Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: istinata za surovoiadstvoto  (Прочетена 6466 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:istinata za surovoiadstvoto
« Отговор #20 -: 25-11-2012, 11:34:43 »

Обогатяващо tooth Сега кажи, че ученето на чужди езици е вредно  :Content_4 - emotloader: Това си е средство за комуникация, а аз предпочитам да комуникирам с повече хора като мен и без английски(пимерно) би било невъзможно
Активен
Psychonaut

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:istinata za surovoiadstvoto
« Отговор #21 -: 25-11-2012, 12:15:22 »

Обогатяващо tooth Сега кажи, че ученето на чужди езици е вредно  :Content_4 - emotloader: Това си е средство за комуникация, а аз предпочитам да комуникирам с повече хора като мен и без английски(пимерно) би било невъзможно
Според мен никой не твърди, че ученето на чужди езици е вредно. По-скоро става въпрос, че майчиния ни език е българския и е добре поне от уважение към сънародниците ни да пишем на него  :pensif_29:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:istinata za surovoiadstvoto
« Отговор #22 -: 25-11-2012, 16:58:43 »

Според мен никой не твърди, че ученето на чужди езици е вредно. По-скоро става въпрос, че майчиния ни език е българския и е добре поне от уважение към сънародниците ни да пишем на него  :pensif_29:

Точно така, то си е регламентирано в т.3 от "Малки правила за ползване на форума":
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=607.0
« Последна редакция: 25-11-2012, 17:09:24 от Ros »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:istinata za surovoiadstvoto
« Отговор #23 -: 25-11-2012, 23:03:16 »

За писането във форума не съм казала нищо, самата аз не го правя дори и постовете ми които са на англ им правя резюме на бг.Въпросът опираше само трептенето и ДНК-то  в горния пост :bleh
Активен
Psychonaut

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:istinata za surovoiadstvoto
« Отговор #24 -: 26-11-2012, 02:07:40 »

Да вярно е че езика вляе чрез трептенето си на човешката ДНК. Това сам го анализирал отдавна. Всащност нещата стоят по слиедня начин. Всащност ПРИРОДАТА ВЛИАЕ ЗА ФОРМИРАНЕТО НА ЕЗИКА. Всащност парвично природата вляе варху човешката ДНК. Сега ще обеснеа с примери. Да вземем  Гарця какво е характерно това е средиземноморска дарзава с много море хората там са израснали с морето и какво е характерно за морето много веатар и шум на вални. За да се чуват там хората треабва да говореат с силни букви които да се чуват. В ГРАЦКИА ЕЗИК Е СИЛНО ЗАСТАПЕНА БУКВАТА С ТОЕСТ ТОВА Е САСКАСХТ ЕЗИК!!! От там този саскащ език вляе на гените. Така е сащо и с чаиките които имат креаскащи звуци които не са характерни за другите птици наватре в сушата!!!!
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:istinata za surovoiadstvoto
« Отговор #25 -: 26-11-2012, 03:36:05 »

Друг пример как природата вляе за формирането на езика и от там на гените е следнят Арабскят език парвите хора са населеавали  места бедна на вода около и вав пустините. Характерно за арабшкя език че това е гарлен език тоест в формирането на думите участва повече гарлото. Хората които са населеавали земи около пустините поради липсата на вода са били с пресахнала уста и единственя метод да се говори е като се използва повече гарлото. Опитайте да говорите с пресахнала уста и ще видите че използвате повече гарлото
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:istinata za surovoiadstvoto
« Отговор #26 -: 26-11-2012, 09:55:40 »

хубаво де, с това не споря  tooth, ама какво е лошото на инкорпориране на чужди думи, "градени върху съвсем друга основа"
Активен
Psychonaut

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:istinata za surovoiadstvoto
« Отговор #27 -: 26-11-2012, 10:23:45 »

Златке, баста с импулсите за инкорпориране в хейтърския имидж, който имаш за универса.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:istinata za surovoiadstvoto
« Отговор #28 -: 26-11-2012, 11:31:27 »

Заключвам темата. Ако искате да обсъждате нещо подобно, моля опитайте в нова тема, където да пишете разбираемо и културно. Сещайте се кого имам предвид.
« Последна редакция: 26-11-2012, 11:36:23 от hdeshev »
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.