Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса от средно начинаещ...  (Прочетена 9271 пъти)

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58

Здравейте отново на всички! Реших първо да изчета всичко, преди да задам въпросите си, ама то няма изчитане, бе хора   :surpris_22: :Content_4 - emotloader: , така че реших да задам няколко основни за мен въпроса и предварително се извинявам, ако вече всичко е написано и казано.

Първо водата. Ясно ми е, че има много мнения по въпроса, каква точно вода е най-добре да се пие. Аз реших да бъде дестилирана, която после да обогатявам с камъчета разни и евентуално да правя част от нея на жива и мъртва, как звучи само  tooth. Та тук въпроса е: какъв дестилатор да поръчам, какви камъчета точно и откъде и какъв активатор (аз открих май само един тук в бг, "активатор да 3м титан". Него ли да взема или има нещо по-добро.

Второ. За кълновете. Онази микроферма, българската, добра ли е, още ли бръмчи, че мисля да ми е в спалнята :Confus_3:. Ако се откажа от нея, мисля да направя онова с двете кутии, която някой от вас беше описал, едната с дупки, извинявам се че не запомних името,  :flowers2:, но много благодаря за идеята.

Трето. Сокоизтисквачка. Доколкото разбирам най-доброто в бг е тази - кювингс нс 900. Други предложения?

И последно засега. Как си набавяте зелени зеленчуци, интересува ме желязото  :weight_lift:щото леко анемична си падам. Имам предвид как ги набавяте сега, като всичко е от парник - марули, спанаци и тем подобни.

Благодаря на търпеливите, които ще ми отговорят и на всички останали, които сте споделили тонове ценна информация. :thankyou: :thankyou: :thankyou: а аз продължавам да чета  :kisss:

Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #1 -: 30-11-2012, 17:00:48 »

В гулиите има желязо.  :essen: Прочети тук: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=683.0
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #2 -: 30-11-2012, 17:25:45 »

Значи това ще е желязото зимата.
Благодаря, Иване!
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #3 -: 30-11-2012, 18:18:16 »

Не се ограничавай само с гулиите. В спанака също има желязо.  :pensif_29: Проучи и други храни и разнообразявай, за да не ти омръзне. :fun_096: Добър апетит! :essen:
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #4 -: 30-11-2012, 18:29:35 »

Желязо има и в следните неща: зрял боб, грах, нахут, леща, соеви зърна (ако употребяваш соя), зеле, спанак, броколи, орехи, пшеница, ръж, овес, кафяви водорасли, в сушените сливи, кайсии и стафиди........... и други сигурно, но това се сещам на първо четене и "зимно".
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #5 -: 30-11-2012, 22:33:17 »

Също богати на желязо са червеното цвекло и фурмите.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #6 -: 30-11-2012, 23:11:12 »

Крем , относно водата най-добре е изворна , като вече от нея си правиш жива и мъртва и си я обогатяваш с камъчета. Дестилираната е мъртва вода. В нея няма бактерии и микроби , но няма и полезни микроелементи. Тя е подходяща най-често за временно ползване , за пречистващи диети и т.н. , но не и за постоянно ползване. Хубаво е от време на време да сменяш и различни видове минерална .
Относно това , че зеленчуците са от парник това не е проблем , стига да не са торени с изкуствени торове и химикали ,а с биологична тор.
Активен

purelove

  • Гост
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #7 -: 30-11-2012, 23:38:28 »

Elea, имала ли си досег с дестилирана вода  ???  :surpris_22:
Активен

purelove

  • Гост
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #8 -: 01-12-2012, 00:39:30 »

Крем , относно водата най-добре е изворна , като вече от нея си правиш жива и мъртва и си я обогатяваш с камъчета. Дестилираната е мъртва вода. В нея няма бактерии и микроби , но няма и полезни микроелементи. Тя е подходяща най-често за временно ползване , за пречистващи диети и т.н. , но не и за постоянно ползване. Хубаво е от време на време да сменяш и различни видове минерална .
Относно това , че зеленчуците са от парник това не е проблем , стига да не са торени с изкуствени торове и химикали ,а с биологична тор.
Да, организма ни се нуждае от определен арсенал от минерали и микроелементи... Но кой е казал, че е необходимо тялото ни да си ги набява от водата  ??? Във водата, вярвай ми, няма нито един минерал, който да не изобилства във храната ! В този контекст водата е може би най-ненадежният източник на минерали. Не водата , която пием , а храната е най-добрият източник на минерали !!

Дестилираната вода се използва за интравенозно хранене, различни терапии (инхалациоона например), за приготвянето на медикаменти, в детската кухня и пр. Е, как ти се струва ? Не е ли "разумно" да е добра за всеки организъм? Не трябва ли да бъдем достатъчно взискателни към вида на водата, която приемаме (при положение, че близо 68 % тялото ни е вода ) ??? ??? ...........

Дестилираната вода е единственият вид, отговарящ на дефеницията за ВОДА (в съотношения кислорд : водород); Единственият естествен универсален разтворител, който не уврежда тъканите... Идеалната вода за правилното и ефективно функциониране на основните "филтри" - бъбреците ни, както и на всички останали органи и системи.. Задължителна и всепризната за биомедицински приложения (както вече опоменах).. Основен критерий и мерило за чистотата на питейната вода !!  Най-полезната и най-здравословната вода !! Главният ключ към здравето и енергетичността. Основно профилактично средство, помагащо ни в борбата със замърсената и отровна индустриална епоха, в която живеем.... :Confus_3: :Confus_3:

Моля те, нека доизясним объркването около приложението на гороопоменатите води - дестилирана, минерална , изворна .......  :Confus_3: :Confus_3: То верно човешката клетка е безсмъртна , но е и важно водопроводната вода в кухнята какво съдържа !  :surpris_23: А под изворна и минерална какво рабираш - "Девин", "Горна баня" ...Или ?? Кой ми гарантира на мен , че тази вода е чиста и ще подържа тялото ми в по-добро здраве (отколкото дестилираната) ?!  :pensif_29:
 
Крем, кожата е пряк път за проникване т.е. абсорбиране както на вода, така на токсини и всичко останало. Взимането на душ с хлорирана вода те излага на много по-голям риск и опасност от токсини, отколкото при пиене. Препоръчвам ти (докато избереш какъв вид вода да пиеш) да си вземеш душ слушалка с филтър (който  отстранява от водата вредните йони на тежките метали - хлор, пестициди и пр.) Или пречистваща система за обратна осмоза (само , че там и разходите са по-големи .., над 2000 лв ни излезе преди 2-3 год). В момента не знам как вървят цените.  :surpris_23:
P.S. ползвам дестилатор от години. Закупих до през ebay.com. Капацитета му е 5л на час, цената не съм сигурна (то да беше едно ;D ..) .. мисля, че около 800-900 лв ми излезе с доставката .
« Последна редакция: 01-12-2012, 00:49:46 от purelove »
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #9 -: 01-12-2012, 10:34:09 »

 :thankyou:  :flowers2: :peperudi: :Content_22:Благодаря на всички, прегръдки!!!!
Относно водата, да, със сигурност изворната е най-добра, но ако си я наливам от високопланински извор :)
Което няма как да стане. Затова съм избрала дестилираната вода, нямам колебание по този въпрос. Проблемът тук е чисто технически, кой дестилатор точно да поръчам.

Purelove, благодаря за дългия пост,  :love_006 - emotloader:, ще прегледам ибей, амазон, иначе тук има 1-2 варианта, които, хм, не знам доколко са читави. Благодаря за идеята за слушалка, ще прослушам магазините, да видим чували ли са за такова нещо. Искам да те попитам, откъде взе камъчета и какви точно би препоръчала, както и какъв уред за правене на жива и мъртва вода използваш. Много ми се искаше и аквадиск да си намеря, но само в Русия май има (Зеланд, да :), фенка съм му).

Изобщо променям в момента цялото хранене и пиене и мисля че най-базовото е водата, затова от нея тръгвам, а междувременно правя и другите крачки. Добре че на мъжът ми му допада доста идеята, даже по лесно преминава, а детенце и то се радва и възприема  новата "лудост" на мама. Което като цяло е доста подпомагащо :whistling2 - emotloader: :peperudi:

Елеа, благодаря за пояснението за парниците, ще разпитвам значи за торта, а пък те дано си кажат,  ;)

Кюна, Salvaje, благодаря за идеите :flowers2:.
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #10 -: 01-12-2012, 11:45:23 »

Намерих в немския амазон един дестилатор с марката на др. Хулда Кларк. Надявам се ,че това е достатъчна гаранция за продукта. Някой да има опит с нейни продукти? Уф, можеби много задълбавам... :Confus_3:

Да използвам поста и за още един въпрос - има ли според Вас на бг пазара поне една марка банани, които да не са гмо? :surpris_23:...че иначе ще ми трябва африкански амазон ...това малко смях през сълзи... tooth

Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #11 -: 01-12-2012, 11:58:04 »

от биоамазон пазарувай  :surpris_22: амазона едва ли е гаранция..
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #12 -: 01-12-2012, 12:04:41 »

Крем :flowers2:

Също богати на желязо са червеното цвекло и фурмите.

Знаех си, че забравям още нещо. :)

То наистина е хубаво да се ползва изворна вода... Ама за съжаление не ми се намира в двора или някъде наблизо естествено некаптирано изворче... Та, търся си други източници и аз... По-добре да си сипя от чешмата направо вода, отколкото да пия вода стояла кой знае колко време в пласмасово шише и съхранявана кой знае как... От както живеем в къща се опитвам да навия мъжа ми да си сложим система за обратна осмоза, ама тц. Удрям на камък. :(
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #13 -: 02-12-2012, 17:36:00 »

Elea, имала ли си досег с дестилирана вода  ???  :surpris_22:

Да,Purelove, пила съм такава вода, а сега я използвам най-често в домашната козметика, която приготвям – кремове, сапуни, пасти за зъби и т.н....

Purelove, аз не отричам полезните качества на дестилираната вода. Преди време след прочитане на няколко материала за дестилираната вода , също като Крем бях взела решение , че ще започна пия само такава вода. Преди това , обаче реших да събера повече информация по този въпрос. Аз разбирам защо така реагираш.....сигурна съм , че си чела  и имаш доста познания относно видовете вода и техните качества , но може би просто не си попаднала на информацията където е обяснено за отрицателните последици от постоянното използване на такава вода. Да , сигурно положителните са повече от отрицателните , но все пак и тях ги има.Аз за това реших да спомена нещо в тази връзка дори и бегло , тъй като, както каза Крем , тя вече го е решила и аз не съм тази , която да я разубеждавам. Само исках да й дам сигнал , че всяко нещо си има както положителни , така и отрицателни свойства и качества и ако тя иска да се поинтересува и прецени риска.

Да, организма ни се нуждае от определен арсенал от минерали и микроелементи... Но кой е казал, че е необходимо тялото ни да си ги набява от водата  ??? Във водата, вярвай ми, няма нито един минерал, който да не изобилства във храната ! В този контекст водата е може би най-ненадежният източник на минерали. Не водата , която пием , а храната е най-добрият източник на минерали !!

Purelove, нека допуснем , че си на диета или гладолечение , тогава от коя храна ще си набавяш необходимите минерали , ако не ги приемаш чрез водата ?
Дестилираната вода отнема минерали от организма и ако не се храниш пълноценно, няма как да си ги набавяш. А по време на диети и гладуване това няма как да се случи.
Дестилираната вода „отмива” , а не внася нищо в организма. За това се използва при лечения , с цел да отмие шлаки , токсини , бактерии и т.н.

Цитат
Дестилираната вода е истински мъртва вода. Вода, която не съдържа практически никакви соли и добавки. При употреба на такава вода налице е бързо отмиване на соли и органични съединения от организма.

Леонид Казанский - http://matrixbg.info/articles/why-the-water-is-quiet/

Не трябва ли да бъдем достатъчно взискателни към вида на водата, която приемаме (при положение, че близо 68 % тялото ни е вода ) ??? ??? ........... [/b]

Именно! Точно за това водата трябва да е богата на полезни съставки. Чрез водата те преминават много по-бързо и лесно в лимфата и кръвта , от колкото чрез храната. И нека не забравяме , че човек може да издържи сравнително доста повече  време без храна , от колкото без вода.

Тъй като Крем спомена , че е анемична искам да обърна внимание на следното –

„Дестилираната вода, с цел да изравни осмотичнто налягане от двете страни на мембраната на клетките, навлиза в тях и ги раздува. Това може да довде дори до пръсването. Ако клетката е еритроцит, хемоглобинът се "излива" директно в кръвната плазма,нарича се хемолиза и има своите последствия, включително води до анемия. За пример, зачервяването на очите, когато се плува с отврени очи в сладководен басейн е резулат на това.

В някои случаи има лечебен ефект, например при някои форми пиелонефрит, на същия принцип (навлизане на вода в клетките до пръсването им) се унищожават бактериите, които предизвикват проблема. Но това става под лекарски контрол."


Също така една от основните причини за болестта Скорбут е бедната на полезни съставки вода , както и предпоставка за Базедова болест при жените. Именно за това ако ще се ползва дестилирана вода , тя трябва допълнително да се обогатява , както Крем каза , че ще го прави с разни камъни.

Моля те, нека доизясним объркването около приложението на гороопоменатите води - дестилирана, минерална , изворна .......  А под изворна и минерална какво рабираш - "Девин", "Горна баня" ...Или ?? Кой ми гарантира на мен , че тази вода е чиста и ще подържа тялото ми в по-добро здраве (отколкото дестилираната) ?!  :pensif_29:

Не , под минерална и изворна вода нямам предвид "Девин", "Горна баня" и т.н. Самия факт, че се продават в пластмасови бутилки е достатъчен да се развали качеството на водата , дори и да е било добро в момента на бутилиране.

Под изворна вода разбирам – вода , която лично да отидеш да си напълниш от извор , кладенец или чешма изградена върху място където извира такава. Обикновено, тези извори за съжаление са в планинските райони, в най-добрия случай в някои села.

Под минерална вода разбирам – извор или чешма с вода , която в повечето случаи е топла , за разлика от изворната и богата на различни видове минерали.

Май стана доста дълго ... :flowers2:
« Последна редакция: 02-12-2012, 17:38:24 от Еlea »
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #14 -: 02-12-2012, 20:19:09 »

purelove, искам да те питам за тази система с обратна осмоза. Ползвате ли минерализатора й и всъщност вашата има ли минерализатор (да не би да се бъркам нещо)?
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #15 -: 02-12-2012, 22:02:33 »

Elea, като четох поста ти , неволно се сетих за  "открийте деветте разлики" .. :)
Ама айде , нека да са само 5   :)
- При гладолечение организмът не се нуждае от минерали - нито от водата , нито от някъде другаде :) , защото те му пречат да премине на ендогенно хранене . А това е смисълът от гладуването :)
- Казваш, че водата трябва да е богата на "полезни съставки"?  Без никакво съмнение! Само че това важи за растенията  ::)   За тях наистина са добри неорганичните "съставки" на водата. За нас са добри органичните.
-  Някой казал, че с дестилирана вода клетките щели да гръмнат..? Аз не знам в природата дзверовете да пият някаква друга вода , освен дестилирана (дъждовната е такава) :)   Значи , упорито продължават да живеят с гръмнали клетки  :surpris_22:Ако може , същият авторитет да ми обясни защо за нас това е лошо , а за тях - не , ще си платя за консултацията :)
-   Това , че човек издържа малко без вода , не се дължи на липсата на съставките от нея :) ( ако не вярваш, питай който и да е  физиолог.  Според мен  дори да е пиян като леопард, ще  успее да го потвърди :) )
-  Скорбутът не беше ли заради липсата на вит.С ? ;)   Значи супер  :thankyou:, някой вече  е открил , че във водата има и вит. С !  Дай го бъзро да го разцелуваме :)
 (Ти да не вземеш да се обидиш, тук е така - чешем си езиците понякога , докато скучаем  :) ,все пак нали е неделен следобед  :) , как беше казано - " Мнозина мечтаят за безсмъртие , а не знаят какво да правят със себе си в дъждовен неделен следобед " :) )
« Последна редакция: 02-12-2012, 22:10:23 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #16 -: 03-12-2012, 00:06:24 »

    Въпроса с водата (особено след мистър Емото) е като с В12 - на никой в планетарен мащаб не му е ясно за какво иде реч. Да кажа за себе си: почти не пия вода...ни минерална, ни дестилирана, ни изворна, ни дъждовна, ни канализационна(ммм...затова май не съм сигурен). Зачапрастил съм яко плодове, краставици, фрешове от кво ли не и си се чувствам доста добре от таз ужким най-структурираната. НО аз съм "кафа" и цоцам вода даже и от въздуха!!! Напоследък надигам някаква изворна само след тренировка или след кисело зелце:) (заради солта)
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #17 -: 03-12-2012, 12:51:39 »

Емото  набляга на енергетичната и информационната  същност на водата  ;)
( моите отметки бяха по материалната ..)
« Последна редакция: 03-12-2012, 12:54:07 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #18 -: 03-12-2012, 14:58:43 »

Здравейте, здравейте, я каква здравословна дискусия се е заформила тук :Content_14: :Content_14:

добре, ясно, значи дестилираната вода е супер, само кажете откъде да намеря  кремъчета да я обогатявам.Тези от вас, които пият дестилирана вода, с какво я обогатявате ??? кажете си, моля...и още нещо, ако правите жива вода, кой уред препоръчвате,  :Confus_34:

Елеа, благодаря за информациите, а ако ти си избрала да пиеш не-дестилирана вода, това със сигурност е добре за теб, все пак най-важно е човек в какво вярва,  :flowers2:

Гарване, бъзикаш се нещо май, само така, от много сериозност полза никаква  :pensif_29: Дали все пак да не проверя дали няма биоамазон  :bleh :Content_4 - emotloader:

И сега за да се посмеете всички, ще ви питам отново - кажете за бананитееее, кои стават за ядене или всички са гмо шит.

поздрави на всички  :peperudi: :Content_22: :Cherries

..а и да ви информирам, че, от днес вече не пия кафе и не ме питайте какво ми е...на бедната наркоманясала тиква... :Confus_3:


Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Няколко въпроса от средно начинаещ...
« Отговор #19 -: 03-12-2012, 15:16:56 »

..а и да ви информирам, че, от днес вече не пия кафе и не ме питайте какво ми е...на бедната наркоманясала тиква... :Confus_3:

Ще ти кажа какво ще й е след няколко дни само на бистра водица... така ще й просветне, че ум да ти зайде!  :Content_22: Да спреш кафето си е добра стъпка, браво на теб!  :Content_14: :flowers2:
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.