Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА  (Прочетена 70975 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« -: 05-07-2012, 04:00:06 »

В Замунда излезе преведен филма РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #1 -: 05-07-2012, 07:27:08 »

благодаря, ще го гледам  :)
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #2 -: 06-07-2012, 08:35:17 »

Мерси и аз ще го потърся. А коже ли линк да не се лутаме.

Едно пояснение преди да съм го гледал. Има много видове рак, някой лесни за терапия други почти невъзможни. Често подвеждат, давайки пример за излекувани от доброкачествени форми или лесни за терапия.
Като цяло положението не се е променило много от 100 години насам.  Който заболее от сложните форми на мутация се гътва ако няма разсейки и хирурга отстрани навреме.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #4 -: 06-07-2012, 21:40:49 »

http://www.zamunda.net/details.php?id=316121&hit=1

Кошмарно Замундата няма видимост към Калифорния. Исках да гледам филма.  Ако някой качи някъде торент файла дали ще мине номера?
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #5 -: 06-07-2012, 22:17:32 »

http://www.zamunda.net/details.php?id=316121&hit=1

Кошмарно Замундата няма видимост към Калифорния. Исках да гледам филма.  Ако някой качи някъде торент файла дали ще мине номера?

Пробвай с магнитния линк - дано стане:
magnet:?xt=urn:btih:4445e2f9ad7617d1bf31dfaa121c988fa62c2342&dn=Cancer+is+Curable+NOW+%2F+%D0%E0%EA%FA%F2+%E5+%EB%E5%F7%E8%EC+%D1%C5%C3%C0+%282011%29
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #6 -: 06-07-2012, 22:29:08 »

Супер !!! Ще гледам филмче в асанова поза с хималайски пуканки за микровълнова.  Видях ги в супера и не можах да издържа  :)
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #7 -: 07-07-2012, 01:48:10 »

Първите 60 минути ако ги нямаше пуканките щях да превъртам.   С клъцване на  първия час от филма нищо нямаше да се загуби.  Лично за мен нямаше полза.  Един протокол за лечение на аутизъм от форума на доктор Яско има милиарди пъти повече полза от този филм в стил латино сапунка.  Русата мацка от Калифорния съм я виждал на лекции по аутистични въпроси.  Само няколко пъти се мярна във филма
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #8 -: 07-07-2012, 08:25:13 »

Добре де , какво е мнението ти , комерсиален ли е филма, само за да се купи DVDто , има ли реална полза от него?
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #9 -: 09-07-2012, 13:11:40 »

Добре де , какво е мнението ти , комерсиален ли е филма, само за да се купи DVDто , има ли реална полза от него?

Филма не може да бъде полезен или аз не се сещам как. Само загатват но основните  неща се знаят а детайла го няма.  Ето например за 2 минути споменаха за затоплянето с ултравиолетови лъчи но няма как да кажат на хората за  Корееца, който преди 10 години създаде Турмалина, който при нагряване излъчва и лекува успешно. Хората искат да става мигновено лечението а е необходимо да се контактува с турмалина с часове  на ден и след 20-30 процедури дава резултат.  В цяла България само в едно козметично студио и то  съм виждал такъв уред.  Докато чаках една елитна мадама да си направи масажа и солариума, разгледах уредите и ми беше обяснено.  Бях забравил но гледайки филма се сетих как там приятно и безболезнено лекуват кисти на яйчници, простата и това само с лежане  и слушане на музика докато те нагряват с турмалиновата станция.  Преди повече от година бях там, нямам представа дали съществува.
Русата, която се появи за 10 секунди за да каже за мастните киселини и рака  не и дадоха да се доизкаже.   Тя  в лекциите си на които съм ходил обяснява как за 20 минути след изцеждането на лененото семе, маслото се окислява на стайна температура.   Това са 20 минути,  изобщо няма как омега 3 да изтрае до склада нито до рафта на здравословния магазин. Освен с мощни химични фиксатори, които са отровни или меко казано вредни. Повдигнах темата за цедилката на масла и както виждате кандидатите са толкова много и толкова ентусиазирани.  Същото е с жълтата иглика и семената и, заминават за 20 минути на стайна температура. Същото е и с рибеното масло.  Мацката  обясняваше че витамин Д и К  са термоустойчиви но не са кислородо и светло устойчиви.  
Връзката между глутамина, GABA, и серототнина  няма да я обяснявам но ще спомена, че при медитация сред природата , море, водопад, планина, пещера, мозъка превключва на режим синтез и заместване на аминокиселини едни от други.   Същото не се случва в спортен център и помещение от радиоактивен цимент + фреонови климатици + WIFI облъчване + йога килимчета попили над 500 вида бактерии .
А филма не струва защото нито за секунда не се спомена за глутатион пероксидазата или за супероксид дисмутазата  двете далавери осигуряващи дълъг и здравословен живот.   Беше в стил карай колело и хрупай  спанак  и цвекло и чакай да падне на лятното кино покрива.
« Последна редакция: 09-07-2012, 13:16:58 от somelier »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #10 -: 10-07-2012, 10:03:27 »

Този филм излезе дългичък. Гледах го на два пъти - липсват ми VHS касетите, където "творците" не можеха да се разпростират в повече от час и половина.

Като цяло филмът не ми хареса. Има неприятно new age излъчване и много ми прилича на "The Secret". Събрали са няколко "капацитети", които говорят по онзи дразнещ начин един през друг и сякаш си довършват изреченията. Някои от "гурутата" не са доктори, а, както аз им викам, търговци на щастие - personal development и self-help звезди. Докторите пък често имаха шкембенца и не приличаха на здрави хора, които помагат на други хора да оздравеят. Единствено добро впечатление ми направи Шарлот Гърсън.

Сигурно съм очаквал повече от филма и затова се чувствам разочарован. Очаквах да разкажат за различни терапии, различни подходи към цялостно оздравяване, истории на пациенти. Говореха за стотици и хиляди излекувани, но нито един от тях не показаха наживо, за да разкаже каквото и да било. На мен това ми е подозрително. Стори ми се, че много време отделиха и чак натрапиха лекуването с хипертермия, което никак не ми изглежда естествено и природно. За първи път чувам за него, но някак не ме грабва идеята да ми загряват цялото тяло или определени органи и след това да ги атакуват с "лека" химиотерапия. Шарлът Гърсън разказа как лекува изцяло с правилно хранене, но веднага след нея пуснаха един друг натуропат, който каза, че нейните методи са много тежки и изискват големи промени от пациентите, затова "тук имаме едни препарати, с които е по-лесно".

Сега да кажа и за хубавата част във филма. Развенчава "традиционните" подходи като химиотерапията и може да послужи за отваряне на очите на хората за истинската същност на съвременната медицина. Вдъхва идеята, че човек сам е отговорен на 100% за здравето си и трябва да се бори за него. Само заради това бих препоръчал филма да се показва на хора с подобни проблеми или съмнения. Според мен ще е много полезен за хора, които досега са робували на докторите.

P.S. Останах приятно изненадан, че субтитрите и превода са правени от milenski, която доскоро навестяваше и нашия форум. Искам да й благодаря за труда.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Милдо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #11 -: 20-07-2012, 03:23:20 »

Не съм гледал филма, не съм в България и няма как да го дръпна. Дори и да бях пак не бих го гледал, рака винаги е бил лечим. Първо, че ако си суровоядец е много трудно да се разболееш, но все пак ако има нуждаещи се да лекуват рак: клизми, уринотерапия, метода силва, прочистване на организма.. Почти заспивам в момента и просто изредих първите, за които се сетих ;)
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #12 -: 05-08-2012, 15:24:19 »

Филма ми хареса само дотолкова, доколкото е необходимо да има такива. Не повече!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #13 -: 17-08-2012, 12:16:34 »

Ако потърсиш инфо за Joanna Budwig ще видиш, че  е възможно да изтрае маслото от лен повече от 20 минути ами и жената е имала над 90% успех в лечение на рак с ленено масло. А в интернет е пълно с информация за нейния протокол - ленено масло и извара. Друг въпрос е че има животински източници на омега 3 които са още по ефективни и още по -трайни от растителните източници, само че тук е вагански форум и ще ми се карат, ако почна да говаря за сурови яйца и сурово мляко - които са много по естествен начин да си набави човек омега 3 отколкото студено пресовано ленено масло пресовано на тъмно и в специални опаковки.



Добре де , какво е мнението ти , комерсиален ли е филма, само за да се купи DVDто , има ли реална полза от него?

  Това са 20 минути,  изобщо няма как омега 3 да изтрае до склада нито до рафта на здравословния магазин. Освен с мощни химични фиксатори, които са отровни или меко казано вредни.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #14 -: 18-08-2012, 11:28:33 »

rawfan, тук не се караме на хората , но бихме могли да ги провокираме към преоценка на схващанията .. :) :)
       1. Казваш - яйцата..  Добре, тъй като  аз също съм скромен и упорит потребител на сурови пъдпъдъчи яйца , би ли бил любезен  да ми споделиш по какъв начин омега-з  се материализира в яйцата на птичките , при условие , че не е присъствала в храната им ?   ( това само ще ме зарадва) :)
      2. Казваш  - млякото бил МНОГО ПО-ЕСТЕСТВЕН начин..?  Добре, следи логиката:
- не беше ли кърмата най-добрата и най-естествената храна за нашите бебета..?  Тоест, за човека - човешкото мляко е най-доброто, не свинското или конското, нали? Мисля, че дали на  30 или 50,  човекът пак си остава човек. Значи ако ще му се пие мляко, то ЕСТЕСТВЕНО трябва да е от неговия животински вид, а не от друг вид - крава, овца, лисица..
Не знам за теб , но аз лично не познавам пораснал  човек, който да употребява редовно човешко мляко.  И как така - не му се припива собственото мляко, а му се припива  такова на друг животински вид. Добре , на мен не ми изглежда ЕСТЕСТВЕНО , сподели твоята гледна точка, възможно е да имаш по-силен аргумент..  :) :)  
« Последна редакция: 18-08-2012, 11:35:55 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #15 -: 25-09-2012, 01:45:58 »

Бате бино не знам точно какъв е процеса на синтезиране на омега 3 от кокошките, но определено това става. А суровите яйца са супер храна, поне по няколко причини
тук има повече инфо: http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/09/02/why-does-this-commonly-vilified-food-actually-prevent-heart-disease-and-cancer.aspx

за млякото - там въпроса е наистина спорен дали пораснал човек трябва да яде въобще мляко и млечни продукти или да ги замести с яйца и месо или риба. Обаче по въпроса дали на порасналия човек са му нужни - омега 3, мастно разтворими витамини, витамин Д, пробиотици, калции и много други минерали съдържащи се в суровите млечни продукти - и несъдържащи се в растителни продукти - там за мене спор няма. Ако искаш ще ти намеря линкове към мнения на хора, които са се излекували от рак, от алергии и хора на които са им зараснали дупките по зъбите от кариес с помощта на сурови млечни продукти. Само че в България информацията идва с десет години закъснение и тук всичко е много много изостанало. В Англия например магазините за здравословни храни отдавна продават сурови млечни продукти дори онлайн
като например тук http://www.red23.co.uk/Raw-Unpasteurised-Dairy_c_60.html?osCsid=c2ff4a0ba2f0f07d0b6f2f16428b6390 
същото ще стане и в БГ - ама след години.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #16 -: 25-09-2012, 09:25:04 »

 rawfan , очаквах да изпитам  по-голямо удоволствие от "градивния спор" с теб.. :'(
На първия въпрос изобщо не си ми отговорил. Не си си направил дори и  труда да поомуваш, след като не си намерил готов отговор при някой от авторитетите ..  :'(
По втория въпрос -  заобиколил си го , изваждайки пак  косвени аргументи . :)
Понеже те преценявам да си на под ( или около ) 20 години , ще си позволя да ти дам съвет изцяло от добро сърце, без да позирам, като се надявам да не се сърдиш:
Рисковано е механично (без да го осмислим) да се опираме на авторитети  и на привидно очевидното. ( Това лесно може да се превърне във вреден  навик.. :) Един познат, инженер на вече 45, не си купува дори музиката , която слуша, без предварително да е прочел какво са написали за нея рецензентите в музиккалните списания..  )
1. Авторитетите може и да  се заблуждават.. и те са хора, и те грешат..( случвало се е многократно!)
(пример - сляпата вяра в авторитета на Медицината погубва годишно няколко милиона! Усещат се , но късно..)
2. "Авторитетите" е възможно да имат и не съвсем благородни подбуди... :)
Това , че нещо  се продава в здравословен магазин ( без значение в коя държава)  не означава , че то е наистина здравословно... Винаги съм казвал - бизнесът си има свои закони!!  А те най-общо са : ПЕЧАЛБАТА ИЛИ МОРАЛА!  ( двете са взаимноизключващи се!!)  ДА, и ти и аз ако отворим здравословни магазини ( Аз се каня отдавна :) )  и ако искаме да оцелеем, ще сме принудени да продаваме  продукти , които ще са в противоречие с убежденията ни! Няма начин да е по-друг начин.. :)
(Знам и в Англия какво е дереджето , още през 1998 в здравословните им магазини имаше почти само кутийки с капсулки )

При млякото и месото коварното е , че краткосрочно сякаш са добри.. Но дългосрочно нещата стоят по-иначе.. :)
А за това , че сме изостанали, не тъгувай. Когато светът се водеше "изостанал" ( да кажем преди 80-100г.) хората бяха стократно по-здрави, включително и българите! ( факт)  А сега е направо взрив от нелечими болести! Значи посоката не е съвсем налучкана  :)  (Питай тежко болния дали не е готов да се откаже от айпода си, рутера си и останалите си техноблагинки  в замяна на здравето си :) )
« Последна редакция: 25-09-2012, 09:47:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #17 -: 25-09-2012, 10:09:59 »

Бате Бино, като каза за здравословните магазини се сетих на какво "здравословно" чудо попаднах във Варна. Страшно лъскав и добре осветен магазин с голям надпис "HEALTH STORE". На витрината и вътре - само от ония големите буркани с химия... ъъ пардон... здравословни протеини и други добавки за фитнес маниаци.  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #18 -: 25-09-2012, 13:29:24 »

Така е. На 18 години и аз ги имах за здравословни :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re: РАКЪТ Е ЛЕЧИМ СЕГА
« Отговор #19 -: 25-09-2012, 13:38:43 »

Бате бино - сега аз казвам на базата на много прочетени книги и проучвания, че суровите яйца са супер храна, както и суровото мляко и суровата риба - ти казваш, че са вредни и опасни - айде убеди ме че си прав. Въобще какви източници на информация ползваш и са доставерни за тебе?
 Ако ти дам ликове към проучвания от университети - това за тебе достоверни източници ли са? Писанията на отделни хора в блогове - достоверни източници ли са? Примерно когато някой напише нещо такова като това вярваш ли го
http://mikroferma.com/forum/index.php?topic=5.0

Или ако предпочиташ само на голи разсъждения да я караме - без източници на информация тогава как според тебе са живяли на тая земя северните народи без животинска храна - примерно в Исландия. Че вие веганите отписвате с вашата теория половината население на земята. Как някой който живее на север от БГ ще си набави витамин Д като няма достатъчно слънце там през по голямата част от годината?
Питаш ме как кокошките синтезират омега 3 от храната - мога да потърся информация и да ти кажа как точно става, но ти пак ще кажеш че вярвам на "авторитети" - може би трябва аз да посветя целия си живот и лично да открия точно как става. И въобще какво значение има как точно го правят - ти твърдиш, че няма омега 3 в яйцата и млякото ли? Или твърдиш, че може човек да мине и без тях?
 





Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 23 запитвания.