Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Спорт ?  (Прочетена 6572 пъти)

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Спорт ?
« -: 07-11-2009, 15:32:44 »

Здравейте отново :)  :bleh

Докато разглеждам форума се зачудих - нали това все пак е форум за здравословен начин на живот , а няма и 1 тема за спорт , фитнес... За мен спорта е неизменна част от здравословния начин на живот . И съответно възникна питането - подходящо ли е суровоядството за интензивни тренировки ? Не говоря за йога и подобни стречинг-системи . По-скоро за вдигане на тежести, тичане , плуване , аеробика , ... ?
Вие спортувате ли ? И какво , по колко? :)


Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Спорт ?
« Отговор #1 -: 07-11-2009, 16:02:29 »

Да наистина няма такава тема, но спорта си е супер важен. Аз ходя 2пъти седмично на фитнес и 1път на йога, 3пъти в седмицата правя по 20мин.кардиотренировка на кростренажора ми вкъщи и 1ден нищo не правя. Във фитнеса наблягам на горна част на тялото и си вдигам тежко за моята крехка структура. Но трябва да подчертая, че аз не съм вегетариантка, но пък 90%от менюто ми е сурова храна като 3-4пъти в седмицата съм на 100%. Така че аз съм за умереност във всичко. Между другото в момента съм на етап отказване от пилешкото т.е консумирам го 1път в месеца. Сьомга и скариди ям по 1път в седмицата и то в дните когато съм ходила на фитнес. В другите дни съм на веганска храна.
Активен

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Спорт ?
« Отговор #2 -: 07-11-2009, 19:08:23 »

Браво , Деси , добра и балансирана програма имаш ! :)
Аз след като си свърша гладуването ( въпреки че и сега ходя 3-4 пъти на аеробика ) със сигурност ще се върна към интензивните тренировки - поне 2-3 пъти фитнес и мисля да се запиша на бокс  :Confus_3: ;D

Та определено и в моето хранене ще има компромиси .

Някоя друга спортна натура ?  :bleh :Content_22:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Спорт ?
« Отговор #3 -: 07-11-2009, 19:10:21 »

Аз ходя от лятото със сина ми на аква фитнес- 2 пъти седмично. Много ми харесва и съм доволна.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Спорт ?
« Отговор #4 -: 07-11-2009, 20:52:44 »

Аз започнах отново да ходя на йога. По-точно я наричат FAT BURNING YOGA .
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Спорт ?
« Отговор #5 -: 08-11-2009, 19:52:40 »

Аз тренирам тежко (85-90% от макс) с малко повторения, базови и многоставни упражнения.
Суровоядната храна с по-малко животински протеин се отразява негативно на КПДто ми, но пък се чувствам по-добре ;)
Сега си имам кученце и скоро ще почна сутрин и вечер интервално кардио :bleh
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Спорт ?
« Отговор #6 -: 09-11-2009, 17:21:00 »

Аз плувам. В началото ми се стуваше, че ще ми трябва по твърдо гориво, но се оказа, че ме товари, вместо да ме зарежда. Иначе, колкото по редовно ходя, по-вече сила имам и по-добри постижения съответно :)
Но нямам кой знае какви цели, като маса или определена визия (форма, размер на бицепса и т.н.) Просто не мога да не спортувам  :angel:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Спорт ?
« Отговор #7 -: 09-11-2009, 17:44:02 »

Плуването е супер,аз десет години съм плувал и на водна топка съм ходил. Много пъти сме били във Варна на състезание :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Спорт ?
« Отговор #8 -: 09-11-2009, 22:55:23 »

И аз съм тренирала активно 5 години плуване,но като бях по-малка ;).Сега не плувам,но карам колело,ако изобщо го сметнем за спорт :D.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Спорт ?
« Отговор #9 -: 10-11-2009, 09:07:30 »

Васе,усетих та аз,затова си мой човек  :laugh: Е то и аз като малък,от първи до десети клас :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Спорт ?
« Отговор #10 -: 10-11-2009, 09:45:23 »

Васе,усетих та аз,затова си мой човек  :laugh: Е то и аз като малък,от първи до десети клас :laugh:
Щом и тва се зачита ;D , аз тогава да напиша, че се занимавах с тенис на маса 8)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Спорт ?
« Отговор #11 -: 10-11-2009, 09:57:35 »

Като споменахте колело, аз карам доста. Примерно София - Корило - София (35 км), преди карах в града, обаче въздуха е отвратителен. Тая година почти не съм го карала и бях забравила...Ходя и по планини, особено зимата.
Като малка само пеех, слушах и учех. Цялата ми двигателна култура е изградена през последните 6-7 години. Завиждам на тези, които спортуват от малки...един ден моите деца също ще спортуват!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Спорт ?
« Отговор #12 -: 10-11-2009, 11:12:54 »

Аз като малка ходех на кънки, тенис, плуване, ски, карате. Първите 2 бяха по инициатива на майка ми. На кънките скачайки, си паднах на коленете така зверски. Това ме отказа. На тенис / ЦСКА-то в София / ходих с голямо нежелание. Страдах от някакви си мои комплекси, че съм пълна и че  ще ми се смеят децата, ако сбъркам при удара на топката. Накрая треньорът каза, че няма смисъл да се хвърлят пари на вятъра. В началното училище тръгнах на плуване. Ходихме на басейн в Градската баня на Халите. Обаче взех, че се разболях зимата и майка ми ме спря. А ни предстоеше някакво състезание. Харесваше ми да плувам. После бяха ските. Лелеле, такова шубе брах по тия писти на Витоша. Мисля, че ходих 4 поредни зими / от 6 до 9 клас /. Само ме прехвърляха м/у А и В група. До C така и не стигнах. Добре че третата година се паднах на един готин треньор. Тогава с кеф карах ските. Имаше подход човека. В полседствие често го засичах да продава в Градинката на художниците. Каратето беше за горе долу 2 месеца. Харесваше ми. Но беше късно вечер и в центъра. А ние тогава вече живеехме в Люлин. Така безславно приключи кариерата ми при каратето.
Иначе пях 6 години в хор Бодра смяна. Имах тогава дисциплина и организация. Лиляна Бочева беше много строг човек. Пях на последната Асамблея. Ееех каква гордост ми беше. Хвърчах тогава. Но и яки репетиции имахме, по 12 часа. Отказах се и оттам. Тя си имаше една сформирана и привилигерована групичка от целия хор, която ходеше на по-важните концерти и в чужбина. Последната година хич не се вясвах на репетициите, лъжех нашите, че отивам на хор, а ходех у една приятелка. Тя пък тогава се правеше на треньорка по аеробика. :))))))))) От Бодрата смяна намазах безплатна двуседмична ваканция на Кранево / имаха там станция /; награда за постоянно присъствие.  :D Това преди да почна да бягам от часовете. Също така на няколко пъти ходих в Операта да пея в детския хор на Кармен и Атила. :)
Като малка имах аамбиции да става баРеЛина. :) Но Красимира Кулдамова ми клъцна крилцата. Била съм нсика, трътлеста и с къс врат. :))))))))))))
изобщо имам си преживявания.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Спорт ?
« Отговор #13 -: 10-11-2009, 11:47:45 »

 ;D Вери, и аз исках да ставам балерина  :Confus_3: също като теб съм минала през какви ли не спортове, всичко исках да науча  :Confus_3: волейбол, баскетбол  ::), модерен балет, карате- две седмици  :Content_4 - emotloader: едновременно ходех на уроци по рисуване, танци и фагот  :Content_4 - emotloader: Едва след девети клас се установих само на тичането преди училище на стадиона, а по-късно преди да родя- три години фитнес  :)
От три години ходя на народни танци- всъщност, от както наблягам на йогата два месеца не съм стъпвала там, но ми липсват и скоро ще си подновя тренировките...
Преди две години ходех и на латино танци - те са ми любовта, но не можах да си намеря партньор  :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Спорт ?
« Отговор #14 -: 10-11-2009, 15:32:39 »

А,ааа,никакви латино танци,аз на жената съм и забранил ;D Това са страстни и опасни танци ;)Само с мъжо :Content_4 - emotloader:
Петко,незнам дали се брои,от 8 до 18 години,когато се развива тялото,активен спорт ;D Всеки ден,без събота и неделя,а лятото двуразови тренировки,плюс силови тренировки и бягане. Тренера беше много навит :D Имахме по три състезания,за по седмица,голям кеф да отсъстваш от училище :bleh И на море всяка година,та и по два пъти ни караха.Безплатен обяд,анцузи и други екстри :D Даже станахме републикански за юноши-младша,но ни декласираха,един от нашите играл при по големите,забележете,не обратното.Кой ще позволи,на един провинциален отбор да стане републикански шампион??? Но имахме богат спонсор тогава "Витамина"- Стамболийски и беше супер,всичко безплатно,сега иди го търси това ..... :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Спорт ?
« Отговор #15 -: 10-11-2009, 16:13:37 »

 :Content_14: Бенато, а сега с йога ли се занимавате с жената, не разбрах  ::) :Confus_3:
...а за латиното молих моя мъж, ама познай дали има желание  :Content_4 - emotloader:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Спорт ?
« Отговор #16 -: 10-11-2009, 17:49:53 »

С две бебета :Content_4 - emotloader: Иначе на йога,да. Аз работя от 8 до 20 часа.,само в неделя почивам. :surpris_23:То и тогава е една поивка :Confus_3: На фитнес ходя понякога,обожаваме да сме сред природата,както всички тук. :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Спорт ?
« Отговор #17 -: 11-11-2009, 21:00:51 »

Преди тренирах айкидо, но в един момент го прекъснах - просто обстоятелствата ми попречиха, иначе щях да го продължа...
Иначе ходя пеш по няколко часа на ден, правя куп упражнения вкъщи (за ръце - с гири, за крака, коремни мускули и пр.). Карам чат-пат и колело (вкъщи - велоергометър). Лятото ако съм на море обичам и да си поплувам, но не съм тренирала и не умея много - цапам там, колкот` да не се удавя и толкоз  ;D. Иначе през цялата година си предпочитам планинското катерене - Рила, Пирин и Стара планина са ми споделена любов  :heart_2: :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Спорт ?
« Отговор #18 -: 11-11-2009, 21:09:20 »

Айкидо ми е любимото бойно изкуство.То е повече от това.Айкидо е начин на мислене и живот.И е толкова красиво за гледане...като танц. :Content_14:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Спорт ?
« Отговор #19 -: 16-11-2009, 10:51:39 »

 :kisss:Еййййййй, спортисти...и аз едно време към 60-те/само да не умрете от смях/бях гимнастичка- спортна гимнастика...Съга...самона село- на агрофитнес...има уреди всекакви, мотика, търнокоп,лопата....ако някой не ги познава уредите да ми дойде на гости - ще съчетаем полезното с приятното...чакам... не съ натискайти бе...има уреди за всички...ама първо за приятелите... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 23 запитвания.