Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Спорт ?  (Прочетена 6571 пъти)

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Спорт ?
« Отговор #20 -: 16-11-2009, 10:55:06 »

Бабо Мария, тоя  агрофитнес ми е много познат  :weight_lift:  и аз го практикувам като сме си на село с детето. Много релаксиращо ми действа -хем движение ,хем на въздух и с добри резултати
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Спорт ?
« Отговор #21 -: 16-11-2009, 13:24:42 »

 :kisss: за сега сме само две... :surpris_23: къде ги другите :Dormir_13 - emotloader:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Спорт ?
« Отговор #22 -: 18-02-2012, 12:00:07 »

Искам да попитам по-запознатите по въпрос за спортуване и веганство!
    Правя кардио всяка сутрин, а следобедите включвам и леки тежести. Един ден в седмицата не правя никакви упражнения. Също така един ден в седмицата не ям нищо!
Та въпроса ми е: Кой ден да бъде без тренировки – гладуващия или следващия? В първия имам сили, но нямам следтренировъчно ядене, а в другия обратното.
     Ще ме попитате сигурно какъв ефект търся? Ами просто спортуване, разбира се съчетано с топене на мазнини и поддържане на някакъв мускулен тонус!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Спорт ?
« Отговор #23 -: 18-02-2012, 12:24:49 »

според мен може дори и двата дни да не ядеш,обаче в другото време задължително основно се храни с покълнало жито,ако разбира се искаш.Мисля че един ден ,кой да е не е никакъв проблем,дори и два без храна,нищо че вдигаш тежести.базата е в другите дни-там да ядеш силна храна.ако е така,организма няма да усети загуба на мощ.просто ти казвам от лични наблюдения,именно в този случай.също смесвам спорта с диетата.сам усети  ,кое е доброто за тялото ти,обаче не подценявай възможно най силната храна в останалото време през всички дни на годината-покълналото жито
« Последна редакция: 18-02-2012, 12:38:07 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Спорт ?
« Отговор #24 -: 18-02-2012, 14:20:27 »

 Здравей спанак,аз не бих спортувал в деня на гладуване,това си е ден на почивка и на стомах и на всичко.
  Покълналото жито е силно,но е със глутен,за който споменавам на няколко места,значи имам идея че глутена може да се преобразува в глутеусите,това са упражненията - напади,колоездене и други.Значи не бива да се яде по много това покълнало жито,или изобщо да не се яде.
  Топенето на мазнини е свързано с и с бъбреците и с черния дроб както вие тук знаете,значи тези органи трябва да са здрави,след съответните пречиствания.
  Гладуване на вода,последвано от сухо или ендогенно,както пише че не трябва да се прави,осигурява невъзвръщането на изгорените тлъстини в тялото.
  Аз използвам и зеолит и хлорофил.
  Ще се радвам все повече вегани да спортуват и да имат постижения.
« Последна редакция: 18-02-2012, 14:24:26 от vogon »
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Спорт ?
« Отговор #25 -: 18-02-2012, 14:42:12 »

Цитат
значи имам идея че глутена може да се преобразува в глутеусите,това са упражненията- напади,колоездене и други

Глутенът е протеин. Глутеусите не са упражненя а мускулите на седалището - Мускулус глутеус максимус, а това не е нищо повече от латинското им наименование. Двете нямат нищо общо  :)
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Спорт ?
« Отговор #26 -: 18-02-2012, 15:24:34 »

Цитат
значи имам идея че глутена може да се преобразува в глутеусите,това са упражненията- напади,колоездене и други

Глутенът е протеин. Глутеусите не са упражненя а мускулите на седалището - Мускулус глутеус максимус, а това не е нищо повече от латинското им наименование. Двете нямат нищо общо  :)

не ме разбра какво казах ли?
"Глутеусите не са упражненя" - аз си мисля че са упражнения?
Ти занимаваш ли се със спорт или си слаба и умна?извини за което ама :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Спорт ?
« Отговор #27 -: 18-02-2012, 15:26:33 »

Ок, възможно е да не съм разбрал. Какво значи "глутена може да се преобразува в глутеусите"?
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Спорт ?
« Отговор #28 -: 18-02-2012, 17:32:25 »

По отношение на глутена сте прави,но предимствата на житото съвсем не мисля че приключват само на едно физическо равнище.Забелязал съм че ,когато се яде жито ,тогава и психиката е много по- издържлива от тази на другите спортисти.От своя страна именно тя прави така,че човек да изпитва натоварване сериозно и да го понася много леко.Ако искате наравете един опит по апнея.Ето какви наблюдения  имам ,ако искате- пробвайте:Хранете тялото нормално 5-6 дни-веган или в допълнение с млечни продукти-както препочетете.Идете на лоста и направете максималния брой набирания ,които можете.или лицеви опори,абе нещо ,което да е критерий за максималните физически възможности.След това ,стегнете здраво диетата ,като това не значи да сте вегани на 100% ,може и млечни работи да ядете,но не смесвайки ги-пак същото време.Или казано просто ,дръжте същата си диетата както и предната седмица ,но вместо какъв да е хляб ,дайте го на покълнало жито/до 5мм/Като мине същото време-пак направете същите проби.Сами ще видите резултата-твърдя, че едно минимум 20% ще скочите нагоре.Плюс това.именно дето е въпроса тук,може и да не яде човек ден или два, ако ще-глад няма,нищо че има тренинг.Още една работа съм забелязал.Но не става дума тука за онези дето правят житни режими и подобни  неща,не -става дума за постоянно да се мине на жито .Може да задържате дишането си без да настъпва пристъп на кислороден глад ,доста дълго.Всичко го казвам не ей така ,ами защото е от лични наблюдения върху мен самия.Липса на глад,дълга апнея и гъвкавост и висока издържливост могат с лекота да се постигнат, ако диетата е постоянна с  това жито.Сега,глутена си е глутен,но не може да вземем само плюсовете на нещо,нали?..Но тука минусите са далече ,далеч по- малко от която и да е друга храна,според мене е тъй.Затова и казах на човека ,да не се изтормозва и да се мъчи кога да яде и кога -не.Да яде като е гладен,ама мисля ,че е правилно да манипулираме точно това-кога да сме гладни,пък дойде ли глада -да ядем.Но къде по- хитро е да докоснем самата му причина -необходимостта от храна,в случая по време на спорт.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Спорт ?
« Отговор #29 -: 18-02-2012, 19:01:24 »

"Сега,глутена си е глутен,но не може да вземем само плюсовете на нещо,нали?"
 
 Именно, дори въздуха който дишаме ни убива. А какво остава храната. Така че всеки трябва да направи избора си, кое каква полза му носи и от кое е редно да се лиши. Универсална диета, няма, защото сме различни. ЗА ЩАСТИЕ
 Като нещо не е за теб, примерно глутена не го яж. Хубаво е да се обменя опит и информация естествено. Но главното е-никоя храна не е само полезна. Да не останат хора с напразни надежди, че видиш ли ядеш ядеш и ставаш по-могъщ, мислиш си само за храна по цял ден и каква полза ще извлечеш от нея - просто не става така, не работи. Ползите и загубите трябва да се приемат по еднакво достойнство.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Спорт ?
« Отговор #30 -: 18-02-2012, 20:19:57 »

"Сега,глутена си е глутен,но не може да вземем само плюсовете на нещо,нали?"
 
 Именно, дори въздуха който дишаме ни убива. А какво остава храната. Така че всеки трябва да направи избора си, кое каква полза му носи и от кое е редно да се лиши. Универсална диета, няма, защото сме различни. ЗА ЩАСТИЕ
 Като нещо не е за теб, примерно глутена не го яж. Хубаво е да се обменя опит и информация естествено. Но главното е-никоя храна не е само полезна. Да не останат хора с напразни надежди, че видиш ли ядеш ядеш и ставаш по-могъщ, мислиш си само за храна по цял ден и каква полза ще извлечеш от нея - просто не става така, не работи. Ползите и загубите трябва да се приемат по еднакво достойнство.
Позиция на философ-чудесно!Подкрепям гледната точка ,по любимия ми начин-в мерена реч:

Туй трябва да ядем, което
в стомаха ще се побере,
ще ни изпълни с нови сили
и ще се смели най-добре.

Законът древен , който не почита
и в ползата не вижда той вредата,
а само се стреми да се налапа,
с какво се различава от свинята?
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Спорт ?
« Отговор #31 -: 18-02-2012, 20:42:01 »

отношението на въпроса е към вегани,които спортуват,моля които не са такива да не се бъркат в,така да се изразя чужди за тях неща :fun_096:най малкото за да не ми омазват мнението със спорове
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Спорт ?
« Отговор #32 -: 18-02-2012, 20:54:59 »

отношението на въпроса е към вегани,които спортуват,моля които не са такива да не се бъркат в,така да се изразя чужди за тях неща :fun_096:най малкото за да не ми омазват мнението със спорове
понеже не съм веган ,а употребявам плюс  разстителна храна също и някои млечни продукти,то влизам в множеството от хора,към ,които отправяш предупреждението си.бих искал да те успокоя че ,твърденията ми не влизат в спор с твоите постове,които уважавам.говоря само за себе си,защото и други са писали тук.Понеже ,от друга страна влизам пък в множеството хора,спортуващи,както пита спанака,макар да не съм веган ,то си позволих да дам свое мнение,без да го натрапвам като правилно.Искам това да подчертая-то е само мое мнение.Не знам дали това мнение попада в графата :"омазващи" твоето.ако си го поставил,искам да кажа че не оспорвам твои твърдения  тук.Пиша ти това ,защото е възможно и така да си определил писаното от мен.Но може и да е писаното от други хора по горе.Не се засягай,защото не е необходимо.Съзнавам че човека пита вегани.Аз не съм на 100% такъв,но съм много близко до този тип хранене.не се стремя към такова,по други причини.
Просто си помислих ,че може да има някаква минимална полза ,ако споделя опит в посоката.Дали ще му е от полза на  спанака,той ще си определи.Но пак казвам-не оспорвам,нито измествам акцента от твоето мнение.Ако така си приел ,писаното  от мен ,моля да бъда извинен.ако не става дума  конкретно за постовете ми,съжалявам че така си се почувствал от други такива :sorcerer - emotloader: :sorcerer - emotloader: :Cherries :Content_22:
« Последна редакция: 18-02-2012, 21:01:13 от Миоджералвомбо »
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 24 запитвания.