Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: КРЪВОДАРЯВАНЕ  (Прочетена 2012 пъти)

Freshcheto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
КРЪВОДАРЯВАНЕ
« -: 27-11-2012, 17:53:10 »

Здравейте,

не знаех къде е редно да отворя тази тема, но от известно време ме вълнува един въпрос и бих искала ако някой има опит да сподели. Става дума за това, че от доста години - над 5 да кажем - съм кръводарител и веднъж, а в последно време и по два пъти годишно безвъзмездно дарявам кръв. С хемаглобина никога не съм имала проблем по лекарските стандарти, въпреки че се храня предимно вегански, гладувам, плодувам и суровоядствам на определени периоди.
Последното ми кръводаряване беше през октомври тази година. Винаги след това се чувства страхотно, но точно този последен път съвпадна с лек срив в имунната ми система и ме на паднаха някакви гъбички...поразболях се за ден-два..предполагам няма връзка, но пък и един познат ми каза спри се вече с това кръводаряване не си месоядна и не е полезно за теб, така както преди беше....

Дали според вас има някаква връзка и проблемно ли е един веган да дарява кръв без от това да има някакви не много добри последствия за него?
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:КРЪВОДАРЯВАНЕ
« Отговор #1 -: 27-11-2012, 18:24:33 »

мен ме е страх от такива неща, дори не си знам кръвната група коя е, въпреки че вероятно ще е добре да си я изследвам ...иначе не мисля, че е проблем това, че се храниш правилно - много си заблудена и ти да се връзваш ...ама според мен не е добре да е покрай гладуването... в смисъл, като се чувстваш силна тогава дарявай според мен, а не като ти скимне.. щото може да си била леко отслабена в него момент и кръводаряването допълнително да те е отслабило  :pensif_29:

коя група си, че ми е любопитно? :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:КРЪВОДАРЯВАНЕ
« Отговор #2 -: 27-11-2012, 20:27:15 »

Не мисля, че има отношение към начина на хранене, това дали ставаш за кръводарител или не.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:КРЪВОДАРЯВАНЕ
« Отговор #3 -: 27-11-2012, 21:14:21 »

Фрешче, има какво да споделя, темата е интересна , защото кръводаряването е доста силен оздравителен метод само по себе си . ( отивам да тренирам , после ще пиша  :weight_lift:)
 (темата е за раздел "здраве" , ще я преместим)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:КРЪВОДАРЯВАНЕ
« Отговор #4 -: 27-11-2012, 21:19:14 »

Не мисля, че има отношение към начина на хранене, това дали ставаш за кръводарител или не.

...или по-точно няма отношение дали ядеш животинска храна или не.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Freshcheto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:КРЪВОДАРЯВАНЕ
« Отговор #5 -: 27-11-2012, 21:35:33 »

кръвната ми група е А+. И мен винаги много ме е страх и даже от притеснение вдигам кръвно.....та става нормално 120 на 70 иначе ми е малко по-ниско :D....и като видят и хемоглобина че е ок....винаги ми я взимат. И аз съм чувала за силния очистващ ефект на кръводаряването, особено е хубаво за мъжете - все пак жените така или иначе с месечния цикъл се попречистват..подбудите ми обаче са само и единствено хуманни  :Content_22:
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:КРЪВОДАРЯВАНЕ
« Отговор #6 -: 27-11-2012, 22:37:45 »

Менструалната кръв няма нищо общо с онова, което ти точат от вената!
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:КРЪВОДАРЯВАНЕ
« Отговор #7 -: 02-12-2012, 23:20:02 »

...но пък и един познат ми каза спри се вече с това кръводаряване не си месоядна и не е полезно за теб, така както преди беше....

Мисля, че аз съм този познат :whistling2 - emotloader:иии може биии...най-вероятно греша!
Моля ви продължете темата! Живо ме интересува! Пак ми предстои кръводаряване...(ама предното ми беше преди 1.5год., а фрешчето ги пердаши на всеки 6месеца)
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 22 запитвания.