Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса от средно начинаещ...  (Прочетена 9270 пъти)

purelove

  • Гост
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #20 -: 05-12-2012, 00:42:59 »


Purelove, нека допуснем , че си на диета или гладолечение , тогава от коя храна ще си набавяш необходимите минерали , ако не ги приемаш чрез водата ?
Дестилираната вода отнема минерали от организма и ако не се храниш пълноценно, няма как да си ги набавяш. А по време на диети и гладуване това няма как да се случи.

В някои случаи има лечебен ефект, например при някои форми пиелонефрит, на същия принцип (навлизане на вода в клетките до пръсването им) се унищожават бактериите, които предизвикват проблема. Но това става под лекарски контрол."[/i]

Също така една от основните причини за болестта Скорбут е бедната на полезни съставки вода , както и предпоставка за Базедова болест при жените......


Признавам си - трудно преглъщам твоята концентрирана мъдрост, която толкова леко си събрала в няколко изречения…  :) :Confus_3:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #21 -: 05-12-2012, 07:00:57 »

Тук Purelove ще трябва да се съглася с теб  tooth  tooth tooth
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #22 -: 05-12-2012, 13:48:11 »

Дали все пак някой ще обърне внимание на факта, че създадох тази тема, за да потърся съвет относно новия за мен начин на живот. Няколко пъти зададох съвсем конкретни въпроси, но явно е трудно да отговорите или поне да споделите мнение. Много по-трудно, отколкото да направите някой не дотам сведущ на пух и прах.
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #23 -: 05-12-2012, 23:50:44 »

Дали все пак някой ще обърне внимание на факта, че създадох тази тема, за да потърся съвет относно новия за мен начин на живот. Няколко пъти зададох съвсем конкретни въпроси, но явно е трудно да отговорите или поне да споделите мнение. Много по-трудно, отколкото да направите някой не дотам сведущ на пух и прах.

Здравей Крем :)

Първото:  за водата казах какво мисля и какво правя. Всичките там кислородни, въглеродни, кремъчета и камъчета разни, живи, мъртви, заседяли и недоспали води не са за мен и си мисля че е излишно вманиачаване (което не че не действа - убежденията са си убеждения, плацебото си е плацебо... ). Ям си плодовете и от време на време пия изворна-купешка...

Второто: подкарай си кълновете с бурканчетата (ако разбира се не си го направила вече) и ако видиш, че се влюбиш в този начин на хранене и така да се каже ти е в кръвта, а не просто времено влечение – тогазе мисли за ферми

Третото: същото! И евтинките вършат работа! Моята сокоцедачка е от WWI сигурно и съм си доволен. Разбира се като се прецака ще си взема наистина някаква много яка (точно защото съм разбрал вече че без този уред не мога)

Последното: Този въпрос е доста интересен! Какво мисля аз: Проблема наистина е точно в недостига на минерали в сегашните парникови, отколкото в отровите, за които разправят (стига да не е пръскано разбира се).То пък ако беше чак толкова отровена тази маруля да речем нямаше да порасне. От обикновено 50-тината минерала казват, че се мяркат към само десетина в сегашните дет` слънце виждат чак на пазара. Затова ако не можеш да си намериш „по-чистички” наблегни на разнообразието. Нямаш си на идея колко видове и количество зеленчуци консумирам на ден. За   нитратите и радиацията някъде из предни постове съм споделял мнение. Анемията...ако си кафа джаскай тонове зелени зеленчуци (магданоза е голяма работа) и си дръпвай домашно винце по малко вечер. Ако си по ватеста може и на сокове и смутита да ги църкаш зеленотиите ама нека и друг да се изкаже, че тук личния ми опит куца...

Здраве ти желая:)
« Последна редакция: 06-12-2012, 00:04:36 от Spanaka »
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #24 -: 06-12-2012, 12:00:12 »

Благодаря от сърце, Spanak,  :thankyou::thankyou:
Активен

Силвия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #25 -: 12-01-2013, 19:27:07 »

Здравейте ! Вчера си закупих дестилатор Дринк /фирма Раянс/. Към настоящия момент съм изпробвала два пъти уреда, като и в двата случая ползвах филтрирана вода през кана Brita. При завършване на процеса на дъното на уреда се беше наслоила около сантиметър люспеста кафеникаво-червена маса  , а днес се бяха  утаили някакви ситни частици подобни на пясък  :surpris_22: Следобед си купих широко-спектърен индикатор за вода от зоомагазина в Гранд Мола. Тествах няколко налични вида води като чешмяна (даде оцветяване в тъмно-зелено до синьо, което по скалата на оцветяване отговаря на ph м/у 7.5-8. Изворна "Девин" вода реактива даде оцветяване в светло зелено, което отговаря на ph 6.5 (а на етикета на бутилката е обозначено 7.8 ph  :surpris_23: ) Газираните води -Девин, Кинлей и Сан Пелегрино дадоха оцветяване в тъмно червено или ph 3.5 (т.е. киселинен х-р), като отново на етикета на Девинската е посочено Ph 7.8 . Умишлено взех реактив (на капки) , а не тест ленти т.к имах опасенията, че реактива върху хартията може да се е изпрарил и да не са особено благонадеждни. Възможно ли е да дават отклонения, разликите са сериозни от производствените  :surpris_23: По правило дестилираната вода няма ли Ph около или над 7? В понеделник смятам да занеса проби в някоя лаборатория или ХЕИ. Но понеже нямам опит и не съм запозната по въпроса моля да ме насочите къде да направя пробите. От Варна съм. В ХЕИ не знам дали ще ми обърнат внимание изобщо и консултират ли физически лица или обслужват институциите, а в търсачката не ми излизат лаборатории за анализ и оценка качеството на водата във Варна. Не може да няма  :Confus_3: Благодаря предварително за помощта !
Хубава вечер на всички
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 23 запитвания.