Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Съвсем нова  (Прочетена 9231 пъти)

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Съвсем нова
« Отговор #20 -: 12-11-2012, 17:52:19 »

P.S. Обичам да шофирам .. Обожавам премерените :D лудории по повърхността на асфалта. Аз нямам проблеми с това. Напротив, дори съм по-концентрирана, виждам по-контрастно и детайлно пътя пред себе си. Не е препоръчително по принцип да се шофира (според литературата), но понякога  нещо, което си мислим често че би ни пречило, всъщност помага… и обратното ! Едва ли има еднозначен отговор по въпроса ... Преценяш според моментното си сътояние и нагласа ..

Хората са различни и не се знае на кой как би му се отразило. Затова ПО-добрият съвет е НЕ ШОФИРАЙТЕ  КОГАТО ГЛАДУВАТЕ...поне докато не се натрупа опит някакъв. Неочаквано се изпада в абстиненции, хипогликемии, лечебни кризи, остри резки пробождания тук там...

Здравей dika,
Чета и не мога да повярвам. Става въпрос само за глад и храна. А бе ти да си чула нещо за движение? Я напиши малко за дневната ти активност. Знаеш ли, че мастните тъкани са по принцип склад за токсини, които организма не е в състояние да изхвърли? А прочистването е по-лесно като ускориш метаболизма...

Ако под движение имаш предвид спортуване то то не трябва да се смесва с гладуването (мисля, че е писано достатъчно за това из форума). А за прочистване и ускоряване на метаболизма няма по-мощно средство от поста. След това за поддържане на резултата спортувайте на воля колкото си щете :weight_lift:
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Съвсем нова
« Отговор #21 -: 12-11-2012, 22:53:59 »

Пф, аз докато гладувам не мога и са помисля за спорт...затова и нямам намерение да правя скоро  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Съвсем нова
« Отговор #22 -: 12-11-2012, 22:59:12 »

Дори не съм и споменавал за спорт. Физическа активност може също да означава някакъв вид работа, секс или дори само разходка.
Активен

Freshcheto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Съвсем нова
« Отговор #23 -: 13-11-2012, 10:34:54 »

Здравейте и от мен :laugh:

Бих искала и аз да се включа и да споделя опита ми с гладуване в комбинация с шофиране. Гладувам вече шести ден (замислила съм да ги докарам до 10, ама ще видя дали ще се получи). Смея да твърдя, че съм доста добър шофьор, ама не за жена, а направо в сравнение с добрите шофьори мъже :bleh......ама честно казано ми е много трудно в този период. При мен за жалост отпадналостта е в по-голяма степен - почти непрекъснато, а изблиците на енергия са твърде рядко явление. Всяка сутрин минавам през Семинарията и от както отвориха Телевизионната кула, на Семинарята става малък ад - задръстване бибиткане, засичане нерви. Въпреки огромното внимание и усилие, което полагам или се изнервям много и правя глупости засичайки някой, или в старанието ми да съм внимателна не се решевам да мина и се почва едно ......направо ужас, ами после по Цариградско....там и скоростите са големи и понякога ми се струва, че се успивам даже и изведънж ...ярки стопове на няколко метра от мен....Мисля си може би даже да попрекратя и да помоля моя човек да ме кара до самия край. Така, че и аз бих препоръчала да не се шофира докато се гладува.
Относно спорта и глада - само разходки и лека йога другото е излишно и без това се стопява всичко по теб...или поне по мен - от сланинки до мускулчета :surpris_22:
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Съвсем нова
« Отговор #24 -: 13-11-2012, 11:34:26 »

     Мда...засякоме се ние с теб Фрешче вчера из софийските улици. Беше като да е преминал през теб среднощния експрес tooth. Напукани устни, кървясали очи, драконов дъх...а си само в 5-6 ден. Действително си отличен шофьор и пак виждаш зор, нали?  Забрави да споменеш, че имаш опит и с гладуванията...2-3 годишен някъде! Ей сега като ти мине днес-утре първата лечебна и ще се реФрешнеш:)
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

dika

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Съвсем нова
« Отговор #25 -: 27-03-2013, 15:25:22 »

Здравейте на всички !!!
Hе съм писaла тук  много отдавна , но  за сметка на това сега вече мога да  се  похваля, че няма нито едно редче в този форум , което да не съм прочела. Когато ви  открих, бях болна, дебела и отчаяна. Сега съм жизнена, щастлива и здрава (поне така се чувствам).  :Content_22:
 Накратко за изминалата половин година: Започнах с водно гладуване (9 дена ) после продължих на сокове около седмица и до  коледа бях на плодове.през това време изгубих повечето от излишните си кг. Опитах се да премина на 100% суровоядство, но се оказа обречена кауза (поне за сега ). Менюто ми е веганско и сега е около 80% сурово, остава ми малко до целта , но и изкушенията са много. Не се оправдавам , но аз съм просто лакома, през този период се борих много с това (с огромните количества салата, с ядките, варената царевица и т. н. ). Понякога си позволявам и храни от консерва , като зелен боб, целина, гъби... , а варените тиквички със зехтин и копър не съм и помисляла да отказвам - просто ги обожавам.
  От 3 дни съм започнала "пролетно почистване" със сокчета, мисля си поне месец  да изкарам така и съответно имам въпрос , да спра ли да взимам спирулина на таблетки докато съм на сокове?

 О и да не забравя -  искам да пожелая успех и безкрайно много хубави моменти на всички бъдещи майки!!!!! :peperudi:

Активен
"Всяко нещо струва друго нещо!"-
 Мечо Пух

purelove

  • Гост
Re:Съвсем нова
« Отговор #26 -: 27-03-2013, 16:16:27 »

 Welcome back  :flowers2:
За мен спирулината (хлорела, келп, афа) са много пълноценна хранителна субстанция, осигуряваща много повече полезни нутриенти и енергия за тялото. Според мен дори тяхното изключване от сокотерапията би било също толкова едностранчиво колкото и липсата на достатъчно зеленолистни. В соковото разтоварване на Милен и Вери също съм забелязала, че присъстват. Повече можеш да прочетеш тук http://www.recipemagician.com/kategoria/dnevno-menu/sokovo-raztovarvane/
Активен

dika

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Съвсем нова
« Отговор #27 -: 29-03-2013, 14:13:12 »

Благодаря, Purelove , продължавам със спирулината тогава - 70-80% от соковете ми  също са зеленолистни, така че , би трябвало всичко да е наред. Днес ми е 5 ден и усещам , че започнах да намалявам  количеството  на соковете за сметка на водата, не е изключено след някой друг ден да остана само на вода. Ще видим , време имам така или иначе април ще е "гладният ми месец".
Активен
"Всяко нещо струва друго нещо!"-
 Мечо Пух
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 25 запитвания.