Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Шуслерови соли  (Прочетена 36556 пъти)

Nikita

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Шуслерови соли
« -: 03-10-2012, 15:56:01 »

Привет,

какво мислите за тези соли, за които много се шуми на последък?
Аз лично взимах в рамките на един месец следната комбинация за подобряване еластичноста на кожата

сол №1 Калциум флуоратум - сутрин 3 таблетки.
сол №11 Силицея - вечер 3 таблетки.

но честно казано не виждам/усещам подобрение.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Шуслерови соли
« Отговор #1 -: 16-10-2012, 18:18:51 »

Добри са, вършат работа, но трябва да се вземат дълго време и постоянно. Водят се, че въздействат на тъканно равнище, затова ефектът не се усеща веднага, но го има. Важно е също така поне 15-30 минути преди и след вземането им, да не се яде или пие, а за кафе, какао и ментови неща да се изчака поне 1-2 часа, след като са се вземали. Обикновено за по-осезаем ефект трябва да минат поне 2-3 месеца.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Шуслерови соли
« Отговор #2 -: 16-10-2012, 19:05:36 »

Необходимо е, когато се приемат солите, човек да набляга повече на храни, които ги съдържат или съответните минерали. Напр. сол №2 - калциум фосфорикум - сусам, бадеми, мляко, калций, сол №3 - Ферум фосфорикум - коприва или други зеленолистни, сол №7 - Магнезиум фосфорикум - слънчоглед, магнезий.....сол №11 Силицея -  овесени ядки, пшеница, цвекло, силиций...... Тогава ефекта става бързо осезаем, но все пак си изисква време, както казва Buku  :). При сериозни болести знам, че се изискват година до 2-3 години приемане.
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Шуслерови соли
« Отговор #3 -: 07-11-2012, 10:32:38 »

В семейството  - само със солите се оправяме за настинки и грипове !

но си ги купувам от англия - 3 пъти по евтино излизат !
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Шуслерови соли
« Отговор #4 -: 07-11-2012, 13:37:04 »

аз пък ги пих 2 месеца и не усетих абсолютно никакъв ефект  tooth
Активен
Psychonaut

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Шуслерови соли
« Отговор #5 -: 09-11-2012, 16:16:07 »

За да има ефект е много важно да приемаш правилните соли в правилна дозировка и комбинация

иначе си смучкаш безвкусни бомбончета

и аз на няколко пъти усещам ,че нещо ням аефект, но след малко четене от стрна на жена ми и смяна на комбинацията - ефекта е моментален


успех
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Шуслерови соли
« Отговор #6 -: 11-11-2012, 17:32:02 »

ако проблема ти е в лиспата на солите...аз мисля, че просто моя не е.... tooth
Активен
Psychonaut

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Шуслерови соли
« Отговор #7 -: 27-10-2014, 21:55:06 »

Хм, почвам да мисля, че обединеното, взаимоусилващо се въздействие на:
1. Генетично предадени състояния.
2. Много грешно хранене първите 35 - 40 (!!) години от живота ми (мляко, сирене, месо - в огромни количества).
3. Много чести и тежки боледувания през първите 10 - 12 години от живота ми.
4. Неизмерими вредни въздействия от професията (всички прибори, ръчки, превключватели и пр. в кабините на самолетите, на които летях, имаха по малко фосфор. А при нощни полети, фосфорът се облъчваше с ултравиолетова светлина и пр. - радиоактивното облъчване е с неуточнено, но силно въздействие), системно въздействие на положителни и отрицателни претоварвания върху цялото тяло - хиляди пъти...
5. Живеене практически непрекъснато - вече 62 години - в градове със силно замърсен - механично, химично, електромагнитно, звуково и пр. въздух...
6. Дълбоко невежествено мислене (общо към света, към себе си...)- допреди 10-15 години.
7. Други фактори, които не познавам...

  са довели до това, че както и да се храня, каквито и упражнения да правя, 15-20 дневни въздържания от храна годишно (26 години) и пр. и пр., все нещо мааалко не ми достигаше за да се почувствам в мечтаното идеално здраве. Тоест, след като бях достигнал физическо, душевно и емоционално дъно, с помощта на учителите "се хванах за косата" и се издигнах към съвсем нови, прекрасни хоризонти на здраве и жизненост, все исках още мааалко, все още не ми беше достатъчно това или онова...
Не бях приемал НИКАКАВИ лекарства от 22.03.1988  до преди 10-тина дни. Тогава реших, че мога да пробвам с Шуслерови соли. Въздействието почувствах след 2-3 дни(!!) и беше добро!

С всичко това искам да кажа, че не е възможно (поне засега) да вземем един човек и да го изследваме с всички възможни техники и методики, а накрая да можем да разберем: напр. : "липсват му 5 грама вит Б12, 12 гр. Шуслерова сол №7, вит. А - 100 гр. и пр. и пр.", назначавам съответното лечение...
Затова не е грешно да се пробват, внимателно и с предварително максимално информиране, при необходимост, всички народни, източни, западни, български и пр. подходи за подобряване на здравето ни и поддържането му в най-високото възможно равнище.

Изглежда достъпът ни до истински храни е ограничен, следите от минали страдания/състояния остават, не сме достигнали до способността да се храним само със светлина и т.н. и не е грешно да се приема примерно сироп от бъз (въпреки захарта), Шуслерови соли и всякакви други ненасилствени вещества и дейности...  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Шуслерови соли
« Отговор #8 -: 27-10-2014, 22:44:26 »

Не бях приемал НИКАКАВИ лекарства от 22.03.1988  до преди 10-тина дни. Тогава реших, че мога да пробвам с Шуслерови соли. Въздействието почувствах след 2-3 дни(!!) и беше добро!

С всичко това искам да кажа, че не е възможно (поне засега) да вземем един човек и да го изследваме с всички възможни техники и методики, а накрая да можем да разберем: напр. : "липсват му 5 грама вит Б12, 12 гр. Шуслерова сол №7, вит. А - 100 гр. и пр. и пр.", назначавам съответното лечение...
Затова не е грешно да се пробват, внимателно и с предварително максимално информиране, при необходимост, всички народни, източни, западни, български и пр. подходи за подобряване на здравето ни и поддържането му в най-високото възможно равнище.

Тези соли не са ли по в категория добавки, не лекарства, или по-скоро необходими/задължителни добавки към храната/водата, като се има предвид, че микровеществата и минералите в храната са все по-малко, а някои източници алармират че съвсем не са в достатъчно количество за оптимално здраве.
   Ти Vov, споменаваш какво количество сол да приема човек по време на въздържане от храна, за да работят и да се чистят всички системи в тялото. Ами какво е оптималното количество сол-NaCl или други елементи което да се приема заедно с храненето, в ежедневието?

Изглежда достъпът ни до истински храни е ограничен, следите от минали страдания/състояния остават, не сме достигнали до способността да се храним само със светлина и т.н. и не е грешно да се приема примерно сироп от бъз (въпреки захарта), Шуслерови соли и всякакви други ненасилствени вещества и дейности...  :)

   Чувал съм по инет разговор между хора очевидно доста на ти с всякакви здравословни въпроси, които живеят от другата страна на океана, че тука на балканите хората са доста натоварени с всякакви химикали, всичко идва от почвата, макар и чиста земя, от десетилетия я тъпчеме с препарати. Като малък си спомням, че препаратите против колорадския бръмбар беше раундъп, продукт на монсанто- храната малко или много е компрометирана, хранителната и стойност също. Слънцето е мисия полувъзможна от България- много дъжд и облаци, има няма няколко месеца през летния сезон, но дали са достатъчен за храна не се знае :)
   Хомеопатите не практикуват ли именно с тези соли, само че не така комбинирани, ами по отделно да ги дават на желаещите?

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Шуслерови соли
« Отговор #9 -: 28-10-2014, 15:41:57 »

Да, точно, това е много трудно, дори невъзможно за мен - да определя в кой момент от кое хим съединение, в каква точно форма, какво количество и в съчетание с какви други съединения (храни) ми е необходимо да приема, за да съм здрав, жизнен и ...поне за малко - щастлив.
Разбирам все по-добре, че един и същ човек се нуждае от различни количества, състав, съчетание и пр. хранителни вещества (сборове от съединения) - в различни времена от денонощието.

Приемам, че всички Шуслерови соли са свързани в органични молекули и може би можем да ги изключим от списъка на лекарствата... Но бих искал да съм в такова физическо и духовно състояние, че ако попадна на необитаем остров с ограничени източници на храна и вода, да не страдам изобщо. Т.е., трябва да мога и без Шуслерови и каквито и да са други изкуствено приготвени вещества...

Според мен огромно значение има точно даденото състояние (и физическо и душевно, те са свързани). Те до голяма степен определят какво е най-добре да приемам за храна и вода. Но, точното определяне е въпрос с мноооого повишена трудност, не дисертации, а Нобелови награди стоят и чакат, както казваше един риятел - с класическо медицинско образование...
За простосмъртни като мен остава внимателно да наблюдаваме, да се вслушваме, да не насилваме, да опитваме (много добре е и да записваме, но малко ме мързи) и, в идеалния случай, чак след статистически достатъчен задостоверни изводи брой опити, да казваме примерно "Всички да пият по 5 литра вода на ден - до живот..." или някоя друга глупост ... :Confus_3:  ???

Гроу, гру, порастнал grown...  :whistling2 - emotloader: от една страна, животът се е зародил в океана и милиони години се е развивал в солена (при това доста над сегашната соленост на човешката кръв) среда... От друга, често се забелязват риби и животни, които са произлезли в солена (над 1,25 промила) среда, да живеят в слабо солена или дори в сладка водна среда...  Установено е отдавна, че при намаляване осмотичното налягане на кръвта, червените кръвни телца се пукат и няма кой да пренася О2 и човек умира, ако няма компетентна и бърза медицинска намеса (според мен при откриване на речна или язовирска вода в белия дроб, която е престояла неизвестно време, би трябвало незабавно да се вливат физиологичен разтвор и кръв - в ръцете, а да се отточва кръв - от някоя вена на краката).
От друга страна има литературни данни, че някои хора не са приемали сол и солени храни и течности десетилетия наред и са били в пълноценно състояние...

Да, земята ни е замърсена - на доста или много места. От години очаквам появата на организация, съоръжена със знания и оборудване и способна и посветена на окачествяването на ...всичко. Тя би заработвала много пари, но ръководството и собственика би трябвало да живеят в ...чужбина вероятно...
И, като не знаем практически нищо нито за почвите, нито за плодовете и зеленчуците, които ядем ...какво?
Засега правя следното: всяка година изразходвам 15 - 20 дни за попрочистване на тялото и духа, спортувам лееекичко, стремя се да приемам главно (но не единствено) сурова растителна храна, мааалко дива риба, а съвсем наскоро - и Шуслерови соли... ;) :Appetit_17:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Шуслерови соли
« Отговор #10 -: 29-10-2014, 00:09:43 »


   :)) Звучи забавно, но дали и на тези дет хапват на корем каквото им видят очите дали и на тях им е толкова трудно да определят от какво имат нужда телата им, вкуса ги дърпа насам натам, и криво ляво насляпо си докарват екстаз дори и от прекомерно количество. Невежеството е блаженство казва автора.
   На остров с малко вода и с оскъдна физическа храна, слънце и морска солена вода не би трябвало да е проблем за никого да оцелее чисто физически, незнам дали има по здравословен и пречистващ вариант  от този. Който има възможност да стои по цял ден на плажа лятоска (а има такива индивиди) малко или много е напред с матриала :)

Навярно с примера с речна вода в дробовете имаш предвид нещо от водолазната практика.., каквато и да е точно истината свързана е със соленост, колкото и да го отричат много хора това. Лекаря ти казва да не приемаш допълнително сол когато ти изписва хапове за кръвно, но навярно има нещо конкретно в предвид свързано с отговора на тялото, хормони, системи които се активират, не това че солта е толкова вредна (не трапезната), ами по скоро това че с помощта на солта тялото ще може да отрегулира налягането от самосебе си, а стане ли това- само ще е в конфликт с изписаната рецепта :)

   Спортта е наложителен/задължителен за мъжете, тая форма нали трябва да се поддържа :), въздържането от храна аведнъж ли по 15-20 дни или на етапи, не би ли имало същия резултат на 2-3 пъти?
Това че шуслеровите соли ги усещаш трябва да говори нещо.. :),като говорим за елементите от които са получени, освен ако не са им слагани стимуланти. Ще можеш да кажеш след време дали се усеща все още ефекта от тях.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Шуслерови соли
« Отговор #11 -: 05-11-2014, 17:45:43 »

Хм, добре, нека тук да се опитам да изясня нещо, което си мисля, че разбирам:

1. В обичайно състояние средностатистическият човек е замърсен и обезводнен - хронично. Тези 2 особености водят до редица състояния (още наричани болести).
2. Първото най-просто нещо, което може да се направи и да има бързо въздействие, "без откъсване от производството" е да се увеличи приемането на вода. Колко, как - вж. д-р Батмаджелидж ("Ти не си болен, ти си жаден...") и поне 2 други, има ги преведени. Ако само увеличим приемането на вода, то ще доведе до спадане на осмотичното налягане, пукане на червени кръвни телца и пр., за да не става това, нашият организъм бързо пуска водата по къс път - изпишкване (това не може да се постигне при обикновено удавяне с попадане на вода в дробовете; водата е твърде много и повърхността, през която тя навлиза в кръвта, е твърде голяма). Полза - малка или никаква. Ето, за този случай, през тези периоди, към водата се добавя сол - за да постигнем вода с приблизително същото осмотично налягане, каквото ни е дадено от еволюцията... За да може водата да премине през всички най-малки капиляри, да измие, да участва в десетки други фини процеси... без да спада осмот. наляг.
3. Истинско, качествено, всестранно почистване, включително очите и мозъка, най-добре се вижда, че се постига със споменаваното "Временно въздържане от храна+упражнения+промяна на светоусещане, мислене и мн. др. с "откъсване от производството", от големия град, работа, семейство и пр. Откъсването трае поне 15 дни, общата продължителност е доста повече...
4. Тогава, след почистването, както мнозина са изпитали, може и без сол, съответно без Шуслерови соли. Всички необходими соли, при това в органичен вид (готов и мнооого по-лесен за усвояване), се намират в суровите зеленчуци, плодове и семена(ядки)...

Т.е., ние в този форум не препоръчваме нито "пийте 3 л вода на ден с 10 гр сол - до като сте живи", нито "пийте само дестилирана вода - ххх литра, докато сте живи"... При всеки отделен човек, в зависимост от много особености, в отделни периоди е добре да се променя хранително-пиителния състав и количества... до пълното засияване на аурата!

Моите наблюдения относно въздействието на Шуслерови соли може и да не се окажат много медицински ценни, тъй като едновременно засилвам и правенето на доста упражнения, почти всеки ден...
« Последна редакция: 05-11-2014, 17:48:47 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Шуслерови соли
« Отговор #12 -: 05-11-2014, 22:16:10 »

Вова, виждам , че се каниш да почваш тия "соли". А други отдавна са в любов с тях  :sorcerer - emotloader:
Пийте ги , но знайте, че Шуслеровите соли са си ЖИВА ХОМЕОПАТИЯ, при това - още по-опасна от "класическата", защото съдържат материални субстанции!
В нашата тема за страничните ефекти от хомеопатията се включиха двама достойни хомеопата, които признаха за огромните рискове при хомеопатията! (Нещо, на което аз отдавна обръщам внимание и без да съм хомеопат , просто защото осъзнах колко е сложна тази наука , а съм наясно  колко от хората по принцип си падат по сложните работи..  tooth  )

Тук съм сглобил съвсем набързо коментарите на още двама хомеопати , които също бият тревога ! Давам и линковете към темите , в които са писали. За шуслеровите и за други препарати.  ( Нещо не са допаднали на модераторите , аз имам мнение защо, прочетете и ще се сетите и вие защо :) )
Моята интуиция е , че тези жени знаят какво говорят.. Четете и преценявайте!

Защо не харесвам солите на д-р Шуслер.
http://dreamland-bg.com/index.php?topic=3807.0
http://dreamland-bg.com/index.php?topic=1768.msg44212#msg44212
( постовете на Мечка Малинарка и Nadia )
Иска се регистрация обаче!

Осцилококцинум  е лекарство със своя собствена доказана картина в Материя Медика. Потенцията му е 200 СН! (има хора, които просто нямат необходимата жизнена сила, за да приемат медикаменти в тази потенция, и те хич не са малко). Лекарството наистина покрива част от грипните симптоми, но се намира в раков миазъм и пийването му-) без да е показано може да отключи ракови процеси, особено при предразположеност! Вече има случаи!
Като чуете хамамелис, си представяйте вени и кръвоизливи. Хамамелис в ниска потенция, особено без да се динамизира, тоест в непрекъснат сух прием, може съвсем успешно да ви докара кръвоизлив, това вече ще си е добро дрениране-). Особено при хора, склонни да кървят лесно! Било от нос, било маточни кръвоизливи!
Страмониум и хиосциамус нигер са лекарства с изключителни поведенчески проблеми, пълни със страхове и делюзии.
Хомеопатичните препарати имат дренажно действие само когато се предписват в ниски разреждания, например 5СН. – това не е вярно, дори според боаронската методика. Проверете по-добре 5, 9 и 15 точно за какво се дават: потискане, усилване на секреция, регулиране.
Планът за детоксикация не е изобщо безопасен: от личен опит и от практиката ми, която може да не е дългогодишна, но е показателна. Особено при хора с ниско кръвно или близки граници например.
Пациентът, имащ нужда от нукс вомика, обикновено е изключително чувствителен и се влошава от неподходящи потенции, така че рискът е огромен. Нукс вомика се приема малко по по-особен начин.

Шуслеровите соли по същество са хомеопатични лекарства, при това изходната субстанция е в материални дози. Нееднократно пристигат деца с доказвания от несъобразен прием на шуслерови соли. Не съм учила подобни комбинации, затова не мога да коментирам, нито да предписвам. Явно тук има хора, които са изучили из основи хомеопатията, за да препоръчват лекарства и да лекуват! Защото препаратите са лекарства.
Често физическите симптоми като хреми ,ангини, обриви...изчезват с няколко препарата и малко по-късно "незнайно" от къде се появяват страхове, кошмари, чернодробни проблеми.
Който се интересува повече, може да потърси информация за Принципът на Херинг за посоката на излекуването.
Защо е опасно да се самопредписват хомеопатични лекарства или да се предписват от общопрактикуващи лекари?

Хомеопатията е свързана с индивидуалността на всеки човек и далеч не е толкова безобидна и "масова " колкото изглежда. Хомеопатичните лекарства може да навредят, ако се дават безразборно от неспециалист.

Как биха навредили:
* ако е дадено лекарство, което не пасва на конституцията на човека, то лекарството може да се докаже от приемащия го, т.е. да се проявят симптоми от картината му.
* подтискане на болестта. На практика сте излекували моментното състояние, но се влошава някой по-важен орган, на по-високо ниво. Всеизвестно е подтискането на екземи с кортикостероиди, от което нерядко последва поява на астма. С хомеопатия може да се потисне още по-силно дадено заболяване.

И още: Първоначалното влошаване след прием на лекарството може да засили само и единствено съществуващите в момента симптоми ( понякога се случва връщане на стари и познати в историята на пациента симптоми)
-------------------------------------------------------------
Нямам нищо против методиките. Щом се чувствате добре. Оспорвам единствено непрофесионални съвети за лечение без необходимото образование и компетенции. Защото опитът сочи, че много по-лесно човек се "пречиства" от вредните ефекти на алопатичните лекарства, отколкото от злоупотребата с хомеопатични препарати. А така се затруднява работата ни като хомеопати. Съвсем скоро ми се наложи да "чистя" доказване на шуслерова сол, изразила се чрез нощни кръвоизливи от носа. И не само. Предписана от неспециалист, и то във форум! Работата ни е достатъчно сложна и отговорна, за да се налага и това.
Това е сложен позологичен въпрос и нещата не стоят съвсем така. За да има доказване, респективно криза, ефект, трябва да се съобразим с компонентите на жизнената сила. За един човек потенция 200 може да е ниска и да не окаже никакво влияние, за друг обаче да е "убийствена".
Колкото по-висока е потенцията за конкретния човек като жизнена сила, толкова по силно се изразява първичното действие на лекарството. Хубаво.
Но от друга страна нематериалната субстанция няма да те отрови реално, докато материалната 3D, 6D, 12D може да направи това, има лекарства, които не се предписват под 5 С поради тази причина. Вдигаме потенцията, вдигаме стимула, по ясно изявено първично действие ДО ЕДИН МОМЕНТ в следващия момент стимулът е прекалено силен и потиска жизнените сили (това го писах назад по повод потискането при изчезване на симптомите) и няма влошаване по първично действие. Има директно влошаване на по-висше ниво в йерархията. Но колко е този максимален праг никой не може да измери, той е индивидуален и зависи от индивидуалната жизнена сила. Така че в практиката се доказват лекарства в ниски потенции, вместо във високи, 6 и 30 най често.
Учудвам се, че вие не знаете това, а предписвате шуслерови соли в Д потенции, което е най-малкото неморално, не мислите ли? Или може би сте медицинско лице?

-.----------------------
Знаете ли, че при фамилна история на рак например какво можете да направите??? Защото ако баба й например е с диабет, а майка й с алергия (раков терен) и пие осцилококцинум, опасността да си завъди рак е твърде голяма. Дете с левкемия след злоупотреба с осцилококцинум как ви звучи?

Енциклопедия хомеопатика е пълна с подобни казуси!

Имам случай на супервизия на дете, доказващо ферум фосфорикум точно по ММ. Вашите факти са ваши, моите мои.
Лишавате аудиторията си от друго мнение, като триете  постовете ми.


Защо не харесвам солите на д-р Шуслер
Не съм против шуслеровите соли, затова не смятам, че постовете ми са за тук, но щом така сте преценили, ок. Отговорност нося само за това, което съм написала, а не за това, което другите са разбрали. Фактът е, че поставих под съмнение знанията на модератора относно хомеопатията. Но това е истина. Аз не бих водила спор в темата за цветолечение, просто защото нищо не разбирам от това, не ме и интересува.

Единственият ми мотив бе да посоча откровените опасности при подобни предписания. Защото се сблъскваме всеки ден с тях. Факт е, че нивото на хомеопатичните знания тук е близко до нула.

Смятам, че доброто възпитание трябва да е двупосочно. По мое мнение доброто възпитание не включва в себе си фамилиарното обръщение към непознат човек, нито първо започване на лични нападки, поставящи под съмнение нечии личностни качества.
Казах много по темата хомеопатия във вида, в който е тук. Нататък хоризонти колкото искате, потребители.
ХОМЕОПАТ 2  ( nadia)
Има една кинга. Тя се казва "Органон на лечебното изкуство". Автор Ханеман. В нея има изложени принципите на хомеопатията. Това и само това е кредото.

Наложи ми се да го науча по най-страшния начин - с огромен риск за живота ми. Вместо да споря, да се обяснява и да доказвам в полза на хората същността и реалността на хомеопатията, избрах да продължа да инвестирам цялото си време и да положа огромен обем дни и нощи усилия, време и енергия, за да спася себе си. Отдавна вече не споря, защото знам. Когато собственият ми живот застана на границата със смъртта заради погрешно "лечение" ми се наложи да се напъна и да разбера защо се случи така и какво направи този, който ме вкара във филма.

Неспазването на принципите на хомеопатията, така както ги е описал и дефинирал Ханеман, може да застраши човешки живот. По този път съм минала и за добро или зло съм една крачка пред тези, които не са. Хайде да спестим на хората, които четат тук, опита, който аз придобих.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
1.   ти виждала ли си жена, цялата в чудовищен обрив от непрофесионално предписание? Аз да.

2. ти виждала ли си дете, което диша със свирене и гърдите му се свиват всеки ден от непрофесионално предписание? Аз да.
3. ти виждала ли си човек, който придобива специфична умствена картина от непрофесионално предписание? Аз да. Нещо повече, преживявала съм го.

Тук говорим за здравето и живота на хората. Това е далеч от всякакви игри и упражнения на модериране и социално общуване под анонимната маска на ник-ове из форуми. Това е различно от утвърждения, сбъдване на желания и анализ на символи по картинки. Както се казва, this is deadly serious.

Вещества, които при неправилен прием, могат да доведат до рискове за здравето и живота, се приемат, само ако ги е назначил специалист!!!!! И този специалист се е обучавал години по съответна програма. Предписанието в хомеопатията затова е индивидуално, защото то работи на принцип, различен от алопатичните протоколи. Течащият нос при един човек се дължи на едно, при друг човек на друго и никога не се лекува сам за себе си, а се приема като изявен симптом в рамките на цялостна картина. Тук не се работи секторно, освен при съвсем конкретни случаи и пак на терена на съответния човек - миазъм, конституция, рани.... Нещо повече при трети човек може течащият нос да е най-радостното събитие, което му се е случвало от много време, защото показва, че слава на Бога, най-сетне жизнената му сила е била в състояние да изяви симптом. При един този нос може да е остро, но при друг може да е част от обостряне на хронично състояние, а това са различни казуси.

Предписание се прави НА ТЕРЕН! Индивидуален.... И от това може да зависи живота на човека. Това ще продължа да го повтарям с пълна сериозност, дори и само един четящ да му обърне внимание. Шуслеровите соли са от същата опера. Те се изписват надеждно само от квалифицирани хора. Има популярни (не само медицински) форуми, където пишат такива хора и те отделят от времето си именно напълно безплатно, за да споделят знанието за хомеопатията, но никой от тях не би предписал на интернетски контакт. Това е непрофесионално и опасно.

Да, паля се. Защото някога застрашиха моя живот с неправилно предписание!! Пожелавам ти никога да не станеш толкова уверена в каузата на защита на хората от ненадеждни и случайни предписания като мене, че ще се бориш за живота и здравето им, защото си се изправила ти срещу смъртта!

Разбирам добре емоциите ти, защото ти изхождаш от "ау, НАШИЯТ форум срещу ЧУЖДИТЕ нападатели". Ама с мене не сработва, защото аз съм тук от самото начало и обичам това място, защото то беше създадено с много отдаденост и любов и дано да се запази качеството му. Отчети, че при тебе отсъства базата за рисковете, които подобно "безплатно" поведение носи. За него някои хора плащат ужасно, чудовищно скъпо. Пример е една от жените, които по съвет във форум пие през последния месец преди раждането си Арника в твърди форми в големи дози по предписание на квази-специалист.... По време на раждането настъпва проблем, обаче о, ужас, заради доказването на Арниката нея упойка не я хваща и я режат наживо............. Искаш ли наистина да си представиш какво означава това!!

Ето затова полудявам от "безплатни" съвети от хора без подготовка.
2.   

« Последна редакция: 05-11-2014, 22:23:15 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Шуслерови соли
« Отговор #13 -: 05-11-2014, 23:20:33 »

Хм, добре, нека тук да се опитам да изясня нещо, което си мисля, че разбирам:

1. В обичайно състояние средностатистическият човек е замърсен и обезводнен - хронично. Тези 2 особености водят до редица състояния (още наричани болести).
2. Първото най-просто нещо, което може да се направи и да има бързо въздействие, "без откъсване от производството" е да се увеличи приемането на вода. Колко, как - вж. д-р Батмаджелидж ("Ти не си болен, ти си жаден...") и поне 2 други, има ги преведени. Ако само увеличим приемането на вода, то ще доведе до спадане на осмотичното налягане, пукане на червени кръвни телца и пр., за да не става това, нашият организъм бързо пуска водата по къс път - изпишкване (това не може да се постигне при обикновено удавяне с попадане на вода в дробовете; водата е твърде много и повърхността, през която тя навлиза в кръвта, е твърде голяма). Полза - малка или никаква. Ето, за този случай, през тези периоди, към водата се добавя сол - за да постигнем вода с приблизително същото осмотично налягане, каквото ни е дадено от еволюцията... За да може водата да премине през всички най-малки капиляри, да измие, да участва в десетки други фини процеси... без да спада осмот. наляг.

   Г-н Батман го харесвам какви неща е написал в своите книги, какво е изследвал. Звучи смислено, логично и естествено това което предписва той. Към едно единствено нещо имам резерви, вярно не е бил младеж последните 10-15г от живота му, но ми се струва че ако е прилагал и е имала супер оздравителен ефект предлаганата от него методика, би трябвало той самия да изглежда далеч по във форма и по-млад!?, или поне на мен така ми се вижда по правилно, ако чевек може да забави стареенето въобще.

3. Истинско, качествено, всестранно почистване, включително очите и мозъка, най-добре се вижда, че се постига със споменаваното "Временно въздържане от храна+упражнения+промяна на светоусещане, мислене и мн. др. с "откъсване от производството", от големия град, работа, семейство и пр. Откъсването трае поне 15 дни, общата продължителност е доста повече...
4. Тогава, след почистването, както мнозина са изпитали, може и без сол, съответно без Шуслерови соли. Всички необходими соли, при това в органичен вид (готов и мнооого по-лесен за усвояване), се намират в суровите зеленчуци, плодове и семена(ядки)...

Т.е., ние в този форум не препоръчваме нито "пийте 3 л вода на ден с 10 гр сол - до като сте живи", нито "пийте само дестилирана вода - ххх литра, докато сте живи"... При всеки отделен човек, в зависимост от много особености, в отделни периоди е добре да се променя хранително-пиителния състав и количества... до пълното засияване на аурата!

Моите наблюдения относно въздействието на Шуслерови соли може и да не се окажат много медицински ценни, тъй като едновременно засилвам и правенето на доста упражнения, почти всеки ден...

    Аз пък съм попадал на мнения на хора на ти с здравословните теми според които именно зеленчуците в суров вид са в състояние да искарат от тялото така ценните минерали! А какви биха последствията от ниски нива на минерали в тялото може само да гадаем, или можем и да си ги представим?

Вова, виждам , че се каниш да почваш тия "соли". А други отдавна са в любов с тях  :sorcerer - emotloader:
Пийте ги , но знайте, че Шуслеровите соли са си ЖИВА ХОМЕОПАТИЯ, при това - още по-опасна от "класическата", защото съдържат материални субстанции!
В нашата тема за страничните ефекти от хомеопатията се включиха двама достойни хомеопата, които признаха за огромните рискове при хомеопатията! (Нещо, на което аз отдавна обръщам внимание и без да съм хомеопат , просто защото осъзнах колко е сложна тази наука , а съм наясно  колко от хората по принцип си падат по сложните работи..  tooth  )

Тук съм сглобил съвсем набързо коментарите на още двама хомеопати , които също бият тревога ! Давам и линковете към темите , в които са писали. За шуслеровите и за други препарати.  ( Нещо не са допаднали на модераторите , аз имам мнение защо, прочетете и ще се сетите и вие защо :) )
Моята интуиция е , че тези жени знаят какво говорят.. Четете и преценявайте!

    Интуицията ти не те лъже бате Бино, от прочетеното и аз останах с впечатление че беседата се води от жени и хвърчат хискри яко  :-X
  Така става като се мешат много препарати заедно, има ли нужда няма ли, айде до аптеката на пазар и пиий.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Шуслерови соли
« Отговор #14 -: 05-11-2014, 23:46:28 »

Хомеопатията има две допълнителни неудобства, които никоя друга лечебна методика на света ги няма. Именно тези нейни специфики повишават рисковете .
1. Пациентите като цяло нямат и 0.1 % представа от хомеопатия и затова не могат да контролират или поне да "надушат" ако нещо не е в ред с предписанието на хомеопата. Тоест - те участват на 0% , а хомеопата - на 100% . ПРинудени са да се съгласят с него , само защото някой им го е препоръчал. Самите те няма как да го преценят дали е добър. Иначе, при повечето други методики - все са чули нещо от тук оттам , или могат веднага да прочетат в мрежата. Но при хомеопатията няма как да стане , нямат подготовка.
2.  Няма и как да си сверяват назначенията по форумите и да си споделят кой от какво лекарство при какви случаи се е оправил , защото на 10 деца с бронхит може да бъдат предписани 10 различни лекарства. Никъде другаде индивидуалният подход не е от такова значение.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Шуслерови соли
« Отговор #15 -: 06-11-2014, 09:40:24 »

Шуслеровите соли действат най-добре на предварително почистен организъм или ако сме под формата на лека диета през периода на приемането им.
Страхотно постижение в тъй наречената хомеопатия са.
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Шуслерови соли
« Отговор #16 -: 06-11-2014, 10:04:50 »


    Интуицията ти не те лъже бате Бино, от прочетеното и аз останах с впечатление че беседата се води от жени и хвърчат хискри яко  :-X
  Така става като се мешат много препарати заедно, има ли нужда няма ли, айде до аптеката на пазар и пиий.


Сексизъм.
« Последна редакция: 06-11-2014, 10:08:01 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Шуслерови соли
« Отговор #17 -: 06-11-2014, 12:16:21 »


    Интуицията ти не те лъже бате Бино, от прочетеното и аз останах с впечатление че беседата се води от жени и хвърчат хискри яко  :-X
  Така става като се мешат много препарати заедно, има ли нужда няма ли, айде до аптеката на пазар и пиий

Сексизъм.

    Нещо от написаното от мен не е така в действителност ли, ти прочете ли темите от линковете?
Кое точно е сексизъм, бате Бино се изрази с: "тези жени...", а не каза: "тези потребители...". Като обърнах внимание на това, и факта че констатирах че мненията в съседния форум са писани от жени ли го прави сексистко?  Или това че казах, че са измешали медикаментите и са станали проблем?

Няма как да бъде по различно нали, поради факта че са писали само жени( съдейки по ник нейм), а това че са се изпокарали по различни причини в първия линк, е факт.

Ако до профила ми нямаше стрелка за да покаже че съм от мъжки пол, или факта че знаеш че съм от мъжки пол- (може да съм се издал с нещо), дали щеше да реагираш по същия начин, или само споменаването на думата жена/и от потребител от мъжки пол пали червена лампа и прави коментара сексистки?

Аз мисля че тука в този форум, макар да има доста ясно полово разграничение, отношението особено към женския пол винаги е било на високо ниво.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Шуслерови соли
« Отговор #18 -: 06-11-2014, 17:59:21 »

Бате Бино,

Шуслеровите соли са направени на хомеопатичен принцип, но не са хомеопатични лекарства, като цитираните Осцилококцинум, Хамамелис  и др.

Нямат много общо, освен че се приемат по един и същи начин - под езика. Това са соли, от които е изграден човешкият организъм. В таблетките са в минимални количества, които постъпили в кръвта, циркулират, докато намерят клетки, които ги съдържат. Постъпили по този начин,  те отварят клетките и съответните соли започват да постъпват с храната отново, защото поради стрес или други причини клетките понякога се затварят. Ние се храним, но клетките гладуват - солите помагат отново там да се натрупат необходимите вещества.

В Германия някои отделения на болниците са пълни с хора с камъни в жлъчката и бъбреците, приемали дълго време силиций, но не приемали Шуслерови соли. Тук се прилагат в някои клиники при спешни състояния...

Мой братовчед, ветиринарен лекар вече успешно ги прилага при лечението на животни, аз вече десетки пъти спасявам котетата пред блока -  и то само с една-две таблетки...Мога още мнооого да разсказвам...

Така че не разрешавам да се обиждат Шуслеровите соли :)!




« Последна редакция: 06-11-2014, 18:02:39 от donna »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Шуслерови соли
« Отговор #19 -: 06-11-2014, 20:39:35 »

Ей, Донче,  добре, че са тези соли, че иначе клетките ни ще умрат гладни ..  tooth  

Донче, как го измисли това , че  "обиждам шуслеровите соли"
Все едно ако разкажа , че някой е умрял от токов удар, значи с това обиждам електричеството
(То също е добро, но не пречи от него да умира тук таме някой, който не знае как да си служи с него  ;) и е подценявал опасността  ;) )

Аз не съм хомеопат. Цитирах действащи хомеопати, обърни се към тях ако искаш,  за изясняване :)
След като те докладват за множество усложнения, значи това май май не са обикновени соли.. ;) На който лампичките му са включени, ще му замигат  ;)  Редовно по форумите се тюхкат хиляди пострадали лековерни, доверили се на това или онова лекарство ( или ваксина) , за което са били убедени, че е безвредно  ;)

Нещо ми се стори , че хвалиш Европейската ( и вероятно Американската) Медицина ..И аз я тача, но
ти прочете ли този официален доклад ?  ;) Поразгледай го , писан е на база 162 официални източника


СМЪРТ ОТ МЕДИЦИНАТА.
http://vaksini.eu/death_by_medicine.pdf
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=4421.msg55073#msg55073

( Това за бъбречните камъни от силиций  също беше забавно , благодаря ти. Не знам какви препарати са приемали тези германци, но от полски хвощ и каолинова глина камъни не се образуват )
« Последна редакция: 06-11-2014, 20:45:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.