Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!  (Прочетена 5897 пъти)

desislava_84

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« -: 18-07-2012, 19:19:04 »

Здравейте,приятели!Търсих тема свързана с афтите,но така и не успях да открия!Мъжа ми е с постоянни афти в устата,понякога и гърлото.Правени са всевъзможни изследвания и нищо!Изкупили сме всички препарати от аптеките-резултат никакъв!И така години наред....Ако някой е имал или има такъв проблем,ще се радвам да сподели какво лечение прилага!Предварително Ви благодаря!  :)
Активен

purelove

  • Гост
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #1 -: 18-07-2012, 20:59:02 »

Здравей, Деси. Първичните фактори, водещи до ерупция в устната кухина и лигавичните лезии, могат да бъдат  повлияни от различните звена на патологичната верига. Като вариантите варират от разклатен имунитет, психосоматични особености (вкл. преумора), инфекции, вътреорганни фактори (най-вече заболявания на стомашно-чревния тракт), авитаминова, алергии, лоша орална хигиена, замърсени храни... до фамилна обремененост и странични ефекти от лекарствени препарати, дори ...  Дооста широк спектър от фактори  :pensif_29: Другото, което е - хората прекарали някога първична инфекция с вируса (herpes siplex labialis), носят в кръвта си антитела с/у него, т.к остава латентен в организма и в даден момент (вкл. и външни въздействия)  се реактивира. В ученическите години  ги третирах с ваготил (съдосвиващ препарат). Чувството е малко неприятно ( като изгаряне), но много помага. Става от първия път  :Confus_3: Препоръчвам ти жабурене с кислородна или розова вода.  Отвара от лайка и пчелен клей съм чела, че помагат.
Междудругото сестра ми роди в щатите. Там с проплакването от родилното и рязането на пъпната връв  започват изграждането на оралните навиците у бъдещия подрастващ индивид  tooth Месеци племенничката ми не знаеше какво е седмица без някой насадил се гостоприемен нашественик в устата й.  Причината -  магическата течност за уста и някаква паста за зъби (за вътрешен прием - т.е. обтрива се меката част на небцето, венците и след това я поглъща)  :surpris_22: .. Та няма да се изненадам ако афтите са резултат от редовната употреба на някоя "качествена" паста за зъби, четка или вода за уста  ???
« Последна редакция: 18-07-2012, 21:00:58 от purelove »
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #2 -: 18-07-2012, 23:38:12 »

Тази тема я има на две места, ама май и двете на неправилно място - би трябвало да е в "Споделяне на лични проблеми със здравето и духа".
Активен

desislava_84

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #3 -: 19-07-2012, 07:10:43 »

Здравей,purelove!Благодаря ти за изчерпателния отговор-всичко,което си написа точно така...ще пробваме с кислородна и сребърна вода,дано поне малко да има ефект!А кислородната вода може ли да се пие или само се жабури???Относно пастата за зъби, също съм чела много и в крайна сметка от около месец ползва такава,която НЕ съдържа natrium sodium laureat!

Oще веднъж ти благодаря за бързия отговор! :thankyou:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #4 -: 22-07-2012, 20:43:21 »

Пастата за зъби освен флуор и пенливи отрови може да съдържа алуминиев двухлорид, това я прави кремообразна иначе е течна, това ми го каза един приятел, който е много запознат. Въобще ползването на паста за зъби е опасна работа.
Активен

desislava_84

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #5 -: 23-07-2012, 16:18:23 »

Пастата за зъби освен флуор и пенливи отрови може да съдържа алуминиев двухлорид, това я прави кремообразна иначе е течна, това ми го каза един приятел, който е много запознат. Въобще ползването на паста за зъби е опасна работа.

В днешно време човек да не знае какво да ползва!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #6 -: 24-07-2012, 17:33:41 »

Със сигурност и само четка върши добра работа  tooth
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #7 -: 25-07-2012, 10:57:35 »

Със сигурност и само четка върши добра работа  tooth

Титане, тихо, че разваляш индустрия за милиони!  :police: :police: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #8 -: 25-07-2012, 12:15:33 »

Плюя аз на тяхната индустрия  tooth  tooth  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 22 запитвания.