Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Някой да има спиртна орехова настойка в повече?  (Прочетена 3180 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Пропуснах да си направя тази година. Не знам дали ми трябва при наличието на Тодикамп, но все пак съм готов да купя или да заменя срещу пелин ,карамфил или полски хвощ. От тях имам достатъчно. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Абе, аз имам, ама съм малко далечко (в Италия). Все пак ако не се появи някой до декември, когато евентуално може да се приберем, тогава мога да ти я изпратя. Да кажем около половин литър ще да има. Правена е със спирт за хранителни цели (така пишеше на него) и дестилирана вода.
П.С. Малко извън темата, но този полски хвощ как го разпознаваш? Аз на едно място намирам поне 5 вида хвощ и като имам предвид, че само полският не е отровен, само го съзерцавам и ме е яяяд, че не мога да си набера. Даже и снимки съм им направила един до друг.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Аз на едно място намирам поне 5 вида хвощ и като имам предвид, че само полският не е отровен...

Това ме озадачи. Може ли малко повече информация по въпроса?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Не е точно така , Вили, ще уплашиш хората :)
За хвоща , но и за билките като цяло , е по-точно да се говори за ПОКАЗАНИЯ  и ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ, отколкото за отровни и неотровни. Защото отровните също лекуват! :) Въпрос на дозировка.  :essen:
Голяма част от въобще лечебните билки са "отровни".  И същевременнно - неотровните също имат противопоказания. Например полския хвощ (неотровен), колкото и да е суперполезен, силно подкиселява организма ( и урината)  и ако  за някого това е противопоказано, трябва да взема например сода  за да неутрализира ( или намали ) киселото действие.
Хвощ има много видове , но за да срещнеш всичките , трябва да си горски човек :)
 Полският и едрият полски ( какъвто аз имам)   е по-лесно да намериш.
Инфо има достатъчно, стига да се поровиш  :)
Ето , за секунди как попаднах на едно прилично руско сайтче със снимки и много подробности за хвоща 
http://hvosch.ru/foto-xvoshha.html
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Freshcheto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28

Привет бате Бино,

аз имам настойка от орехчета - направена е с ракия. Ако си ок мога да изпратя около 500-700 мл.
Аз попих от нея около седмица...ама цяла супена лъжица организма ми не може да понесе..за секунди ми става ужасно лошо и я повръщам...та с капки действах и ми остана...
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Малинка, тези са безобразни скъпари - 125мл. спиртна настойка  идва 60 лв. А  същото количество  Тодикамп е 35 лв.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

мхммммм, сори, забравих да кажа, че не съм го пробвала дори, а и цената явно не съм я сметнала... :Confus_3:
запазих си линка, защото така и не набрах орехи тая година....ама май и аз ще прибегна до тодикамп
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.