Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Картофи и ориз ? Как да ги употребявам сурови?  (Прочетена 6008 пъти)

Милдо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Здравейте ! Близо 2 години бях вегетарянец, а наскоро след някоя друга книжка,няколко материала и дълго време канене, най-накрая преминах изцяло към суровоядство. Въпроса, който ме вълнува е как един суровоядец яде картофи и ориз ?! Обужавам и двете, а в суров вариант не се сещам как да ги употребя :) Благодаря предварително.
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Картофи и ориз ?
« Отговор #1 -: 19-07-2012, 17:22:37 »

A тези правописни отклонения за закачка ли са  tooth
Активен

Милдо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Благодаря за отговора.....  >:( :Confus_3:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Aз не ги ям. Не мисля, че са задължителни, при положение, че има къде къде по-полезни неща :)
Мисля, че можеш да си правиш сурово оризово мляко, както ядково, но не съм пробвала  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

Милдо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

За оризовото и ядковите знам, даже си правя, работата е там че обужавам ориз... Даже май си реших проблема с него: кълнове от ориз. Остава въпроса с картофите... ако има някой да сподели и помогне ще съм благодарен :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Аз ги ям, винаги когато ми се прииска- печени, варени  ;D, но аз никога не съм била на пълно суровоядство.  ;D...оризово мляко съм правила няколко пъти, но не ми е особено любимо  :D.......Всъщност сега се замислих- сигурно повече от два месеца не съм хапвала ориз, а картофи няколко пъти...така, че предпочитам да не се лишавам напълно от тези храни   :Content_22:
« Последна редакция: 20-07-2012, 13:43:15 от Даниела »
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

Аз си правя оризово мляко, но добавям канела и малко бядеми :essen:
Става приятно. Апропозито тия дни мисля да си направя, бях позабравила за това от миналото лято не съм правила :flowers2:
Активен
вярвам в доброто

snooker2

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Здравейте ! Близо 2 години бях вегетарянец, а наскоро след някоя друга книжка,няколко материала и дълго време канене, най-накрая преминах изцяло към суровоядство. Въпроса, който ме вълнува е как един суровоядец яде картофи и ориз ?! Обужавам и двете, а в суров вариант не се сещам как да ги употребя :) Благодаря предварително.
вегетарианец, обожавам
Активен

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube

Здравей Милдо :) Картофите и ориза трудно би ги консумирал сурови. Всъщност ти може и да ги консумираш, но нито ще са ти вкусни, нито ще се приемат добре от организма, което е сигнал, че не спадат към оптималната храна за човешкия вид. Иначе да - кълновете от ориз са единия начин, другият е да го киснеш супер много време, докато омекне, но пак е твърд и неприятен. Ако искаш сурови картофи, най-добре си потърси сладки картофи. Те са едни оранжеви и може би ще стават и ще имат малко по добър вкус от белите картофи. Но каквото и да си говорим, тези храни трябва да се готвят иначе са шит. А за ориза, дори и сготвен пак е безвкусен и има нужда най-малкото от подправки за да стане ядлив ;) Поздрави и успех в СУРОВИЯ Живот :)
Активен
Total Liberation

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Само "ямс" могат да се ядат сурови. От другите дигаш температура, било то дори и червени. Някои така сме се измъквали от даскало... А ор ориза може да се прави оризово мляко, само не помня колко време се киснеше.
Активен
Psychonaut

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът

Моите деца редовно си хапват сурови картофи не съм забелязала да вдигат Т от тях.  :surpris_23:Може би е въпрос на количества, знам ли. Те изяждат не повече от един малък картоф... Не им ги правя специално, крадът си докато ги режа.
Какво друго им е противопоказаното на картофите в суров вид освен това за вдигането на Т, което за мен лично е непотвърден мит.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Имаше едни истории в книгите на Джек Лондон за ядене на сурови картофи като спасение от скорбута в Аляска. Това обаче беше като лекарство - настърган един картоф и изяден така.

Само знам, че позеленелите картофи са отровни, заради повишената концентрация на соланина. Според уикипедия, може и да ни се размине:

Цитат
Някои изследвания твърдят, че 200 mg соланин би могъл да съставлява опасна доза. Такава доза би се получила от изяждането на 1 средноголям развален картоф или 4 до 9 добри картофа (над 1,4 кг) наведнъж.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът

Мдам, това за зелените картофи го знам. Но другото за соланина - не. Благодаря за споделката.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133

Да ме прощават суровоядците, нопри наличието на толкова много други възможности яденето на сурови картофи си е мазохизъм. :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът

Както изглежда, не ги ядат.  tooth
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

На мен не ми липсват изобщо...нито пък ориза или бобовите. От тях ям само леща и нахут на кълнове. :)
Активен
Psychonaut

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...яденето на сурови картофи си е мазохизъм. :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

И така ми хрумва най-ужасната салата: сурови картофи със спирулина.  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът

...яденето на сурови картофи си е мазохизъм. :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

И така ми хрумва най-ужасната салата: сурови картофи със спирулина.  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

За това мъчение и Инквизицията ще ти завиди.  :Content_4 - emotloader:

Аз направо се чудя на децата ми какво толкова им харесват тия сурови картофи.  ???
« Последна редакция: 04-12-2012, 13:53:22 от Кюна »
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133

...яденето на сурови картофи си е мазохизъм. :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

И така ми хрумва най-ужасната салата: сурови картофи със спирулина.  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Аз бих добавил и тученица. ;D tooth
Сетих се за вица: Песимистът казал "По-лошо не може да бъде", а оптимистът казал "Може, може..." tooth
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Аз пък обичам тученица  и спирулина  tooth Но цвекло и бамя с картофите би ме отказало от храна дълго време...
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 23 запитвания.