Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нескончаема депримираност  (Прочетена 20988 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #20 -: 03-10-2012, 14:28:45 »

Драги дами ( и джентълменът bpa ) , препоръките ви са тотални, но  ЗА ФИЗИЧЕСКИ ЗДРАВ ЧОВЕК ! За човек с енергия! В момента се получава точно следното:  violetblossom е на автомобилно рали и участва с Фолксваген Поло с 50 к.с. Всички останали са със Субару, Делта Интеграле и др. подобни ,  с по 500 к.с.!  Вие й подвиквате :
" Настъпвай! Бори се ! Стегни се ! Мобилизирай се! ..  "   Ясно е, че нема как..
Затова не чета  (и не слушам) патопсихолози,  ( за тоя Дако не съм чувал и не искам изобщо) , защото акцентират само върху психиката , без да правят връзка с физическото тяло.
Момичето може да има здравословен проблем. Докато не се изключи такава вероятност, всички останали напътствия са безполезни! Няма я ЕНЕРГИЯТА, която е нужна  за всичко, което препоръчвате ( и както го препоръчвате)  Когато сте били на легло болни ( грип да кажем, ангина)  има ли енергия за спорт и велики дела?  Като се възстановите , чак тогава се сещате за "великите дела".
  Без добра енергетика няма смисъл да се насилваш, да вкарваш организма в тежки за него режими!  Ще работи известно време  "на червено" след което може да се случи нещо фатално.
Няма силна психическа енергия без силна физическа енергия! Те са едно. ( Обратното обаче е възможно! :) )
Тук не става въпрос за мързел и леност. Трябва да се възвърне доброто здраве и чак после да се мисли какво да се прави с него.. При друго състояние съфорумката даже не би се изразила по този начин. Би използвала съвсем различни думи.
Чували сте за "синдром на хроничната умора" ?  Човекът е като парцал, а разни професори му се подиграват, че му нямало нищо и го напъждат..

violetblossom, и на теб препоръчвам задължително да попрехвърлиш малко странички от Аюрведа! Поне за типовете хора. Всичко почва от там! Сега на семинара в Търново точно това установих за пореден път - нито един лектор не  се съобрази с  Аюрведа! А иначе  дават препоръки.. Няма универсални препоръки! Няма универсални норми! Казвам йм: Абе хора, нормата за една "вата"  не е норма за "кафа"! Каква диагностика ще ми правите за телесни мазнини, телесна вода, и относително тегло на костите..  ТА вие не можете да интерепретирате резултатите от машинките си , ако не ги съобразите с  Аюрведа!   Нито по отношение на  количеството вода, която трябва да пият, нито за храната, нито за спорта, нито за оздравителните методики.. Гледат ме като излязъл от дъното на океана с умряла сирена под мишница.

 Познавайки своя собствен тип, ще знаеш какви задачи ще можеш да заложиш за изпълнение  на този твой организъм ( вкл. психика)  Една вата трябва да се примири, че дори в перфектно здраве, целите , които може да реализира в този живот трябва да са по-скромни , в сравнение  с целите , които постига пита или пита-кафа. Една вата не може да се мери по енергетика , производителност, пробивност.. с пита-кафа, просто й липсва ресурсът за да я догони!   Огледайте се , почти няма да видите  голям бизнесмен, ръководител в йерархия, пълководец,  спортист, шоузвезда, политик... който е вата!  
Вата не трябва да се пъхат в области,  където се изисква сериозна борба, отстояване на интереси, или където има силен стрес. Имат шансове , но са колкото на балерина с дървен крак. Иначе рискуват да превъзбудят принципа "вата", което ще се изрази в определена симптоматика, която естествено ще бъде интерепретирана от разни светила като някаква патология  , изискваща (медикаментозно) лечение..
Това не значи , че вата са  "второразрядни личности" , те просто трябва да знаят какво могат -
 "Моля , не стреляйте по пианиста! Той прави каквото може. "  О. Уайлд
« Последна редакция: 03-10-2012, 14:49:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #21 -: 03-10-2012, 15:20:05 »

Да, това за типа е важно. Аз съм пита-кафа.Лесно се паля. Лесно наддавам на килограми (ако си хапвам повечко).Когато имам цел я гоня дълго, дори да се наложи да я извадя от „прахта”след години(на това му казват тъпо и упорито магаре).
А за вата имам скромните наблюдения, че са слаби, хилави натури, с по-малко енергия и са „малко на моменти”.
Но наистина violetblossom трябва по-задълбочено да се занимае със своето здраве и да намери специалист, който да й помогне.
П.С.Малинче, ами тези лешпери не е ли по-добре да им дадем някои задачки и ако не се справят в срок да им бием по един….в задните части???
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #22 -: 03-10-2012, 15:49:24 »

Ама ние всички и наливаме да се изследва...  :pensif_29: Бате Бино, аз нямах енергия и желание в началото, нито пък бях физически здрава, но намерих сили, само защото исках ПРОМЯНА. Нямам намерение да си меря проблемите с никой, защото това е от разговорите, които споменах, че не понасям. Всеки може да се размърда, независимо какво "кара". И да...за аюрведа съм доста по-благосклонна вече. Оказа се че съм 80% пита 10% вата и 10% кафа и като тегля чертата, май съм си пита... Та, ако тя е вата, май по-добре да не слуша съвети от мен...  tooth Това не значи обаче, че не може да намери някакъв начин, който да работи за нея. При всички положения, независимо от дошата, ще е с ДЕЙСТВИЕ, а не със съсредоточаване в безсилието...
Активен
Psychonaut

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #23 -: 03-10-2012, 17:18:51 »

Калия,това е "любимия съпруг"-не става ли ясно от описанието?! Само че това е обкръжение, което не мога да си позволя да  разкарам, така че............гледам да се примиря някак си
А той на всички задачки много отдавна се е изложил...ама
Та: който може първо да РАЗЧИСТИ
« Последна редакция: 03-10-2012, 17:31:01 от malina »
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #24 -: 03-10-2012, 17:49:50 »

Тита, purelove, за хора в настоението на violet позитивизма и енергията ви вероятно са подтискащи............недостижими и невъзможни на този етап.......
първо аюрведа, както казва бате бино
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #25 -: 03-10-2012, 23:02:59 »

Тита, purelove, за хора в настоението на violet позитивизма и енергията ви вероятно са подтискащи............недостижими и невъзможни на този етап.......

Само човек, който знае за какво става дума от собствен опит може да го разбере това...
Вярно, че не може и да се бездейства, но трябва постепенно и внимателно. Едно по едно, по степен на вероятност и важност. На принципа на отхвърлянето на причините - едва тогава може да се намери решение. Другото е като да водиш война на сляпо - в тъмното да стреляш на посоки с надеждата случайно да уцелиш и врага.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #26 -: 04-10-2012, 07:56:56 »

Защо violetblossom не се опита да започне отнякъде - да си направи план и да го следва стъпка по стъпка. Да започне с аюрведа, с начина си на хранене, с начина си на живот, а след това може да опита и с едно плодово гладуване.
При всички случаи трябва да се започне отнякъде, нали! :Content_22:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #27 -: 04-10-2012, 09:37:05 »

Mи сори..просто аз това "по-полека" не го намирам за ефективно.  :whistling2 - emotloader: Точно хора, които са ми били шамара с ударна доза позитивизъм, са тези на които съм искала да приличам и са ми помогнали. Доста извън комфортната зона е, признавам. Но пак казвам...това съм си аз, затова е форума - различни хора, различен опит, различен светоглед... няма "прави" и "криви"
shofliev, много добре знам за какво става на въпрос. Точно това потискащо чувство е двигател на духовната еволюция. ТРЯБВА да му е гадно, горчиво, тъжно и в депресията си да ПОИСКА промяна. Ако му е удобно, монотонно и спокойно, от къде би могла да му дойде идеята да се промени изобщо...? Дори и сега като ми се случи да се сдухам за нещо, веднага асоциацията ми е "Време за еволюция, удряй здраво!" 
Активен
Psychonaut

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #28 -: 04-10-2012, 10:54:17 »

Възхищавам ти се искрено! :love_006 - emotloader:Но има хора по-плахи,по-инертни, по-интровертни и т.н Аз например никога няма и не мога да бъда като теб(....естествено говоря наизуст-не се познаваме, но така ми звучиш),обичам да общувам с подобни хора,защото са весели и живи (а аз дори не обичам много да говоря) но не често,защото ми идва в повече..А шамари от позитивизъм направо имат обратен ефект
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #29 -: 04-10-2012, 11:14:11 »

Така като гледам темата , виждам, че всички напътствия, които дотук дадохме,  са абсолютно ценни и приложими! С малката забележка - да се ползват на различните стадии от наработването на (както се изразява Пол Брег) мощна нервна сила.   ( Ако може тя да кацне моментално - супер! Ако не - тогава постепенно :) )
Но нашата violetblossom май я уплашихме , не се появява..

(Тита, много философско за момиче на твоята възраст  :love_006 - emotloader:  Замислих се обаче.. Как едно и също обстоятелство провокира у различните хора различна реакция. Една хронична болест например, мотивира едни към действие , а други/повечето/  - към напасване и "съжителстване" с нея.. И друго има интересно - ако ни споходи някакъв проблем, добре е да го решим бързо, защото ако се забавим, той вече не е проблем. Станал е част от нас самите :))
« Последна редакция: 04-10-2012, 11:32:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #30 -: 04-10-2012, 11:31:12 »

И мен ме дразни ню-ейдж позитивизмът. Като ми запишат по фейсбук "Хубав\усмихнат\позитивен\слънчев.. ден, приятели (сърчица, слънчица и не-знам-си-какво) просто се изнервям, т.е има обратен ефект.
http://www.newage.bg/ - От този сайт прочетох за Аюрведа. Там има и таблица за храните.
Макар че винаги съм си мислела, че при такива общи описания в действие е принципът на Форер.
Има и тест. Той ме определи 45% пита, 35% кафа и 25% вата. Но аз открих себе си на 90% в описанието за кафа и само в зиморничавостта - във вата. Предполагам, че съм Кафа-Вата.
Иначе не мисля, че имам някакъв здравословен проблем. Последните изследвания (преди 2 месеца) ми бяха в нормата. Единствено главата ми дава на късо, не знам как да го опиша, нали разбирате, че това ми спъва интелектуалното развитие. Например, понеже уча хуманитарна специалност, за изпити трябва да чета теми. Чета от няколко източника, сама си ги сглобявам, пиша ги, чета ги и ги зубря ред по ред иначе забравям всичко. Чувствам се като някаква с изоставане в развитието. ???
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #31 -: 04-10-2012, 11:43:52 »

Пак да спомена : Лабораторните изследвания не са гаранция!  МНого тежки състояния (вкл. онкология , както и смърт от инфаркт/инсулт ) не са могли да бъдат открити при рутинни изследвания! ( "Той беше здрав като бик и никога не е боледувал, но оня ден умря от инфаркт" Това е заради уникалната способност на тялото да компенсира и противодейства до последно! 
(  Изследванията  тестват положението към ОПРЕДЕЛЕН момент. В този момент човек може да е сравнително с добри защитни сили  и всичкото бацил, паразит и чужд агресор е потиснато и кротува  в някоя миша дупка. Падне ли нивото на здраве  ( поради стрес, възраст.. и т.н. ) , всичко се "събужда" и почва настъпление. ) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #32 -: 04-10-2012, 22:16:33 »

Пак да спомена : Лабораторните изследвания не са гаранция!  МНого тежки състояния (вкл. онкология , както и смърт от инфаркт/инсулт ) не са могли да бъдат открити при рутинни изследвания! ( "Той беше здрав като бик и никога не е боледувал, но оня ден умря от инфаркт" Това е заради уникалната способност на тялото да компенсира и противодейства до последно! 
(  Изследванията  тестват положението към ОПРЕДЕЛЕН момент. В този момент човек може да е сравнително с добри защитни сили  и всичкото бацил, паразит и чужд агресор е потиснато и кротува  в някоя миша дупка. Падне ли нивото на здраве  ( поради стрес, възраст.. и т.н. ) , всичко се "събужда" и почва настъпление. )

Имам възможността да го изпитвам върху себе си последния един месец много отчетливо, особено с падането на имунната система поради стрес.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #33 -: 05-10-2012, 07:46:47 »

Violetblossom, ако кажеш, че си лягаш в 10-11 и ставаш около или преди изгрев, няма да ти повярвам  tooth
Активен

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #34 -: 05-10-2012, 09:09:21 »

Violetblossom, ако кажеш, че си лягаш в 10-11 и ставаш около или преди изгрев, няма да ти повярвам  tooth
   Прощавай, но това наистина ли е толкова съществено?
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

Пламен Тотишев

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
  • Зъболекар с незакърнели сетива
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #35 -: 05-10-2012, 09:10:08 »

Здравейте,

Много хубава тема, благодаря!

Аз ще избягвам да давам съвети, по-скоро бих споделил мои подобни премеждия, че колежката да не си мисли, че само в нея има бъг...

Имах проблем, който беше доста сериозен, с който донякъде успях да се справя, но в никакъв случай не съм изкоренил! Та, проблемът беше цикличност в енергията - редуване на сериозни пикове с още по-сериозни сривове.

Цикъл хиперактивност
 
Траеше около от 3 до 10 дена и се характеризираше с всичко, което бих искал да мога през цялото време:
- огромна физическа и психическа работоспособност;
- креативност;
- бързо запомняне/учене на нови неща, дори в абсолютно нови и нелюбими дисциплини;
- високо самочувствие и увереност в контактите с околните и нежния пол;
- гладка, богата, цветна и остроумна реч - превръщах се лесно в душата на компанията и печелех лесно симпатии и последователи;
- огромна сексуална енергия и издържливост - нимфоманките си мислеха, че са намерили най-после някой на тяхното ниво tooth;
- лесно взимане на крайни и силно рискови решения;

Цикъл на тотална депресия

Траеше по-дълго, за жалост - около 14 и повече дни и се характеризираше с изброеното горе, само че със знак минус, достигащо до:
- всякаква липса за желание за живот, дори натрапчиви самоубийствени мисли - добре, че не съм имал пистолет под ръка, защото нямаше да пиша тези редове сега

Циклите се сменяха без всякакво предизвестие и не знаех, аджеба на сутринта, като се събудя кой ще бъда - Доктор Джекил или Мистър Хайд?!?  :'( Потърсих помощ от "специалисти" и ми поставиха диагноза "хронична циклофрения" и ми дадоха план на лечение. Аз, колкото и да бях отчаян и депресиран, бях уверен, че поставянето на проблема ми в някакви измислени рамки и купищата химични отрови няма да ми помогнат въобще. Може да съм доктор, но нямам добро мнение за модерната медицина (изключвайки способностите на хирурзите да разглобят и сглобят човешките телесни части) и реших да търся "свое" решение. Четох всякаква възможна литература и стигнах до генералното заключение, че всяко Гуру си "пее песен", която често е продиктувана или от комерсиални, или егоцентрични интереси, а много често и от двете заедно.

Взех следното решение - да приема, че проблемът в мен е като някакво екзотично, некрасиво животинско създание, което се опитва да привлече "внимание" върху себе си. Реших, че колкото и да не харесвам това създание, не е добре да го мразя, защото все пак живее в мен и е част от мен. Реших, че ще се опитам да го опозная и ако мога да го "опитомя".  ;)

Почнах да си водя точен дневник - да описвам на лист хартия всичко, ама всичко! Като бях в хиперактивна фаза, разбира се нямах време да водя записки, защото трябваше да оправям поразиите, които бях направил по време на депресивната. tooth

Взимайки позицията на изследовател, неусетно омекоти и притъпи острите фази на депресивния ми период, той ставаше по-търпим. Едновременно с това, обаче и успехите в хиперактивната фаза вече не бяха така отчетливи, просто двете фази малко, по малко преляха една в друга, като достигнах до някакъв среден вариант, който ме устройва повече. Липсват ми периодите на супервъзможности, но пък ми е много по-приятно сега да знам, че на сутринта ще се събудя в по-приемлив вид, а не в някоя моя крайност.

Готови рецепти според мен няма - всеки трябва да може да надникне вътре в себе си - да се опита да се опознае първо. Самия процес на опознаване е може би и част от справянето с проблема.

Успех на всички!  :peperudi:




« Последна редакция: 05-10-2012, 09:13:13 от Пламен Тотишев »
Активен
Поздрави от Lincoln, UK! :-)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #36 -: 05-10-2012, 09:27:16 »

Хипер-позитивните са доста престорени хора според мен(и изобщо не са "позитивни"). Не е човешко, нито нормално да си 24/7 щастлив. Ако нямаш кофти моменти си притъпяваш и рецепторите за щастие. При всички положения позитивното трябва да е повече, но по-скоро под формата на градивно вдъхновение, а не хвърчене в облаците и обясняване на ляво и на дясно колко е прекрасно всичко, като се чудиш себе си ли заблуждаваш или другите  tooth Като художник, за мен е от изключителна важност да имам истинско вдъхновение, иначе бих изгубила интерес в работата си, както някои мои колеги. Това си е направо недопустимо разхищение на всичко което съм градила цял живот, само защото не съм могла да се стегна.  

Та, моята рецепта за хармоничност и провокиране на музата е:

 удовлетвореност в професионален план
 зареждащ личен живот, чувство за споделеност
 общуване с различни отворени и интересни хора
 следване на значима цел и/или занимание с изкуство
 спорт, адреналин, физическо натоварване
 умствено натоварване
 жива храна, много вода
 слънце

Ако човек си ги осигурява(те не идват сами), дори и да му се случват кофти неща, той ги гледа някак си...отгоре :)

Превръщането на проблема в част от нас, е може би сред най-недопустимите за мен неща. Интересно, че не си бях давала сметка, докато не го видях формулирано така. Просто си знаех, че трябва да се действа на момента, без да знам защо точно бързам  tooth
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #37 -: 05-10-2012, 09:43:49 »

Отново чудесно казано , Тита.  :Cherries

Много се радвам и че д-р Тотишев най-сетне се осмели да изпълзи от "запазената" му територия - "зъбната тема". Откога го чакам..(  Защото го  знам на какво е способен  ;)
Конкретно по темата -  още едно потвърждение за "тежестта" на Аюрведа. Определяйки го като кафа-вата , неговите "крайности" са съвсем естествени за него си! Тази комбинация е възможно най-небалансираната.
 ( Между другото мъжете с тази доша са най-надарените  ;) )  
Но това е  тъкмо още едно житейско предизвикателство - да си я балансираш  tooth . И да си щастлив ако или успееш да я балансираш, или ако успееш да се нагодиш  :love_028:    
« Последна редакция: 05-10-2012, 09:45:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Пламен Тотишев

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
  • Зъболекар с незакърнели сетива
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #38 -: 05-10-2012, 10:36:51 »


Много хубаво, Теодора! И аз споделям твоята рецепта - такава рецепта със сигурност на никого няма да навреди, а само ще помогне!  :Content_14:

Бино, нямам проблеми с "осмеляването", че кога съм имал, ха-ха? tooth Просто ми изкочи малко повечко време и реших да почопля разни интересни нещица тук...

На този етап се справям добре с балансите, мога да кажа, че депресивната фаза почти я няма. Тъжни мисли ме спохождат, разбира се - поводи безкрай всеки ден, да не ги споменавам, но и поводи за усмивки също безкрай! Балансът като цяло е сериозно в положителната част, пу-пу! :peperudi:

Стремежът към самоусъвършенстване не трябва да спира, но не мисля, че това трябва да е и някаква надпревара или борба. Има много неща, които бих искал да променя и развия в себе си и мисля, че има надежда. ;) Преди подхождах като чекист - "Смърт на враговете на партията!", сега действам по-скоро като дълбоко законспириран агент на Мосад - "Опознай опонента отвътре и го победи в собствената му игра". Сигурно с годините човек става по-мъдър и по-търпелив, не знам...
Активен
Поздрави от Lincoln, UK! :-)

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Нескончаема депримираност
« Отговор #39 -: 05-10-2012, 12:59:35 »

Д-р Тотишев, това е толкова характерно и за мен, само дето в пауър фазата съм със способностите на обикновените хора, а в гадната фаза съм като плужек, а и тя ме държи значително по-дълго. Аз лично за себе си, кълна се, не искам забележителни постижения, искам просто спокойна и балансирана енергия и покой най-накрая.
Това за циклофренията не знам кога са ви го лепнали, но тъй като съм съвсем отблизо запозната какво се случва със съвременната психиатрия, ясно ми е колко "достоверна" е тази диагноза и как се лепва на 90% от хората с психическо разстройство. За съжаление свестните доктори ги маргинализират, а и тая тъпа здравна система да им плащат на пациент... Гнусно е!
Тита, точно това исках да кажа, че позитивизмът се е превърнал в мейнстрийм култура. Когато си щастлив, предполагам, че го излъчваш (забравила съм как беше чувството), а не го натякваш на другите.
Бате Бино, а има ли значение с каква доша да общувам и да се разбирам най-добре?
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 23 запитвания.