Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Hi:)  (Прочетена 6730 пъти)

mariaazh

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Hi:)
« -: 19-11-2012, 12:30:40 »

Здравейте,
Казвам се Мария и от 3 години съм вегетарианка (всъщтност цялото ми семейстово, без кучето, е такова). Живея в София с Бобо (на снимката) и от лятото (след като ми попаднаха няколко статии за суровоядството) се опитвам да се храня по този начин поне 3 дни от седмицата. Случайно попаднах в този форум, но има много полезна информация и интересни рецепти. Аз като начинаещ едва ли ще има какво много да споделя, но ще се постарая да пробвам повече рецепти. Благодаря, че ги споделяте. Наздраве!
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Hi:)
« Отговор #1 -: 27-11-2012, 11:10:44 »

здравей :) честно казано, чудя се защо кучето не е вегетарианец след като цялото семейство е?  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Hi:)
« Отговор #2 -: 27-11-2012, 11:18:35 »

Привет  и от мен!  :Cherries  :Cherries  :Cherries
щото би било срещу природата му  tooth
Активен
Psychonaut

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Hi:)
« Отговор #3 -: 27-11-2012, 11:20:15 »

ти пък откъде знаеш теодора, да не би да си била куче  :surpris_22:

що да не си хапва плодове и зеленчуци животинката ...нали има изследвания правени с мишки дето оздравяват от ракови образувания и т.н. като ядат здравословна храна ;)
Активен
"няма грешки, има само уроци"

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Hi:)
« Отговор #4 -: 27-11-2012, 11:38:42 »

Привет и от мен! :flowers2:

Гарване, не си прави гаргара с кучето! То е хищник. А мишката е гризач - за нея е по-полезно нещо растително. :pensif_29:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Hi:)
« Отговор #5 -: 27-11-2012, 12:43:46 »

Прекрасно. Заглавията на другите теми обаче вероятно вече ще бъдат на български  ;)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Hi:)
« Отговор #6 -: 28-11-2012, 10:21:05 »

Да караш куче да яде растителна храна, е като да караш човек да яде месо - да ще оцелее, но няма да е в особено добро здраве  :whistling2 - emotloader:
Активен
Psychonaut

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Hi:)
« Отговор #7 -: 28-11-2012, 11:08:45 »

абе ако даваш на кучето месо ..нали и на теб ще ти се дояде, ето аз взех да огладнявам докато те слушам, теодорке  >:( >:(
Активен
"няма грешки, има само уроци"

mariaazh

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Hi:)
« Отговор #8 -: 28-11-2012, 14:59:39 »

Цитат
Прекрасно. Заглавията на другите теми обаче вероятно вече ще бъдат на български

Извинявам се, моя е грешката.

За Бобо - фен е на всякакви сурови плодове (без цитрусови) и печени зеленчуци, поне 40% от храната му се състои от това, но без месо и риба не може. Макар и тежащ само 2 кг, той е опасен и кръвожаден хищник. Но иначе подкрепя начина ми на хранене (остава повече месо за него, тоеритично:))).
Активен

purelove

  • Гост
Re:Hi:)
« Отговор #9 -: 28-11-2012, 15:54:18 »

Ха-ха-Ха  tooth tooth Моят кокершпаньол от близо 2 год е на вегански режим   :)  Абсолютно сериозно :)) Всичко започна с демонстрация на интерес към обелки от краставици, моркови, зеле  tooth  И така започнах да добавям по някой друг морков, листа от зеле, спанак ... м/у гранулите. От един определен момент започна да има нулев интерес към кучешката храна (фрискас и педигрипал) . С особено висок рейтинг се ползва една от био веганските кучешки храни в зоя , от която взимах близо 6-месеца. Но започна да ми се отразява чувствително чисто финансово (около 14,50 лв за килограм ..  :surpris_23: ) Сега и взимам по-рядко - на всеки 4 седмици веднъж. През останалото време й пека домашно приготвен хляб или курабии - брашно от прешеница, царевица, ръж, соя , трици.., по-едро смлени от същите, семена - главно слънчоглед, че понякога и спирулина и хлорела добавям. Другата и любима храна е дом. приговтен пастет от соев протеин, овесени ядки и зеленчуци (варен грах и моркови предимно) . Не ме разбирайте погрешно -това не е моя някаква прищявка за хранително пълна и балансирана диета. Не ! Но след като храносмилателната система на кучето се адаптира към новия тип хранене , не виждам защо да не го поддържам.  :Confus_3:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Hi:)
« Отговор #10 -: 28-11-2012, 17:06:45 »

Гарване, мен не ми се яде и грам месо...ако толкова ти се яде, сигурно е по-добре да си го ядеш, знам ли... :surpris_22: Дори в момента, като мина покрай кебапчийница и ми става едно гадно от спомена за студено мазно на небцето...бля

purelove, щом кученцето си го е избрало, значи наистина е по-добре...а и честно казано тея кучешките храни изобщо не ги одобрявам...

mariaazh, до колкото знам, райските ябълки стават за кучета  ^-^
Активен
Psychonaut

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Hi:)
« Отговор #11 -: 28-11-2012, 19:02:51 »

Хм. мойто куче най- много се кефеше на тиквички , картофи и сирене, ама и  кюфтета не оказваше, иначе почти всички варени зеленчуци ядеше. Казвам ше защото си отиде преди 2 месеца, на 10 години  :'(  :'(
Активен

mariaazh

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Hi:)
« Отговор #12 -: 29-11-2012, 10:05:50 »

Аз доста дълго съм работила за Марс, които произвеждат и Педигри и Роял Канин и от всичко прочетено знам, че кучетата биха могли да бъдат вегетарианци, ако им се дават определени добавки. Не съм виждала подобни в зоо магазина, който аз посещавам, но ако направиш един search в интернет със сигурност ще се намерят. По принцип "чистото" (в смисъл органично) месо, което не е минавало никаква топлинна обработка е най-полезното и природо съобразно за кучетата, но не мисля, че може да се намери в България. Относно готовите гранули - качествените храни имат всичко необходимо за правилното развитие на кучето, особенно когато се спазват дневните дажби. Много лесно си личи по поведението и вида на домашния любимец, дали му даваш правилното за него.
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Hi:)
« Отговор #13 -: 05-12-2012, 05:51:54 »

Привет и от мен .Моето куче започва да се нагажда, яде ябълки ,грейпфрут,портокали,краставички и т.н. :pensif_29:
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Hi:)
« Отговор #14 -: 20-01-2013, 21:18:49 »

Искам да видя лъв как набива банани и крокодил кокосови орехи  tooth
Бате Бино : Хай  :Content_14:
Активен

Anaplasis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Hi:)
« Отговор #15 -: 01-03-2013, 11:05:50 »

Немската ми овчарка е вегетарианец, откакто се е родила. Вече е на 6 години. Хората са ме срещали на улицата и са ме питали - с какво я храниш, че изглежда толкова добре. Вместо месо - яде кашкавал и варени яйца. Така че, на обременените с някакви предразсъдъци за това какво трябва да ядат кучетата - избийте си от главата всички идеи, че ще умрат без месо. На село знаете ли колко кучета има, които ядат само сух хлебец и нищо им нема, или там си мислите, че бабите ги хранат с кюфтета ...
Поздрав!

В главата ни е пълно само с клиширани идеи за живота, които са само мъртва буква, родена от страх.
Поздрав
Активен
Новораждането е създаването и съзряването на нашия вътрешен човек, който бавно и сигурно, рано или късно, ще започне да побеждава всичко, дори смъртта.

feia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Hi:)
« Отговор #16 -: 05-08-2013, 10:00:44 »

През лятото аз наблягам на динята,а кучетата ми обичат домати,праскови,кайсии,сини сливи,но да ги режа парченце по парченце и- в устичката-глезени пекинези.Зимата се отварят на банан и мандарини,рядко ябълка.
Активен

Silvia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Hi:)
« Отговор #17 -: 05-08-2013, 18:14:06 »

Ха, ха ха и моето куче няма да остане гладно, в двора има ябълки, които обожава, малини, страшно много обича и орехи... когато влезе в мазето, знае къде е чувала с орехите и направо там се отзовава...чупи ги със зъби и хапва ядките. Но в никакъв случай не е вегетарианец, немска овчарка която не се отказва и от мръвката.  Здравей, Мария...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 23 запитвания.