да затворят прозореца при най-лекото захлаждане. Като тегля чертата, това значи май повечето хора. Има нещо много извратено в това да се криеш от слънцето и да предпочиташ въздух минал през вмирисания, спарен филтър на климатика пред свежия (колкото и да е горещ) въздух отвън. Да не говорим за лампата и пуснатите щори...  Климатика вече се възприема като основна даденост. Незнам направо как са уцелявали преди 20-30 години без него...

Подозирам, че скапаната храна която поемат хората, силно е намалила температурните граници в които се чустват добре. Прозореца е почити винаги затворен, защото влиза студено или защото влиза топло...Малко да ги нагрее слънцето и вече им е лошо.  Колкото по-изкуствена храна ядат, толкова по-негостоприемно място им се вижда природата, и толкова по-изкуствено подържани условия са им нужни.

Последните години храната става все по-изкуствена. Така и хората би трябвало да стават все по-изкуствени. И стават. Но все едно действа и някаква балансираща сила. Колкото по-изкуствена храната, толкова по-естествено се стреми да се храни, малка, но можеби нарастваща част от населението? Усетилите се, че нещо не е наред с масовата храна и опитващи се да е избегнат са предимно по-млади. По възрастните са безнадежден случай. Можеби, това, че докато са били млади, храната е била по-натурална, сега им играе лоша шега като стереотипите им за хранене са толкова дълбоко набити, че вече немогат да ги променят, въпреки очевидната промяна в храната от тогава.  
« Последна редакция: 05-11-2013, 23:51:49 от salvaje »
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #168 -: 06-11-2013, 08:41:35 »

salvaje , следващото лято ( в някой слънчев 38-40 градусов ден ) те каня на гости у нас, ( тъкмо ще съм радостен да се запознаем :) ) Ще бъдеш настанен в стая със западно изложение, на 12-ия етаж в бетонов блок без външна изолация. Климатик няма да е работил в стаята. Искам само на сутринта да ми разкажеш колко бързо си успял да заспиш и как си спал ( ако въобще това се е случило)   tooth

( Останалото в поста ти споделям напълно )   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #169 -: 06-11-2013, 17:41:21 »

А ако този бетонов блок без изолация се окаже и на улица с по-интензивен МПС трафик, насладата от отворения прозорец ще е пълна химера.
« Последна редакция: 06-11-2013, 17:42:55 от shofilev »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #170 -: 07-11-2013, 00:04:13 »

Бате Бино, мерси за поканата. И аз ще се радвам да се запознаем.  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #171 -: 07-11-2013, 21:44:37 »

Тук в Плая (Мексико) през деня е над 30 градуса понякога, съквартирантката ми спи на климатик и е болна от повече от седмица, а аз климатик не понасям, но обичам да усещам вятъра, затова ми е отворена и терасата и прозореца постоянно. До човек и навици си е...ако имаше как щях да съм само на открито и от време на време на сянка  tooth
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #172 -: 07-11-2013, 23:27:39 »

Здравей, Тита!  ;D За поред път само ти ме разбираш истински.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #173 -: 08-11-2013, 01:43:29 »

какъв е тоя мед с перга?
за пръв път чувам...    :surpris_23:
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #174 -: 08-11-2013, 22:47:50 »

Това е манов мед с перга... най-вкусното нещо.  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #175 -: 09-11-2013, 01:40:23 »

Това е манов мед с перга... най-вкусното нещо.  ;D
отдека се купува?    :essen:
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #176 -: 09-11-2013, 16:26:29 »

Това е манов мед с перга... най-вкусното нещо.  ;D
Aбсолютно. На мен вчера ми подариха 1 буркан, домашен. Досега не бях опитвала.. супер е!
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #177 -: 09-11-2013, 21:00:54 »

отдека се купува?    :essen:

Мда, ако нямаме късмет като на съншине, трябва да го купуваме.  ;D

Последните два пъти си го купувах от изложения (панаири?) на меда. А преди това от пазара Димитър Петков. Това май не ти върши работа, ако не живееш в София?

Аз не съм си го поръчвал online, но съм попадал на тази страница, откъде изглежда можеш да си го поръчаш:

http://www.manovmed.bg/index.php?n=pages/online
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #178 -: 09-11-2013, 21:45:37 »

Аз го купувам от магазин "Цяр" в София - отличен е. Вече няколко години купувам от един и същи производител - пчеларска ферма "Мана". Това е Манол Тодоров от Царево - няколко пъти е печелил първи награди за манов мед на изложенията в Царево.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневник на Salvaje
« Отговор #179 -: 09-11-2013, 23:21:27 »



Последните два пъти си го купувах от изложения (панаири?) на меда. А преди това от пазара Димитър Петков. Това май не ти върши работа, ако не живееш в София?

Аз не съм си го поръчвал online, но съм попадал на тази страница, откъде изглежда можеш да си го поръчаш:

http://www.manovmed.bg/index.php?n=pages/online

благодаря ти!   :)
аз за манов мед съм чувала и даже, май, съм яла, но не бях чувала за "перга"  :)
иначе, посоченият пазар не ми е далеко.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 23 запитвания.