Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!  (Прочетена 10170 пъти)

desislava_84

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« -: 18-07-2012, 19:16:36 »

Здравейте,приятели!Търсих тема свързана с афтите,но така и не успях да открия!Мъжа ми е с постоянни афти в устата,понякога и гърлото.Правени са всевъзможни изследвания и нищо!Изкупили сме всички препарати от аптеките-резултат никакъв!И така години наред....Ако някой е имал или има такъв проблем,ще се радвам да сподели какво лечение прилага!Предварително Ви благодаря! :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #1 -: 18-07-2012, 23:09:30 »

Афатата се получава при замърсяване , външно или от нечиста кръв ( вероятно вашия случай)  . Това , което изгаря афтите се нарича Ваготил , тиова е химическо средство от аптеките за афти по вагините ( сещайте се как се получават )  много щипе първоначално , но изгаря безапелативно. Иначе за пречистване на кръвта има много информация, но основното е глад и кръвообразуващи сокове
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #2 -: 18-07-2012, 23:28:17 »

Моят опит е свързан с използването на концентрирана сребърна вода и хлорела. Сребърната вода има мощно противомикробно действие, а хлорелата - ранозаздравяващо, поради особения й фактор на растежа. В аптеките продават сребърна вода - колоидно сребро с концентрация 10 мг./л. Ако използвате тази вода, трябва в неразреден вид да се жабури и да се правят гаргари, ако има афти навътре в гърлото. Може и да се пие по една-две супени лъжици поне два или три пъти дневно. Жабуренето/гаргарата трябва да трае не по-малко от 5 мин. Добре е да се прави няколко пъти на ден - колкото повече, толкова по-добре. Успоредно с това може да пие хлорела - на прах, на таблетки, както иска. Ако е на прах, трябва да се разтвори в нещо различно от вода (но не по-топло от стайна температура) - трудно се разтваря и не е приятно на вкус.
Друг вариант е змийско мляко, черен оман (зарастличе), живовляк, но нямам личен опит с тях. Може да видите и в книгата на Мария Требен "Здраве от аптеката на Господ" - в тази книга има достъпни начини за лечение с билки.

Щом афтите са постоянни, няма да е лесно, но дано успеете да се справите!
Активен

desislava_84

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #3 -: 19-07-2012, 07:15:49 »

Здравей,titan!Благодаря за бързия отговор,пробвали сме Ваготил,наистина ги изгаря,но след ден-два се появяват отново :surpris_23:...Иначе кръвта е чиста,дано скоро се намерим решение,че иначе незнам :Confus_3:
Активен

desislava_84

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #4 -: 19-07-2012, 07:20:43 »

Здравей,shofilev!Задължително ще опитаме със сребърната вода,така как си описал!За хлорела не ми е познато,за първи път чувам,ще се поразровя за допълнително инфо! :) :love_026:

Много ти Благодаря!
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #5 -: 19-07-2012, 08:32:13 »

 desislava_84 , здравей, аз имах остър проблем с афти и нацепване на лигавиците на устната кухина в следствие на жесток стрес и срив на имунната система.Облекчи ме малко мазането с течен витамин А и жабурене с лайка. Оттам насетне, като проумях причината, започнах да работя по имунитета - афтите бяха само видимата част на проблема, крайната слаба точка на пробив. Бяха ми почернели и зъбите.
Методите за подобряване са различни и вероятно според организма. Подхождайте и с разум, но не подминавайте интуицията.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #6 -: 19-07-2012, 09:36:41 »

Като малък си спомням, че два пъти съм имал инцидент с пламване на цялата уста в афти до такава степен, че да не мога да ям нищо от болки. Тогава ме мазаха с Гранофурин и всички афти изчезнаха много бързо. Като му гледам съставките, не мисля, че лекарството трябва да се ползва дългосрочно, но може да помогне за моментно облекчение, ако е много тежко положението.

Искам да подкрепя Титан с предложението за гладуването. Устата ми никога не е била в по-добро състояние от това по време на гладуване - всички проблеми изчезват, когато спреш да я натоварваш.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

desislava_84

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #7 -: 19-07-2012, 12:38:32 »

Здравей,Nelli!Ужасно досадна работа са тези афти,понякога горкичкия едва яде.Съгласна съм,че стреса играе роля,но като се има впредвид ,че са му от детска възраст-не би трябвало да е само това,а и принципно е спокоен човек,не го ядосвам много  :laugh: знам ли аз вече :surpris_25:...
А ти вече си нямаш проблеми,нали? :)
« Последна редакция: 19-07-2012, 12:49:59 от desislava_84 »
Активен

desislava_84

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #8 -: 19-07-2012, 12:47:54 »

Като малък си спомням, че два пъти съм имал инцидент с пламване на цялата уста в афти до такава степен, че да не мога да ям нищо от болки. Тогава ме мазаха с Гранофурин и всички афти изчезнаха много бързо. Като му гледам съставките, не мисля, че лекарството трябва да се ползва дългосрочно, но може да помогне за моментно облекчение, ако е много тежко положението.

Искам да подкрепя Титан с предложението за гладуването. Устата ми никога не е била в по-добро състояние от това по време на гладуване - всички проблеми изчезват, когато спреш да я натоварваш.


Здравей,hdeshev! За съжаление Гранофорина изобщо не помага:(...Сега правим изследвания за Коксаки,дано от там излезе нещо,за да може да се назначи поредното лечение...относно храната също спазва някакъв режим,не яде съвсем безразборно,но ефект няма.

Благодаря ти!:)
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #9 -: 19-07-2012, 15:09:09 »

Да , Деси, оттогава не съм имала ядове, но и има защо - храненето ми е под контрол, правя пречиствания, постоянно търся информация и се мъча да се вслушвам в гласа на тялото си, но винаги имам наум, че при мен лигавиците са си слабо място /6 месеца пих  и хомеопатия за тях/ и търся начини да отработвам тревожността по подходящ начин.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #10 -: 19-07-2012, 18:07:32 »

Как разбра ,че кръвта е чиста ? Дори и в лаборатория не могат да дадат оценка за това ????? Пробвайте с гладуване все пак .
Активен

purelove

  • Гост
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #11 -: 19-07-2012, 20:31:11 »

Пробвайте с гладуване все пак .
+ още един глас за съвета  :Content_14: :pensif_29:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #12 -: 19-07-2012, 21:38:21 »

Аз си лекувах автите с аеройонизатора допреди да изгори - много добра работа ми вършеше. Предни години винаги полчавах авти когато за пръв път в годината опитвах домати, но сега това не се получи - от тази седмица минах на домати.

Как разбра ,че кръвта е чиста ? Дори и в лаборатория не могат да дадат оценка за това ????? Пробвайте с гладуване все пак .
Чистотата на кръвта се познава по консистенцията. Когато изплюеш чиста кръв в мивката капките започват да се разпространяват наоколо, а ако е мръсна стой като желеподобна маса и се провлачва поради голямото количество слуз, което я сгъстява и нарушава оросяването.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #13 -: 19-07-2012, 22:33:04 »

Хех , ти така ли се проверяваш ? Вкарваш си един тупаник и гледаш в мивката после ?  tooth  tooth  tooth  :Content_14:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ПОСТОЯННИ АФТИ В УСТАТА!
« Отговор #14 -: 25-07-2012, 23:30:03 »

Предни години винаги полчавах авти когато за пръв път в годината опитвах домати, но сега това не се получи - от тази седмица минах на домати.
Радоста ми е била преждевременна. Отново получих авти от доматите. Изглежда, че предизвикват някаква много бурна детоксикация от която кръвта се замърсява.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.06 секунди с 23 запитвания.