Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да изразя моето разочорование... от форума  (Прочетена 9403 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Драги benato,
Първо - някъде да съм казала, че аз НЕ СЪМ недоволна? :) Напротив, в горния пост си признах, че и аз много критикувам и се изказвам крайно ("Всички понякога се изказваме крайно" - "всички" = "включително и аз"). И в същото време много удобно се оправдах, че си имаме причини за това и че "има неща, към които просто е трудно да останеш безразличен, особено ако си им свидетел всеки един ден от живота си" (С това имах предвид точно такива примери, каквито и ти си изредил. Чети внимателно, вместо да се палиш излишно  ;)).
Второ - не става дума да мълчим и да си траем за гадостите около нас, нито да им се радваме, а да опитаме (доколкото това е възможно) да не се фокусираме върху тях, защото така наистина вредим единствено на себе си. Факт: ядосваме се, докарваме си главоболие, високо кръвно, прилошавания и какво ли още не... И кел ни файда от здравословния начин на живот! Не става дума да не ги променяш, а правейки го, да хабиш колкото може по-малко негативна енергия, понеже така и резултатите от дейността ти ще нарастнат значително. Не че е лесно - както казах, и аз много мърморя, и аз критикувам (пуст български ген...), но вече поне се опитвам да го правя по-малко и наистина се стремя да подобрявам нещата около себе си, вместо да изтъквам постоянно колко са скапани.
Трето - по въпроса с "радостта от градинката". Никой не казва, че трябва да тъпчем на едно място, да се примиряваме с мижавото, което имаме и да не смеем да пръ...пардон, да мръднем напред. Естествено, трябва да правим всичко възможно да подобрим положението, да се усъвършенстваме, да помагаме и на другите да го правят... Но и да седим със скръстени ръце и единствено да мърморим е също толкова глупаво. Не че някой го прави, но е хубаво да имаме едно наум и да не стигаме дотам . Когато сме доволни от всяка, макар и малка, крачка прогрес, която направим, и същевременно се трудим, за да продължаваме напред - резултатите ще бъдат поразяващи. Поне аз така го разбирам.
И последно - някъде да съм "навирала" "глупавите си мисли за полезносТта им". Май нещо си объркал... или това не беше конкретно към мен? ??? Благодаря!

Canat, благодаря много! :)

Всички - ами, то авторът май така и така няма да се вестне повече, така че май е безсмислено вече да коментираме. Айде, със здраве!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Не е било лично към теб,извини ме ,ако съм те засегнал. :love_006 - emotloader:
Моето мнение е обратното на това,за мен нашия народ е търпелив и страхлив,друго обяснение за сегашното ни положение няма :surpris_23: Всеки си мълчи и гледа отстрани,дори да убиват човек. Няма гражданско общество.
Помнишли митинга на студентите? Това ако си позволят гръцките полицаи,ще стане гражданска война ;) То някой по умен го беше казал: Не сме народ ,а м...а! :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

Който иска да направи нещо, намира средства; който не иска да го направи — намира причини.
арабска поговорка
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Нали,за това става въпрос,никой не иска да направи нещо,все оправдания си търсим.
Тя и темата е такава,автора,не е направил нищо във форума,а критикува,критикуващите. Или по твоите поговорки,търси разни причини,вместо да се включи и да направи нещо полезно.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

Бенато, твоето стихотворение ми напомни за

АКО... Ръдиард Киплинг

Ако можеш да запазиш равновесието си, когато
всички губят своето и тебе обвиняват за това;
ако продължиш да вярваш в себе си, когато
всички се съмняват в теб, и все пак отчиташ тяхното съмнение;
ако можеш да чакаш и да не се умориш от чакане;
или ако те лъжат - да не си служиш с лъжи;
или ако те мразят - да не излъчваш омраза
и все пак да не бъдеш твърде добър,
нито да се правиш на съвършен мъдрец;
ако можеш да мечтаеш и да не правиш мечтите си свой господар;
ако можеш да мислиш и да не превръщаш мислите си в единствена цел;
ако можеш да посрещнеш триумфа и падението като двама еднакви измамника;
ако можеш да понесеш да чуеш как истината, изречена от теб,
се изопачава от подлеци и се превръща в подпора на глупци;
или да видиш как се руши онуй, което цял живот си творил,
но да не се прекършиш и пак да почнеш да твориш,
дори с похабени инструменти;
ако можеш да загубиш и да почнеш отначало
и никога да не продумаш за загубата си;
ако можеш да насилиш сърцето, нервите и мускулите си
да ти служат още дълго, макар съвсем отмалели, и тъй да издържиш,
когато няма вече нищо в теб, освен Волята, която ти шепти “дерзай!”;
ако можеш да разговаряш с тълпите, но да запазиш благородство;
или да се движиш с царе, без да губиш допира с обикновеното;
ако нито враг, нито любящ приятел могат да те наранят;
ако всички хора са ти драги, но никой твърде мил;
ако можеш да запълниш бягащата минута със шейсет достойни секунди...
твоя ще е Земята и всичко, което е в нея.
И което е по-важно - ти ще бъдеш ЧОВЕК, сине мой!

 :peperudi:
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss: :flowers2: :Content_14:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

А това е за стрелците, че присъщо им е да пътешестват. Дано ти хареса!  ...аз съм Aries :)

                      Пътешествие   ( Voyge )
 
 Под килима на вятъра
 ти размахвай криле,
 полети над загаснали кратери.
 Ти пътувай, пътувай
 безкрайно далеч.
 Догони всеки дъжд под екватора,
 всеки вятър испански
 и небето, което преминава
 над езеро дълбоко.
 Ти пътувай, пътувай
 и лети там,
 където става все по-високо.


 Издигни се над всички столици,
 над мислите за безизходица -
 погледни океана...


 Ти пътувай, пътувай...
 Отиди по-далеч от нощта
                           и от дните.
 Замини за любовните
                           безподобни пространства.
 

 Ти пътувай, пътувай
 на свещена индийска
                           река по водите,
 но недей се завръща -
 странствай!


 По водите на Нил,
 по водите на Ганг,
 сред араби азиатци и черни.


 Ти пътувай, пътувай
 към другия бряг
 и в далечни царства и губернии.
 По сахарските палещи пясъци,
 и от Фуджи до връх Фуджияма.


 Ти пътувай, пътувай навсякъде!

 И дано няма край,
                   дано няма!
 Издигни се над мрежите телени,
 над сърцата от взрив
                   разстреляни -
 

погледни океана...

Тук е песничката   http://www.youtube.com/watch?v=6PDmZnG8KsM

 Весели празници!  ( НА ВСИЧКИ!  :)  )


Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Много е хубав текста на песента. Никога не съм се заслушвала.

Приятно посрещане на Новата година, приятели!  :flower:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

 :love_026: много хубава песен
Весело посрещане на Новата година на всички  :Content_22:
Активен

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69

Вижте, аз мнението на ggbg го разбирам по-скоро като насочено към прекалено критични изказвания, насочени към хората, които не са на нашата вълна (месоядни, "млекопитаещи" и т.н.). Неслучайно е написано "голяма част от хората тук не са вегетариянци или суровояди в мислите си". Не може да се отрече, че е имало и изказвания, третиращи хората, ядещи месо, например, като по-глупави/необразовани/ограничени или нещо подобно. Също го разбирам и за крайни изказвания от сорта, че ако ядеш мед, едва ли не, извършваш престъпление спрямо природата. Не искам да давам цитати, за да не обидя някого. Всеки има право да изрази мнение. Така и човекът горе е изразил своето. (Разбира се, и вие имате право на мнение относно неговото мнение  ;D)
Чак анти-български постове и аз не съм виждала тук, но това го приемам за нарицателно спрямо коментарите колко зле са нещата в България/колко са такива и онакива хората и т.н. Всички понякога се изказваме крайно. Аз поне почти не познавам човек, който да живее в България от години и поне от време на време да не каже нещо от рода на "Аман от тая държава!" или "тъпа Българска работа!" И тук е мястото да кажа и на автора, че въпреки че това не ни прави чест, си има причини да е така. Не лъжем, просто казваме истината - има неща, към които просто е трудно да останеш безразличен, особено ако си им свидетел всеки един ден от живота си... и колкото и да си наясно, че негативизмът вреди!
Иначе от мнението на ggbg аз предпочитам да избера и обърна внимание на положителното, на това, с което съм съгласна, а именно:
"Отрицателните навици на оплюване останали от комунизма и зората на демокрацията, трябва да оставим в миналото и да променим себе си, за да променим и това околко себе си.
Представи си че си нямал нищо до вчера, а днес имаш една малка, градинка, ще почнеш да критикуваш колко е малка, безполезна и безплодна ли или ще се впрегнеш в действие и ще си щастлив от промените който постигаш с двете си ръце, и след време ще обираш плодовете на труда си? Радвайте се на това което имате, за да имате повече и по-добро. Това във всички книги които четете  го пише."


Съгласна съм с теб Бики :). Важно какво човек избира да види. Иначе всичко става криткика на критиката.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.171 секунди с 22 запитвания.