Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: не е лесно!  (Прочетена 4183 пъти)

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
не е лесно!
« -: 28-10-2009, 22:38:29 »

Имали ли сте подобни проблеми покрай преминаването си към суровоядство - тежест в стомаха и постоянен глад, въпреки това. Как да го избегна това нещо?
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:не е лесно!
« Отговор #1 -: 29-10-2009, 01:33:40 »

Рима, лично аз тежест в стомаха не съм имала. Но пък често съм с подут стомах, макар и без болка и тежест. За пристъпите на глад - да имала съм такива дни, но все си мисля, че това беше на психична основа. Хем като имаш предвид, че аз не съм съвсем "новобранка" в разтоварващите режими. В смисъл и преди си бях на вегански режим /като изключим времето докато бях бременна/, и преди практикувах плодово-чаения режим. Но като реших да мина на сто процента сурово, имах няколко такива дни в които се тъпчех с плодове и зеленчуци и кълнове до безобразие. И за да не ме обземе чувство за вина си виках: "ами нищо, де нали е сурова храна, какво толкоз? Не може да се равнява с вредните пържоли."  :bleh А като се замисля сега как съм си тъпчела стомаха.  :essen: Но помни: колкото повече време минава, толкова по-лесно става. Така, че не се отказвай. Трудното скоро ще свърши, а доброто предстои. Успех! :fluretaa:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:не е лесно!
« Отговор #2 -: 29-10-2009, 08:03:19 »

Тежест в стомаха имах на два пъти, когато си позволих варени картофи на салата. Но когато съм само на сурово нямам никакви проблеми ... ти какво яде Рима преди да почувстваш тежест?
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:не е лесно!
« Отговор #3 -: 29-10-2009, 09:57:42 »

Просто суровата храна ми е тежка... сякаш червта ми ги мързи да я обработват, затъква се посредата и хем ми тежи, хем стомаха ми отдавна е празен и ми се хапва пак нещо... То с проба-грешка ще стане сигурно :)
...ами наяждам се накрая с разни други храни, които си хапвах изобилно като виден лактовегетарианец  :angel: и така ми се пребутва и суровата храна по пътя  :whistling2 - emotloader:

Ся ще кажете, че е много лошо сигурно, незнам
...мисля си, че постепенно ще свикна. Примерно след такова изпълнение на другия ден само трици и сурови овесени ядки ми се ядат, сокове, салати... и така си мисля, че постепенно ще се откажа от другото, но се чудех това само при мен ли така става с тежестта или е нормално в началото, докато корема свикне да работи по добре :weight_lift:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:не е лесно!
« Отговор #4 -: 29-10-2009, 11:04:40 »

Просто суровата храна ми е тежка... сякаш червта ми ги мързи да я обработват, затъква се посредата и хем ми тежи, хем стомаха ми отдавна е празен и ми се хапва пак нещо... То с проба-грешка ще стане сигурно :)
...ами наяждам се накрая с разни други храни, които си хапвах изобилно като виден лактовегетарианец  :angel: и така ми се пребутва и суровата храна по пътя  :whistling2 - emotloader:

Ся ще кажете, че е много лошо сигурно, незнам
...мисля си, че постепенно ще свикна. Примерно след такова изпълнение на другия ден само трици и сурови овесени ядки ми се ядат, сокове, салати... и така си мисля, че постепенно ще се откажа от другото, но се чудех това само при мен ли така става с тежестта или е нормално в началото, докато корема свикне да работи по добре :weight_lift:
Все едно говориш за мен в началото! Все ми се подуваха червата и стомаха...даже и болки имах от ядките :-\ Но нещата се оправят от само себе си и то само за няколко дни....максимум 1-2 седмици ;)
Виж тук - http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=302.msg12081#new
Последните 3-4 поста може да ти бъдат от полза ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:не е лесно!
« Отговор #5 -: 29-10-2009, 17:20:58 »

В началото съм стигал до 4кг. плодове и зеленчуци на ден.Към края на втория месец нещата се оправиха.Не изпитвам такъв глад,приемам нормални количества храна.Тежеста е възможна и от преяждането,заради големия глад.Ще се нормализира.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:не е лесно!
« Отговор #6 -: 29-10-2009, 17:55:55 »

Рима, понеже казваш така общо, че ти тежи от суровата храна... Не си ли обърнала внимание дали не е специално от някой вид сурова храна? Или може би някоя комбинация, примерно ядки + зърнени? Щото някак си от абсолютно всичко сурово да ти е тежко, а от невегатарианска храна да ти е добре ми се струва съмнително... :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:не е лесно!
« Отговор #7 -: 30-10-2009, 16:11:23 »

Марулке, като се замисля, май ще се окаже, че много бързам, не че голяма адаптация трябва, ами няма кой да готвиии  :surpris_25: Като не съм научила достатъчно рецепти с всички тези нови продукти... а искам сурова храна от днес на 100%, а няма време... и какво, какво - ядкиии. Питали са ме- ти като месо не ядеш, какво ядеш тогава!! И аз сега изпаднах в същата ситуация.
Смесвам основно ядки с всичко друго и едни ленени крекери, които успях да приготвя, ма незнам защо лютят, обаче като съм гладна ги ям като топъл хляб и така... и после тежест

Но, разбрах от къде ми идва проблема , само дето ми е трудно, имам чувството, че и дърво мога да ям, като огладнея. То това предварително накисване, сушене... не е като да си забъркаш яйца примерно  :surpris_22:
« Последна редакция: 30-10-2009, 16:18:36 от rima »
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:не е лесно!
« Отговор #8 -: 31-10-2009, 01:16:08 »

Хахаха, да забъркаш едни яйца - ами не е като да накиснеш ядките. Аз акъл много да не давам, че и аз с правенето на кракери или сушене не съм запозната. Ама да накиснеш ядки от преданата вечер и на другия ден да ги хапнеш какъв е проблема? Аз като се тъпчех преди в пристъпи на глад се успокоявах, че не се тъпча с яйца, месо поне...
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:не е лесно!
« Отговор #9 -: 31-10-2009, 05:19:06 »

То да ви кажа сушенето и крекерите са си екстра, глезотия, ангажимент. Същата работа е, ако си поръсите салатата със смлени лен и сусам, тиквени и слънчогледови семки, примерно. За мен крекерът е да излъже мозъка, че се яде хляб.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:не е лесно!
« Отговор #10 -: 31-10-2009, 15:44:55 »

eee... Val, това с яйцате е само образно казано, и аз не ги обичам особено, но ме е яд, че стават бързо  :bleh
Иначе, семената от предната вечер са супер, особено елдата - 2-3 часа във вода и е като сварена, аз за кънове я бях накиснала, а тя си стана като варена...не е лошо  :whistling2 - emotloader:
Кълновете са по-бавни обикновено, маринатите... абе, ще му намеря цаката полека лека, важното е, че си струва  :Content_22:
« Последна редакция: 31-10-2009, 15:46:48 от rima »
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:не е лесно!
« Отговор #11 -: 31-10-2009, 15:52:04 »

Рима, разбира се , че ще му намериш цаката. Ти като гледам си упорита. Браво. После ще ти е смешно за яйцата. Ами, да. Аз как реагирам? Охоооо, яйца - ами те са животински продукти, плюс това са вредни за мен, щото /.....един милион причини/. Охооо, и то пържени - ужас! Радикали, олио ама то това е възможно най-вредната комбинация. После солени. Е, то не стига, че яйца, не стига че пържени, ами и със сто кила сол. ААА, не такова нещо не мога да го вкарам в тялото си. И така полека, лека.....към суровоядството... :heart_2:
Активен

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:не е лесно!
« Отговор #12 -: 14-03-2013, 19:15:41 »

Открих тази тема, че да не пускам нова, горе-долу проблемът е подобен, а именно - глаааааааааад!

Откак се опитвам да суровоядствам, макар и не на 100%, но да кажем на 70-80%, такъв глад ме гони, непрекъснато искам нещо да преживям, абе кравешка история отвсякъде. То поне да беше тревичка само...просто не мога да се спра, повече от 1 час не издържам да не ям.  Ами това е , оплаках се, предполагам трябва малко воля и строй се - преброй се, нали :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:не е лесно!
« Отговор #13 -: 15-03-2013, 10:59:11 »

Може би и ти си Вата. Нормално, с нашия екстремен метаболизъм вечно да сме гладни. На мен затова ми се провалят всички суровоядски опити. Към момента закусвам 3 филии пълнозърнест хляб със суров тахан, лук, чесън, авокадо, спанак + евентуално мюсли и задължително десерт. ... и след 2 часа вече съм готова пак да ям, особено ако съм навън и много се движа, може и след 1 час да освирепея. За Ватите май не е добра опция суровоядството :(
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:не е лесно!
« Отговор #14 -: 16-03-2013, 03:45:54 »

Глад това е един от основните неща в сровоядството. След анализ една от скритите причини това да се  получава е солта. Всички готвени храни са богати на сол а суровоядството е бедно. Ще ви дам един опит ако си много много гладен и изпиеш чаша вода с малко сол в нея ще ти мине глада. Друг пример след филия обезсолен хляб пак ще чустваш глад в всравнение с филия осолен хляб. При започване на суровоядството трябва преход на стомаха да свикне с  по безсолна храна. Затова в началото е хубаво да опитваш и сурови трушии които ще ти дават усещане за ситост  :peperudi: :peperudi:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 23 запитвания.